Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
30. apr 2012

@bubu100 tak skus konopnu mast curtishelp http://cutishelp.sk/cutishelp-mimi-ekzem-konopn...
ja uz koziarom neverim ani nos medzi ocami.oni su naprogramovani predpisovat kortikoidne maste na hocico.moj muz ma akurat lisaje po nohach,no ja som vsadila na homeopatku,niekedy buduci tyzden ide na stretnutie s nou,je to cca hodina a pol rozhovor s nou,ona zhodnoti veci z kazdeho kuska jeho zivota a potom to nejak pospaja a na zaklade info co jej da mu ona potom liecbu nastoli.ja viem,ze mnohi nad homeopatiou krcia nos,no mne to pride byt setrnejsie a hlavne hlbkovejsie riesenie problemu .ale ten krem z curtishelp je podla mna take mensie zlo co sa tyka vsetkych tych lieciacich kremov co lekarne ponukaju 😉 za skusku stoji 😉

bubu100
30. apr 2012

@bobocka dakujem, prave som pozerala na nejakeho dobreho homeopata

tamichloe
30. apr 2012

ahojte,pripajam svoj pribeh,pisala som ho kamoške,je to skopirovane,poradila mi,že to mam dať sem...Vieš ako som ju nechcela dať očkovať,každe očkovanie zle znašala...tak mam na to narok,nedam ju...mala hnačku,odložila jej to....povedala som že nedam....že maju len dobre skusenosti...to som ti pisala....ja som to tu neštudovala na nete...vieš kto ti ukaže pribalovy letak s nežiaducimi..pichnu a dovidenia..ale našla som to ...mala kašlala sem tam,sopliky..boli sme uAlergologičky na krv kvoli imunite,posiela to do MArtina..pytam sa jej či ju može moja dokt.očkovať..samozrejme oni si nebudu šliapať do remesla....to si rozhodne pani doktorka,chcela som aby mi poradila....moja dokt.ju vyšetrila...povedala som jej žekašle,sopliky jej tiekli....ona ju vyšetrila..a dieťatko j ezdrave zaočkujeme...ja som krava mala som povedať NIE!!!!!!!!!!!!!ešte hovori pri tomto očkovani nebyvaju žiadne problemy!!!!tak som si vydychla....no...to bolo štvrtok....29,3,...sobotu silnejši kašel,teploty šli hore,paralen o 3h nurofen a stale dokola.....pondelok sumamed...streda,štvrtok,sme tam zase boli horučky,dala jej injekciu na zniženie......v sobotu na BIELU pohotovosť,vysoke crp...dalšie antibio klacid...stale neklesali,už nekašlala...utorok už sama nevedela čo s nami,ja som už bola zufala...že nemocnica,hned som povedala idem...to som v kuse pchala do nje od teploty..tam?v nemocnici?oni pohoda......3dni jej pchali to čo ja doma..samozrejme odbery všetko ok,až sedimka crp,no klesalo,teploty nie.........začali jej davat antibio injekčne......potom dostala tam hnačku....uzavreli to imunita.....prišli sme domov v utorok,stale ma teplotu 38,2 v ritke piatok vracanie,pohotovost...tam sa tvarili že akože čo chcem......ja som v koncoch...teraz piatok som bola u homeo ,chodim tam roky.....že ona s jej imunitou,ma 2 a ma byť 10 vobec nemala byť očkovana,to mala lekarka ZVAŽIŤ!!!!!!!!.....aj dnes večer mala 38 v ritke...dufam že už jej nič nebude,lebo ja sa zblaznim z toho
vieš človek nevie či nenarobi horšie,ked neda zaočkovať..........teraz v juni ma byt alex očkovany proti čomu bola Tamarka,nedam ho...........včera som sa dozvedela že kamaratov syn dostal cukrovku po očkovani

tamichloe
30. apr 2012

a dve noci po očkovani strašne plakala ☹ ....teraz viem,že aj to je medzi vedlajšimi učinkami...

lucula73
30. apr 2012

@tamichloe ja len doplním,že sa jedná o očkovanie MMR vakcínou 😠

luthien.k
1. máj 2012

@bubu100 a jakou barvu mají ty fleky? Jestli jsou červené, tak na ně mastný krém typu indulona rozhodně nepatří, i ten CutisHelp bych si rozmyslela...

bubu100
1. máj 2012

@luthien.k na tvaricke mava cervene flaky a na nozickach take lisaje trochu do zlta. Najviac nas teraz trapia rucicky na hankach suche ako keby popraskane a na dlaniach mava pluzgieriky ktore ho svrbia. Predvcerom som okupala v hypermangane, vcera okupala v oilatum mydle, natieram s kys.mliecnou a s takou hnedou mastickou od koznej.

heimdalls
1. máj 2012

@prevenar - prečítaj si toto: http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/sta... aj vy všetci ostatní ak sa to už niekde tu neobjavilo, tu sú ti osobné údaje o ktorých hovoríš a ktoré "nesmú" byť ďalej poskytované od pediatra.......čítaj POZORNE, tu sa totiž končí všetká sranda, hlavne 1a a 1b - môžu nahlásiť (pediater) RÚVZ čo len chce o tebe a tvojom dieťati od 24.apríľa 2012

alikaa
1. máj 2012

@heimdalls tiez som sa dnes na toto narazila, ale na konci je, ze ucinnost nadobuda dnom 1. maja 2012, cize od dnes. Nasa pediatricka nenahlasuje odmietacov a verim, ze to tak bude aj nadalej.

petah82
1. máj 2012

@heimdalls no sak museli nejako reagovat, ked to rodicia vyuzivali, to sa dalo cakat 😒

keziah
1. máj 2012

@heimdalls ja tam vidim, ze pediater je opravneny, cize nie povinny... je mozne, ze pokial lekar rodica natriet nechce, tak zrejme nemusi
uvidime, aka bude prax

tamichloe
1. máj 2012

@heimdalls asi som nechapava..lekar ma može nahlasiť,ked nedam deti zaočkovať??to som nevedela,že až takto važmne to beru a hlasia to pediatri

heimdalls
1. máj 2012

@petah82 - v podstate dnešným dňom zaniklo a zhaslo aj to najposlednejšie svetlo nádeje na akúkoľvek slobodu v očkovaní a znamená to de facto automatické hlásenie všetkých neočkujúcich na RÚVZ padiatrami, nič....NIČ im v tom už nezabráni. Už sa nestane že na niekoho zabudnú, tak ako na spravodlivého a nebojácneho prevenara, už je právo na ich strane a majú ho pevne v rukách.

bobocka
1. máj 2012

ja osobne si myslim,ze nie je taky strasny problem v tom,ze lakari by nahlasovali neockovanych "pacientov",vsak nech to pomoze vidiet statistiky aka je ockovanost a neockovanost a ako rozdiely z roka na rok stupaju.podla mna je problem v tom,ze ockovanie a neockovanie stale nie je slobodnou volbou a ja by som sa chcela opytat,ci viete, ake kroky su podniknute k tomu,aby sa to zmenilo.co sa robi pre moznost slobodnej volby v ockovani? su nejake konkretne projekty,ktore treba podporit,nejake peticie kde podpis chyba? co treba k tomu,aby sa to naozaj aj realne riesilo? ja viem,ze je stranka o slobode v ockovani a viem,ze sa robia besedy,ale mne ide o to,ze ci uz niekto spravil nejake konkretne kroky k tomu,aby boli kompetentni nuteni sa touto myslienkou zaoberat.

heimdalls
1. máj 2012

@tamichloe - lekár má týmto záväzným stanoviskom niečo ako povinnosť hlásiť všetko (osobné údaje) o tebe ako o rodičovi a rovnako o maloletom dieťati v prípade neočkovania na RÚVZ. Je to niečo ako prinútenie lekára poctivo všetko HLÁSIŤ o odmietnutí očkovania na regionálny úrad verejného zdravotníctva.
Vlastne sa rozpadla teória včerajšou polnocou o ktorú sa tu mnoho diskutujúcich opieralo, kde lekár nesmie zneuži´t tvoje osobné údaje, ani údaje tvojho dieťaťa z karty a poskytovať ich ďalej (RÚVZ) pod hrozbou žaloby na samotného pediatra.

ariela22
1. máj 2012

@prsky @tamix tak to je krásne že sa dokáže malé dojča ktoré ani nevie chodiť pichnuť nakazenou ihlou, alebo v nemocnici dostať infekčnú chorobu a to hlavne od očkovaných detí?to je kruté ☹
@manof ďakujem za odpoveď 😉
@samiana Prosim Vás vedeli by ste by dať informácie ohľadom chorôb proti ktorým sú detičky očkované... hlavne by ma zaujímalo či je to ťažko liečiteľné pomocou homeopatik... taký čierny kašeľ a aj infekčné choroby ako osypky, mums, rubeola...Ďakujem

ariela22
1. máj 2012

@heimdalls fuu no a ak pediatri nahlásia čo sa môže stať okrem toho že dostaneme pokutu? takže môže kľudne už aj oboch rodičov nahlásiť...a musíme sa podpísať pediatrovi obaja rodičia? ak to správne chápem............ No pekne aspon nejaka nadej bola ☹

jezibosorka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jezibosorka
1. máj 2012

...nasla som vinny kamen, ma niekto skusenost ??? moze byt? nepriotravim si zase maleho 😝 , to aby clovek uz fakt nikomu neveril,,, clovek si mysli,ze doma urobi,niake brumiky a bludy,, a to prd.... jojjj, co uz... 😒

lenocka80
2. máj 2012

Ahojte. V pondelok som bola s malou na poradni a odmietla som pri tejto prilezitosti ockovat. Reakcia mojej dr. bola taka, ze skoro odpadla...dokonca mi poveala, ze jej je fyzicky zle, a nevie, ci je to mojou pritomnostou, ci cim...kazdopadne, vraj som uz 4 ta...Co ma ale trapi a chcem sa vediet vas nazor. Podpisala som papier, viem, ze som nemusela, ale keby som jej povedala, ze nepodpisem, ze tak sa asi zruti, aj ked este chce, aby sa aj manzel podpisal...
''Informovany suhlas pacienta - § 6 ods. 2 Zakona c. 585/2008 Zb. : Bol som pouceny o ucele, povahe, postupe, nasledkoch a rizikach v suvislosti s poskytovanim zdravotnej starostilivosti - ockovanim. Pouceniu som rozumel, s navrhnutym medicinskym postupom nesuhlasim a ockovanie odmietam.'' A ja som tam este perom dopisala ...z dovodu pridanych adjuvansov v ockovacej latke...

ivetka007
2. máj 2012

@jezibosorka - ja tiež používam vínny kameň, o inej alternatíve neviem. Určite je to lepšie ako PDP, zatiaľ sme sa nepriotrávili 😉

monikamajova
2. máj 2012

Ahojte DOLEZITE INFO pozrite si dnes reflex o 17,30 budú ukazovať moju známu,doteraz nemajú výsledky z pitvy..zomrelo jej bábo.po očkovaní,tak volala markízu...a dajte prosím vedieť aj viacerým,,,aby vedeli čo sa deje na Slovensku,dik

strociatka
2. máj 2012

@monikamajova skusim stihnut

strociatka
2. máj 2012

@jezibosorka tazko povedat cim nahradit prasok do peciva, vybornym kypriacim prostriedkom su pomlete orechy, to pouzivam casto, ale na mufinky som to este neskusala

januss24
2. máj 2012

@jezibosorka v bio obchodíkoch majú aj taký bio prdopeč, ale ešte som ho nekupovala..takéto niečo 😉 - http://www.planetafood.sk/product/sk/Kypriaci-p...

heimdalls
2. máj 2012

@januss24 - zblááááááááznil by som sa s manželkou, keby sme pristupovali napríklad ku kypriacemu prášku do pečiva takto. Čo potom musia robiť osoby na poslednej publikovanej stránke venujúce sa problematike kypriaceho prášku, keď kupujú diťaťu rožok v markete (niekedy som pracoval chvýľu v pekárni - vieta aká je tam hygiena, často krát sa múka pozmetá okolo miešačky kde sa rozsype spolu s prachom a bordelom a šup ju do cesta) voda, čo aj samotná Lucka, viete ako ju skladujú, kde ju plnia, balia...SKLADUJÚ? - kojeneckú vodu, výživy, detské jedlá v pohároch so zárukou, tie čo sú v regáloch dnes do roku 2014-2015...................sú veci ktoré by človek nemal preháňať, byť opatrný, ÁNO, ale toto ! riešiť prášok do pečiva a chémiu v ňom.

januss24
2. máj 2012

@heimdalls ja som dala iba odporúčanie, kde sa dá také niečo kúpiť...veď na sporáku mám čerstvo upečený koláč z klasického kypriaceho prášku a určite ho nejdem vyhodiť 😎

heimdalls
2. máj 2012

@januss24 - tak tak, presne tak. Dôležité je, aby bol upečený doma, zásadne nie zakupený niekde v bille a trvanlivosťou pohybujúcou sa v rádovo mesiacoch odo dňa "upečenia"

verinka100
2. máj 2012

@prevenar @manof, a ostatni, dnes ma byt v Reflexe reportaz o tej mamicke ktorej zomrelo babo po ockovani, neviete,ci sa to bude dat pozerat aj neskor z archivu?

keziah
2. máj 2012

no ja neviem, skoda, ze tam nedali lekara, co by jednoznacne povedal, ze ockovanie moze skutocne rozhodit zdravie dietata. ta lekarka mi pripadala taka moc diplomaticka. a na homeopata sa ludia budu inak divat ako na dobromyselne vyzerajuceho deduska s mnozstvom titulov za menom aj pred nim