Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ninkaa89
15. dec 2010

ahojte, neviete kde sa da zohnat DMSA pripadne nema niekto na predaj?
dakujem

manof
15. dec 2010

@z.vrablova
Meruvax na Slovensku nie je registrovaný. Tu sú vcelku podrobné info v angličtine:
http://www.drugs.com/cons/meruvax-ii.html

Aj keby si tú vakcínu zohnala, žiadny lekár na Slovensku by Ti ju teoreticky nemal aplikovať, ak nechce riskovať tvrdý postih. Jedinou schodnou možnosťou teda zostáva vycestovať za očkovaním do zahraničia. Treba si teda zistiť, kde všade (v akých štátoch) je Meruvax dostupný, a to asi najlepšie u výrobcu - Merck, Sharp & Dohme (MSD):
MERCK SHARP & DOHME IDEA INC.
Mlynské Nivy 43
821 09 Bratislava
Tel.: + 421 2 5828 2010
Fax: + 421 2 5341 3006
E-mail: msd_sk@merck.com
http://www.msd.sk

Rovnako ako pri MMR vakcínach, aj pri výrobe Meruvaxu sa používajú tkanivá pochádzajúce z umelo potratených detí, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-z-u...
http://www.slobodavockovani.sk/news/strucna-his...
To môže mať vážne následky, keďže nikdy sa nepodarí dokonale vyčistiť očkovaciu látku od média na ktorom bol vírus petstovaný, tzn. budú tam časti buniek (ak nie celé bunky) vrátane fragmentov DNA, ktoré by mohli viesť k mutácii buniek hostiteľa s vopred nepredvídateľnými následkami. Podľa jedného výskumu je toto jednou z príčin autizmu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-nara...

Za posledných 365 dní boli na Slovensku hlásené len 3 prípady ružienky.

Takže to treba naozaj poriadne zvážiť, či sa to oplatí očkovať, alebo radšej risknúť krajne nepravdepodobnú nákazu.

manof
15. dec 2010

@kaja73
No však áno, očkovanie je na prvom mieste. Ale zabudli tam asi napísať, že ide o výrazne ZLÝ vplyv na zdravie.
🙂

manof
15. dec 2010

@danto
No on to síce je jed, ten tetanový anatoxín (toxoid), avšak tepelne alebo chemicky "zbavený" toxicity. Tzn. zvyčajne to človeka nezabije, hoci ho je v tej vakcíne tuším 50x viac než by stačilo na zabitie, keby nebol zbavený toxicity. To, že očkovanie proti tetanu nemôže fungovať, lebo ..., je čisto teoretický konštrukt, ktorý zrejme nikdy netestoval skutočnosť. To je jedna z vecí, ktoré mi na tej prednáške nesedia.

Protilátky proti toxínom (jedom) sú - nazývajú sa protijedy. Očkovanie proti tetanu teda nie je proti baktérii ale proti jej výrobkom, lenže to je na tom to podstatné, lebo nie samotná baktéria, ale ňou vytvorený jed človeka zabíja.

Druhá vec je, že očkovanie proti tetanu (a pravdepodobne aj nejaké iné očkovania) oslabuje prirodzenú imunitu až na úroveň bežnú u pacientov s AIDS. A to je teda krajne nebezpečné. Síce ten stav u drvivej väčšiny očkovaných netrvá veľmi dlho, i v tom časovom okne sa však človek môže nakaziť veľmi nebezpečnou chorobou. No a okrem toho je tu ešte celá paleta ďalších nežiadúcich účinkov očkovania proti tetanu.

molka
16. dec 2010

@z.vrablova ak chceš, aby Tvoje dieťa dostalo inú vakcínu než tú, ktorá je určená štátom, musíš požiadať Ministerstvo zdravotníctva o výnimku - je na to taký formulár. Ten Tvoja pediatrička vyplní a pošle na Ministerstvo. Oni sa potom vyjadria, či to schvália alebo nie. Mal by tam byť určený nejaký dôvod, kvôli ktorému sa žiada o výnimku. Zdravotná poisťovňa by to mala preplatiť do výšky klasickej vakcíny, ktorá je v tomto štáte hradená zo zákona. Je to strašne zdĺhavý a zložitý proces, ja som to vzdala a MMR očkovať nebudem vôbec.

denduska
16. dec 2010

@danto no, k "definicii jedu" podla Anity Petek sa radsej nevyjadrujem 😅 tetanus ako ochorenie nezanechava imunitu, pretoze toxin je okamzite z krvi vychytany nervovym systemom, teda nedochadza k jeho kontaktu s imunokompetentnymi bunkami, teda sa nestihnu utvorit protilatky.
Tetanovy anatoxin vo vakcine je viazany na hydroxid hlinity, ktory ho udrziava cirkulujuci v krvnom riecisti a umoznuje tvorbu protilatok (ako su tie spolahlive je otazne, pre mna je to vsak jedine ockovanie, nad ktorym nevydumujem a deti ho budu mat). Takze protilatky sa po ockovani vytvoria, no za cenu nosica - hydroxidu hliniteho).

@z.vrablova zalezi hlavne na pediatrovi. Ak si ochotna vakcinu si zaplatit, je len na nom ci bude ochotny zaockovat, pripadne mu mozes podpisat ze je to na tvoju ziadost a zodpovednost 🙂 (konieckoncov ako vsetky vakciny 😖 )

manof
16. dec 2010

Tak je to konečne von:

Pre web o očkovaní riešia konflikt záujmov lekárov
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

manof
16. dec 2010

V rámci propagandy za očkovanie proti chrípke začala vláda USA preplácať náklady na očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-ramci-pro...

veronika81
16. dec 2010

@kaja73 ďakujem za odpoveď.

@manof môžem ťa poprosiť v krátkosti jednou vetou o odpoveď na môj dotaz zo včerajška o 9.49 🙂
Kopírujem: mám otázku.. @manof alebo niekto kto mi vie odpovedať, po akom čase od očkovania (Hexa a Prevenar) sa môže objaviť alergia, napr. konkrétne potravinová alebo rôzne ekzémy?
dík 😉
A..budúci týždeň skočím do MC, či sa tam dačo rozbehlo a ako to vyzerá s besedou.

manof
16. dec 2010

@veronika81
S tou alergiou je to individuálne. Môže to byť takmer ihneď (pár dní), alebo týždne, mesiace a možno až rok-dva, kým sa na to príde. Totiž, keď dávaš dieťaťu Hexu a Prevenar, tak nemá ešte ani rok. Častokrát býva ešte dojčené a prikrmované leda tak veľmi úzkym sortimentom potravín. Niektoré mamičky si dokonca dávajú záležať na tom, aby boli bezlepkové povedzme aj do 2 rokov. Takže kým príde ku kontaktu s niečím, na čo mohla vzniknúť alergia už skôr (trebárs sezam, arašídy, med...), môže ubehnúť aj rok-dva. Skutočný vznik alergie ale zvykne byť skorší.

Alergia na školu alebo na prácu sa však zvykne vyvinúť až v neskoršom veku a zatiaľ nebolo podľa pravidiel EBM dokázané, že by súvisela s očkovaním. 😀 😀 😀

veronika81
16. dec 2010

@manof 😀 😀
a ďakujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
16. dec 2010

@fidka79
napisala si 2 veci, ktore ma zaujili.
1) nemam cas sa hrabat na nete
2) zaockovana populacia chrani tu nezaockovanu,a to ze tieto ochorenia sa temer nevyskytuju je vlastne zasluhou ockovania...

keby si porusila bod c.1., nenapisala by si bod c.2.

manof
17. dec 2010

@fidka79

"chapem tvoje spravanie jedine v pripade ze si zazil vo svojom okoli neziaducu reakciu."

Niekoľko desiatok vážnejších. Ekzémy a podobné "banality" pritom medzi vážnejšie nepočítam.

"samozrejme ze zaockovana populacia chrani tu nezaockovanu,a to ze tieto ochorenia sa temer nevyskytuju je vlastne zasluhou ockovania"

Nikto nikdy to nedokázal, ale čo na tom? Však sväté dogmy sa aj tak nedokazujú, tým sa musí bezvýhradne veriť.
Keď chceš, tak si tomu ver. Keď chceš použiť aj rozum, nielen vieru, tak sa zamysli nad tým, čo som napísal vyššie.

manof
17. dec 2010

Očkovanie proti pneumokokom - BOMBA kšeft!
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

tean
17. dec 2010

@manof
vyborny clanok s dobrymi postrehmi a perfektne urobenym chronologickym prehladom.
Krasne je vidiet kto u nas rozhoduje o ockovacom kalendari.
Je to krasne fungujuci mechanizmus, kde su dolezite osoby platene farmafirmami.
Takto to funguje snad vo vsetkych vyspelych krajinach, ale Slovensko je zase v niecom najlepsie.

maroli
17. dec 2010

Chcem sa opytat ci este stale funguje to,ze do skoly nabehne doktor a ockuju sa deti rad za radom?Pamatam si to zo svojich detskych cias,pol dna som preplakala schulena na lavici.Vtedy tusim ani nedavali dopredu vediet,len naraz nabehli do skoly s ihlami.Bola som mala,nebola pri mne mama a bol to neprijemny zazitok.

oscarka3
17. dec 2010

@maroli , nie, teraz sa to tak nerobí.chvalabohu.

sabiatko
17. dec 2010

tak za prevenar sa mali doplact 3 eura? a t moj doktorka z toho robila show ako by to mla byt dk nehorazna suma. aj tak sa mi to zdalo vadne, predsa ked je daco povinne, tak by sa za to nemalo platit. to je moj nazor. ach jaj, no najblizsie ma ide nahlasit na hygienu, tak sa neviem dockat tych natahovaciek...
@manof prosim ta, ake vazne neziaduce ucinky po ockovani si videl? a po ktorej vakcine to bolo? dik.

sabiatko
17. dec 2010

mam otazku. prave som si citala o ruzienke - rubeole. ze ochorenie prebieha miernou formou a je nebezpecne pre tehotne zeny, lebo poskodzuje plod. preco sa teda ockuju aj chlapci?

veronika81
17. dec 2010

@sabiatko presne toto by zaujímalo aj mňa. A naopak, ak sa nemýlim, mumps by mal byť nebezpečný (aj keď o tom by sa dalo asi polemizovať) iba pre chlapcov..

kaja73
17. dec 2010

@sabiatko A nielen to.Kedže sa naposledy preočkovava na rubeolu v 11 roku a vačšina očkovacich latok ma učinok 5 rokov,vynimočne 10,tak ,ak otehotnie taka 30 ročna žena,už vlastne imunna nie je.Ked som čakala prveho syna,boli sme na velku noc na chate.Bol tam aj chlapec,ktory mal rubeolu,ale vtedy to nik netušil,že čo mu vlastne je.Bol aj moj gynekolog-rodinny znamy.Po prichode domov asi o 2 tyždne mi volal,aby som prišla na odber,pretože ten chlapček,ako vysvitlo mal rubeolu.Ja som sa zasmiela a povedale mu-ved som zaočkovana.On sa na mna važne pozrel a povedal-to je jedno,imuna už asi aj tak nie si.To som mala vtedy len 25 rokov.No nechapala som a strašne som sa potom bala.Naštasie bolo všetko OK.Prečo sa o tomto nehovori.?

manof
17. dec 2010

Slovenská katolícka charita a očkovanie:
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=201012...

manof
17. dec 2010

Slovenská katolícka charita a očkovanie:
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=201012...

manof
17. dec 2010

@tean
No však to Hruškovič hovoril, že za toto by sme mali dostať Nobelovku, že sme očkovacia veľmoc. Dokonca neviem, či raz nepovedal, že nám to na Západe závidia... 🙂

Ospravedlňujem sa za duplikát vyššie, ale nejak to poslalo dvakrát a nechápem prečo.

manof
17. dec 2010

@sabiatko
BCG, Hexa, MMR, chrípka, pneumokoky...

Od chronického ochorenia dýchacích ciest cez cukrovku až po rakovinu.

Stačí tak?

manof
17. dec 2010

@sabiatko
Lebo máme MMR vakcínu a z tej sa nedá vyňať ružienka. 🙂
Inak povedané: chlapci sa proti ružienke očkujú z čisto komerčných dôvodov.

veronika81
17. dec 2010

no pekne 😠

viera27
17. dec 2010

@sabiatko chlapci a rubeola.
IDDM (diabetes 1. typu) sa často objavuje krátko po vírusovom infekčnom ochorení, a lekári tiež často pozorujú nápadné zvýšenie počtu novo stanovených diagnóz diabetu práve po vírusových epidémiách. O aké vírusy sa jedná? Pôvodcami sú vírusy, ktoré spôsobujú mumps, ružienku a tiež blízki príbuzní vírusu, ktorý spôsobuje detskú obrnu. Ako by mohli vírusy spôsobiť diabetes? Nespôsobujú ho priamo. Skôr je to tak, že vírusy obsahujú bielkovinu, ktorá je veľmi podobná bielkovinám obsiahnutým v beta bunkách pankreasu, ktoré vytvárajú inzulín. Imunitný systém si pravdepodobne mýli beta bunky s vírusovými časticami a ničí ich, čo vedie u danej osoby k strate schopnosti syntetizovať inzulín.

sabiatko
17. dec 2010

@manof no staci veru. ja sa bojim hlavne tej cukrovky, lebo na tu uz ma predispoziciu a nerda by som ju spustila 😖
@kaja73 tak to je pekne. to by potom ked uz mali ockovat proti rubeole v osemnastke a ib dievcata.
@viera27 tak to je zas taka loteria, ze bud tu cukrovku spusti ockovanie alebo samotn choroba 😒 ale asi sa mi zda mensia prvdepodobnost pri chorobe, lebo ta s vyskytuje ovela zriedkavejsie v porovnani s celoplosnym ockovanim. na 100% sa zrejme neda uniknut 😒

kaja73
17. dec 2010

@viera27 Ako je potom možne,že v minulosti,ked sa na tieto choroby neočkovalo,bolo ovela menej diabetu u deti,ako teraz,ked sa očkuje.Ved by to logicky podla toho ,čo si napisala malo byt naopak.V minulosti sa vyskytovali tieto choroby v epidemiach uplne bežne.A žiaden rozmach diabetu sa nekonal,na rozdiel od sučastnosti.