Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. júl 2011
llara1110
11. júl 2011

AHOJTE.Na začiatku augusta ideme rodit do Martina a po dvojročnom badani po internete som sa rozhodol že nedam očkovat svojho ešte v brušku plavajuceho synčeka.Pre neznalost sme nechali očkovat Larinku/3roky/a v očkovani u nej už pokračovat nebudeme.Podstatne je že stale viac ludi vie čo je to za FARMA-mafiu....a treba za prava našich deti zabojovat!Nedovolim nikomu testovat lieky na mojich detoch a uvedomte si že Vaše deti su Vaše a niesu majetkom štatu.

kedicik
11. júl 2011

Ahoite, tiez som sa rozhodla, ze ukoncim "ockovaci kalendar" mojej 13mesacnej dcerky. Nas dr. (v Ba) je v pohode, nenuti rodicov do toho, co nechcu. Ja vsak stale zistujem pre a proti, neodmietam medicinu uplne, ale myslim, ze "farma" biznis, nema s medicinou ako takou rovnake ciele - aspon v poslednej dobe... mame za sebou 2x hexu a synflorix, plus samozrejme ockovanie v porodnici. A nebyt nahody, ze som sa ocitla na prednaske p.Filla, ockovala by som nadalej. Takze vdaka, ze robite taketo akcie. Podla mna vela rodicov ani len netusi, ze existuje moznost odmietnut ockovanie a nemaju ani paru o tom, co za svinstvo sa vo vakcinach nachadza a ako to moze posobit na ich deticky. Je pravda, ze sa bojim aj detskych chorob, ale cim viac citam vase komentare a prispevky, a aj rozne ine dokumenty a knihy, tym viac si verim, ze detske choroby su hadam menej nebezpecne ako to co je vo vakcinach.
A vsimla som si, ze tu riesite aj vitamin C. Rada by som sa spytala, ci pomaha aj pri hnackach? Tamarke teraz idu zuby (pravdepodobne stolicky, neda si moc pozriet do pusy) a hnackuje (tyzden ano, potom tyzden nie, teraz zas par dni). Prvy hnackovaci tyzden mala tri dni vysoke teploty, tie presli, potom aj hnacky presli. Potom bol klud a teraz zas, ale iba hnacky. Dr. zatial nerobil ziadne vytery a rozbory, povedal, ze mam nasadit dietu (ryza, zelenina, obilniny - v zmysle makrobiotiky) a davat malej vela pit, a vsetci mi hovoria, ze je to zo zubov. Neviem, ci je to nejako lekarsky podlozene, ci mozu deti hnackovat zo zubov, alebo nie...?? A trosku sa zacinam bat, ked to uz trva takto relativne dlhsie. Viem, ze toto je od veci prispevok, v zlej teme, ale tu na konikovi, som preluskala viacero tem, a vy, ktori tu prispievate, sa mi zdate ako celkom znaly problematiky destkych chorob a problemov, preto som sa rozhodla, ze tuto otazku hodim sem... tak prepacte, ak to niekomu vadi, a vdaka za vsetky pripadne odpovede 🙂)

maggie2
12. júl 2011

@kedicik hm, lekársky podložené...hnačkovanie zo zubov...tak priamu súvislosť to určite nemá, ale býva to. A prečo? Pretože dieťa v tom období viacej manipuluje s rúčkami a pusinkou (žužle predmety, strká si omnoho viac pršteky do úst a podobne, ďasienka sú prerážaním zúbkov prekrvené, snáď aj porušené, čo je všetko jednak pravdepodobnejšia než inokedy cesta nákazy krvnou a jednak aj orálnou cestou cez zažívanie. Nákazy myslím rôzne choroboplodné zárodky ktoré sa prejavia aj teplotovaním aj hnačkovaním.

petot
12. júl 2011

@kedicik Cčko môže zabrať proti niektorým typom hnačiek, proti "zúbkovým" však asi veľmi nie. Ale môže zmierniť stres a nervozitu dieťaťa a svrbenie, a je potrebný k stavbe zúbkov i kostí. 🙂 Treba veľa piť, vyhnúť sa chemicky farbeným a prichucovaným prípravkom. Vysoké dávky sa neodporúčajú pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Viac v príslušnej téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

oscarka3
12. júl 2011

@kedicik , moje mladšie dieťa hnačkovalo a teplotovalo skoro mesiac, vždy pri prerezávaní zubov

manof
12. júl 2011

@kedicik
Aj my sme mali hnačky zo zubov, manželka už bola z toho dosť nervózna, keďže to trvalo pomerne dlho, ale nakoniec to prešlo. Dávala síce aj nejaké probiotiká, aj nejaké homeopatiká, ale veru neviem, či zabralo niečo z toho, alebo sa to vyriešilo samo od seba...

manof
12. júl 2011

Doplnil som do FAQ 10. bod, tak kuknite, či je to OK:
http://www.slobodavockovani.sk/news/poucenie-o-...

manof
12. júl 2011

No tak si jeden známy kúpil dnešný Nový čas pre ženy, a jaksi to tam nikde nevie nájsť, takže som sa opýtal redaktorky, kde presne to akože je (na ktorej strane) a či to už vôbec vyšlo. Tak kým mi neodpovie, nekupujte nič, prosím. Možno to nakoniec vyjde o týždeň a možno to škrtla cenzúra... Uvidíme, čo odpovie redaktorka.

tin007
12. júl 2011

@kedicik @petot myslim, ze Ccko moze zabrat na hnacky pri prerezavani zubkov, tiez mam taku skusenost (ako @maggie2 ), ze dasienka maju ranky a dieta si masiruje nie uplne cistymi prstami zuby, takze urcite Ccko pomoze v boji s bakteriami a inym svinstvom, ktore pride do rany

manof
12. júl 2011

Redaktorka mi odpísala:

"Malo by to byt v cisle 27. Stranu presne neviem Vam povedat, nie som v redakcii, uz tyzden som na dovolenke. Clanok najdete pod rubrikou Tema: a titulka je (ak to nezmenili, Mamy rebelky), je to trojstranova reportaz."

Ak dobre počítam, tak 27. týždeň bol ten minulý, takže je to v minulom čísle.
S tými novinármi je niekedy kríž... Na porazenie...

prevenar
12. júl 2011

@manof mne sa to paci 🙂 . jedine s cim mam problem je ,ze niektore zakladne prispevky neviem rychlo najst ked ich potrebujem napriek tomu, ze viem ,ze tam urcite niekde su.. ked tam pride novy uzivatel, tak podla mna moze byt zmeteny velkym mnozstvom informaci. myslim,ze klucove prispevky ako "ako na rvzu" a "faq - casto kladene otazky (tychto 10 bodov) " by mali byt linky hned pod obrazkom , napisane hrubym fontom. ked tam niekto pride prvy krat aby mu bolo jasne ,ze kde najde "prvu pomoc" a nebludil zufali po celom fore. ked zisti to najdolezitejsie gro potom tam uz moze pokojne patrat po detailoch resp. inych temach.

moira19
12. júl 2011

Hladala som ten clanok "Mamy rebelky"... nenasla som. Nasala som vsak ine skvosty:
http://lesk.cas.sk/vyhladavanie/?hash=08609771b...
ale toto asi vyhrava:
http://lesk.cas.sk/clanok/91338/ockovanie-proti... :(

maggie2
12. júl 2011

@moira19 zaujalo ma slovné spojenie: indiánske rezervácie. A fantázia pracuje. Takže nielen odplata za očkovanie, ale i za dodatočné hlásenie že mi dieťa neochorelo, (resp.nenahlásenie že ochorelo) dostanem bonus navyše. Na CHUDOBNÝCH ľuďoch robiť pokusy (silná finančná motivácia), ako inak to môže dopadnúť než že výsledok bude taký aký sa očakáva.

evkalacko
12. júl 2011

@moira19 Milujem články typu "Vedci zistili,..." 😀 😀 😀
To sú tiež také "skryté" propagácie očkovania, v redakcii asi ani netušia, o čom vlastne píšu, načo aj, keď "vedci zistili". 😀

moira19
12. júl 2011

@evkalacko Veru 🙂 Moja svokra cita tento podla nej "doveryhodny a renomovany casopis"... uz sme mali parkrat vymenu nazor kvoli tymto "vedci zistili" clankom 😒
@maggie2 Najlepsie sa manipuluju nevzdelani a chudobni ☹ Nemaju ani sancu, aby sa branili (pretoze nevedia, ze to sa da a da sa zit aj inak). Takyto pokusny kralik neodvrava, neprezradza tajomstva o pripadnych neuspechoch. A ked v telke ukazuju ako africky cernoch odmieta "jedy bieleho cloveka", tak ludia su pobureni. Nie su hlupi, len bezbranni ☹

moira19
12. júl 2011

http://lesk.cas.sk/clanok/91499/svoje-dieta-zao...
zaujimava hexa vakcina, kt. obsahuje len dve zlozky 🙂 : "Svojmu synovi plánuje podať iba hexavakcínu, ale iba takú, ktorá obsahuje len dve očkovacie látky – proti tetanu a záškrtu."

manof
12. júl 2011

@moira19
Aj ja som hľadal a na webe to očividne ešte nemajú.

evkalacko
12. júl 2011

@manof Ktovie či to tam naozaj bolo uverejnené. Lebo keď "malo by to byť v čísle 27", tak to ani nie je isté...

manof
12. júl 2011

@prevenar
Nápad to je celkom zaujímavý, vedel by si ho trošku bližšie rozviesť, tak nejak viac do detailov?
Máme plány zmeniť úvodnú stránku, aby bola viac user-friendly, tak každá rada dobrá.

manof
12. júl 2011

@evkalacko
No práve mi napísala jedna pani, že to nebolo v 27. čísle, ale že v 27. čísle bola na konci reklama na 28. číslo, v ktorom má byť aj článok "Mamy rebelky". No a v 28. čísle ten článok jaksi nie je... Hmmm... Hmmm... Hmmm...

evkalacko
12. júl 2011

@manof Už len zistiť, či ide o omyl alebo sa tak niekto rozhodol. 😒 Ak omyl, tak by to mohli dať do ďalšieho čísla a ak sa tak niekto rozhodol, tak to by som sa už asi ani nečudovala pri tom všetkom, čo sa tu deje. 😖

musko
12. júl 2011

@moira19 hahaha.....fakt majú poriadok v pojmoch

manof
12. júl 2011

@evkalacko
Tak som práve dostal ďalší mail od tej redaktorky:
"napisala som sefke, napokon potvrdila, ze to zrusili na poslednu chvilu, napriek tomu ze clanok uviedli v predoslom cisle a mne nedali o tom vediet. Prepacte za nedorozumenie. Napisem Vam ked to naozaj poslu do tlace. Este raz sa ospravedlnujem."

Ja vážne neviem, čo si o tom mám myslieť.

blovitc120
12. júl 2011

@manof asi im nejakí veľkí zadávatelia očkovacej reklami šliapli na krk, hnus 😝. možno by niekto zo sprievodcaockovanim.sk vedel erudovane odpovedať

denduska
12. júl 2011

@manof no co asi.. tak ako pise @blovitc120 predpokladam ze niekto "povolany" sa k tomu dostal skor nez to vyslo a stopol to..a ty nemas znenie? nemoze ti ho ona poslat? a das to na svoju stranku s tym ze tam to na poslednu chvilu z nevysvetlitelnych dovodov zrusili - ako dokaz je reklama v minulom cisle... naj ich roztarha 😠

evkalacko
12. júl 2011

@manof No to už by mal byť vážny dôvod, zrušiť článok napriek upútavke v predchádzajúcom čísle. Však niekto si môže kúpiť časopis len kvôli tomu, že to tam videl. Je to zaujímavé. Či sa to do tej tlače vôbec dostane... 😒

veroveronika
12. júl 2011

@manof asi ten clanok niekomu velmi vadil, pamatam si, ked pan Steffek zacal pisat clanky o farmaceutickom priemysle do Vitality, tak neskor v jednom clanku dokonca pisal, ze mu chodili vyhrazne emaily...

manof
12. júl 2011

@denduska
Nie zlý nápad, ale ja mám len tú moju časť. Ono je tam však toho o dosť viac. Malo to byť na tri strany.

denduska
12. júl 2011

@manof no ved to ci ti to nemoze poslat cele..? hm... 😅 😅 😅 podla mna to uz nevyjde nikdy 😒