Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

dankakk
31. júl 2011

@miliharmi to video som radšej ani nedopozerala... Hrozne:( Človek si musí strážiť zrdravy rozum aby nepodlahol takémuto útoku na city. Dokial som dieťa nemala, nebolo rozhodovanie take ťažké, teraz je to o inom. Esteze sa s partnerom v tomto plne zhodneme a vzájomne sa podporime, ked náhodou zacneme pochybovať, či robíme správne.

prevenar
31. júl 2011

@simmi80 "a ak sa nebudem vediet ubranit ockovaniu, tak" neda mi a musim to uviest na pravu mieru. tato predstava o tom,ze mozes svoj "boj" prehrat je uplne milna. je to len na TEBE ci SVOJE dieta das, alebo nedas ockovat. nikto ta k tomu nijako NEMOZE prinutit. ked ju das ockovat tak bude ockovana , ak ockovanie odmietnes tak ockovana nebude. jednoducha rovnica. uplne najhorsie co sa ti moze stat ,je ze dostanes pokutu od RUVZ . maximalna vyska je 330e. ..pri com k pokute vobec nemusi prist , hlavne ak si dobre nastudujes problematiku. ak ju dostanes , stale sa mozes branit na sude,popripade ustavnom sude. cely status "povinneho" ockovania je protiustavny,teda protizakonny , tym padom aj pokuta. samozrejme sudny spor by ta stal viac ako pokuta ,,ale bol by to kliniec do truhly "povinnemu" ockovaniu. takze, nenechaj sa zastrasovat , vsetko je len a len uplne na tebe, ako sa rozhodnes TY tak tak bude. drzim palce.

manof
31. júl 2011

@jerryjanka
Nuž, v takomto prípade si môžeš byť prakticky 100% istá, že to má na svedomí očkovanie, a na 99% istá, že tretia dávka by ju dorazila úplne.

manof
31. júl 2011

@piacere
Žltačka je prejavom nie dostatočnej funkcie pečene.
Jednou z funkcií pečene je detoxikácia organizmu.
Vakcíny obsahujú toxické (jedovaté) chemikálie. Čím skôr sa ich organizmus zbaví (detoxikuje), tým lepšie.
Pri nedostatočne fungujúcej pečeni to je ťažšie (ak vôbec možné) a/alebo to trvá dlhšie (ak sa to vôbec podarí).

Stačí toľko povedať?

manof
31. júl 2011

@moira19
Ten čierny kašeľ v KE bol laboratórne potvrdený?
Ak nie, tak na základe čoho si dovolili tvrdiť, že ide o čierny kašeľ (tzn. baktériu Bordetella pertussis) a nie napr. o príbuznú baktériu Bordetella parapertussis, proti ktorej žiadne očkovanie nefunguje?

manof
31. júl 2011

@alelea
Možné to je, aj keď krajne nepravdepodobné.

manof
31. júl 2011

@veroveronika
Heheh, pán hrobár, čo má rád hruškovicu, zase perlííí...
S tou 16% zaočkovanosťou proti chrípke tresol totálnu blbosť, taká na Slovensku nikdy nebola, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-sezone-20...

manof
31. júl 2011

@musko
píše sa "faux pas" - to len tak mimochodom.
😉 😉 😉
Pán profesor ešte trepol, že očkovanie proti chrípke nemá žiadne nežiaduce účinky, čo bol ešte väčší hlod než to, že vakcíny neobsahujú antibiotiká.

manof
31. júl 2011

@miliharmi
Tak to je fakt trapas, že si SprievodcaOckovanim.sk musí vyrábať reklamu trápnym pridaním úvodných tituliek pred nejaké americké video, pričom titulky v rámci videa ani len nie sú preložené.

Navyše na Slovensku sa nikdy masovo neočkovalo proti meningokokom, takže tá meningitída je tam úplne mimo...

manof
31. júl 2011

@simmi80
No hlavne C (aspoň 1 g denne) a ak je zimné obdobie (október až marec) alebo je dlhodobo zamračené, tak aj D. Dojčiacim matkám sa odporúča aspoň 5000 IU vitamínu D3 denne.

Vopred ďakujem za príbeh.

Imunologické vyšetrenie v tomto prípade naozaj platiť nemusíš. Podozrenie na oslabenú imunitu je tu doslova do-neba-volajúce. To už by musel byť lekár úplným debilom, aby povedal, že nie. Takže jednoznačne na účet poisťovne. Alebo natvrdo odmietni očkovať, ak by od Teba pýtali peniaze za imunologické vyšetrenie. Toto je jasné ako facka, že to dieťa má v háji imunitu, a všetci, čo tvrdia opak, by mali vrátiť lekársky diplom.

manof
31. júl 2011

@olifcek
Myslím, že s očkovaním proti tetanu tu má problém najmenej ľudí.
Zaujímalo by ma však, ako by MUDr. Ľubomíra Romanová odôvodnila povinné očkovanie proti pneumokokom, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

manof
31. júl 2011

ďalší Príbeh zo života:
"Podivné vyrážky po očkovaní Infanrix Hexa + Prevenar 13 a klasický alibizmus ŠÚKL":
http://www.slobodavockovani.sk/news/podivne-vyr...

Murdoch a vakcíny: odhalenie zločinov odkrýva oveľa väčší príbeh:
http://www.slobodavockovani.sk/news/murdoch-a-v...

manof
1. aug 2011

"Očkovanie alergických detí = ohrozenie z nedbalosti":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

alelea
1. aug 2011

@manof , ok.

piacere
1. aug 2011

@manof 😠 😔 a že predovšetkým neškodiť"....

olifcek
1. aug 2011

@manof uff... idem precitat

piacere
1. aug 2011

prosím vás, je táto "rana" po očkovaní už v takom stave, že dieťa je "hodné" ďalšieho očkovania?

wzorcek
1. aug 2011

@piacere Tazko povedat, neviem ci je to opuchnute, alebo to je sval? Je dolezite ci je pod tym hnis, alebo nie. My sme mali podobnu, mne sa to zdalo zahojene, ale doktorka nas poslala na plucne a mal pod tym strasne kvantum hnisu. Ked na to pritlacis prstom, hnis by si mala citit ako taky hrbolcek.
Ale taketo cervene nam to ostalo doteraz, ockovat sme mohli uz pred mesiacom.

svetielkoand
1. aug 2011

@piacere urcite nie

piacere
1. aug 2011

@wzorcek vystúpený bol len ten "vriedok", syn tam mal hnis až do doby, keď sa to úplne zahojilo a ostala jazva.... Toto je foto, keď mal malý 6 mesiacov a v sebe už dvakrát hexu a prevenar....

Viem, že teraz už nevrátim čas a nezmením to (žiaľ), ale aspoň si zisťujem info, aby som sa vedela maximálne brániť pri predvolaní hygienou.... a postupne zisťujem desivé veci....

Mal žĺtačku na hraničných hodnotách.... nemal byť očkovaný.... BOL.

Ramienko po TBC ešte v pol roku červené a ohnisané.... nemal byť očkovaný.... BOL....

Zúrim....

wzorcek
1. aug 2011

@piacere Juj, tak to kazdopadne nemali ockovat :( Ja zasnem nad tymi lekarmi. Ja som sa vtedy nasej doktorky na to pytala, chcela som ziskat cas, ona ma poslala na plucne. Nam vtedy po dvoch tyzdnoch dovolili ockovat, ale ja som sa uz medzitym rozhodla neockovat a kazdy den za svoje rozhodnutie dakujem.

zelmirka1
1. aug 2011

teda to video je fakt sila takto zastrašovať 😝 😝 😝 nechutne, svedci to len o tom ze stale viac a viac sa hovori o rizikach ockovania a hlavne pribuda tych ktori sa zaujimaju o to co davame pichat detom a nielen slepo doveruju vseobecnym prehlaseniam.

prevenar
1. aug 2011

@piacere ale "samozrejme" je to uplne v poriadku, dieta je pripravene na dalsie ockovanie uplne ze stale.
(citat robotickym hlasom) : ockovanie je uplne neskodne, uplne bezpecne a nepostradatelne pre zdravie vasho dietata. bezvyhradne doverujte svojmu pediatrovi ktory vam chce len dobre, nekladdte zbytocne otazky a odpor.. niet sa coho obavat, niet sa coho obavat , niet sa coho obavat , niet sa coho obavat ... 😎

piacere
1. aug 2011

@prevenar na zaplakanie.... 😖

veroveronika
1. aug 2011

ak ste este necitali, tak si precitajte
http://astro-tabu.sk/vitalita_47.html

musko
1. aug 2011

@manof -manof - preto som to dala do úvodzoviek, lebo som si nebola istá - ale ďakujem - budem si to pamatať

denisocka
1. aug 2011

@piacere nezufaj,nikdy nieje neskoro prestať

piacere
1. aug 2011

@denisocka každý deň ďakujem za osvietenie...

didulka85
1. aug 2011

Teraz mi volala zenska z Pfizer-u. Neviem ci sa mam smiat, ci plakat.
Telefonat zacal: Dodododododododododobry dededededededen. A takto to pokracovalo dalej. Akoze nic v zlom, ale takto som nikoho v zivote nepocula koktat. To oni robia naschval, aby ludia na nich moc nekricali. Preto tam posadia cloveka s takou velkou recovou vadou. Studovala som strategicky manazment takze viem, co vsetko sa robi. Je mi z nich zle.
Sa ma pytala, ci je moje dieta v poriadku. Ani to jej koktanie jej nepomohlo, aj tak som jej povedala, co si o tom ich Prevenare myslim.
Este viac som vytocena, ako som bola.