Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

verka888
6. sep 2011

@manof 😀 ..ale je v pohode..len by som rada mala viac alternativ...lebo je mi trosku odruky a je to sukromna klinka, kde sa plati..ale to by sa aj dalo...ale ako v pohode..

zuziq8
6. sep 2011

@verka888 tak drzim palce nech ho skoro najdete🙂

veroveronika
6. sep 2011

ahojte..budem mimo temy..ale vy ste tu dost vymakani v tom..poradte mi, prosim vas nejaky kvalitny pripravok na podporu imunity u dietata..(6r)..dakujem

kaja73
6. sep 2011

@veroveronika Jednoznacne aspon pre nas-kombinacia vysokych davok C vit, plus koloidneho striebra a biostimul BS lampa-každe rana 10 min.ožarvania hrudnika/žlazy thymus/.Tiež spravna strava-hlavne obmadzenie bieleho cukru a dostatok omega nenasytenych kyslein-ja davam rakytnikovy olej.A zabudla som na D vitamin-davam od 800-1200IU denne-s vynimkou leta.

moira19
6. sep 2011

@tean V skolke chceli od nas, aby sme nosili balene vody (Lucka, Drobcek, atd). Na rodicovskom jedna mamicka (chemicka) sa pytala, ze preco davaju detom takuto vodu, ked mame dobru vodu z vodovodu. Povedala, ze oni doma piju len z vodovodu (napusti do skeleneho dzbanu vodu, kus necha odstat). Odvtedy nekupujeme balene vody.

moira19
6. sep 2011

@verka888 Odkial si? Nasa je celkom v pohode. Myslela som si, ze nam bude robit problemy, ale je to ok.

verka888
6. sep 2011

@moira19 som z Košic - mesto..mam uz rozbehnute nejake kontakty, ale prijimam dalsie odporucania..dakujem pekne

tean
6. sep 2011

@moira19
ved to. Ale najhorsie je, ze postupnym citanim zistujem, ze skoro vsetko je skodlive.
Kedze nie su zdrave plastove flase, ani plechovky, tetrapaky, ... museli by sme sa vratit ku sklenenym obalom.
Vyrobcovia uz ale takyto obal nepouzivaju - aspon vacsina. Takze by som sa nedostal k mnohym vyrobkom.
To je fakt blba situacia.

simmi80
6. sep 2011

Ahojte, asi pred mesiacom som pisala ze sme mali problemy s ockovanim TBC atd.
takze dnes sme boli u Dr. a padla otazke ze a co ockovanie? povedala som je ze ho chcem odlozit min. do 1r kedze reakcia po TBC bola otrasna. Dr. ma vobec neprehovarala, ze dobre, len ma musi nahlasit na RUVZ a ze si ma pravdepodobne predvolaju. Nevadi.
Teraz na preliecenie berie mala homeo, ja beriem na odporucanie z teto temy Vit. C na podporu imunity, kedze este kojim. a pojdeme na imunol. testy.
Taka som bola pysna ked som vysla od Dr. i ked ona bola uplne v pohode. Sama sestricka mi povedala, ked dr isla dozadu telefonovat, ze ona by asi tiez nedala dieta ockovat, ze su to riadne svinstva a zvlast ked davaju tolko latok do jednej vakciny.
Prosim ak ste uz niekto boli predvolani na RUVZ, ako to prebiehalo? Co odporucate aby som argumentovala? mam zdokumentovane fotky reakcie TBC, ale predsa oni si isto najdu nejaku inu verziu.
Dakujem vsetkym.

didulka85
6. sep 2011

@simmi80 to je blbost, ze ta musi nahlasit. Nasa pediatricka nenahlasuje.

simmi80
6. sep 2011

@didulka85 hmmm.. co uz.. mne nevadi ze ma nahlasi. ak je to jej povinnost a chce byt ona kryta, tak ok.
a ta co nenahlasuje, to je ta uz nova co nenahlasuje? ci ta tamara m.? lebo si uz tusim od nej odisla.

didulka85
6. sep 2011

@simmi80 nova... Od Tamary som odisla. Stacilo... 😝
Moja nova povedala, ze ked pride nejaka osobna kontrola do ordinacie, tak bude musiet nahlasit. Inak to nerobi.

manof
6. sep 2011

@tean
No, možno to dopadne tak, že väčšina nás vykape a zostanú ľudia so špeciálnymi génmi, čo si na to všetko dokážu vyvinúť odolnosť, viď napr. tu:
http://www.2012connect.com/forum/topics/childre...

Neviem, nakoľko sa dá tomu článku veriť, ale ak by to bola pravda, bolo by to teda ozaj veľmi zaujímavé.

manof
6. sep 2011

@simmi80
Pokiaľ spadá Pezinok pod RÚVZ BA, tak sa nemáš veľmi čoho báť.
Dnes som bol druhý krát na RÚVZ BA s niekým a bolo to rovnako v pohode. Vzhľadom k tomu, že táto mamička žiadala len o posun za prvé narodeniny (čo aj Ty spomínaš), bola Dr. Pertinačová i právnička úplne v pohode, prerušili priestupkové konanie s tým, že po dosiahnutí jedného roku to skontrolujú a v zásade trvajú na tom, aby bolo dieťa aspoň proti tetanu, záškrtu a čiernemu kašľu zaočkované. Takže sú ochotní zľaviť z Hexy na DTaP (tzn. z Infanrixu Hexa na Infanrix bez prívlastkov).

To je pre mnohých prijateľný kompromis (pre mňa by síce nebol, ale to je vedľajšie).

Takže ak by si takéto niečo chcela dosiahnuť, tak by to nemal byť vôbec žiadny problém.

Až mám trochu výčitky svedomia, že dotyčná mamička ma tam ani veľmi nepotrebovala. Tak sa mi zdá, že mojou účasťou nezískala toľko, že by jej investíciu do mojej cesty do BA a späť bolo možno označiť za výhodnú. Nuž ale keď ma tam tak veľmi chcela mať, tak som jej vyhovel...

A dozvedel som sa zaujímavé veci. Vraj sa nedávno prijala nová technika laboratórneho potvrdzovania prípadov čierneho kašľa a Dr. Pertinačová tú starú označila za značne nespoľahlivú a vraj všetky prípady starou technikou "potvrdeného" čierneho kašľa u detí vo veku 1 až 10 rokov boli falošne pozitívne.

Tak si hovorím, že v tej epidemiológii je teda pekný bordel. Nakoniec tých prípadov čierneho kašľa možno bolo oveľa menej, než bolo hlásených.

simmi80
6. sep 2011

@manof dam vediet ze od koho sa ozvu. Ale asi z BA. Potom sa pridem sem poradit ze co a ako.
Neviem ci som to tu citala alebo si to s niecim mylim. ze ockovanie proti ciernemu kaslu po 1r. je bezvyznamne. Tak je?
jaaaaj, cely tento kolotoc okolo ockovaniu.
Inak, posielam foto, ako vyzeralo TBC pred tyzdnom ked nam na plucnom povedali ze sa uz moze plne ockovat. som myslela ze sa moze ockovat az ked je chrasticka cela zahojena.

petot
6. sep 2011

@simmi80 @manof Je to tak, po 1r je očkovanie proti čiernemu kašľu zbytočné, dokonca si trúfam povedať, že z pohľadu "kolektívnej imunity" vyslovene kontraproduktívne.

Len aby tá nová diagnostická technika nespočívala v porovnateľnom množstve falošne negatívnych...

simmi80
6. sep 2011

@petot hmm..ale to sa asi vyclenit z tej vakciny neda, ze? inak dakujem za to C-cko uz som si konecne kupila v prasu v DM a davam si to kazdy den 🙂

petot
6. sep 2011

@simmi80 Existuje aj DT vakcina. @manof Ti poradi.

simmi80
6. sep 2011

@manof cize ta DTaP je proti tetanu, záškrtu a čiernemu kašľu? a ak nedam v buducnosti MMR a pneumo, tak za to tiez mozem byt sihana z hygieny?

simmi80
6. sep 2011

@petot dakujem 🙂

tin007
6. sep 2011

@petot ale DT vakcina (zaskrt a tetanus) u nas nie je, museli by ju na spec. ziadost doviezt (pokial viem)

denduska
7. sep 2011

@simmi80 DT u nas nie je a tie co su v zahranici su s ortutou 😝

anitab
7. sep 2011

@manof @petot
chcela by som sa opytat, ci si myslite, ze novorodenecka zltacka moze byt ako kontraindikacia pri ockovani napr.Prevenaru a Infarixu? Presnejsie povedane pretrvavajuca zltacka u 3m dietatka v hodnote este okolo 200umol/l.

manof
7. sep 2011

@denduska
@simmi80
@petot

D.T. je u nás len pre dospelých, ale počul som o tom, že ju kedysi dávali aj deťom, hmmm...

Inak Dr. Pertinačová tvrdila, že nad 1 rok je čierny kašeľ preto v pohode, lebo v tom veku sú už prakticky všetky deti proti čiernemu kašľu očkované.

Potom som si pozrel prezentáciu Dr. Avdičovej z r. 2009 a tam bolo, že ťažký priebeh je u dojčiat a batoliat a úmrtnosť u mladších dojčiat, čo zodpovedá tomu, čo vieme a protirečí Dr. Pertinačovej. Ak to však Dr. Avdičová myslela tak, že úmrtnosť nad 1 rok nie je vďaka očkovaniu, tak potom neviem. V rámci jej prezentácie totiž boli údaje o úmrtnosti na čierny kašeľ v 50. rokoch 20. storočia a tam síce najväčšia bola do 1 roka, ale boli tam úmrtia aj ročných, dvojročných a pár trojročných. Na druhú stranu však toto mohlo byť spôsobené podvýživou a pod., lebo v tom povojnovom čase to ešte mohlo byť všelijak...

Otázkou tiež je, či to naozaj boli úmrtia na čierny kašeľ a nie na niečo iné, keď ešte v roku 2009 je spochybňovaná donedávna používaná diagnostika čierneho kašľa. Tak teda naozaj neviem.

No a ešte taký bonbónik: že vraj je toho čierneho kašľa na Slovensku oveľa viac, len sa nevykazuje, lebo sa zanedbáva diagnostika. Takže najviac ho majú v BA kraji, lebo tam si na diagnostiku potrpia, ale v iných krajoch je vraj tiež, len to tam flákajú.

Tak také super správičky z prvej ruky od odborníčky.

manof
7. sep 2011

@anitab
Celkom jednoznačne. Očkovanie zaťažuje pečeň a keď pečeň nefunguje poriadne (čoho dôkazom je žltačka), môže mať očkovanie katastrofálne následky (to síce môže mať aj bez žltačky, ale so žltačkou oveľa viac). Ak si dobre spomínam (ale v tom si nie som 100% istý), tak žltačku aj Dr. Pertinačová uznáva ako kontraindikáciu akéhokoľvek očkovania.

manof
7. sep 2011

@simmi80
Na tom pľúcnom sú asi úplní debili. Očkovať sa lege artis môže naozaj až po zahojení chráničky po BCG vakcíne. Potvrdila to aj Dr. Pertinačová - epidemiologička z RÚVZ BA.

denduska
7. sep 2011

@manof ale je v Rakusku, Nemecku...vyraba ju Novartis

manof
7. sep 2011

Kto bol tento týždeň na RÚVZ DS?
Počul som o nejakých zaujímavých novinkách odtiaľ, tak by som rád vedieť viac...

manof
7. sep 2011

@denduska
OK, už len prehovoriť Novartis, aby tam nedával thiomersal.

denduska
7. sep 2011

@manof nie je tam tiomersal ale nejaky natriumtimerfonat asi som to skomolila....ale neviem sa dopatrat mnozstva, lebo v letaku nie je... ale je tam daco ze to tiez obsahuje ortut