Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
30. aug 2012

@barbyes
ahoj, predvolali nas asi 4-6 tyzdnov po oznameni pediatrom.
Netreba mat z toho obavy, sachove figurky na RUVZ su v pohode, nepredstavuj si pod tym nejaky natlak.
Da sa s nimi normalne porozpravat, v podstate to bolo o monologoch oboch stran, kde jedna strana nepocuva tu druhu.
Boli dost prijemne a vobec na mna nepozerali ako na niekoho kto vykradol banku, ale sme si len pokecali.
Treba sa na to este pozriet tak, ze pred tebou a po tebe idu dalsi rodicia, co je znakom toho, ze problem maju oni a nie my - odmietajuci rodicia.

tean
30. aug 2012

@anduk
to je druha faza - priestupkove konanie. Ak chces nieco pridat do zapisnice, tak si to prines vytlacene a poziadaj o pridanie do zapisnice. Potom pockat cca 30 dni a dostanes pokutu

tean
30. aug 2012

@samiana
toto je svojim sposobom velmi pozitivna informacia.
Nedavno davali v spravach, ze za minuly rok v BA mali 100 pripadov odmietnutia ockovania.
Tuto spravu ale nehovorilo RUVZ, ale reporter. Myslim, ze tato info je velmi nepresna a umyselne sa k nej RUVZ nevyjadrilo.
Kedze farmafirmy pocituju velky pokles zaockovanosti, znamena to, ze vela rodicov zacalo tuto temu studovat a nedoveruju svojim pediatrom, nedoveruju farmafirmam a uz vobec ich k ockovaniu neprinuti nejaky zakon.

Som velmi rad, ze individualne studium rodicov je na tak vysokej urovni, ze valcuje aj taketo velke prekazky.
Samostudium nezastavia a tak bude vznikat stale vacsi a vacsi tlak zdola.

tean
30. aug 2012

... a este dodam, ze ked tu niekto ziadal na zaklade zakona o slobodnom pristupe k informacia o informaciu, ze kolko ludi v minulom roku odmietlo ockovanie, tak UVZ odpovedalo, ze tuto informaciu nema.
UVZ sa boji zverejnit pocet odmietacov, pretoze toto cislo by mohlo zlomit aj vahajucich rodicov.

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@tean
no tak si zober ze bratislava s trvalym bydliskom tam, cca 100 cize 250 rocne = co je asi 1/12 celeho slovenska = minimalne 3000 odmietnuti rocne! co je 3000 deti co nedostali najskor ani jednu jedinu ockovaciu latku, lebo ludia co sa tomu zacnu zaoberat ockovanim tak ich poslu s celymi ockovacimi latkami do riti....

cize 3000 rocne... v SR a viac

t.j. asi 30 000 ockovacich davok rocne najma pre GSK .... co je strata asi 240 000 eur pre nich..... cize korumpovat na ministerstve zdravotnictva akdekolvek inde sa im proste oplati, aj keby to malo stat vela....

pectore
30. aug 2012

@barbyes Stat vyhadzuje "statne - nase" peniaze za nas...taketo nedovercive pohlady mas ale vsade okolo seba....vsetko je biznis... za vsetko platis....vsetko teda skodi? Aj bio potraviny? lieky?...potraviny, oblecenie... vsetko je tu preto aby nam skodilo???....na scheme o ktorej hovoris nebudu aplikovane len vakciny...ale uplne vsetko....a poviem ti rovno ze to je sposob premyslania ktory vedie akurat tak do blazinca.....ano situacia bude ina ako pred 50 rokmi a to aj vdaka ockovaniu...nemozme jeden fakt zdoraznit a dalsi zamlcat....Budu choroby lepsie liecitelne....ale stale sa odrazeme od toho ze populacia bola v priebehu tohto vyvoja zaockovana a priebehy chorob su miernejsie....toto ked vylucis..tak si protirecis s tym ze sa zdravotnictvo vyvyjalo..pretoze sa pocas tejto doby ockovalo.....pan fillo pise na svojich strankach polovicato....podstivo som si prechadzala tie zdroje a info v nich a sprostredkovane info na strankach...je polovicate a naformulovane tak aby zapadalo do konceptu....ziaden kriticky pohlad ktory by vyjadroval snahu po pravde...ale len jednostranna kritika... nevravi pravdu ale POLOPRAVDU....

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@tean
ja si mozem vyziadat zapisnicu hned, a zoskrtat im tam co sa tam neudialo a dopisat si tam co sa tam udialo, a podpisat to..... s tym ze v zapisnici boli uvadzane nepravdive informacie a konani...... nedajte sa

zaockujteajslnko
30. aug 2012

hrube odhady SR
rok 2011 počet živo-narodených deti 60 813
z nich teda 3000 neockovanych a viac, tazko to odhadnut presne, cize asi 2,5 - max 5% deti co je stale pod tou ich legendarnou hranicou 95% ockovanosti, tak sa pytam preco sa vlastne sakcionuju ludia co odmietaju podavat ludom tieto chemicke sracky? ......

ved to nema ani z ich pohladu "kolektivnej imunity" ziadnu logiku?!? tych maximalne 5% deti neockovanych ich kolektivnu imunitu predsa udajne stale neohrozuje.....

takze odpoved..............k l a m u .............ziadna kolektivna imunita neexistuje, lebo dospeli ludia maju zoackovanost menej ako 30%.......alebo aj vobec...........cize im zalezi velmi velmi na kazdom jednom dietati.....

suma sumarum vo vakcinacii SR sa vo velkom klame

pectore
30. aug 2012

@zaockujteajslnko ja ti poviem takto obycajna mala firmicky ktora zamestnava okolo 50 ludi a spracuvava zelezo ma mesacny zisk 170 000eur...iba zisk... tocia sa tam daleko vecsie peniaze....a to je malinka firmicka ...ty si vazne myslis ze 240 000eur pre niaky pharma gigant ktory zamestnava okolo 15 000 ludi bude nejaka horibilna suma.... vyprdnu sa na 240 000... pre nich su to drobne a nie peniaze...????

prevenar
30. aug 2012

@anduk nemala by byt ..najlepsie urobis, ked tam zavolas a nechas si to vysvetlit. ..aj ked v ich pripade je mozne fakt vsetko, zakony pre nich proste neexistuju.

natas4
30. aug 2012

@minewka
@prevenar
@veve39 ja si myslim, ze by to tak malo byt, ze ak ma predvolaju a ja sa nakoniec rozhodnem dat pichnut MMR ( dajme tomu ze na zaklade toho ze ma oni presvedcia) tak by mi nemala byt vyrubena pokuta...ved ak dam zaockovat tak nespacham priestupok..teda za co by ma mali pokutovat...a to ze ma zavolaju neskor ako prejde 18 mesiac, tak to je ich zalezitost...ved ked niekto posuva ockovanie na neskorsi termin, napriklad ze dieta je chore a potom znova chore a nestihne sa zaockovat do 18 mesiaca, tak mu nedaju pokutu, ze sa ockovalo az v 20 mesiaci, ci?

pectore
30. aug 2012

@zaockujteajslnko pokutuju sa preto ze vedome konaju proti charte dietata ,svojim konanim ohrozuju spolocnost... navyse svojvolne porusuju zakon.... stale malo dovodov na pokutu? ...a k tomu ma tento trend stupajucu tendenciu.... tak si pekne zaplate...boli by hlupy keby sa len prizerali a netazili stoho.... Zaockovane deti ochranuju aj ostatnych dokazom je pneumokokova vakcina..kde sa ockovanim dosiahlo znizenie pneumokokovych ochoreni u dospelej (starsej) populacie o 65% a u samotnych deti vyskyt klesol o 95%.... takze hahaha kolektivna imunita...mytus...ale ako pre koho.

prevenar
30. aug 2012

@natas4 myslim,ze v konecnom rade ide o ockonacisticky kalendar. cize ..

a) ked si este v ramci datumu urceneho kalendarom a na jednani potvrdis,ze ho das zaockovat, tak zrejme cuvnu
b) ak si uz na konci datumu a nie je priestor na ockovanie tak pokutu urcite dostanes.

aj ked taketo detaily neviem zodpovedat. je to len domnienka.

pectore
30. aug 2012

@prevenar..ockovanie sa da presuvat podla zdravotneho stavu dietata...ked je chore nezaockuju ti ho ale odlozia to...ak je dlhodobe chore kludne aj o pol roka.... Clovek nieje viazany na kalendar ale na to ci ockovanie odmietne svojvolne.

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@pectore
musim na to opodvedat aby to tu bolo uvedene...

rodic ma jediny pravo rozhodovat do 18r za svoje dieta, ak rodic povie "ockovat sa nebude!" je to to iste akoby odmietlo ockovanie samotne dieta. Cize nemozes konat proti charte dietata lebo to je to iste akoby povedalo dieta!. Dieta je rodicove, nie statne, ani WHO, ani UNICEFU ani nikoho ineho, cize drz ustocka o veciach ktorym nerozumies.

na to ako sa mozu podavat lieky proti vedomiu cloveka (alebo jeho zodpovednho zastupcu) pojednava dohovor o biomedicine - ktory je n a d a k y m k o l v e k z a k o n o m v SR!!! a SR k nemu pristupila dobrovolne, nie nejaka stupidna charta dietata vydana bezcennym UNICEFOM, o ktorych s vie ze podvadzaju tiez vo velkom....

prevenar
30. aug 2012

@zaockujteajslnko ..skoda sa nad tym aj zamyslat. ich to proste nezaujima ..nezaujima ich vlastne uplne nic okrem toho ,ze chcu prinutit co najviac ludi aby riskovali zdravie koli ich prijmom. pochopitelne zacina to tym, ze cela "kolektivna imunita" je neexistuju chimera. ...cize ked idem do afriky, dam sa "zaockovat" tak ked tam dorazim moje ockovanie nebude fungovat? kedze vsetci okolo mna nebudu zaockovani rovnako ako ja ? ..a tym padom tam "kolektivna imunita" nebude existovat ? cize ..ked je to tak tak naco sa ockovat v prvom rade. ..ale to je im tiez jedno, v tomto pripade ich kolektivna imunita nezaujima, lebo sa im to nehodi ..v tomto pripade ich zaujima, aby si do seba napichal co najviac svinstva a nepremyslal nad "kolektivnou imunitou" ^^

mimi
30. aug 2012

@ssisska ja mam tiez negativne skusenosti s ockovanim proti chripke. ZAmestnavatel ma presviedcal, aby som sa dala zaockovat, len aby som nechybala z prace, vtedy som robila s detmi a po ockovani som hned na druhy den skoncila s vysokymi teplotami a na PN, co prave zamestanavatel nechcel 😝 Odvtedy ma nikto nepresvedci, ze ockovanie proti chripke je ucinne...

natas4
30. aug 2012

@zaockujteajslnko citujem ta..."stupidna charta dietata vydana bezcennym UNICEFOM"....????? Toto si riadne prehnal 😲 😲

prevenar
30. aug 2012

@mimi ..keby len proti chripke ^^ ...rovnako neucinne a nebezpecne su vsetky +/- .

prevenar
30. aug 2012

@natas4 UNICEF je kriminalna organizacia, ktora vykrada peniaze na pomoc, predava deti a je zapojena v pedofilnej siete ..nieco si o tom popripade vygoogli .

natas4
30. aug 2012

@mimi ja som sa ockovat proti chripke dala na odporucanie mojej pneumologicky a teda ziadne NU som nemala a ani som neochorela..a to boli okolo mna vsetci chori a moja imunita je na bode mrazu

tean
30. aug 2012

@natas4
priestupkove konanie konci otazkou, ci nadalej odmietas zaockovat dieta.
Ak povies, ze ta presvedcili a doockujes, tak zakon umoznuje pozastavit taketo konanie a pokracovat napr. o mesiac.
Ked dostanu od lekarky info, ze si doockovala, tak bude priestupkove konanie ukoncene.

tean
30. aug 2012

@natas4
ked som sa rozpraval s neurologickou o ockovani, tak povedala, ze nikomu neodporuca ockovat proti chripke, pretoze mala vela pacientov co tam prisli s pokrivenymi prstami a znicenymi klbmi ako nasledok ockovania proti chripke.
Nazvala to reumatoidna artritida.

pectore
30. aug 2012

@zaockujteajslnko tak to zas pozor...aj dieta ma svoje prava...to ze je tvoje neznamena ze mu ich mozes upierat ,alebo rozhodovat do akej mieri si ich moze narokovat.......to je scestne...to by ti teoreticky dovolovalo dieta tyrat...pretoze je tvoje....???? noze mi posli ten odkaz na ten dohovor o biomedicine... hm?

natas4
30. aug 2012

@prevenar to mi pride ako konspiracna teoria..ja sama som v minulosti robila v jednej nemenovanej neziskovej organizacii a mam skusenosti so zbierkami a teda nemam ziadne iluzie..ja osobne neprispievam do ziadnej zbierky, pretoze viem kde vacsina vyzbieranych penazi skonci

veve39
30. aug 2012

@natas4 ak sa ockovanie posuva z dovodu nepriaz.zdrav.stavu dietata (potvrdene lekarom), co je kontraindikacia, tak pokutu samozrejme nedostanes...ak zdrav.stav dietata ockovaniu nebrani a ste po 18.mesiaci a ty teoreticky "este zvazujes", som si takmer ista, ze RUVZ pokutu vyrubi...ak je po 18.mesiaci a ty pristupis na ockovanie, pokutu myslim nedaju (urcite si vsak nasledne zaockovanie overia)

prevenar
30. aug 2012

@natas4 ..no, tak potom ti neostava nic ine len pokracovat v tom ockovani 🙂 ..ak raz po nom oslepnes, ochrnu ti nohy , alebo dostanes zapal mozgovych blan a pod.. aspon budes vediet ,ze z coho to mas. tak isto ako v prvom pripade , google je tvoj kamarat 🙂

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@natas4
podla toho co som si nastudoval o unicefe, tak je to zase len dalsia zlocinecka organizacia, ktora na zaklade "kvazi humanity" vytahuje z ludi peniaze a vieme ako to chodi, vela reci, vela penazi, a nicovite nic........ a serkaju sa do veci do ktorych ich vobec nic!!!

viackrat mi unicef poslal sek ze mam vyplatit na africke dieti, co povazujem za bohapuste emocionalne vypalne!!! Takto sa sprava humanna organizacia?.....ved je to sproste vypalne....

natas4
30. aug 2012

@tean ja som sa ockovat dala, kedze pre mna bolo vacsie riziko chripku dostat z hladiska mojho zdravotneho stavu...dakujem za info ohladne RUVZ a pokuty

natas4
30. aug 2012

@zaockujteajslnko ja taketo vyzvy ignorujem, ako som uz vyssie spominala robila som v jednej neziskovke a viem kde vacsina tych penazi skonci..nemam iluzie ani o UNICEF, ale zvolil si podla mna prilis silne slova