Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

molka
5. okt 2012

@xlucia nedávkujem podľa váhy, skôr tak "od oka" - v lete im céčko skoro vôbec nedávam, na jeseň začnem tak 1g denne, ale nie každý deň. A keď začne chrípkové obdobie a začne na ne niečo liezť, zvyšujem podľa potreby.

manof
5. okt 2012

@nikimax aha, tak potom 2-3

syla
5. okt 2012

@monikamajova tak nasa dr. dava len taketo potvrdenia do skolky 😀 asi zaspala dobu, tak ako mozem potom od nej chciet, nech sleduje trendy v ockovani 😀 😀 😀

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikamajova
5. okt 2012

@syla tak jej to len povedz,bude sranda....že "ozaj pani doktorka a 1 p.uč.povedala,že ...veď vy ste zaspala dobu 🙂 tak tu som vám prichystala taký papierik,tu mi dajte pečiatku,podpis,že dieťa je zdravé ...nech sa páči 2€ to máte maržu,aby ste namusela otvárať vakcínu a 1 ml vakcíny máte ušetrené 🙂

majusqwa
5. okt 2012

@zaockujteajslnko :D:D:D citujem: "a inych platnych pravnych predpisoch a vymenujes ich podla zoznamu ktory link je tu tiez niekde uverejneny.... "... ked si pozriem pocet stran, tak "link niekde uvedeny" sa mi zda ako hladat ihli v kope sena. ale pobavilo ma to :D
inak, ja chcem vyskusat tu fintu s tym, ze jeden rodic nesuhlasi. uz som to tu pisala - lekar mi dal podpisat poucenie, kde chybaju informacie o rizikach vykonania zakroku (v tomto pripade ockovania), co im tam velmi rada napisem. dalej im tam chcem napisat, ze neodmietam ockovanie, ale vakciny, lebo neexistuje zakon, ktory mi prikazuje ockovat urcitymi vakcinami (to je ich problem, ked schvalili A, mali si aj B. alebo neschvalovat nic, co by bolo pre mna omnoho lepsie). lenze! moj manzel nesuhlasi a chce, aby mala bola ockovana. tak som povedala, nech tam pod moj podpis dopise, ze nesuhlasi s tym, aby bola mala nezaockovana. fakt by ma zaujimalo, co urobia. lebo ockovana aj tak nebude :D samozrejme, napisem to na rub papiera, ktory sa bude posielat na RUVZ, aby sa nemohli vyhovarat, ze to nedostali.
a o nahravani ani nehovorim - bez diktafonu ani ranu. priklad: nieco sa spytas, neodpovedia - pracovnik odmietol odpovedat na otazku tu a tu. das dalsiu otazku - pracovnik znova odmietol odpovedat.... a tak :P oco to tak robil a boli z toho dost nervozni, co mu pomohlo. obcas podkopali aj sami seba :P

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@anduk
no ja si myslim, ze pokial nemas v SR pediatricku, tak ta nikto nenahlasi na RUVZ a teda ti moze byt legislativa SR ohladom ockovania uprdele.... zakladom je teda nemat v SR pediatra

majusqwa
5. okt 2012

@anduk fiiii, lebo v rakusku ta preockovanost na niektore choroby je 150%. to je mi argument. este horsi, ako ze nam to milosrdne preplacaju poistovne a nim nie :D a k tym osypkam - ja viem. to je ako ta epidemia, co ide z ukrajiny uz pol roka. vidim, ze nic sa nezmenilo. lebo nedavno tusim zacali davat vyssie pokuty, tak som zvedava. lebo moj pediater ma MUSI nahlasit, dokonca si mam to hlasenie, co sa bude posielat na RUVZ, sama podpisat. ale isteze, s radostou, akurat s malym dodatkom na druhej strane, z ktoreho im veselo asi nebude. alebo mne... to uvidim az casom

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@majusqwa
no presne tak, oni nemaju co riesit rozpor medzi zakonnymi zastupcami ako priestupok neockovania, ved to ci k neockovaniu doslo nie je preukazane, je tam rozpor medzi zastupcami dietata a teda by o tom mal rozhodovat najpr sud, ci sa ockovat dieta bude alebo nebude......ale ziaden sud nebol cize co vlastne od teba chcu? 🙂

anduk
5. okt 2012

@zaockujteajslnko praveze mam, ved aj RUVZ uz mam za sebou... dali mi "cas na rozmyslenie", preto nad tym teraz dumam.

majusqwa
5. okt 2012

@zaockujteajslnko no co by chceli... hadaj! :D aby som dala ockovat a nerobila problemy! lebo oni maju potom so mnou robotu. musia robit priestupkove konanie a neviem co vsetko este. lebo oni maju male platy, oni by nemali podla platov robit nic, maximalne sediet na zadku a kavickovat. nemyslis?
ved vidis, ako pracuju niektore skupiny statnych zamestnancov - napriklad UPSVaRy. deti im tu ziju v dezolatnych podmienkach ako v nejakom 9. storoci priamo pod ich rukami, niektore su aj mrtve a to uz mali davno nastupit do skoly - ale to ich vobec netrapi, davky vyplacaju veselo dalej. no mne sa budu vyhrazat ako mi zoberu pridavky, lebo neockujem! tam keby riesili problemy, ktore palia spolocnost a nie slusnych ludi tu buzerovat. vlastne, zabudla som! ja nie som slusny clovek, ja som rebelant! len preto, lebo odmietam zo seba robit ovcu :P

kbeata
5. okt 2012

@tasiko ja som bola na druhom pojednavani na ruvz-ruzinov,cele to trvalo cca 15min...
prvy krat tam bola len pravnicka,dala mi cas na rozhodnutie,ci dam nieco zaockovat,maly mal vtedy asi 15-16 mesiacov,s tym ze by som platila pokutu 66+trovy,nedala som nic zaockovat,a teraz na druhom pojednavani tam bola aj nejaka lekarka,asi Petrinacova 😒 neviem,ta behala za malym 😀 ,ale s tym ze dajte aspon nieco,DTP,ale kedze som presvihla cas povinneho zaockovania budem platit 99+trovy ☹
takze to budem platit po 10euro na splatky,ako nejaky spotrebic 😀

kkl82
5. okt 2012

@kbeata a nahodili ti aj uroky? aku mas rpmn? pripadne poplatok za spracovanie? 😀 😀 😀

abbey1
5. okt 2012

@kkl82
@kbeata Ja som im to tiež nedala v hotovosti. Ak by sa dalo, tak im tam osobne zanesiem 316 EUR v centovkách. 😠 😠 😠 😠

kbeata
5. okt 2012

@abbey1 ale som nejaka n.....á,lebo vysky pokuty rozdavaju od buka do buka 😲 ,vsade v krajoch na slovensku inac 😒
vedel by mi tu niekto poradit z akeho dovodu je to tak rozdielne???
alebo mam dat peniaze len tak do luftu???do ciernej diery? 😀
asi na buduci tyzden mi pride rozhodnutie,a do 30 dni mozem podat navrh na splatkovy kalendar... 😝

abbey1
5. okt 2012

@kbeata Presne. Od buka do buka. U nás v Tt vraj 30Eur za každú vakcínu. A prečo by sme nepodporili štátny rozpočet. Veď na odmeny pre činiteľov nikdy nie je dosť.A našim deťom chýbať nebude. 😠 špinavosť je to. každý cent investujem do mojich detí, aby im nič nechýbalo a oni im veselo toľko vezmú. Ja som sa ich aj v odvolaní pýtala, či sa im zdá normálne , pripraviť deti o peniaze. Neodpovedali na to. 😠 😠

mikymiky
5. okt 2012

@kbeata ako skoro vsade a vo vsetkom to zavisi iba od ludi. Konkretne na ich oddanosti veci, alebo ako to nazvat. Inak si neviem vysvetlit, preco v Trnave sfasnes "full house" a inde to riesia iba dohovorom. Mna to uz cele totalne s...e. Presne ako uz napisal niekto predtym, pod nosom im zomieraju deti, ale oni sa musia odbavovat na ludoch, ktori sa podla nich o vlastne deti staraju az prilis 😠 .

dhaarma
5. okt 2012

existuje aj nejaka premlcacia doba kym maju oni cas na predvolanie?

prevenar
5. okt 2012

@dhaarma 2 roky od posledneho mozneho datumu na ockovanie podla ockovacieho kalendara .

prevenar
5. okt 2012

@anduk ako je to presne citovane, to sa mi neche hladat , to si vygooglis aj sama ...ale v reali to funguje tak ,ze je to podla toho kde ma dieta kartu. ..ak je karta na slovensku , tak sa ide podla nasho kalendara, ak je karta napriklad v rakusku , tak si mozes vylozit novy na stol a pocitat kravky na luke a piskat si 🙂

beronsche
5. okt 2012

@manof najneskor v kolkych mesiacoch zivota dietata je mozne, alebo ma zmysel podla lekarov zacat s ockovanim - hexa a pneumokoky? A aky je max. cas medzi jednotlivymi davkami?
A ak sa trebars pristahuje na Slovensko polrocne dieta, to by malo byt predvolane az na 3. davku v 11. mesiaci, ci nie? A ak to dieta nebolo ockovane a rodicia odmietnu aj dalsie ockovania, bude im naparena pokuta aj za prve dve davky - 3. a 5. mesiac, aj ked sa v tom case zdrziavali v krajine, kde je ockovanie len odporucane? Co myslis? Ale asi to jednoducho zavisi od konkretnych ludi z ruvz, vsak?
@hajanka vdaka 😉

beronsche
5. okt 2012

Skusal tu niekto pri hladani pediatra jednoducho oslovit lekarov z okolia a na rovinu im povedat, ze neockujete? Ak ano, ake boli reakcie?

manof
6. okt 2012

@anduk povedal by som, že podstatné je to posledné. Totiž ak nie si u sk pediatričky, tak Ťa nemá kto nahlásiť a bez hlásenia niet pokuty. Tým pádom máš úplnú slobodu.

manof
6. okt 2012

@beronsche
ono to nie je nejak obmedzené, ale faktom je, že očkovanie Hexou vo vyššom veku jednoducho nebolo vedecky nijak skúmané, takže ozaj ťažko povedať, aké by to malo dopady. Čo sa pneumokokov týka, tak keď sa začne neskôr, malo by stačiť menej dávok.

Ako by riešil RÚVZ takýto problém, to teda neviem, ale pokutu za neabsolvovanie tretej dávky by asi dali (ak je to RÚVZ, čo dáva pokuty).

manof
6. okt 2012

Reportáž spred XVIII. vakcinačného dňa v Žiline 29.IX.2012:
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-sp...

Údaje CDC a Ministerstva školstva USA ukazujú silnú štatistickú súvislosť zaočkovanosti proti ovčím kiahňam a výskytu autizmu v každom štáte USA:
http://www.slobodavockovani.sk/news/udaje-cdc-a...

vlnka81
6. okt 2012

@anduk @manof @petot @prevenar @zaockujteajslnko
ja zijem v Bruseli a tu je to Dr jedno (teda da ti prednasku ale on nie je zodpovedny) ci ockujem alebo nie (tu je povinna iba pollio vakcina) ale ked s amaly narodil tak nam prisiel "uvitaci" list od komuny, ake mame vselijake vyhody 😀 a este aj vakcinacny formular ktory im musime do 18m odovzdat s tym ze je maly zaockovany 3x poliio. Chuda kamoska dala zaockovat vakcinou co mala iba 2 davky - iny vyrobca - a teraz sa s nou z komuny natahuju ze ockovanie je neplatne. cista dementacia je v tom belgicku. ako som uz skor pisala prave cakame na odvolaci sud - ci teda obvineni rodicia kt nedali ockvoat pojdu do vazenia a zaplatia 10 000eur - alebo nie a bude to precedens ako bic. nuz do vazenie sa mi veru nechce ☹ takze aj keby som nemala Dr v Belgicku tak potvrdenie komune musim poslat - staci potvrdenie aj zo slovenska...len kde ho zohnat bez ockovania ☹ myslite keby som dala nasmu trollovi co tu obcas vyri vodu do vrecka nejaku 3 cifernu ciastku ze by mi to potvrdenie dala? 😀 😀 😀

hajanka
6. okt 2012

@labaga "lenalabaga" to je tvoje druhe ja? 😀 musi ta velmi trapit, ze ti nikto nelajkuje kometare

hajanka
6. okt 2012

@atemi zalezi od pristupu pediatricky, sestru pediatricka nenahlasila a rovno jej povedala, ze to teraz riesit nebudu, prve 2 vakciny odmietla pred pol rokom (tretiu hexu a prevenar), poslednu (Priorix) pred cca 3-4 mesiacmi. Vsetko co lekarke povedala bolo, ze neda suhlas k pouzitiu konkretnych vakcin, z toho dovodu, ze mala zle po nich reakcie na prve 2 ockovania (4 vakciny, 1. a 2. hexa a prevenare) a od vtedy je aj casto chora a chodi do imunol. poradne.
Odvtedy ani muk 🙂 dobre ze sme sa dali na to a zmenili sme lekarku.
Mna odmietnutie este len caka.. ale mam na to kooopec casu, dovtedy hadam uz bude povinne ockovanie zrusene 🙂

mimi
6. okt 2012

@abbey1 aj ja to nazyvam spinavost, ze sa nehanbia od nas brat pokuty, vsak nech mi zoberu celu tu ubohu matersku, ked im to pomoze 😠 Neviem, co tym vyriesia, len nas aj tak zbytocne poburia...

blondiee83
6. okt 2012

Ahojte baby. necitala som celu diskusiu, kedze 1515 stran je na mna trochu moc 😀 Nemam uplne detailne prestudovanu problematiku, no napriek tomu sme sa s manzelom dohodli, ze ockovat nebudeme. Svoje dietatko nevystavim tomu hnusu ani za nic na svete...
Mozno vam to bude pripadat ako pritiahnute za vlasy alebo naivne (suhlasim) - ale nerozmyslal tu niekto nad nejakym strajkom, peticiou alebo niecim inym - aby sa uz zacalo konecne konat v prospech matiek, aby sme mali pravo same sa rozhodnut, co je pre nase dieta najlepsie? Pretoze mam taky pocit, ze az sa tu rozmoze, ze pokuty sme ochotne platit (co ine nam aj zostava, vsak?), tak budu na denno dennom poriadku a budu sa zvysovat a zvysovat - podobne ako dopravne. Stat si z toho spravi paradny biznis.
Mna len tak inspiroval ten nedavny pripad nestastnej mamicky z UK, ktorej odobrali deticky. Ako sa matky v momente dokazali zorganizovat a vyjst do ulic, aby sa zacalo konat. Pritom su to pre ne cudzie deti...preco neurobime nieco aj pre tie nase ???? ked budeme sediet doma vypisovat na konika, to este problem nevyriesi. Hovorim, mozno trocha naivny napad - ale niekde zacat treba - pretoze mna tato situacia maximalne hneva.