Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
26. okt 2012

@verkavb @xlucia @meg_junova Odhadom 1 diel sódy a 3 diely kyseliny askorbovej. V malej troche vody nechať vyšumieť, občas pomiešať. Potom doliať nápoj.

40mg/kg sa dá považovať za minimálnu dennú dávku podľa dopytu tela u ľudí s najnižšou spotrebou. Ináč je to veľmi individuálne. Pozrite posledné dve kapitoly (Prílohy): http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot
26. okt 2012

@dommonvoj O tom, či sú choroby na ústupe alebo nie, sú dostupné oficiálne štatistiky: http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

Čo je podľa mňa nezodpovedné: nevedieť nič o problematike a pritom očkovať dieťa.

manof
26. okt 2012

@baraeda nechce sa Ti napísať nám svoj príbeh trochu podrobnejšie, že by sme ho zverejnili tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

vlnka81
26. okt 2012

@zaockujteajslnko vdaka slnko za ten zoznam ostro sledovanych antivakcnych aktivistov. toho EP poslanca preverim - ci tu vobec este je, vsak ten zoznam maju urcite 100 rokov stary. ja ked pozeram tu ich stranku tak sa len za brucho chytam a s muzom sa na tom dobre zabavame. a potom ze vykvet lekarov na SK - tragikomedia!

chcem sa opytat do plena - poznate niekto Prim.I.Neurologickej kliniky FN Ba MUDr. Štofka? maju ho vo svojom zozname ako antivakcinacneho nebezpecneho zivla, mna by zaujimalo aky ma na to osobny nazor a ci by odporucal ockovanie dietata povinnou pollio vakcinou ak jeho matka ma epilepsiu...to by mohla byt pre nas schodna cesta ako odmietnut povinnu pollio vakcinu v belgicku. ak ho niekto poznate osobne alebo aspon z druhej ruky prosim o komentar. velka vdaka!!

prevenar
26. okt 2012

@petot predpokladam, ze na bezhlavom plosnom ockovani sa da zarobit viac ako hutat nad vedlajsimi detailmi , ze dane choroby bud ani neexistuju, alebo su virtualne neskodne 😉

nae
26. okt 2012

@meg_junova
@xlucia Odpovedal už Petot. Ja to nemerám úplne presne, švihnem 3 plné odmerky Cčka a do toho 1 rovnakú odmerku sódy (event. násobky). Pre 4 mesačného okolo 20-40mg/kg/deň, ale napr. ako profylaxia pred očkovaním som počula až 100 mg/kg/deň.

nae
26. okt 2012

@verkavb No aby som pravdu povedala, na mňa kamoška farmaceutka zagúľala očami, keď som jej povedala, ako sa liečim, keď je treba (tým Cčkom)... Samozrejme, treba brať do úvahy to, ak má niekto problémy s obličkami, ale 2 g denne nie je veľa a hlavne nie v zime (a keď si to rozdelíš počas dňa). Ja som mala tento týždeň akúsi zdravotnú krízu a dávala som si 0,5-1 gram Cčka každé 3 hodiny (plus dostatok tekutín atď.). Zabralo mi to a za 24 hodín som už nemala ani horúčky, ani zimnicu, a stavy s tým súvisiace. Tak snáď sa mi to nevráti aj s úrokami 🙂

prevenar
26. okt 2012

@nae ja beriem cez 18g denne ked som chory 😀 tak ziadne strachy 😉

dommonvoj
26. okt 2012

@prevenar díky za názor,já mám svůj a ty svůj a mojí rodinu laskavě nech v klidu,ale bohužel,jednoduchých lidiček je kolem nás dost a dost...tak hodně zdaru...

nae
26. okt 2012

@prevenar No a potom ťa z predávkovania napadne taký nick, ako si si dal, sodoma gomora 😉 😀

dommonvoj
26. okt 2012

@lilina22 nevím,zda jsi se někdy pohybovala v dopravních prostředcích,nebo jsi děti někdy pustila na pískoviště...narkomanů je kolem nás dost a dost...volně pohozených injekčních stříkaček taky...a tak jsem to taky myslela...ale je to na vás...já jsem řekla jen svůj názor...

katrenka111
26. okt 2012

Pocujte k tomu C vitaminu vlastne pre babätká sa kolko može davat denne???

tean
26. okt 2012
cawes
26. okt 2012

@pd900bo rizika su to je jasne ale su ovela mänsie nez ked dieta nezaockujes a daco chyti. Ja zijem vo svajci tu ockavanie povinne neni. Dlho som sa zaoberala temou ockovat ani ci nie. Precitala som tisice statistik, for, prispevkov atd. No a dospela som k tomu nazoru ze ano dnes mas prisun info takze si mozes zistit co cches. tak ako mas rizika atd ale zase tu poznam zopar pripadov aj mam teraz kamosku co tak urobila nedala ockovat maly dostal v 3 mesiaci horecku no a ma 5 a neudzri ziadnu hracku, spi 20 hodin denne, je slaby, ma zle drzanie tela atd. Chodi s nim k osteopatovi dava mu same homeopaticke veci ale nic nepomaha.

aduskatt
26. okt 2012

@cawes aky ma suvis horucka s ockovanim? trochu som sa stratila v tvojom prispevku

brumka111
26. okt 2012

@baraeda v com sa zmenilo tvoje dieta po ockovani? a po akej dobe sa dostalo do normalu? aako sa to podarilo, ci len tak same od seba? a ake ockovania malo?

integrator
26. okt 2012
cawes
26. okt 2012

@aduskatt nanapisala som to dobre, chcela som tym povedat ze su ludia ktori nechcu dat ockovat, tak ako moji kamarati, nie a nie ockovat, lebo hovorili o horucke a rizikach po ockovani. Nedali zaockovat teraz na jesen no a maly chytil horucku plus neaku chripku atd s tym ze mal dr. podozrenie na horsie veci, proti ktorym im ale doporucil ockovanie. Takze som len chcela tym povedat ze vela ludi teraz hovori ze nie ockovat, ale na druhej strane sa tiez vystavuju riziku.

aduskatt
26. okt 2012

@cawes aha........

prevenar
26. okt 2012

@dommonvoj "nazorom" sa zvyknem vyhybat .. preferujem cisla - statistiky - fakty ..cize realitu. "vieru" a "nazory" nechavam pre inych. vela stastia.

beronsche
26. okt 2012

@prevenar @nae a ostatni, ked sme uz pri tom C-cku... Pouzivate len ten praskovy z DM? Lebo ak mate tip aj na iny zdroj, tak prosim, sem s nim. 😉
@petot ak dojcim a dieta je nachladene, staci ak si zvysim davku ja? Po akom case sa zvysena davka odrazi na obsahu C-cka v mlieku?

prevenar
26. okt 2012

@integrator ahoj 🙂

1) to "kliknite na dalsiu stranku" by som odstranil a) neklikas predsa na "stranku" ale odkaz, alebo vyber ..
b) komu v roku 2012 nedojde ,ze ma kliknut na "zaujimave videa" ak chce vidiet zaujimave videa ..tak by mal seriozne uvazovat nad samovraznou 🙂

2) poradie odkazov 1-weby o ockovani 2- videa 3- knihy 4-ostatne

3) videa - na prve miesto by som dal relevantnejsie videa vzhladom k slovensku. urcite c1- ludmila elekova c2- http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029 - su sucasne , aktualne , kratke a vystizne. c3 - urcite obchod so strachom

anita petek je sice ok ..ale 1-je to zahranicne 2- velmi dlhe 3- a podla mna sa tam objavuje par konin , sorry 🙂

mozno by nebolo zle rozdelit to na dve skupiny

prva - slovenske - ceske videa
druha - zahranicne videa a v tejto skupine by som dal petek na 1 miesto.

neviem , takto mi to dava vacsiu logiku 🙂 co samozrejme nic neznamena ..takze mojich 5 centov. 😵 😵 😵

prevenar
26. okt 2012

@beronsche my hlceme ten DMkovy 🙂

prevenar
26. okt 2012

@integrator ..este co sa tyka dizajnu. myslim,ze ten modry text na bielom pozadi je dost drsnota, taha to oci . ja neviem ..keby cely hlavny obdlznik mal tu slabozelenu farmu ako vrch ? ..a ta modra by sa zmenila na zelenu ? myslim ,ze je moc mat na jednej malej stranke 3 velkosti fontov a 3 rozne farby ..

zaroven ten spodny modry napis je redundantny . hore je "dolezite informacie o ockovani " a dole " ..prehlad najdolezitejsich informacii z oblasti ockovania " .. nie je to to iste ? ten modry text by som proste nahradil niecim inym .. cim to teraz nedokazem vymysliet, lebo je neskoro 😀

mozno obrazok ??? - http://funnyanimalpicturescat.com/pictures/Beca... ok, radsej nie , hahaha 😀

prevenar
26. okt 2012

@integrator farbu* 🙂

petot
27. okt 2012

@cawes Stále som nepochopil, ako súvisí neočkovanie s horúčkou. Áno, aj neočkované deti môžu pri ochorení dostať horúčku. Horúčka je prirodzená a potrebná reakcia imunitného systému. Dokonca, vakcíny túto schopnosť dlhodobo potláčajú a ochorenia potom môžu byť závažnejšie, vlečú sa dlhšie a opakujú sa.

Stále nevidím, prečo by malo byť z tohto pohľadu zlé, že to dieťa nezaočkovali.

Napokon, ktoré ochorenie podľa Teba hrozí 3-mesačnému dieťaťu vo Švajčiarsku? Záškrt? (ochorenie predovšetkým biedy) Tetanus? (kde stúpi 3-mesačné dieťa na hrdzavý klinec?) Čierny kašeľ? (v tomto veku vakcína aj tak nefunguje) Polio? (ochorenie predovšetkým podvýživy, v EÚ sa už 20 rokov nevyskytuje) Hemofilus B? (to výnimočne áno, ale protilátky z očkovania sa tvoria až s odstupom 3/4 roka, a vakcína zvyšuje riziko iných skupín hemofila a k tomu aj pneumokokov, navyše je dosť riskantná - cukrovka, potravinové alergie apod) Hepatitída B? (jedine ak keby potrebovalo transfúziu a bola by ešte k tomu infikovaná, čo by sa pri dôslednom odbernom skríningu nemalo stávať)

K chrípke - očkovanie proti chrípke je u detí do 2 rokov aj tak absolútne neúčinné, a vo vyššom veku je tiež oničom.

V každom prípade, teší ma, že si si o téme najprv dosť naštudovala a až potom si sa rozhodla 😉 Si v tomto svetlá výnimka.

petot
27. okt 2012

@beronsche To nikto nevie, pretože sa to neskúmalo. Ak chceš mať istotu, daj mu ešte zvlášť 😉

petot
27. okt 2012

@dommonvoj V Prahe za 3 roky záchranná služba evidovala cca 120 prípadov poranenia odhodenou ihlou v pieskovisku. Ani v jednom prípade nedošlo k prenosu choroby. Keby bol človek taký krehký, že by zomrel po banálnom poranení, tak by ako druh dávno vymrel. Myslíš, že zberači a lovci, ktorí sa počas lovu skrývali v kríkoch, behali bosí alebo chabo obutí po lese a po lúke atď, utekali kadeľahšie pred rozzúreným zvieraťom, sa za celý život neporanili? Ako len mohlo ľudstvo bez očkovania prežiť tie tisícročia?

tean
27. okt 2012

@petot
aj pred tisicrociami sa ludia ockovali, preto prezili. Nedavny nalez jaskyne v Antarktide to potvrdzuje. 13 expertov analyzovalo napisy na stenach. Neskor sa potvrdilo, ze v casti jaskyne urcenej na noclah , bol text zarovnany do tabulky co potvrdilo existenciu ockovacieho kalendara. Vo vedlajsej jaskyni, kde prebyval skroteny mamut sa tiez nasli fragmenty ockovacieho kalendara. Symbolika bola uz v tej dobe na vysokej urovni. Velkost obrazku striekacky bola vo velkosti mamuta, co vyjadrovalo konsku davku. Doteraz vsak vedci nenasli jaskynu, kde by boli symboly potvrdzujuce existenciu statistiky hlasenych vedlajsich ucinkov - nieco ako americky VAERS. 4 vedci sa domnievaju, ze je to z dovodu absencie neziaducich ucinkov.

miskaska
27. okt 2012

Teda, ja neviem, ale to je co za argument, ze ani lovci a zberaci neoboli ockovani a ludstvo je tu...vela veci vtedy ludstvo nerobilo a z 10 deti sa dospelosti dozilo jedno, clovek bol stary uz v 40 a umieralo sa na teraz banalnu chorobu... 😔