Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
22. jún 2010

@cora73 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
22. jún 2010

denduska aj ja som zila a narodila s ana vychode a vobec sa mi nepaci ako je prezentovany 😠

denduska
22. jún 2010

erika no ale vazne mam niekedy pocit akoby sme zo zumpy vysli

erikasadek
22. jún 2010

@denduska juj tak to ano .. 😠 mas pravdu akoby na vychode len cigani a spodina zila. 😠 .............

petot
22. jún 2010

@milihamri 12:11: Pekne napisane

manof
22. jún 2010

@lin18
"
"pravdou je, že následky očkování (pokud vůbec souvisí s očkováním...což je otázka, která se tu neustále řeší) se týkají jen malého procenta dětí"

Tak to skús dokázať, prosím.

Ja si totiž myslím presný opak - autizmus a príbuzné ochorenia, alergie, cukrovka či rakovina (a mnohé ďalšie veci, ktoré sa pred zavedením plošného očkovania u detí prakticky vôbec nevyskytovali) sa týkajú neúnosne vysokého percenta detí."

Sám dobře víš, že takový důkaz neexistuje...tedy alespoň žádný, který byste byli schopni a ochotni akceptovat."

Žiadny, ktorý by zodpovedal kritériám EBM. Takže môžeš hovoriť o Tvojom názore, ale nie o pravde. Ak to má byť pravda použiteľná ako argument, tak to musí byť buď overiteľný fakt alebo na overiteľných faktoch založené logicky bezchybné tvrdenie (prípadne z viacerých takých tvrdení logicky bezchybne vyvodené tvrdenie). Pre seba samú môžeš za pravdu považovať aj osobnú skúsenosť, ak však ten, komu predkladáš svoju argumentáciu, takú osobnú skúsenosť nemá, nie je to preňho doložená pravda.
U očkovania môžme povedzme hovoriť o doložení určitej účinnosti, avšak len u niektorých očkovaní (napr. TBC a mumps sú na tom vskutku mizerne) a aj to je otázne, či tá účinnosť je skutočne tak vysoká, ako sa uvádza. S dôkazmi bezpečnosti je to ešte oveľa horšie... Môžem teda bez výčitiek svedomia skonštatovať, že očkovanie je vedecky podložené z jednej strany dosť úboho a z druhej strany takmer vôbec nie. Keďže však nejde o nejaký obmedzený experiment, ale o celonárodnú záležitosť, považujem tento fakt (vedeckú nepodloženosť či nedostatočnú podloženosť účinnosti a bezpečnosti očkovania) za vskutku škandalózny.

".a pořád mám pocit, že například autistické děti nejsou normou ale vyjímkou"

Vo Veľkej Británii je už každé 64. dieťa autistom. To znamená, že v dvoch priemerných triedach na škole je v priemere jeden autista. Je to málo? Podľa mňa viac než dosť. A podiel autistov je čoraz väčší... Nárast výskytu detskej cukrovky je rovnako alarmujúci. No a alergikom je momentálne približne každé tretie dieťa a zanedlho to pri súčasnom trende bude každé druhé. To je myslím viac než vysoké percento.

"Nicméně obyčejný selský rozum mi říká, že pokud by očkování způsobovalo vážná onemocnění muselo by jimi trpět daleko více dětí než je tomu teď"

No veď aj trpia. Len máloktorý lekár chce priznať súvislosť s očkovaním, a to ani v prípade, že to je úplne očividné.

"pokud do toho zahrnu i ostatní vlivy...např. kouření, alkohol v těhotenství, gen. predispozice, vývojové anomálie, výživa se spoustou aditiv, znečištěné prostředí a spoustu dalších"

Drobný problém je v tom, že fajčilo a chlastalo sa aj pred 50 rokmi a to v nijak zvlášť menšej miere, gen. predispozície tiež aj vtedy boli, vývojové anomálie taktiež, výživa plná chemikálii rovnako tak, pričom za "starého zlatého socíku" neboli k dispozícii BIO potraviny, čiže v tom ohľade sme na tom teraz lepšie. Ovzdušie bolo za socíku viac znečistené než teraz, mnoho vtedajších No. 1 znečisťovateľov ovzdušia medzitým skrachovalo, zvyšní nasadili filtre, akurát sa zvýšila intenzita individuálnej dopravy, ale zase v priemere na jedno auto sú vypúšťané splodiny o poznanie menšie než predtým, takže aj pri doprave je otázne, či sa sumárne znečistenie zvýšilo alebo nie... Znečistenie vôd tiež nie je tak veľké ako v socializme, keď bol v plnom rozkvete, jednak kvôli krachu mnohých chemičiek a pod., ale i vďaka mnohým novým čističkám. Suma sumárum sa teda menované faktory buď nijak významne nezmenili, alebo sa dokonca zlepšili.
Čiže ich môžeme s pokojným svedomím vylúčiť, pretože by sa museli výrazne zvýšiť, aby to zodpovedalo výraznému nárastu alergií, autizmu či cukrovky, oni sa však nijak významne nezvýšili, ba dokonca nejeden z nich poklesol.

"Vy pořád nabádáte k věcným a logickým argumentům a přitom sami překrucujete co se dá a ze všech faktů si vybíráte jen ta, která se vám hodí do krámu."

Čo konkrétne prekrúcame?
Výber faktov - v prípade, že niekto jednostranne uvedie len niektoré fakty, tak na vyváženie hľadám zase iné fakty, aby bol celkový obraz komplexnejší. Čiže jednostranný výber faktov nasledovaný výberom faktov z druhej strany na vyváženie tej prvotnej jednostrannosti.

Ja Ti kľudne odkývem, že sú nielen pro-očkovací, ale aj proti-očkovací fanatici, a jedni aj druhí neraz hlásajú vyslovené bludy. Ak sem však vpáliš s nejakým jednostranným pohľadom, tak si to vyslovene pýta vyvážiť to pohľadom z druhej strany.

Ak tu niekto hlása samé výhody očkovania, tak si vyslovene pýta, aby mu niekto kontroval nevýhodami očkovania.

"A na druhou stranu právě Švýcarsko dáváte za příklad země kde i přes dobrovolné očkování k žádné epidemii nedošlo...."

Ale kdeže. Jednak v CH asi nebude 95% zaočkovanosť, ale nižšia (závisí tiež od choroby).
Švajčiarsko bolo príkladom nízkej úmrtnosti u NEZAOČKOVANÝCH osôb, Nigéria príkladom vysokej úmrtnosti rovnako u nezaočkovaných osôb, tak prosím neprekrúcaj.

"A pokud by se zavedlo dobrovolné očkování jak budete potom ovlivňovat, aby zaočkovanost neklesla?"

A čo ak klesne? Mňa to teda trápiť nebude. Skôr by ma trápil pokles gramotnosti. Prečo konečne neuznáš, že prioritou je zdravie, nie zaočkovanosť? Zaočkovanosť je len prostriedkom ku zdraviu, a aj to dosť diskutabilným a iba jedným z mnohých. Imunitný systém pozostáva z niekoľkých desiatok subsystémov a protilátky sú len jedným z nich. Nechápem, ako je vôbec možné tak dlho udržiavať pri živote protilátkový fetišizmus, ktorý nadovšetko zdôrazňuje jednu jedinú časť imunitného systému a zabúda na niekoľko desiatok ostatných - pre jeden strom nevidí les...
A to ani nehovorím o obľúbenej alopatickej redukcii človeka na samotné fyzické telo a nič viac...

"A v zemích kde se prokazatelně neočkuje je výskyt nemocí vysoký...i když se jedná o země třetího světa"

A to je presne ten kameň úrazu - že ide o krajiny tretieho sveta, kde sú zúfalé životné podmienky - podvýživa, mizerná hygiena, ľudia natlačení hlava na hlave v slumoch... Kým to takto bolo pred sto rokmi na Slovensku, tiež sme tu mali takú chorobnosť i takú úmrtnosť ako je dnes v krajinách tretieho sveta.

dadis
22. jún 2010

@denduska v celej tej prednaska ide o ockovanie, preco by to malo byt na tom konkretnom slide?? , Ja som z polovice "vychodna" a nemala som s tym najmensi problem, kto si chce problem najst, tak si najde...

vodicka75
22. jún 2010

S tym ockovanim a umrtnostou na prenosne ochorenia v rozvojovych krajinach je to zaujimave, ked si pozriete
World Health Statistics 2010
http://www.who.int/whosis/whostat/2010/en/index...

kapitolu 4. Health service coverage (list 4 v Exceli), treba stiahnut dole THE DATA TABLES, je tam aj pokrytie ockovanim v 1. roku zivota v jednotlivych krajinach sveta (r. 1990, 2000, 2008) a napr. priemerna celosvetova preockovanost v 1. roku na DTP je 82% (r.2008), co je celkom dost, osypky 83%,...je len zopar krajin, ktore maju velmi nizku preockovanost,...je tam aj tab. o pristupe k "improved drinking water" (list 5 - risk factors), asi k vycistenej pitnej vode,...najdete tam aj detsku umrtnost do 5 rokov (list 1),...len tak som si zobrala na musku Angolu, maju velmi vysoku detsku umrtnost do 5 rokov 220/1000 zivonarodenych (r. 2008), % zaockovanosti deti do 1. roka: DTP 81%, HepB 83%, osypky 79% - co je celkom slusne cislo vzhladom na tie teorie o kolektivnej imunite, ALE maju dost zly pristup k cistej pitne vode, udaj len 50%,...suhlasim s tym, ze ten pokles umrtnosti na prenosne ochorenia nesuvisi ani tak s ockovanim, ako skor s lepsimi hygienickymi, vyzivovymi podmienkami.
Ak by mal niekto cas a chut urobit korelacie, kto vie, co by statistika "vyplula" 😅




manof
22. jún 2010

@denduska

Ad: Dluholucký - tá čiara Slovenskom vedúca skrz Banskú Bystricu (kde, mimochodom, Dluholucký pracuje a zrejme aj býva) je fakt brutal. A vo výbere obrázkov do svojej prezentácie si vôbec nezadá s nejakým Slotom. Je to skrátka rasista... Bratislava vs. rómska osada... Pri trošku hlbšom porovnaní však človek zistí, že v takej Bratislave je pár tisíc bezdomovcov, ktorí si žijú horšie než Rómovia v osadách, pričom väčšina z týchto bezdomovcov nie sú Rómovia. Epidemiologická situácia a vôbec chorobnosť medzi nimi je pravdepodobne o poznanie horšia než v osadách, ale to asi nikto ani neskúma, lebo bezdomovcov ako samostatnú skupinu snáď ani nikto v SK zdravotníctve neeviduje. Naopak - keď je možnosť dať priechod svojmu latentnému rasizmu, horlivo sa prejaví jak Slota, tak Dluholucký.

No neviem, ja mám pocit, že keby sa veľmi chcelo, tak nejaké proti-rasistické združenie by vyhralo súd proti Dluholuckému ohľadom tejto prezentácie:
http://www.sea-sk.sk/VakKonPred/II/II_1_Dluholu...

Tiež by to asi bol vhodný podnet pre Amnesty International. Nepoznáte tam niekto niekoho?

Z tej prezentácie sa mi páčia ešte dve veci, ohľadom práv dieťaťa:

1. Štát má povinnosť chrániť práva detí aj voči vlastným rodičom, ak ich dieťaťu pre čokoľvek upierajú.

Ja si to vysvetľujem tak, že keď rodičia nútia deti dať sa zaočkovať, tak by štát mal proti tomu zasiahnuť a dopriať deťom namiesto očkovania napr. homeopatickú zdravotnú starostlivosť (čoby najvyššiu dosiahnuteľnú úroveň starostlivosti o zdravie). 😉

2. Zmluvné strany urobia všetky kroky smerujúce k odstráneniu všetkých praktík škodlivých zdraviu detí.

Teda aj k odstráneniu povinného očkovania... 🙂
Slovensko je však zase strašne pozadu za Západnou Európou...

manof
22. jún 2010

@cora73

"to by len nastalo na Slovensku halo,keby niekto Romov oboznamil s moznostami neziaducich ucinkov po ockovani...taku reklamu proti ockovaniu by nedokazala spravit ani "antivakcinacna lobby"..."

Tak mi ako zástupcu anti-vakcinačnej lobby (aspoň tak to o mne hovorí MUDr. Peter Lipták) napadá, že ten osvetový leták o očkovaní, by sme mali vydať aj v rómčine... 🙂))

manof
22. jún 2010

@denduska
"na slide s tym preskrtnutym obrazkom nie je ani slovo o ockovani, toboz o tbc, keby nasledoval po informaciach o tbc, este tom u akotak porozumiem, ale takto - prepac napr. aj v Martine su ciganiska a aj v Kosiciach su elektricky.."

Navyše tá prezentácie odznela na tej "špatnej" strane - vo Vysokých Tatrách, ktoré sú celé v tej "rómskej časti Slovenska". 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manof
22. jún 2010

@vodicka75
"S tym ockovanim a umrtnostou na prenosne ochorenia v rozvojovych krajinach je to zaujimave, ked si pozriete
World Health Statistics 2010"

Vďaka za odkaz na ďalšie údaje potvrdzujúce, že očkovanie len minimálne (ak vôbec) prispelo k zníženiu detskej úmrtnosti. Je to presne ako hovorí Dr. Joseph Mercola a Dr. Beatrice Golomb - zo zozbieraných údajov vyvodia závery, ktoré sú úplne padnutné na hlavu. To platí ako o Nigérii vs. Švajčiarsku ohľadom osýpok, rovnako tak o Tebou uvedených údajoch o detskej úmrtnosti v porovnaní so zaočkovanosťou.
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/drze-lzi-velk...

manof
22. jún 2010

@cora73
Ten Google prekladač je hrozný, prosím Ťa, nedávaj sem odkazy naň.

Veď to úplne prekrúti význam. Úryvok z Hyppokratovej prísahy, ktorý má znieť "Hlavne neškodiť!" preložil ako "Prvé nie je na škodu". Strach a hrôza...

manof
23. jún 2010

V rubrike Články (http://sloboda-v-ockovani.sk/clanky/) pribudol článok:
Homeopat s 30-ročnou praxou o očkovaní:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/homeopat-s-30...

V rubrike Osobnosti (http://sloboda-v-ockovani.sk/osobnosti/) pribudol krátky pokec o autorovi uvedeného článku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/cehovsky-mgr-...

denduska
23. jún 2010

@dadis ak bude niekto iny si hladat veci na svoju prednasku a vypichne to odtial (co sa uplne bezne robi a robim to aj ja, ked potrebuje manzel pomoct s prednaskou)..no tak dakujem pekne 😒 dufam ze s tym potom pocestuje aj do zahranicia
ja mam dost vlastnych problemov ale toto sa ma dotklo

denduska
23. jún 2010

to ze ta skupina obyvatelstva je viac chora este neznamena ze aj ta ostatna cast je na tom rovnako - co zdaleka nie je (a rozdiel je obrovsky), teda ked uz nic ine, obrazok velmi zavadza...
a druha vec..este nikdy to dobre nedopadlo ked sa zacali kreslit ciary a stavat mury...a pod 😖 aj ked toto je snad len virtualna rovina.... najjemnejsi priklad je asi rozpravka Tiger a Pooh v muzikali 😅

dadis
23. jún 2010

pocuvajte ludia, odchadzam odtialto, vy ste uplni "Jiraskovia proti vsem"...je jedno ci je to ockovanie, alebo uplne amatersky spracovany PowPoint nejakeho doktora ...vobec nema zmysel vas o niecom presviedcat, vy si opat najdete nejaku svetakrivdu nad ktorou tu budete horecnato diskutovat 😉 vela stastia

bianka234
23. jún 2010

ahojte, odmietla som očkovať malého priorixom a teraz čakám že ma predvolajú asi na hygienu? Neviete ako to prebieha? Aby som niečo nepohnojila.

denduska
23. jún 2010

dadis, keby niekto nieco analogicke prezentoval v USA len by na "druhu" stranu dal obrazok nejakeho cernosskeho ghetta, asi by daleko nedosiel....prof.dluholucky (aj ked s nim nesuhlasim co sa tyka ockovania) nie je vobec blby, takze sa cudujem ze si to neuvedomil len kvoli vakcinam 🙄
tot vsetko co sa toho tyka, je to len moj nazor, ja svoj rodny kraj milujem a bolo by mi velmi smutno ak by si niekto na zaklade toho urobil o nom chytry a nelichotivy zaver

bianka je tu dost ludi co ti iste poradia. 😉

cora73
23. jún 2010

aj zvierata dostavaju "na frak" ockovanim.... ☹

http://www.twatha-utonagan.com/info/vaccines.htm

cora73
23. jún 2010

http://www.facebook.com/notes/za-krestanske-sk/......

Varšava, 4. mája, 2010 (LifeSiteNews.com) - Skupina poľských rodičov
spustila kampaň za vakcíny etického pôvodu. Žiadajú, aby boli *detské etické
vakcíny v Poľsku sprístupnené*.

"Chceme upozorniť poľských rodičov na to, že *mnoho z najpoužívanejších a
povinných očkovaní obsahuje bunky ľudských plodov z potratov,"* povedal
Karol Piekutowski, hovorca skupiny Dobre Szczepionki (Etické vakcíny) v
emaile pre LifeSiteNews.

"Naším cieľom je podnietiť diskusie a urýchliť kroky, ktoré by mali poľské
úrady, ako aj globálni výrobcovia vakcín podniknúť," vysvetľuje Piekutowski.

S týmto cieľom skupina vytvorila aj *webovú stránku, ktorá poskytuje poľským
rodičom potrebné informácie o vakcínach neetického pôvodu, ktoré sa bežne
dávajú deťom a majú len málo nezávadných alternatív.*

Skupina sa vyjadrila, že "veľmi dobre vieme, aké dôležité sú očkovania na
ochranu zdravia detí, a rozumieme našej rodičovskej povinnosti dať deti
očkovať podľa povinného časovania a rozvrhu očkovaní."

Skupina žiada o protest všetkých znepokojených rodičov, pretože vakcíny,
ktoré sú k dispozícii - a to hlavne trojitá kombinácia očkovaní proti mumps,
rubele a osýpkam, *sú vyrobené z buniek pochádzajúcich z tiel detí, ktoré
stratili svoj život ako dôsledok potratu* (typ buniek MRC-5 aWI-38).

Žiadosť o pomoc poľskému ministrovi zdravotníctva zahŕňa žiadosť na prístup
k jasným informáciám o pôvode vakcín v centrách pre imunitu a žiadosť
nahradiť aktuálne používané, ale *neeticky vyrobené poliomyelitické vakcíny
Sabin Oral Polio (vyrobené spoločnosťou GlaxoSmithKline) s etickou náhradou
Imovax Polio vyrobenou spoločnosťou Sanofi Pasteur*. Skupina taktiež
požaduje budúcu dostupnosť etických vakcín. Skupina sa vyjadrila, že *výroba
vakcín musí "plne rešpektovať dôstojnosť každého človeka od jeho počatia a
nesmie byť proti svedomiu miliónov pacientov."*

Skupina vyzvala farmaceutické korporácie, menovite Merck, GlaxoSmithKline,
Sanofi Pasteur a Aventis Pasteur, aby *vyrábali etické vakcíny proti
osýpkam, rubele, mumps, ovčím kiahňam a hepatitíde (hepatitída A), na ktoré
súčasne neexistuje etická náhrada*. Taktiež ich vyzvali na zahrnutie
informačných letákov so všetkými očkovaniami, ktoré by udávali pôvod buniek
použitých vo výrobe.

*"Informácie obsiahnuté v letákoch vakcín s plodovým pôvodom ani zďaleka nie
sú postačujúce,"* hovorí skupina, "a ľudia majú právo byť rozhorčení, že
použili tieto prípravky bez plného vedomia."

Dobre Szczepionki *inicializovali petíciu, zverejnenú na svojej webovej
stránke*, ktorá zbiera podpisy na predloženie poľskému ministerstvu
zdravotníctva a farmaceutickým korporáciám.

By Thaddeus M. Baklinski
ZDROJ: http://www.lifesitenews.com/ldn/2010/may/100504...

erikasadek
23. jún 2010

cora super , ked niekto moze pohnat veci aspon v eu tak to su poliaci boja sa ich ako fras.. 😀 *
mozno nieco dosiahnu; casom. 😉 ked sa pridaju , dalsi, ludia;; 😉 osveta robi vela;; 🙂 ludia ani nevedia o tomto fakte;. a tak ich to nezaujima ine je ked sa mnohi o tom dozvedia, cervicek v hlave zacne fungovat mozno u kazdeho druheho cloveka;; 🙂

cora73
23. jún 2010

aspon je vidiet,ze nielen u nas sa obchadza vsetko mozne,pocnuc informovanim,ktore maju lekari zo zakona...u blbeho zubara mi strcia pod nos na podpis aj viackrat podpisanie info suhlasu,aj na gastre,aj u obvodaka,len pri ockovani som to nevidela,ani len poucenie..kde este pribalovy letak... 😠 a potom,ze sme mudri z internetu,a odkial mame byt???

manof
23. jún 2010

@bianka234
Určitý náhľad na priebeh naťahovačiek s RÚVZ (ľudovo: hygienou) nájdeš tu:
"Ako na RÚVZ" - seriál
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
seriál ešte bude pokračovať...

Ak máš nejaké ďalšie konkrétne otázky, môžem odpovedať aj osobne, najlepšie telefonicky - písmenká trvajú dosť dlho.

manof
23. jún 2010

@petot

Vedel by si sem dať zdroj, odkiaľ si čerpal info o tom, ako bol u nás testovaný Infanrix Hexa?

manof
23. jún 2010

Milí priatelia,

príprava osvetového letáku o očkovaní sa dostala do záverečnej fázy. Máme textový obsah, máme ho v (podľa mňa) pútavom háve - dokonca dvoch - a radi by sme ho doladili do výslednej podoby. Ide o leták formátu A5 obojstranne.

Pozrieť si ho môžete na stránke http://www.sloboda-v-ockovani.sk/letak/

Kto sa chce zapojiť, prosím ju/ho o vyjadrenie k nasledujúcim otázkam:
1. ktorý z dvoch grafických návrhov by ste uprednostnili - prvé dve strany alebo druhé dve strany z toho PDF súboru?
2. je text letáku dostatočne zrozumiteľný?
3. máte nejaké pripomienky k textu letáku (opravy, doplnenia a pod.)?

Pripomienky posielajte, prosím, do 7.7.2010 na adresu sloboda.v.ockovani@gmail.com

denisocka
23. jún 2010

@manof mne sa páči 😉