Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
25. okt 2010

@tean
To je ozaj hanba, ten Dluholucký. V podstate na nič Ti neodpovedal. To je ozaj "o očkovaní s odborníkmi", celá tá stránka. "Odborníci" sa pritom efektne vyhýbajú nepríjemným otázkam. Nechceš k tomu napísať komentár?

tean
25. okt 2010

@manof
ak myslis doplnit komentar na tej ich stranke, tak neviem, ci to pojde. Ono to funguje tak, ze aj moja otazka sa tam objavila az 2 tyzdne po tom co som to poslal, cize cakali na Dluholuckeho, nez odpovie (a dal si zalezat).
A kedze on to uzavrel s tym, ze otazka thiomersalu bola dostatocne zodpovedana, tak predpokladam, ze uz sa tam moja dalsia otazka neobjavi.
Skorej som premyslal ist do vedlajsej temy (mal som vybranu nejaku tiez zaujimavu, vsimol som si tam pekne dristy), chcel som tam polozit zopar otazok.
Kedze som ale stale zaneprazdneny, tak uz sa k tomu chystam cez mesiac, ale stale mam nieco dolezitejsie.

manof
25. okt 2010

@tean
Myslel som komentár, čo by sa zverejnil na http://slobodavockovani.sk

manof
25. okt 2010

2. časť môjho komentára k stránke PrecoOckovanie.sk:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-precoock...

bbn
25. okt 2010

Jaké jsou hlavní negativa ockování proti obrně (polio)? Myslím tím samostatné očkování proti obrně ať už na lžičku nebo injekčně? Obecně jsem proti očkování, jen potřebuji ty pádné a správné argumenty proti lékařce a na rozalio nebo na jiných proti očkovacích stránkách jsem žádné vyloženě negativní argumenty nenašla. Dáte mi někdo odkaz? Díky

magdal1
26. okt 2010

hehe, PrecoOckovanie.sk pohotovo zareagoval. Ešte to bude zaujímavé:
http://www.precoockovanie.sk/index.php?mact=New...

martinba
26. okt 2010

Ja rozmýšľam nad dôvodom, prečo niekto si dá takú námahu a urobí ako súkromná osoba takú stráku ako je precoockovanie. Prečo urobil stránku Ing. Fillo tomu rozumiem, ale prečo pán RNDr. Blaškovič to mi uniká. Možno sem pán Blaškovič chodí, tak by možno vedel odpovedať, alebo niekto iný... Vie to niekto?

blovitc120
26. okt 2010

@martinba kládla som si rovnakú otázku, keď sem niekto dal link na tú stránku 😉

oscarka3
26. okt 2010

@magdal1, páči sa mi v tej reakcii výraz :nemalý odborný hendikep. zase niekto, kto si myslí, že len v ďaka vysokej škole má patent na rozum. jeden pán /meno už neviem/ povedal: Vzdelanie, neznamená poznanie.




samiana
26. okt 2010

@magdal1
@oscarka3

Perla z bodu 6:
"Určiť presnú koncentráciu toxicity hliníka u človeka je neetické." = Otrava hliníkom je prijateľná cena za vytvorenie protilátok proti očkovaným chorobám.

To je ale veľmi zásadná otázka, o ktorej by mal byť každý pred očkovaním informovaný - či je pre neho riziko, že sa otrávi hliníkom, prijateľné a či v tom vidí výhodu oproti riziku zo samotného ochorenia( ktoré je iba potencionálne a nemusí nastať). Okrem toho takýto hliníko a inoprísado obhajujúci postoj vytvára príjemnú pohodičku pre tých, ktorí vakcíny vyrábajú a vyvíjajú, lebo ich zbavuje zodpovednosti za škody namiesto toho, aby bol výskum zameraný na neprípustnosť vedľajších účinkov vakcíny.

Tu sa predsa jedná o prevenciu u zdravých osôb a riziko nie je porovnateľné s mierou rizika liečby chorej osoby. Toto je ale tak ťažko pochopiteľné pre zástancov dnešnej podoby očkovania, že nie je jasné, či obhajujú imunizáciu - tvorbu protilátok ako takú, či záujmy výrobcov vakcín. Ak títo tvrdia, že nedokážu inak vyrobiť účinnú vakcínu, len s použitím jedovatých prísad, buď to potom naozaj inak nejde, alebo jednoducho nepociťujú dostatočný tlak na vývoj iných vakcín. A ak platí tá prvá možnosť a inak to nejde, tak neinformovať o jedovatosti vpichnutej látky je skutočne neetické . A úplne neetické je pichať to niekomu nasilu.

Podľa logiky pána Blaškoviča je však etické zatajiť pravdu. Dnes sa na objednávku dajú vyprodukovať vedecky sa tváriace štúdie, ktoré poprú jedovatosť alebo škodlivosť akejkoľvek látky , lieku, postupu atď. To, že "v záujme zdravia mojich detí" a mňa mi boli zatajované skutočné účinky vakcinácie (a nie len to), považujem za podvod zo strany dnešnej medicíny. Za takýchto okolností sa nijakými "odbornými handicapami 🙂 "nedám vyviesť z miery. Nech si tú capacinu nechajú na plemeno.

manof
26. okt 2010

@bbn
1. Orálnej vakcíne proti detskej obrne (polio) "vďačíme" celkom iste za prenos rakovinotvorného (karcinogénneho) vírusu SV40 z opíc na človeka. Vírus detskej obrny sa totiž pestoval na opičích obličkách.
2. S pomerne veľkou pravdepodobnosťou "vďačíme" tejto vakcíne (OPV) aj za prenos vírusu SIV z opíc na človeka. To S je ako Simian, tzn. opičí. U ľudí sa ten istý vírus nazýva HIV (H ako Human = človečí, ľudský).
3. Spomínaná vakcína bola živá, vírus dokázal mutovať a zaočkovaní niekoľko dní až týždňov šírili tento vírus a neraz aj nakazili iných.

O rizikách IPV (Inactivated Polio Vaccine) je pomerne ťažké hovoriť, keďže sa v drvivej väčšine prípadov podáva spolu s inými v jednej vakcíne: záškrt + tetanus (Dultavax), záškrt + tetanus + čierny kašeľ (Infanrix Polio, Boostrix Polio), Infanrix Hexa (záškrt + tetanus + čierny kašeľ + HiB + hepB).

Jediná samostatná IPV na Slovensku registrovaná je Imovax Polio, ale neviem, nakoľko (a či vôbec) sa používa. Aj Hirte píše, že je pomerne ťažké hovoriť o nežiadúcich účinkoch IPV, keďže skoro vždy sa používa ako súčasť kombinovaných vakcín. Ale dodáva k tomu:

"Arznei-telegramm byl díky síti vzájemných zpráv týkajících se oč­
kování do roku 2003 informován o některých nežádoucích reakcích
na očkování proti obrně: jednom případu vaskulitidy (zánět krevních
cév s výronem krve), jednom případu poruchy srážlivosti krve (pur­
pura), kožních krváceních (hemoragický edém), dvou případech
křečovitých záchvatů, jednom případu ochrnutí lícního nervu, vícero
případech stavů bolesti s nejasným původem a poruchách čití (par-
estézie), bolestech hlavy, ospalosti, dvou případech přetrvávajícího
hlasitého křiku u kojence a jednom případu kloubního edému. Insti­
tutu Paula Ehrlicha bylo ohlášeno kromě jiného 22 případů různých
ochrnutí (především Guillan-Barrého syndrom a ochrnutí lícního
nervu), také však vícero případů křečovitých záchvatů a alergických
reakcí.
V budoucnu je potřeba se více zaměřit na možné neurologické
nežádoucí účinky, protože virus obrny, přestože usmrcený, si zacho­
vává specifický vztah k nervovému systému. Ze stejného důvodu lze
doporučit, aby se s očkováním proti obrně počkalo až do doby dozrá­
ní nervového systému po prvním roce věku"

Tak snáď stačí toľko.

bbn
26. okt 2010

@manof Díky moc. Totiž na naši žádost nám bylo očkování rozděleno (bohužel manžel je zastáncem očkování, takže dcera očkovaná bude, ale pouze tedy na "smrtelné" nemoci). Nemáme klasickou hexa vakcínu, ale jakoby jen "tetru", v podané vakcíně (Infanrix Hib) chyběla obrna a žloutenka. Nyní nám chce lékařka očkovat samostatně obrnu - právě Imovax polio, a naštěstí i manžel je u tohoto očkování na vážkách. Takže jsem potřebovala nějaké argumenty pro lékařku, proč i toto očkování odmítnout. Takže díky moc.

Kdyby ještě někdo další věděl o rizicích očkování vakcínou Imovax Polio, budu ráda za info nebo odkazy. Díky

manof
27. okt 2010

Štvornásobne silná "super"-vakcína proti sezónnej chrípke agresívne vnucovaná seniorom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/stvornasobn...

manof
27. okt 2010

@bbn
Ak nechcete ísť do Nigérie, Indie, Pakistanu a Afganistanu, tak detskú obrnu nemusíte riešiť.

vodicka75
27. okt 2010

@bbn, toto je tiez zaujimave, ale tyka sa preockovania (nie zakladneho ockovania) inou vakcinou Boostrix Polio v SR
http://rizikaockovania.sk/dok/preockovanie_13-r...

vodicka75
27. okt 2010

@bbn, viac o Imovax Polio od Sanofi Pasteur, napr. pretrvavajuca imunita je 4 a viac rokov, obsahuje dalsie nemedicinske zlozky: 2-fenoxyetanol, formaldehyd, zvyšky teľacie sérum bielkoviny, neomycín, streptomycín a polymyxín B, medium 199 Hanks (bez fenolovej červene), je kultivovana na Vero bunkach (to su tusim rakovinove), viac tu:
https://www.vaccineshoppecanada.com/secure/pdfs...

nina88
27. okt 2010

Ahojte, po dlhsom zvazovani som sa rozhodla syna vobec neockovat. Idem to oznamit doktorke pri najblizsej poradni-kde sa mal ockovat. Prosim poradte mi, ako jej to mam povedat a co mozem ocakavat,ako sa branit, proste co ma caka... Dakujem

manof
27. okt 2010

@vodicka75
VERO bunky sú bunky z opičích obličiek. (Wikipedia: The Vero lineage was isolated from kidney epithelial cells extracted from an African green monkey (Cercopithecus aethiops). )

Rakovinové bunky sa nazývajú HeLa: http://en.wikipedia.org/wiki/HeLa

Každopádne VERO bunky zrejme majú na svedomí zanesenie medzi ľudí opičích vírusov SV40 (spôsobuje rakovinu u pokusných zvierat, zrejme aj u ľudí, ale z etických dôvodov to priamo na človeku testované nebolo) a SIV, ktorý sa u ľudí nazýva HIV a spôsobuje AIDS. Inak ale je SIV prakticky totožný s HIV, takže prenos z opíc je v podstate istý. Spor je len v tom, či to bolo alebo nebolo zavlečené očkovaním.

manof
27. okt 2010

@nina88
Závisí od lekárky.
Ak je to typická slovenská detská lekárka, tak očakávaj absolútne nepochopenie a poriadnu spŕšku demagógie a priblblých výčitiek, ak nie dokonca nadávok a urážok.

Odporúčam doniesť lekárke Tebou vymyslený a podpísaný (ideálne spolu s manželom) nesúhlas s očkovaním. Čokoľvek, čo Ti dá podpísať lekárka je prudko podozrivé, že Ťa môže dostať do problémov. Napr. ak podpíšeš, že v prípade nákazy chorobou, proti ktorej sa povinne očkuje, nesieš náklady na liečbu Ty a nie poisťovňa a podobné drísty, ktoré niektorí lekári dávajú podpisovať rodičom odmietajúcim povinné očkovanie.

Množstvo inšpirácie a osobných skúseností nájdeš v seriáli "Ako na RÚVZ" v Právnickom okienku tu: http://www.slobodavockovani.sk/pravo/ , prvá časť seriálu (s odkazmi na ďalšie časti) tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
Oplatí sa prečítať si aj:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

V prípade typického správania sa jednoducho dáš papier, povieš, že si už pevne rozhodnutá a akékoľvek ďalšie presviedčanie je len stratou času, a odídeš bez ohľadu na to, aká bude reakcia.

manof
27. okt 2010

Milí priatelia,

dostala sa mi od známeho nižšie uvedená informácia, ktorá sa mi javí byť pomerne zaujímavá. V tomto štádiu však to pre mňa je JPP (jedna pani povedala) a potreboval by som to overiť. Viete mi niekto nižšie uvedené informácie potvrdiť či vyvrátiť?

===============

Ak ste poistencami zdravotnych poistovni, mate
moznost dat si ZADARMO zhotovit VYPIS z UCTU POISTENCA od vasej
zdravotnej poistovne. Staci ist raz do poistovne, dat sa zaregistrovat a poziadat o
elektronicke zasielanie vypisov. Vypisy zo svojho uctu si budete moct prezerat
doma na svojom pocitaci. Je to zadarmo, velmi jednoduche a OPLATI SA TO....

Pridete na to, ci si Vas lekar od poistovne uctoval ukony, ktore NAOZAJ vykonal alebo si na vas zaraba aj za tie vykony, ktore vam nikdy nevykonal a dokonca aj v dni, kedy ste v jeho ambulancii vobec neboli!!!! (Potvrdzujem z vlastnej skusenosti!!!)

Pod vasim pouzivatelskym menom si mozete dat zaregistrovat aj vase deti, vasich rodicov (rodicia s tym musia suhlasit) a takisto prezerat vypisy z ich uctov poistenca...

Lekari na svoje podvody vyuzivaju prave starych ludi, o ktorych vedia, ze sa o ziadne vypisy nezaujimaju a ze ich nebudu kontrolovat...

Je to velmi dobra vec a zialbohu to malokto vie... Samotny lekar Vam to nikdy nepo v ie, stratil by prijem...

Aj ja som na vypise uctu nasiel MNOHE nezrovnalosti, lekari si uctovali za vykony, ktore neurobili, za injekcie, ktore som nikdy nedostal, pri kontrolach si vykazovali diagnozy, ktore som s urcitostou nemal a nemam, vsetko len preto, aby na mne zarobili co najviac.... Dokonca som raz nasiel zauctovany vykon v den, kedy som bol ambulancii, no sestricka mi oznamila, ze pani doktorka tam nie je a ani cely den nebude. Okrem toho som si nasiel zauctovany vykon aj v den, kedy som vobec nebol v ambulancii, bol som na zahranicnej dovolenke!!!!

Vsetko som nahlasil poistovni a Uradu nad dohlad nad zdravotnou starostlivostou a
cakam na spravodlive potrestanie vinnikov!!!

Divime sa, v akom stave je nase zdravotnictvo, v mediach pocujeme, ako rastu dlhy
nasich poistovni, ako to, ze nikto nepride na to, ze najväcsimi dlznikmi a okradacmi poistovni su prave samotni lekari? Ako je to mozne, ze ich nikto nekontroluje a mozu si uctovat, co chcu...

Prestanme s tym, stopnime to, kontrolujme ich a hned sa dlhy zdravotnych poistovni
znizia....

Prosim, preposlite dalej a zaregistrujte sa vo Vasej poistovni.

Vypisy z uctu poistenca si mozete prezerat spätne od roku 2005.

Dakujem za preposlanie a odvahu!

nellina
27. okt 2010

@manof toto bolo tento tyzden v spravach tusim, take nieco som zapocula..podla mna to je dost mozne..pozri archiv na markize, malo by to tam byt..ci to je pravda, tazko povedat..

maggie2
27. okt 2010

@manof mne takéto výpisy urobili na požiadanie namieste a to bolo už v roku 2005

tin007
27. okt 2010

@manof ja mam elektronicky pristup k vypisom v mojej poistovni, uz davnejsie som si to nepozerala, ale take 2 roky dozadu, ked som to kontrolovala, tak vsetko sedelo (vtedy mi robili seriu testov za cca 10000 sk, tak som si to preverila)

pifina
28. okt 2010

@manof taki lekari boli a budu ... pamatam si, ze ako dieta som nebyvala chora a mala som v karte kazdu zimu nejake antibiotika napisane, ale vtedy sa take kontrolovanie neriesilo ... hned, ako prisla mozno kontrolovat si na webe poistovne,tak som si vyziadala prihlasovacie udaje a skontrolovala som si posledne ukony - bolo to v poriadku 🙂

manof
28. okt 2010

Veľmi dobrý článok pre tých, čo vedia obstojne po anglicky:
http://www.naturalnews.com/030209_placebo_medic...

Pre ostatných v skratke:
Nejestvujú nijaké predpisy, ako má vypadať placebo v placebom kontrolovaných štúdiách určených napr. na schválenie nového lieku. Takže sponzor štúdie (zvyčajne výrobca daného lieku) môže beztrestne ovplyvniť výsledky štúdie tak, že ako placebo použije niečo, čo zhorší zdravotný stav pacienta (napr. cukor u diabetikov). Vďaka tomu sa aj úplne neúčinný "nový liek" ukáže byť podstatne lepší než placebo, ktoré v skutočnosti vôbec nie je placebom. Drvivá väčšina štúdií totiž neuvádza, z čoho sa to ich placebo skladá, takže majú obrovský priestor na podvody.

Takže tu je prinajmenšom časť odpovede, prečo synteticko-chemické "lieky" v skutočnosti vôbec neliečia, ba dokonca v mnohých prípadoch ani len príznaky neodstraňujú. Hlavne že stoja šialené peniaze.

pifina
28. okt 2010

@manof v dnesnej medicine ma uz nic neprekvapuje 🙄

vajlikova
28. okt 2010

@manof Ahoj, ja som tiež takto zistila, že vakcíny Prevenar aj Inf. Hexa boli už v júni preplatené doktorke (aj keď sa už vtedy vedelo že máme vážny problém!) a očkovať ju mala až koncom augusta ako 11 mesačnú. Biznis.

manof
29. okt 2010

Ako na RÚVZ - časť 6.
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

Pravdepodobne cez 3.500 "spontánnych" potratov: Úrady stále klamú o bezpečnosti očkovania proti prasacej chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pravdepodob...

manof
29. okt 2010

@vajlikova
No jo, v takom prípade by to bolo treba hlásiť ÚDZS, aby tej lekárke klepol po prstoch.

erikasadek
29. okt 2010

ahojte vobec vas nestiham..
ale na tento film sa fakt tesim. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=X_deoWOqLk0

😉