Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eriqe
18. máj 2009

baby asi tu budem za blba ale ockovanie MMR je priorix? nepodarilo sa mi to zatial najst

lenki33
18. máj 2009

eriqe, ano priorix

eriqe
18. máj 2009

dakujem Leni, tak to sa tesim ako idem bojovat s novou doktorkou, od starej som kvoli tomu zdrhla, tato nova mi do telefonu povedala, ze pohoda ockovanie odlozime a ked som dnes volala, tak ma objednala na ockovanie priorixom na stvrtok. A ja to nechceeem

konja
18. máj 2009

hodně lidí, ale štěstí jako TY nemají...! Já vím, že existují nežádoucí účinky na očkování, že mohou mít i vážné následky,ale stále vidím větší nebzpečí v neočkování! Ano, já uznávám, že veřejnost není ze stran lékářů informovaná, že nevědí o možných následcích atd., ale také není společnost důkladně seznámená s následky neočkování! Bereme to jako zcela normální a nezajímáme se o to co může způsobit naočkování, ale i nenanočkování. A k těm autistům - netvrdím, že to v někerých případech nemůže způsobit očkování, to bych si nikdy nedovolila tvrdit, ale k tomu nůrustu - velký nárust je také proto, že o autismu se velice dlouho nic moc nevědělo, je to stále hodně neprobádaná oblast a určit u dětí autismus je hodně obtížné. Když by jsi se ohlédla zpět, tak by si zjistila, že autismus nebyl u dětí hodně často vůbec diagnostikován, protože byl zaměněn za mentální retardaci! Dlouhou dobu neexistovala přesná metoda, která by autismus od MR rozlišila, teď tyto metody existují, proto je autismus diagnostikován mnohem častěji protože už víme jak ho rozlišit od MR. Proto takový nárust.

denduska
18. máj 2009

a k tym drogam, ty mas jednoducho skresleny pohlad v tomto, lebo sa stretavas s takymi detmi casto....ale ja poznam kopec ludi, naozaj obrovske mnozstvo rozlezenych po celom svete a len jedna jedina mala problem s drogami...to je fakt zaujimave....

a vies co, aj ja som robila skusku z psychiatrie a ucila som sa z tej obrovskej Heschlovej knihy ci ako sa pise pan profesor, neviem presne, mali sme s nim prednasky....a myslim ze tie dg. kriteria autizmu su za posledne desatrocia ako tak stabilne....aspon sa nemenili natolko aby to zodpovedalo tomu narastu

a vies ty co, co ta do mna, nepoznas ma, nepoznas moj zivot, cim vsetkym som presla a prezila, ja nemam 15 rokov ze potrebujem radu na modrom konovi co sa tyka zemegule, ja si zijem svoj zivot v ktorom sa chcem slobodne rozhodovat a som dost inteligentna na to aby som si rozhodnutie vedela zvazit.
A k tomu stastiu, no aspon nejake som mala, a nebudem sa davat ockovat aby mali stastie ostatni, je mi to fuk, kazdy je sam za seba zodpovedny. a su ovela horsie choroby nez hepB...napr hepC 🙂

A za to ze nesuhlasis s mojim nazorom, ze sa ti zdam naivna, v pohode....ale nemusis tu o mne pisat slohovku, taku postu si snad nezasluzim
😉

vroni
18. máj 2009

Konja, hádžeš tu polopravdami a tvrdíš, že sú slovo božie 😉
Tie prave kiahne (nestovice), ktorými si sa oháňala na začiatku, tak proti tým sa už vyše 20 rokov neočkuje. Už nie sú smrteľné? Nie, a nevymizli učinkom očkovania aj keby sa to niektorým firmám veľmi hodilo. Zato taký mor nevymizol, stále tu straší (áno, aj u nás) a napriek tomu sa proti nemu neočkuje a žiadne epidémie nie sú. Stúpa počet ochorení čierneho kašľa - a to hlavne u očkovaných detí - že by to očkovanie bolo na milú jarmilu?
Neočkuje sa týfus - tiež eventuelne smrteľná choroba, ktorá je stále aktívne v obehu a tak ďale a tak ďalej... Videla som ako mi umrel spolužiak na obrnu, ktorú dostal z očkovania. Iná obrna v Európe a USA (dnes) totiž ani neexistuje - len tá z očkovania.... A k tým odborníkom - tu v Rakúsku je očkovanie nepovinné, ale žiaden lekár ti NESMIE odporúcať neočkovať, hrozí mu za to odobratie licencie. Fakt možnosť poradiť sa s odborníkom!!!!! Zvyšok nestíham, zubár čaká...

denduska
18. máj 2009

poctu...ehm...ale aj posta znie dobre 😀

konja
18. máj 2009

vroni: Než použiješ větu, že jiná obrna neexistuje, zadej si třeba i na internetu slovo obrna a čti. Pak tu piš o polopravdách 😉

konja
18. máj 2009

vroni: ještě jsem zapoměla na ty neštovice. Proti pravým neštovicím se začlo očkovat a za nějakou dob byly považovány za vymýcené. Proto se očkovat přestalo a znovu se objevily. Proto mě prostě nikdo do hlavy nenarve, že nemoci, proti kterým se očkuje, by se po ukončení povinného očkování znovu neobjevili, že by se nic nestalo. Podle mě je to nesmysl. Končím s touto diskuzí,nebudu si ničit nervy 😉Jen doufám, že VŠECHNY naše děti budou zdravé a nikdy se nedožijeme toho, že nám začnou umírat na nemoci, které jsou považované za "vymýcené" či na přirozeném ústupu.
Denduska: tvoje informace ohledně autismu jsou zastaralé. To že někdo, někdy, někde dělal zkoušku (já jich holka dělala 😉 ) neznamená, že o té problematice ví. Já jsem přímo z oboru, s autisty pracuji, vím jak jdou poznatky o autismu dopředu, mám čerstvé a aktuální informace dá se říct, že z první ruky. Ale už se tu fakt nechci hádat. Zajímal mě váš názor, ten už teď vím a jsem z něho upřímně zděšená. Víc nepotřebuju.

denduska
18. máj 2009

ja nie som niekto niekde co robil skusku, neurazaj ma prosim a vaz slova. ale ti panbozko sebavedomia nadelil dievca, ale kto vysoko lieta nizko pada, to si pamataj. predstav si ze ja mam titul MUDr., ale nebudem sa nad nikoho dookola vyvysovat ani vnucovat moje nazory a pisat aka som skvela. teraz mi prislo luto teba, naozaj, prepac. a este nie som taka zastarala, este mi len taha na tridsat. a to ze som urobila skusku, neznamena ze som to zavesila na klinec, velmi ma to zaujimalo, a veeeelmi vela som si o tom studovala a ja zlata moja sa dokazem naucit tolko stran ze cela pedagogicka fakulta ak ked sa vsetky skusky spocitaju dohromady tak toho tolko nebude ako jeden rocnik na medine, mozeme si dat preteky😉 si absolutne uzasna ako ma tu virtualne analyzujes.

Prave kiahne keby sa objavili je to vo vsetkych telkach novinach, a na celom nete 😀 tak preco sa dalej neockuje???

ja som videla svoje dieta sa trapit na vlastne oci a to je viac ako info z prvej ruky.

No a prave sa mi malinka zobudila, tak sa jej idem venovat 😵

erikasadek
18. máj 2009

ahojte dlho som tu nebola a vidimm ze to tu vrie denduska ahojj nedaj sa cierne kiah e teda smrtelne uz neexistuju to je oravda len v laboratoriach oodla mijich inforlacii co som citala tak je to zahada oreco zmizli zrazu a urcite to nebolo vdaka ockivaniu tak ako mor a ine choroby ktore zmiznu ako pridu .......teda mor 21 storocia je aids ale to je o inom je vzlastne ze na celom svete sa ozyvaju lekari kapacity ze ockovanie ako take reraz ue je vobec dobre.ako by sa malo inak pikracovat a oodobne len v nasich krajinach cesko slovensko lekari maju silnu vieru ze su uplne neskodne a zdrave a dolezite. .....

denduska
18. máj 2009

erika, chvalabohu 😀

ale uz fakt musim ist 😉 majte sa pekne a diskutujte...a kde trci petot nech tu napise nieco sofistikovanejsie nez ja?? 😅

kristulatko
18. máj 2009

ach jo, uz jsem se chtela radovat, ze i ceske matky uvazuji nad povinnym ne/ockovanim, protoze jinak je to tu jak slovenska sekta 😎 , a zase vedle ☹

podle definice konji jsme tedy vsechny neinteligentni, pac cerpame hlavne z internetu. pri diskuzi s odbornikem dojdeme casto k jedne a te same odpovedi. ockovat? ano. proc? protoze se to tak dela. proc povinne, vsechny deti stejne? protoze je to ve vyhlasce. proc tak male deti? protoze se to tak dela. nejsou rizika poskozeni imunity ci trvalych nasledku? ne. nemuze nemoc propuknout po ockovani? za svou 30 letou praxi jsem se s tim nesetkala. toz tolik k nekterym projevum odborniku 😉 s nimiz jsem hovorila ja. asi jsem konja fakt neinteligentni, protoze takove odpovedi me neuspokoji...

mmch, ktere z tech POVINNE ockovanych nemoci jsou smrtelne ? pouc me prosim. ty ovladas statistiky vyskytu jednotlivych chorob u nas? umrti na ne, kolik z toho byly deti? jak stare? kdy jsme tu naposledey meli zaskrt nebo tetanus? a v sousednich statech? kdyz tam se povinne neockuje, cili je sance, ze proockovanost je mensi nez u nas?

zajimalo by me, co nam hrozi pri neockovani? nebo jinak, co nam hrozi, kdyz se v CR a SR stane ockovani nepovinnym (to je totiz to, o cem tu hlavne debatujem), tedy stat nebude potirat takto "provinivsi se" rodice jako kriminaniky a honit po uradech, soudech a socialkach,(v SR dokonce potupne zabavovat rodicovsky prispevek?)

a vubec, proc se nas snazis presvedcit k ockovani? vzdyt ty jiste naockovane mas a s klidnym srdcem spis, ze jsou tve deti imunni...(coz nemuzes vedet, protoze KAZDY organizmus reaguje na ockovani jinak, ne vzdy se vytvori protilatky ...to je citace imunologa, ktery leci nasi dceru).
taktez nasi pediatricky jsem se ptala, zda mi zaruci, ze dcera nebude mit zadne vazne nasledky, pripadne celozivotni poskozeni po ockovani? ne. to mi pry nezaruci nikdo.hm, tak mi vysvetli, proc neco, o cem ani odbornici nejsou presvedcdeni, ze 100% funguje, mi vnucuji (diky statu a jeho vyhlasce?)

kristulatko
18. máj 2009

mrzi me, ze jsme konju svymi nazory tolik vydesily.
nazory jako: chci si o svem diteti rozhodovat sama, na zaklade kvalitnich infoirmaci. nechchi se citit jako zlocinec jenom pro to, ze o ockovani nahlas mluvim, debatuji, pripadne se dotazuji. ze hledam dalsi informace a souvislosti, neb slepe neverim nasemu stale jeste TOTALINIMU systemu...to jsou skutecne hruzne nazory. jeste, ze jsou mensinove, takova sektarske, takze ta "dobre" informovana vetsina s konjou v cele muze dobre spat. 😉

karkulka1
18. máj 2009

Konja,
ked uz tak pracujes s autistami a mas informavie z prvej ruky 😉 , tak povedz, co ten autizmus sposobuje Budem ti velmi vdacna za erudovanu info...

bobulle
18. máj 2009

Ahojky, tak já mám další pokračování našeho"příběhu"....
Dnes jsme s Klárkou byli na alergologickém vyšetření a paní doktorka když slyšela, proč nás neuroložka posílá a po tom co jsem ji vylíčila, že pediatrička odmítla vystavit doporučení na vyšetření k dr. Jirsenské (odbornice na problematické očkování z FN v Brně), nás k ní také poslala a napsala nám doporučení. Příznaky, které jsem měly, prý vůbec nejsou v pořádku a divila se, že to pediatrička nijak neřešila... a před dalším případným očkování doporučuje podrobné vyšetření, případně očkování šetrnějšími vakcinami a pod dohledem v nemocnici... takže šetrnější vakciny existují, ale dávají se jen "vyvoleným" 😕 ... to je bordel 🙄
A podle Dr. z alergologie většinou není reakce na na nemoc samotnou, ale na nositele (bílkovinovou složku) 😕
Přístup doktorky mě dnes moc potěšil.... konečně někdo, kdo vše nebagatelizuje a neoznačuje mě za přehnaně pečující... 😉

martina46
18. máj 2009

bobulle, super!

petot
18. máj 2009

denduska: Moje príspevky na str.112 zapadli vo víre diskusie 😉

Kto diskutuje, trénuje si argumentáciu. Lepšie, aby diskutovali viacerí. Nemôže tu byť "one man show", bola by to nuda. 🙂 Dobre sa číta, keď viacerí majú čo povedať.

petot
18. máj 2009

konja: "Víte co je to za nemoci? Jak vypadají?"

Súhlasím, je dobré o nich diskutovať. Treba mať o tých chorobách čo-to naštudované.

Napríklad pravé KIAHNE vymizli NAPRIEK očkovaniu. Očkovanie NIKDY nechránilo pred kiahňami, práve naopak - očkovanie hrozným spôsobom zhoršovalo priebeh epidémií a vyžiadalo si státisíce obetí. To, čo sa bežne tvrdí o "potlačení kiahní očkovaním" je obyčajná rozprávka, lož, propaganda, podvod, nazvime to ako sa komu páči. Existuje mnoho dôkazov od špičkových vedcov svojej doby, pre začiatok si môžeš pozrieť
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Kiahne_z...
a
http://www.rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTo...

Posledné dekády kiahňového očkovania detailne vykreslil aj Dr.Buchwald v knihe "Očkovanie - obchod so strachom".

vroni
18. máj 2009

Jasné, pravé kiahne sa znovu objavili. A moja stará mama bola jednorožec 🙄 🙄 🙄 Takýto nazmysel ani nestojí za to komentovať.... Tá informácia o obrne je z oficiálnych zdrojov (napríklad z úradu hlavného hygienika v AT, ale nájdeš potvrdenú aj na amerických oficiálnych stránkach) - fakt všetko vyložení sektári proti očkovaniu 😀 😀 😀 Prečítaj si vyjadrenia Jonasa Salka (objaviteľa tejto vakcíny), čo hovorí a myslí si o jej používaní dnes (aj keď sa už používa "vynovená" verzia jeho kolegu Sabina) - že by tento človek len tak trepal do vetra? Fakt veľmi pravdepodobné 🙄 A to hovorím len o oficiálnych, proočkovacích zdrojoch, nie o "radikálnych/sektárskych" stránkach....
Karkulka, autizmus môže určite spôsobovať rodič, ktorý odmietne očkovanie, také ľahké si nevedela? Okrem toho zlá výchova, politická situácia, nevychovaní susedia, proste všetko OKREM očkovania!!!! (Sorry za iróniu, ale už mi to nedalo 🙂 )

konja
18. máj 2009

vroni: tvoji "ironii" jsem opravdu nepochopila!O čem to proboha meleš? Snažíš se z toho dělat komedii, ale trochu zvláštním způsobem. Fakt nechápu na co narážíš. Pokud totiž umíš dobře číst, tak si přečteš, že já vůbec nikomu nevyvracím, že by očkování nemohlo způsobit autismus. NIKDE to NEPÍŠU! Napsala jsem, že bych si nikdy nedovolila trvrdit, že očkování a autismus spolu nesouvisí, vím že tyto výzkumy existují, že se tím vědci zabívají. Nikdo tady netvrdí, že dávat očkování do souvislosti s autismem je blbost. Takže tvoji ironii opravdu nechápu. Co vede karkulku k tomu, že mě zkouší nevím, ale každopádně jsem ji odepsala do IP, protože ona se mě přes IP ptala 😉Vroni, přeji ti krásný večer a než se budeš do někoho zase obouvat, tak si nejdříve DŮKLADNĚ přečti to co ten dotyčný píše. 😉

jarka007
18. máj 2009

konja myslim, ze vroni reagovala aj na nieco ine
pises:
Proti pravým neštovicím se začlo očkovat a za nějakou dob byly považovány za vymýcené. Proto se očkovat přestalo a znovu se objevily.
tak toto je totalna blbost, prepac, ale podla oficialnych zdrojov su eliminovane na 2 miestach v Rusku a v USA. Spekulovalo sa nieco s nimi ako biologickou zbranou a teroristami, ale to je o niecom inom. Ak mas nejaku novu spravu, napis link. Nemylis si to s nestovicema ? Tie totiz naozaj su, a ajbudu.
pises:
Než použiješ větu, že jiná obrna neexistuje, zadej si třeba i na internetu slovo obrna a čti. Pak tu piš o polopravdách .
Tak bud nie si v medicine zdatna, alebo nevies, co pises. Existuje aj detska mozgova obrna, ale ta pokial viem, nema s poliom, obrnou, nic spolocne. WHO prehlasila v juni. r. 2002 Europu ako polio frei, cize ziadny pripad sa nevyskytol od r. 1998, co bol posledny pripad polia, vyskytol sa v Turecku.

petot
18. máj 2009

A pre úplnosť, Severná Amerika je polio free od roku 1994, a Slovensko od roku 1960.

vroni
18. máj 2009

Už sme si s konjou vysvetlili, že posledný odsek môjho príspevku nepatril jej, len som sa mrkla na Liptákov blog prečítala si zopár jeho perál. Ak máte nízky tlak, veľmi doporučujem. Zvyšok povedala jarka, vdaka 😎

deina
19. máj 2009

Neviete nahodou, kedysi davali detom na podporu imunity injekcie - Histagi alebo Histagy, tak nejako sa to volalo - co to bolo? Nieco ako ockovanie alebo nieco uplne ine?

valka
19. máj 2009

na konfere, co som bola v sobotu, som sa bavila s jednou dokinou, ze co si mysli o tom, ak dieta 2 dni po ocku hospitalizuju na hypoglykemiu a je mu diagnostikovany DM I. a ona na to - nahoda...takze si myslim, ze ak das casovy horizont tyzdne (nedajboze mesiace), tak to bude znova iba nahoda 😠 zial...

petot
19. máj 2009

valka: Jj, náhoda... Hlavne že pertussis toxín sa pri zvieracích experimentoch používa na vyvolanie hypoglykémie až cukrovky. Dokáže šialene zvýšiť tvorbu inzulínu a v krajnom prípade až "vypáliť" inzulínové bunky v pankrease. Náhoda... 🙄

Trochu viac o cukrovke a očkovaní: http://www.whale.to/v/coulter.html

cecil
20. máj 2009

Mám dotaz....muž má jít na přeočkování proti tetanu,(dr.tvrdí že je to už 10 let, muž dokonce že 13). Já jsem se ale bavila s některým dr.(teď si nemůžu vzpomnět jestli to byla děstká, alergoložka nebo kdo vůbec...) a ten mi řekl, že se teď očkování proti tetanu posouvá na patnáct let, že se zjišťuje, že naopak čím je to víc let, tím víc protilátek v těle je......Tak jsem to muži říkala a on mi odvěti, žel když ani nevím kdo mě to říkal(no nemůžu si vzpomnět 😀 ), tak jak se tím může ohánět.

Nevíte prosím o tomhle něco?

petot
20. máj 2009

cecil: Tetanová vakcína má tú výnimočnú vlastnosť, že hladina protilátok sa dokáže zdvihnúť aj po 25 rokoch od posledného preočkovania (iné vakcíny končia u po 5 rokoch). Rozostupy medzi očkovaniami sa od začiatku stanovovali "od buka" -najprv každé 2 roky, potom 5, potom 10, teraz 15. Presne vzaté, aj všeobecne uznávaná tzv. ochranná úroveň protilátok je vlastne len odhadnutá. Aspoň vidno, aká úroveň vedy je za tým očkovaním, ktoré nám všetkým nanucujú.

Avšak protilátky z očkovania neznamenajú ochranu pred ochorením. Účinnosť tetanovej vakcíny ako prevencie tetanu je prinajmenšom otázna (totiž, ani prekonanie ochorenia nezanecháva odolnosť, tak prečo vakcína?)

Daj manželovi na preštudovanie toto:
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a_Tet...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Tetanus.pdf
http://www.ockovanie.org/tetanus.html

lucia123
20. máj 2009

Baby, niak sa to tu zvrhlo ci co 🙂 konja je niaka rozculena nad nami tu 😀

Trochu usmevu, ved vonku je tak krasne, treba ist na slniecko 😉 konja.

Su dva typy ludstva,

a) co im zalezi na zdravi svojich deti, sebe samych, sportuju, zdravo sa stravuju, zaujimaju sa o svoj zivot

b) co im je to jedno, nerobia pre svoje zdravie nic, "ziju" a nestaraju sa ci to alebo ono je prospesne pre ich telo, jednoducho to neriesia, nezaujimaju sa, veria, ze sa "chrania ockovanim" a to je tak vsetko co svojim detom ako zaklad daju. Potom su chori, liecia sa antibiotikami a jedine co im zostava sa stazovat. Lúza.

Nastastie sa ale lisime.