Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zelmirka1
8. feb 2010

vodicka to je fakt na pekny den si precitat...

vodicka75
8. feb 2010

Nechcela som poukazat na lekarov ako tych "zlych"...aj ich trochu chapem, su pod tlakom statnych institucii, musia sa spolahnut na info. SUKL o bezpecnosti vakcin, o ktorych sami nevedia, co vsetko obsahuje, pod tlakom sme my rodicia,....aj oni aj my sme babky v rukach statnych uradnikov a prepojenych farma. firiem...preto by bolo najlepsie ziskat "triedneho nepriatela" za priatela....podpisom podobnej peticie o slobodnom rozhodnuti ockovat ako v CR,...oni by mali klud, nase deti a my tiez...ake jednoduche 😀 😀

A ako je to pri hlaseni neziaducich ucinkov vakcin v pripade hlasenia lekarom, nemusia to nahodou "dokazovat" na vlastne naklady vselijakymi rozbormi krvi apod.? Mozno preto ich nechcu hlasit oni, lebo by im to ukrajovalo z toho maleho kolaca, ktory maju...a zasa sme pri peniazoch... 😒

denduska
8. feb 2010

vodicka 😀 ja osobne nikoho nepresviedcam aby nefajcil, nechlastal a nezral mastne..co som debil? ved by sme, teda teraz najma moj muz, nemali co robit...a druha vec, ze som sa presvedcila ze mozem strasit, ukazovat, vysvetlovat - a vsetko je to prd platne, ak je niekto presvedceny o svojej pravde, nech si ju ma.

didi: my sme sa tu o MMS davnejsie bavili a moj osobny zaver - verim ze to ma paradne dezinfekcne ucinky, ale kedze nepijem savo, tak nepijem ani toto 😅

petot: no co sa tyka betadinu a chirurgie, tak som jednoznacne za, tu ma naozaj netrapi nejaka fiktivna alergia, kto videl co vie napachat infekcia v takom bruchu, ze potom nastupuju atb, ktore my volame cistice odpadu...a este ani tie nie su na vsetko. Myslim ze s klasickym lugolom je ten problem ze musi byt v sklenenej tmavej flasi a je pomerne nestabilny ako zlucenina = neprakticky.

a k detickam a pobytu v nemocnici - no ja som bola s malou ked mala 8 mesiacov, cely cas s nou aj na vysetreniach a aj tak z toho bola totalne mimo, este tri mesiace vobec v noci nespala, priserne sa jej zhorsil ekzem, len kricala atd... 😔

jaron
8. feb 2010

Tá stránka - diskusia tých lekárov - to bola snáď nejaká recesia či čo? 😀 To snáď ten anonym si tam dikutoval sám so sebou. 😀 Som bol z toho v miernom šoku. 😀 Ešteže poznám lekárov, ktorí sú moji priatelia alebo známi a viem, že takí nie sú, ako sa tam píše 🙂

jaron
8. feb 2010

ale aspoň vidieť, že "všeliaki" sme na tom svete 😀

vodicka75
8. feb 2010

To forum sukromnych lekarov patri pod stranku Asociacie sukromnych lekarov, neviem, co za "medicinsky vykvet" sa tam vyjadroval, ale podobne vyjadrenia su aj na stranke Slovenskej lekarskej komory http://www.lekom.sk/forum/viewforum.php?f=1&sid... ... a fakt si nemyslim, ze to je ukazkova vzorka lekarov 🙂

erikasadek
8. feb 2010

vodicka tak to si tu teraz hodila perly... 😉 😀 😠 nemam slov a potom doveruj ze,? 😉

barica
8. feb 2010

zeptam se zkusenych🙂 po zkusenostech segry u ditka s ockovanim proti spalnickam, zardenkam a priusnicim a po tom, co jsem si precetla nektere prispevky bych chtela vedet, zda-li je mozne v CR toto povinne ockovani nejakym zpusobem odmitnout?! pokud ne, ma nejaky vliv pripadne oddaleni ockovani a jde to? proc se to tu vubec ockuje, kdyz to jsou bezne detske nemoci, ktere jsme mi normalne prodelavali?

dvojka
8. feb 2010

barica-tak podobná otázka tíží i mě.Já jsem dnes chtěla po doktorce přesunout očkování o jeden měsíc kvůli nemocnosti dcery a nedovolila ☹ a aby toho nebylo málo přidá nám k němu (tteda chce přiadt)i poslední dávku hexy ☹

sammy19
8. feb 2010

barica, dvojka, odlozit sa urcite musi dat! Nedajte sa a nedovolte ockovat svoje deti, pokial nie su uplne zdrave!

Dvojka, takisto, ak vám to chce dat doktorka spolu, tak s tym nesuhlas, proste povedz, ze si proti. Ak by to nechcela akceptovat a bola by hnusna, urcite by som zvazila zmenu doktorky.

Drzte sa!

aurecon
8. feb 2010

barica: Jaké měla zkušenosti ségra?

Na minulé stránce jsem psala výčet z příbalového letáku a pak i nemoci. Sice to jsou dětské nemoci, ale taky mě překvapilo, jaké mají negativní účinky.

Já fakt nevím, co dělat. To i to je špatné. Teď jde o to, co je menší zlo. Ale zase se mi nechce platit pokuta a být někde popotahovaná.

Já to mám odložené zatím o třičtvrtě roku. A teď někdy tam půjdu, tak ji už asi bude chtít naočkovat. Ale každopádně si myslím, že je lepší naočkovat dvouleté dítě než 15měsíční.

dvojka
8. feb 2010

Sammy-já jsem z toho úplně hotová...Navíc máme nechat očkovat priorixem tetra...To mi navrhla doktorka už v loni,když jsem nechala starší dceru očkovat samostatně proti neštovicím...
Jenže malá(Anetka) mi celý leden prostonala,tak jsem tam dneska šla,jestli to nejde odložit a říkala,že se nevejdem do těch očkovacích tabulek,a že lehké nastydnutí nebrání v očkování,že je to šetrná vakcína(s čímž nesouhlasim) a že jí příští středu naočkujeme priorixem a hexou ☹ ,veškeré moje argumenty byly proti jejím chabé a je mi z toho smutno ☹ a asi když mi nevyjde vstříc aspon v tom,že naočkujem tyto vakcíny zvlášt-budu nucena její ordinaci opravdu opustit 😠

sammy19
8. feb 2010

dvojka, viem, ze je to tazke, argumentovat s doktorkou. Ja som velmi nesmela a nemam rada konflitky, ale som sa vdaka ockovaniu naucila bit sa za svoje deti, pretoze su to MOJE deti a jedine, co chcem, je moje dobro. A ked je doktorka na mna hnusna a nemieni brat v uvahu moje nazory, potom idem prec.

Stoj si za svojim, naozaj, su to tvoje deti. Ja by som neockovala, keby bola mala nachladnuta a ani keby niekto u nas v rodine bol chory, pretoze nevies, ci dietatko nie je v inkubacnej dobe ochorenia.

Drzim ti palce, aby si to zvladla a dosiahla svoje! Tie nase zlaticka za to urcite stoja!

barica
8. feb 2010

aurecon: od té doby, co nechala dcerku naockovat, tak jsou porad nemocne, rikala mi, ze prave toto ockovani ji dalo nejvice zabrat a ze take nechape, proc se ockuje... a babicka mi rikala, ze se to ditko po ockovani uplne zmenilo - psychicky - ze byla jak vymenena, oci ji sly "mimo" apod..., ale ted uz je to snad dobre... ja mam z toho hruzu... kdyz clovek slysi, ze treba autisticke ditko muze byt z ockovani?! nechapu, jak někdo muze ockovat jeste nepovinnymi ockovacimi latkami, vzdyt stejne na vsechno ockovani neni a takhle si s tou imunitou jenom zahravame?!

sammy19
8. feb 2010

...ach jo, myslela som, nie MOJE dobro ale dobro MOJICH DETI, samozrejme 🙂

dvojka
8. feb 2010

Sammy-no jo,člověk si připadá jak úplný idiot ☹ ..Nejhorší na tom je když mi řekne,že moc čtu 😠 ....
Hrozně mě štve,že v jejích očích jsem jen přecitlivělá matka,ale už vůbec jí nezajímá že mi jde jen o to jak píšeš ty O SVÉ DĚTI

sammy19
8. feb 2010

dvojka, ja viem, je to tazke... ja som si uz tiez presla vselicim, teraz mam celkom dobru doktorku, ale ta sestricka...

A to vas caka ockovanie priorixu aj hexy naraz, ak som dobre pochopila? ci dokonca priorixu-tetra a hexy? Nedovolila by som to ani za svet. Ak to je dokonca uz stvrta booster davka hexy, tak si myslim, ze to skutocne mozete odlozit na neskor (na SK sa stvrta ani nedava).

dvojka
8. feb 2010

No právě že nás chce naočkovat priorixem tetra a hexou najednou ☹ ,prý to dělá běžně...
A já potřebuju opravdu dobrý argument abych jí přesvědčila aby od toho odstoupila 😕

Naše doktorka je spolčená se sestřičkou,takže o to hůř 😒

tin007
8. feb 2010

dvojka podla pribaloveho letaku priorixu http://www.gskkompendium.cz/spc-priorix-suche-i... nie je vraj prekazkou slaba infekcia, ja by som vsak v ziadnom pripade ockovat nedala (dieta musi byt uplne zdrave, hlavne v pripade priorixu, kde sa ockuje zivymi virusmi). Takze, ked bude dr. trvat na ockovani, povedz, ze den a noc pred mala vysoku teplotu a niekto v rodine, s kym bola v styku ma chripku alebo nieco take

tin007
8. feb 2010

dvojka hexa ma rovnaky popis: Podobně jako u jiných vakcín i aplikace vakcíny Infanrix hexa musí být odložena u osob trpících vážným akutním horečnatým onemocněním. Přítomnost slabé infekce však není považována za kontraindikaci.

tin007
8. feb 2010

dvojka inak ja by som taku dr. hned vymenila, hned! ona ta zjavne vobec nerespektuje ako rodica a nepocuva/nechce, co hovoris! inak, ak bola mala cely mesiac chora, tak by som skor pozadovala od nej poriadne vysetrenia co jej vlastne je.

aurecon
8. feb 2010

dvojka: Nebo tam nechoď a v ten den zavolej, že nepřijdeš, že je malá nemocná a že přijdeš, až bude zdravá. Což může být i za pár měsíců, že? 😉

dvojka
8. feb 2010

tin007 -díky...Je fakt,že mi přijde že mě ani trochu neposlouchá co jí říkám 😒 ..A aby malou pořádně prohlédla?Prostě když nemá teploty tak je to jen banalita-takhle to prostě u ní je.

Auceron-no ona jí právě v den očkování chce vidět 😠 ,řekla,že si jí poslechne a já mám jen říct jestli nemá náhodou zelenou rýmu nebo jestli neměla teploty....
Takže asi budu muset lhát 🙄 😨

weblucy
8. feb 2010

Ak si chcete dat ockovanie odlozit o ten mesiac, tak povedzte dr., ze vase dieta bolo v kontakte s niekym, kto mal o par dni ovcie kiahne, to vam ho urcite odlozi, minimalne tolko, kolko trva inkubacna doba. Aj my sme tak pochodili. So soplikmi sme tiez nepochodili.

sammy19
8. feb 2010

dvojka, mas IP

tin007
8. feb 2010

ahojte, weblucy ked to spominas, moj maly bol minuly tyzden v kolektive, kde bolo dieta, ktore malo na nohach asi vyrazky po ovcich kiahniach (neviem isto, z 2 m som videla jeho nozky a podla fotiek na nete to vyzeralo na hojace sa vyrazky), mozno uz dieta nebolo infekcne, tak cakame, ci nieco bude (ale asi nic)

dvojka
8. feb 2010

weblucy-no vidíš,dobrý nápad.Jen prosim Tě,když teda řeknu že malá přišla do styku s dítětem které mělo neštovice tak nás nemůžou naočkovat ani hexavakcínou? 😅 😕

Sammy-díky,odepíšu až bude troška času 😉

dali4
8. feb 2010

Na tej stránke ktorú som sem dala tak tam je písané že rodič može u lekára požiadat o odloženie očkovania. Rodič musí podpísat že je to na jeho žiadost a vtedy by lekár nemal ani podávat hlásenie. Ale neviem do kedy sa to takto dá odkladat 😒 ... nečítala som to celé, možno to tam niekde je tiež... mrknite na to.

kristulatko
8. feb 2010

dvojka, aurecon, kdyz si nejste jiste, tak vzdycky muzete pockat, cili pozadat o odklad. napr., ze jste se setkaly s hroznou reakci u sousedu/segry/kohokoli, ze vas to vydesilo a ze chcete pockat, pripadne se poptat na dalsi informace u odborniku. klidne se ptejte i pediatra (stejne vam toho moc nerekne..), apod. (moje mamka chytla cerny kasel 3dny po ocko, ale to byla 50.leta...), segra prodelala zapal mozkovych blan, pred temer 30 lety, kratce po ocko, no ale kdo by to daval do souvisloti, ze...
je to VASE dite a VASE zodpovednost, doktorka je proti vasi vuli nenaockuje.
myslim si, ze na doktory vice zabira ta prehnane precitlivela mama, nez ta "chytra a sectela". takze zahrat tu utlocitnou, ze si skutecne myslite, ze toho ockovani maji deti prilis, ze jste se docetly, ze pri sebemensim nachlazeni ci zvysene teplote (i clenove rodiny) se nema ockovat atd atd atd. moznosti je hodne. a kdyz ziskate cas, studujte a studujte a shanejte informace.
u nasi doktorky (jsme prvni pripad za jeji 40 let praxe 😀 ) zabrala ta starostlivost. taky jsem po ni chtela podepsat prohlaseni, ze se diteti nic nestane, ze je vakcina bez rizika...nepodepsala, ze.
chtejte videt pribalovy letak a slozeni + mozne reakce (prasky z lekarny taky maji pribalovy letak, ze jo).
otazka tetanu a cele hexavakciny byla rychla, neb tetanus neni infekcni.nevim, jak mate stare deti, ale u pulrocniho to bylo skutecne zbytecne (to jsme "valcily" poprve).
no a dodnes neni naockovana, protoze na 18 mesicni prohldice jsme s manzelem zrovna koncili bajecne onemocneni MRSA (hnisave bolaky, fakt chutovka...) takze se ockovani zase nekonalo. toz tak muj roman 😉

jo, a taky jsem podepsala, ze odkladame do roka, a pak jsem to zase posunula. starsi dcera totiz byla casto nemocna, resily jsme to i na imunologii, ale nakonec se tam nic nenaslo, tak jsem se na to vykaslala. nicmene druhy neockovaci zapis mladsi dcery zni "odlozeno az po ukonceni imunologickych vysetreni"...cili na neurcito 😉