Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lili_k
15. júl 2012

ahoj, ctu vas tu a rada bych pozadala o nazor 🙂 Syn je silny atopik cili vubec neockujeme. Me by zajimalo zda vy tady neockujete sve deti vubec ci pouze neco a co??

Ja zatim zvazuji jen tetanus ale nejsem si tim jista a pred pubertou priusnice ( pokud bude tou dobou monovakcina).

Neni tu nekdo z Prahy a ma chapajiciho pediatra? Zatim jsem takoveho nenasla 🙂 Dik.

xlucia
15. júl 2012

@petot prosim ta aky mas nazor o ockovanie v piatich rokoch? syn nebol ockovany v troch rokoch. teraz by to malo byt tetanus, cierny kasel, tretie je myslim zaskrt. vaham co urobit. ten tetanus by som radsej ockovala, ale uz som taka zblbnuta...

mimi
15. júl 2012

@manof mas moj obdiv 🙂

luthien.k
15. júl 2012

@lili_k chápavý pediatr se najde v Krkonoších... 😉

hajanka
15. júl 2012

@xlucia DiTePer (3 zlozky - diferia, tetanus, pertussis) v 6-tich nie piatich, mojmu prave po tomto ockovani zlyhal imunitny system (dovtedy uplne zdravy)

aduskatt
15. júl 2012

nevieme o nejakej velmi chapavej pediatricke v Trnave?

xlucia
15. júl 2012

@hajanka co znamena zlyhal? ake problemy mal?

abbey1
15. júl 2012

@aduskatt O pediatričke neviem, ale je tam hlavne snáď ten najnechápavejší RÚVZ na Slovensku. 😠 😠 😠

aduskatt
15. júl 2012

@abbey1 nepotesila si.....ja teda dufam, ze kam pride cas na dalsie ockovanie, tak sa stane zazrak...........ale myslim, ze to v 11tich sa iu zrusilo, ze?

abbey1
15. júl 2012

@aduskatt V zázrak veríme viacerí. A nepoteším ťa v 11 roku sa očkuje MMR.

aduskatt
15. júl 2012

@abbey1 tak u nas sa teda isto nebude🙂

slavik
16. júl 2012

@aduskatt chápavú pediatričku by som aj ja chcela nájsť v TT. Ak budeš o nejakej vedieť daj info.

mimi
16. júl 2012

vy starsia generacia, pamatate si ako priblizne pred 20 rokmi stiahli z trhu hlinikove pribory, lebo zistili, ze su zdraviu skodlive? Nechcem si fakt predstavit, co moze taka ockovacia latka sposobit s nasim organizmom ☹ ja si ani na seba nedam antiperspirant obsahujuci hlinik 😝

xlucia
16. júl 2012

@abbey1
@aduskatt baby vy ste detom nedavali ziadne ockovania? vobec. ja teraz vaham co urobit, starsi ma byt ockovoany DiTePer - kou a rozmyslam ako dalej. tie dve su tak ze viac menej ani nechcem, ale nechat ho bez ockovania na tetatnus... stale sa hrabe v zemi. bojim sa aby nieco nedostal. vy ste na tom ako?

hajanka
16. júl 2012

@xlucia jednoducho mu zlyhala imunita (okrem toho objavila sa aj alergia), ma velmi slabu obranyschopnost, je casto chory, hlavne kasel takmer nonstop, ockovanie potlaca bunkovu imunita a chronicke nasledky v podobe znizenej imunity a poruch imunity su dost castym sprievodnym javom, kedze ide o umely zasah. Viac taku chybu nespravim. Je to dva roky po ockovani a naposledy (vo februari) mal vysledky stale zle. Teraz bude mat kontrolny odber v lete, musime sa objednat.

zigzag
16. júl 2012

@xlucia moj mal rok a nemame ani jedno ockovanie 😉

ajja21
16. júl 2012

@xlucia My máme bohužiaľ len TBC, nič iné a lepšie sme ani nemohli spraviť, ako odmietnuť očkovania....Hoci má len 15 mesiacov už teraz vidieť rozdiely s jeho rovesníkmi. Aj ked mi hovoria, že to nebude očkovaním, ja som si istá, že áno 🙂

ajja21
16. júl 2012

@mimi To si pamätáme aj my, mladšia generácia 🙂 A nie sú to len príbory, ale aj celý kuchynský riad, hrnce, misky, žiarovky na zakázali vyrábať, lebo mali hliníkové závity, ortuťové teplomery a neviem čo ešte všetko....a čo také vakcíny??? Tie sú predsa úplne bezpečné a také malé množstvo ortuti a hliníku nemôže byť škodlivé pre naše deti....!!!

mimi
16. júl 2012

@ajja21 ved prave a povedz to tym hore, nejako to nechcu pochopit 😠 My sme tie pribory museli ihned stiahnut z jedalne, lebo nam to hygiena nakazala a niekde v nemocniciach sa doteraz pouzivaju..

ajja21
16. júl 2012

@mimi Je to choré!!! Celý tento štát, celé RUVZ je choré!!! Demokracia a sloboda tu platia iba na papieri!!!

lili_k
16. júl 2012

@luthien.k. jee do krkonos bych se klidne prestehovala 🙂 tak kdyztak pak vauziju kontakt 😀 Vy asi neockujete ze stejneho duvodu jako my ze.... jen teda problem a to zasadni je skolka, o nic jineho mi nejde, pokuta nepokuta kecy pediatra, to vse je mi fuk... Ale s tou skolkou to nevim teda, deti kolektiv tak moc potrebujou, prece nebudu mit adama doma do 6 ti let 😠

lili_k
16. júl 2012

@hajanka mladsi syn ma taky poruchu imunity, chodime na hematologii do motola. Stale se mu hodnoty zlepsuji, pomalu, ma prvni dve hexy, ve 3 a 6 mesicich - od te doby se to lepsi a lepsi. Dalsi ocko uz nedostane, ani tetanus, uz se rozhodnuta 🙂

Muzu se zeptat co presne tvemu synovi ocko zpusobilo? U nas je tech horsich markru vic ale nejhorsi byli eosinofily... 🙂

mimi
16. júl 2012

@ajja21 aj ja si kladiem tuto otazku, ci je toto vobec demokraticky stat??

ajja21
16. júl 2012

@mimi Keby bol, určite by tu bola voľba slobodného rozhodnutia v očkovaní!!!

mimi
16. júl 2012

@ajja21 mozno raz aj na to pride, ked sa ti pani zobudia, lenze pre niekoho to moze byt uz neskoro a ako pise petot, nikto ti nepovie prepac...

aduskatt
16. júl 2012

@xlucia bohuzial v tej dobe, ked bol maly, som nemala tie info, co mam teraz, takze ockovany je.......ale urcite nedam ockovat uz nic, absolutne nic...............a toboz nie MMR v 11tich

manof
16. júl 2012

@mimi
Ďakujem.
A čímže som si Tvoj obdiv vyslúžil?

sisinka76
16. júl 2012

@xlucia kedze je Tvoj starsi syn silny alergik a astmatik, tak ja byt Tebou, nedam ho zaockovat,ale to je na Tebe ako matke 😉

xlucia
16. júl 2012

@sisinka76 ahoj. dlho som ta nevidela. tie dve choroby ani nechcem. iba tetanus vaham, ale skor sa priklanam ze nie. aspon trochu je stabilnejsi oproti detstvu, ved ty vies co si vytrpel. nechcem mu nijako uskodit.
tebe u samka nerobili problemy v skolke. a drobca chces ako riesit? ohladom neockovania a skolky.

sisinka76
16. júl 2012

@xlucia ahojky. no, nebola som tu,vcera sme sa vratili z dovolenky. a v skolke Samko nemal ziadne problemy,on sice ma ockovania vsetky, len to v 6. rokoch nema a dokonca teraz prijali do skolky aj Riska a ten ma len TBC a tiez sme nemali problem.