Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
2. sep 2012

@prevenar @manof
nedavno som sa na vas obratila so ziadostou o radu (za kt. dakujem), nastastie do dopadlo dobre (nemusi sa teraz znova ockovat, lebo bola ocko za posl. 15r.), co bude dalej.. uvidis sa..

ALE, co som chcela, ked som minule rozmyslala, ci je to takto v zdravotnictve vsade a vsade je to PODMIENKA prijatia do zamestnania v tomto obore aj napriek dobrovolnosti a pod. dnes som si robila poriadky v papieroch, pred necelymi 3 rokmi som este pracovala v zahranici a narazila som na Hepatitis B - application for employment 😀
dostala som od zamestnavatela vyplnit (pracovala som v zdravotnictve, v priamom styku s pacientmi, kazdodenne) a to ockovanie sme mali moznost bez nejakych sankcii alebo padaka odmietnut, to ockovanie som vtedy odmietla a zaskrtla bod 2.
uvod je cely o nebezpecnosti choroby, o moznostiach nakazy, potrebnosti ockovania... atd.
dalej pokracuje:

"Please return this form to your Manager having ticked ONE ONLY OF THE BOXES 1, 2 OR 3 BELOW.

1. I am already immunised against hepatitis B (please provide documentary evidence)
2. I have the read this document and do NOT wish to be immunised against hep. B
3. I am not currently immunised against hep. B but I wish to be immunised (if there is a charge I understand that Westminister Health Care will pay)
Immunisation requires 3 injections over a three-month period followed by a blood test.
If "xxx"-nazov spolocnosti - Health Care pays for the immunisation, and you leave the company's employment for whatever reason before the first anniversary of service, the cost will be deducted from your final salary.

manof
2. sep 2012

@racerunner pre mňa je skôr otázkou, či naozaj hľadáš pravdu.

1. Chcel som Ti preposlať anglický originál knihy, aby sme vylúčili možnosť, že to, čo si napadla, je chyba prekladu. Neprejavila si záujem.

2. Poprosil som Ťa, aby si svoje námietky sama preložila do angličtiny (a nemohla mi vyčítať chybu prekladu) a ja by som ich potom preposlal autorke, nech sa k nim vyjadrí ona. Neurobila si to.

Vo svetle týchto dvoch faktov mi Tvoje reči o divadle pripadajú dosť trápne.

Navyše naozaj nechápem, prečo máš problém skopírovať to sem. Možno Ti niekto iný bude vedieť lepšie odpovedať než ja, takže by to bolo plus, nie?

Alebo o čo Ti teda ide, keď nie o pravdu?

racerunner
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veve39
2. sep 2012

@manof kedze si ma uviedol v komente, len vysvetlim - moje "like" sa tykalo vysvetlenia 2.nicku, z ktoreho diskuterka pisala, co bolo v tom case stavnato okomentovane viacerymi prispievatelmi, pricom veci nemusia byt take jednoznacne, ako vyzeraju na prvy pohlad...ja mam asi isty postih v tom, ze sa snazim uverit, ze nie kazdy clovek je podvodnik a klamar, ci zbabelec, skryvajuce sa za duplicitne nicky...cize sa mi pacila snaha autorky prispevku vysvetlit situaciu, ktora vyzerala tak jasne a priehladne....

k vasej debate na temu hypotez, studii, Th1-Th2 lymfocytov sa skutocne neviem priklonit ani na jednu, ani na druhu stranu...vitam moznost ziskavat informacie z oboch "taborov", aj z tejto temy, hlavne ak su bez osobnych utokov ci znevazovani nazoroveho oponenta

racerunner
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
racerunner
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
2. sep 2012

@racerunner ..ved uz som povedal vsetko co som chcel ^^ ..ostatni nech uz spravia nazor sami.

petot
2. sep 2012

Chlapci, ak by to šlo, prosím, trochu miernite tón 😉 @racerunner si musí svoje otázky svedomie vyriešiť sama, a ak nadobudne názor nie úplne priaznivý k očkovaniu, tak to bude mať dosť ťažké aj bez našej "pomoci". A som presvedčený, že jej spôsob diskusie je dosť odlišný oproti nášmu čerstvému trolovi, ktorého nejdem privolávať menom.

manof
2. sep 2012

@racerunner
Ospravedlňujem sa, úplne som Tvoju IP prehliadol.
Anglickú knižku v PDF som Ti už poslal. Kukni, či prišla v poriadku.

A názory autorky knihy sú v prvom rade jej názormi, takže by si ich logicky mala v prvom rade vedieť obhájiť ona sama. Ona je imunologička, nie ja, tak tomu snáď rozumie lepšie než ja, i keď teda ja sa tiež snažím.

Tiež je možné, že som nepochopil celkom správne, čo chcela povedať. Preto považujem za správne jej poslať Tvoje námietky.

Nie je tu predsa podstatné, kto z nás dvoch má navrch, ale podstatné je, aká je pravda. Nevidím teda dôvod za každú cenu s Tebou súperiť, keď je tu ľahko dostupná možnosť napísať autorke a možno sa obaja dozvieme niečo nové, a nie sa tu egoisticky pretláčať, že kto z nás dvoch je väčší odborník.

Pre moje názory mám samozrejme dobré dôvody, ale teraz ide o v prvom rade názory niekoho iného, takže by bolo fajn, keby si ich obhájil ten niekto iný, nemyslíš?

aduskatt
2. sep 2012

@petot no dufam, ze sa sem nepritrolli aspon kym docitam cerstve prispevky, aby ma tu zasa nenadvihovalo🙂

manof
2. sep 2012

@prevenar
Prosím Ťa, prestaň už rýpať do @racerunner

A tí, čo ste jej písali tie nenávistné IP, to ste si vážne mohli odpustiť.
Veď, chuderka, sama ani neočkuje, tak ako môže niekomu "ničiť život"?
Myslím, že naozaj nie je vhodné takto klesať na úroveň fanatických vakcinacistov (čo sa týka formy a úrovne komunikácie).

prevenar
2. sep 2012

@manof ja nerypem 🙂 ..kazdy sa tu vzdy ohana , ako chce vyjadrit svoj nazor 🙂 ..tak som ho vyjadril a ja. na rozdiel od teba si celkom dobre spominam na jej "prispevky" . ..zaroven ziadne nenavistne IP som nikomu nepisal ^^ ..zvysok je uz tvoja vec.

tamix
2. sep 2012

Ahojte, dlho som tu nebola, ale vidím, že sa nič nezmenilo. U nás len toľko, že sme od včera doma s malým a som strašne rada, že som už nemusela riešiť BCG v nemocnici 😉 .

halienka
2. sep 2012

Ľudia, to sú tu medzi nami takí čo vypisujú nenávistné IP? 😕 to nie je dobre 😔

manof
2. sep 2012

@halienka
@prevenar
No neviem, ale @racerunner to tvrdí, aj keď nikoho konkrétneho nemenovala. Ale mohla by, nech vieme, na čom sme.

manof
2. sep 2012

@tamix
Tož blahoželám k prírastku do rodiny!

halienka
2. sep 2012

@manof som za

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@denduska takze, dala som si namahu... a co som nasla o vaskulitide? ze je to AJ postvakcinacna alergicka reakcia, cize zjednodusene pre teba neziaduce ucinky ockovania, strana 48

http://www.masa.cz/media/files/woad2008-09.pdf

denduska
2. sep 2012

@mandarinkadarinka nechápem..a čo ja som sa niekde bila za to že to nemôže byť postvakcinačná reakcia ? 😕 veď sme písali o tom či môže byť spôsobená pneumokokom alebo nie. A som písala že má milíon príčin..veď nič nie je čiernobiele, svet je farebný...a ja som podľa teba jednoduchá 😀 netrúfam si súdiť sa, ale môj muž sa sťažuje na pravý opak 🤐

tamix
2. sep 2012

Ďakujeme pekne !!!!!! 🙂

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka andrejka napisala: "....on vtedy este mmr ockovanie nemal mal ho az potom neskor a dovtedy bol zdravy a po inych ockovaniach ziadny problem nemal a u neho bolo potvrdene ze takto zareagoval na pneumokoka...."
ziadna postvakcinacna reakcia

racerunner
2. sep 2012

@manof
@petot díky, nelezla bych vám sem zpět a nehodlám rýpat a přesvědčovat někoho, jen se bráním, když mě @manof zmínil 🙂- přízpěvek katji jsem opravdu "likovala", ale nedávám najevo obdiv každému protinázoru zde.... Oba máte zásluhu na tom, že o očkování dále přemýšlím a čtu si přízpěvky z vašich stránek. Reaguji pak jen na věci, které se mi z medicínského hledika zdají opravdu špatné a příliš poplatné věci. Samotnou mne velmi překvapilo několik fakt např. z knihy Obchod se strachem. @manof Tobě díky za PDF - podívám se na to v té angličtině. Když si přečteš diksuzi několik stran na zpět, neumusíš chodit pro jména lidí, co toto psali do IP. V IP mám navíc pár smutných lidkých příběhů zakončených slovy, že pokud zastávám názor prospěšnosti očkování a v tomto duchu hodlám vést jednou svou praxi, pak - to co jsem psala výše. Není potřeba pořádat "hon na čarodejnice". Jen je to pro mě důvod se již veřejně neangažovat, což jistě spousta lidí "lajkne" 😀.

prevenar
2. sep 2012

@manof nech kludne menuje ,, moje meno to isto nebude. ..kedze nic takeho charakteru som neposielal nikdy a nikomu. kludne "print screen" ja ziadne obavy nemam. vsetko co som jej napisal je verejne na webe - kazdy si to moze precitat, za obsahom si stojim ..na to ,ze so mnou nie kazdy suhlasi som si uz zvykol a zaroven je to asi aj prirodzene. ..takze.

nikimax
2. sep 2012

@natas4 nerozumiem, on nemal pred tým ako sa mu to stalo už 2-3 hexy v sebe?? Náš bol tiež zdravý, na žiadne očko nereagoval pred tým zle a zrazu Báác - jačanie a postupne autizmus jak vyšitý....

natas4
2. sep 2012

@nikimax mna sa nepytaj, ja nie som andrejka 😉 ja som citovala co ona napisala...myslim si vsak ze hexu mal, ale davno pred tym ako pneumokoka...ja si myslim, ze tri, styri alebo kolko mesiacov po ockovani ked dieta ochorie, tak to nemozno pripisovat ockovaniu

zuzuj
2. sep 2012

@yanus aha super vediet, tak to je ,,sranda" ze ziadne protilatky. Ja mam udajne dost vysoke a tym padom protektivne. A ziadna sranda takto v tehotenstve ked ta ockovali zbytocne a este aj s nasledkami. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne. A to ale moze byt ked sa ti netvoria protilatky, ze mas oslabenu imunitu :(

zuzuj
2. sep 2012

@yanus no zase som začala a nedokončila myšlienku, s tym že super som myslela, že je super , že v AT sa to takto da. Do buducnosti keby sa naše mozgy očkovacie v SR nezmenili, nad tym pouvažujem.

zuzuj
2. sep 2012

@petot ahoj dakujem ohladom odpovede k HPV. INak vyskumom rakoviny čo sa tyka HPV sa myslim zaobera Dr. Staneková, sice sa zaobera viac HIV ale myslim , že aj s tymto robia vyskumy, ale to su mimo temy očkovania vyskumy. To len keby ťa zaujimali nejake vystupy.