Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petra1402
11. sep 2012

@zyza Ahoj urcite sa nenechaj vystrasit ty mas pravo oddialit ale aj odmietnut ockovanie....takze ak nechces urcite nedavaj ockovat a daj az ked sa rozhodnes ona ta zo zakona nema nahlasit ale ma si len poznacit ze odklad alebo odmietnute bez mena len do statistik oni teraz vsetkych strasia ze ta nahlasia a podobne stou pokutou to neni celkom tak ak ta nahlasi tak ta predvola RUVZ a pojdes pred komisiu ktora sa rozhodne ci ti tu pokutu nakoniec daju taku vysoku alebo ti daju nizsiu takze urcite sa nenechaj zastrasovat a povedz jej svoj nazor ..... ja mam v okoli tri deti ktore mali rekaciu na ockovanie a taktiez uz odmietaju ockovat jedna dokonca bola predvolana a skoncila s pokutou 62 Eur ....a myslim ze lepsie zaplatit ako mat doma chore nebodaj postihnute dieta :( a najlepsie je si najst lekarku ktora stym suhlasi take nenahlasuju len si poznacuju 🙂

manof
11. sep 2012

@zyza
Nenechaj sa zblbnúť. 331 € je horná hranica SÚČTU všetkých pokút, aké za neočkovanie môžeš dostať. Na jednu šupu Ti pravdepodobne dajú podstatne menšiu pokutu (jedine, že by si bola z PN, HC alebo TT - tam idú rovno na max.), ak vôbec nejakú pokutu dostaneš (závisí od toho, do ktorého okresu spadá tvoja pediatrička).

manof
11. sep 2012

@tin007
aha, takže z piesku (oxid kremičitý) a z dreva (celulóza).
A stearan horečnatý je, predpokladám, niečo mastné.

tin007
11. sep 2012

@manof asi hej (som to extra neskumala, inak uz sme si asi pred rokom o tom zlozeni pisali), ale zas... moje dieta si dokaze vopchat spinave ruky z piesku, hliny a od dreva do ust este stale, takze aj tam je "prisun" zabezpeceny. Teraz mu budem davat Swanson (ked zacne horsie pocasie), zatial chodime vela von. A 400 IU Dcka je aj v cmulacich bonbonoch od Jamiesona Children's Chewable Multivitamins Iron Fortified Formula

prevenar
11. sep 2012

@zyza ahojky. samozrejme ,ze mozes 🙂

v kratkosti , klame. tak ako v 99% takychto pripadov , co slovo to klamstvo. ako ti uz bolo povedane, 320e je suhrnna pokuta za vsetky odmietnutia ockovania , nemozes dostat viac ako je tato suma.

rozhodnutie neockovat povazujem za to najlepsie rozhodnutie ake moze clovek v zivote spravit , ci pre seba, alebo svoje dieta ..avsak, to rozhodnutie musi byt tvoje . precitaj si aj poslednych par sto stran tejto diskusie a najdes dalsie informacie a dalsie zdroje na informacie, urcite sa oplati investovat cas do studia.

popripade , ak nepoznas mrkni si tento slovensky dokument z prostredia "ockovania" ..napovie.

https://vimeo.com/40119480

vela stastia pri studiu, aj rozhodovani 🙂 na pokutu moc nemysli, je to fakt druhorade, chore dieta ti za to nestoji.

eaka
11. sep 2012

Ahojte, nie som si teraz istá, ale kdesi som prečítala, že dieťa do určitého veku vôbec nevie tvoriť protilátky, nechcem trepať, ale ja si z toho pamätám, že do cca 1 roka a že preto je vlastne celé očkovanie úplná blbosť, lebo dieťa má byť v tom období chránené látkami z materského mlieka ... (podporuje to aj tá debata, čo tu prebehla nedávno, že ak dieťa prekoná ovčie kiahne do 1r, tak si proti nim nevytvorí celoživotnú imunitu). Viete o tomto niečo? Alebo sa mi už o neočkovaní aj sníva a vymýšľam tam nové vedecké poznatky?? 😀

xlucia
11. sep 2012

dnes sme prisli od dr. syn bude mat o par dni 6 rokov. vraj ked to nestihnem dat zaockovat dipeperkou kym dovrsi 6 rokov, tak ma musi udat na urad, musime jej obaja s muzom podpisat odmietnutie.
a vraj ona za kazdeho koho nezaockuje, musi zaplatit pokutu 500 az 1500e 🤐 🤐 🤐
a ze v bulharsku su osypky,co ked budeme cestovat a ze ked odmietnem a syn vyrastie tak nebude moc ist studovat do zahranicia, nikde, kym si nedorobi ockovania, a v rakusku ked matka odmietne ockovanie tak nedostane matersku
ostatne si nepametam. som z toho paf 😖
a ze vraj dr.boli pokutovani uz za socializmu 100 000 kcs ak niekoho nezaockovali
v zivote som nepocula ze by niekto doktora za toto pokutoval 😲 😲 😲 😲

vavrenka
11. sep 2012

@xlucia fiha, iny natlak! tvoja pani doktorka by mohla viest seminare manimupacie 😉

nikimax
11. sep 2012

@xlucia Tá ťa ale nakrmila.... 😀 😀 sa vtipnej kaše najedla tá tvoja dr. , ale vážne: ja by som jej dieťa nedala ošetriť ani za svet...

aduskatt
11. sep 2012

@xlucia jaaaj, ktovie ako dlho pani doktorka premyslala, kym vymyslela take kravoviny🙂.aj ked, skor opacny smajlik by sa tam hodil viac......

moon1979
11. sep 2012

@xlucia
môj malý síce má všetky očkovania a ja do tejto diskusie moc nezapadnem a ani tu nechcem víriť hladinu, ale na margo tej pani doktorky poviem len tolko, že moc vela detektíviek číta a má celkom slušne vyvinutú fantáziu ... možno ak by lekár odmietol očkovať povinné očkovacie dávky tak budiš, ale ak sa rodič slobodne rozhodne nezaočkovať, lekára to nemá čo zaujímať, splní si svoju zákonnú povinnosť, oznámi to príslušným úradom a tým to pre neho končí ...
pani doktorka je asi už v dôchodkovom veku predpokladám 🙂

xlucia
11. sep 2012

@moon1979 ako vies? 😀

kkl82
11. sep 2012

@manof @heimdalls myslim, ze pred par tyzdnami aj tu jedna baba pisala, ze susedove dieta dostalo osypky par tyzdnov po ockovani. mozno to ma suvis a mozno nie s tym, ze ten virus z vakciny sa nejakym sposobom aktivoval u imunitne slabsieho dietata...

moon1979
11. sep 2012

@xlucia
no lebo takéto niečo podľa mňa lekár, čo "nepresluhuje" nevymyslí 😀

dankakk
11. sep 2012

Nie je to nenormálne,že lekári môžu takto beztrestne zastrasovat ľudí? Nepotvrdene polopravdy vydávajú za fakty... A na základe týchto "faktov" mám ja dat zmrzacit svoje dieta? Uz len z toho dovodu, že sú to kvázi autority by mali niest dôsledky za bludy ktore z úst púšťajú...
Zase som si pozrela dokument obchod zo strachom a zase mi raz bohorovny dr Liptak otváral nozik vo vrecku!!! Ak sa raz preukaze že ockovanie spôsobilo cukrovku, autizmus... mal by ísť sedieť do basy az by scernal... Alebo nejaky gulag na neho, konecne by niečo robil, babrak jeden nepodareny!

nikimax
11. sep 2012

@xlucia , čo si jej na to povedala? A rada by som vedela, či prídete na to očkovanie.... 😵

olivia6
11. sep 2012

@xlucia no ja by som sa nezdrzala a tak by som sa tam zacala rehotat ze by som asi neuniesla mojho 10 kg syna von z ambulancie 😀 😀 😀
mam za sebou zazitky okolo odmietnutia vakcin, ale keby mi toto lekarka povedala, tak sa tam usulam na fleku!

olivia6
11. sep 2012

inak ja uz len cakam na tie osypky, na tu epidemiu, na tie tisice chorych...stale to slubuju a stale nic 😝
uz len verit ze manzel nieco prinesie zo sluzobky aby boli na RUVZ spokojni :DDD

tean
11. sep 2012

je skutocne neuveritelne, ake sprostosti niektori pediatri natrepu.
Toto je dokazom ake postavenie mali v spolocnosti. Mohli si dovolit trepat uplne sprostosti s naprostou vaznostou, pretoze boli stale zvyknuti, ze ich slovo je svate a nik to nebude skumat a analyzovat.
Nastastie teraz v case internetu, sa na tom vacsina rodicov len pobavi 🙂

tin007
11. sep 2012

Tiez stale cakam na tie osypky z majstrovstiev na Ukrajine a v Polsku ...kotuhy nechodia! a uz aj inkubacnu dobu presvihli. Mne ked pediater trieskal o tom, ze byvaju epidemia osypok na vychode SR a preto treba MMR ockovat, tka som mu poslala link na www.epis.sk s upozornenim, ze je povinny vyskyt infekcnych chorob hlasit.

olivia6
11. sep 2012

@tin007 perfis 🙂

verusa.j
11. sep 2012

@xlucia - asi bych si to sepsala, co si pamatuji, ty její argumenty a vypsala i se zdroji protiargumetny, které ty její bláboly vyrací, tohle je fakt ubohé

majusqwa
11. sep 2012

@nikimax no to nemyslis vazne! dalsia nahoda, hajzlici 😠

@xlucia :D by ma zaujimalo, ako je mozne, ze moja sesterka studovala 5 rokov v rakusku na VS, skoncila pred rokom a nie je vobec ockovana? :D myslis, ze to tam niekoho zaujimalo? a okrem toho, teraz uz na vela VS ani netreba potvrdenie od lekara. kooopec mojich spoluziakov z gympla islo do ciech (tam je ocko povinne) a vobec nemuseli mat potvrdenie od lekara. len ti, co isli na chemiu alebo podobne odbory. tak pochybujem, ze by ich to trapilo v krajinach, kde ocko nie je povinne.

no ale k veci: citam teraz avizovanu knihu jak pecovat o dite navzdory vasemu lekari. autor pise: kedze rubeola ohrozuje najma tehotne, gynekologovia by do nohy mali byt preockovavani proti rubeole. v USA v jeho rokoch 90% odmietlo. kto vie, ako je to teraz u nas na SVK. ale to by nebolo zle. ja myslim, ze farmafirmy by sa potesili. len neviem, ci aj gynekologovia. a co takto ockovanie proti chripke? kazdy lekar povinne ockovat proti chripke! predsa maju ist prikladom! co ak nahodou pridem do ambulancie a nakazi ma? to iste aj s prasacou, tulenou, vtacou chripkou - vsetci lekari povinne sa zaockovat! rovnako osypky - ide epidemia, oni musia fungovat! co tie miliony chorych? a cierny kasel - povinne preockovanie kazde dva roky - mozu byt potencialni prenasaci dost dni, kym na to pridu! by ma zaujimalo, co by potom urobili, vsetci mudri mudr.i. a argumenty, ze oni boli naockovani uz v detstve, si mozu pichnut jedine tak za klobuk, kedze priemerny vek lekarov na SVK je 40 rokov. ja myslim, ze farmafirmy by sa len potesili. konecne by mali do koho dzgat vakciny proti chripkam vsetkych druhov.

xlucia
11. sep 2012

@verusa.j vies co? ani nahodou sa mi nechce hadat. 🙄
ja si spravim po svojom a ona nech si robi svoje. uz len argument ktory som pocula ze "zlaty socializmus, vsetci boli stadne zaockovani ako ovce, a nikto nad tym nerozmyslal" 😲 😲 😲 😲 mi hovori ze to nema vyznam mrhat svoje sily na tomto fronte 😎

gubcikova
11. sep 2012

Ahojte.tak idem sa vám pochváliť.malej sme začali dávať tú thuyu že čo to spraví teda ked má tie fľaky od očkovania a div sa svetu fľaky jej krásne blednú.je sranda že krv nič nepotvrdila,mastičky nezaberajú a stačí homeopatia a bude to ok.inak v Ba je tuším dobrý bordel.náš zážitok .Včera som odniesla doktorke vierkine výsledky s BA nezdalo sa jej tam aslo.ona má nejaké tie parametre že IU/ml a oni tam mali U/ml.tak volala k nám do labákov jednej pani,že aký je to rozdiel a tá pani nevedela,tak volala do Ba do dvoch laboratorii a ani v jednom na malej rodné číslo toto vyšetrenie nerobili.nechápeme s doktorkou kde teda k výsledkom prišli

vavrenka
11. sep 2012

@tin007 inak, tie osypky z ukrajiny aj k nam cestuju uz dost dlho a stale nedosli 😀

halienka
11. sep 2012

@xlucia no to bol argument za milión, že ona bude musieť platiť pokutu 500-1500E 😀 ako týmto ťa chcela presvedčiť, že ty máš dať zaočkovať aby ona chuderka nemusela platiť pokutu??? 😀 😀 Aj keby to bola pravda, tak je to ten najhorší dôvod na očkovanie aký som kedy počula 😅 😀 a pritom to ani pravda nie je 😀 no tetuška doktorka sa mala dobre v socíku, tak teraz je z tej slobody pacientov trošku nervózna a už nevie akú somarinu by si vymyslela 😀 presne tak, kašli na ňu a urob si po svojom 😉 🙂

bobocka
11. sep 2012

@manof no sojovu omacku u mna doma nik neuvidi.este ked som bola puboska,tak bola okolo nej nejaka aferka v tv a odvtedy mam blok a to je uz peknych 10-15rokov min,takze ...
ale vies,tak ti poviem,ze keby som mala rozpitvavat uplne vsetko ,kazdu surovinu,potravinu, liecivo...tak velmi skoro na hlad umriem,lebo ani tu hlupu vodu by som si pomaly dat nemohla.ja sledujem zlozenie potravin a aj vit doplnkov a snazim sa vyberat to co je asi to naj,ale dobre vies,ze ani bio nie je take superbio.proste clovek si v dnesnej dobe uz nevybera to dobre,ale vybera mensie zlo. 😒

shakti9
11. sep 2012

😕 vikendovy Novy cas, zahradkarsky clanok ako sa starat o ruze - ....." povinnosťou sú rukavice, ktoré vás ochránia pred tŕňmi, rovnako ako aktuálne očkovanie proti tetanu...." takto to na mna vybehlo, kde som to vobec necakala 🙂

majusqwa
11. sep 2012

@shakti9 co maju trne s tetanom? :D ved to by sa ten clovek musel tou ruzou prebodnut, preboha :D kedysi sa sice zomieralo na skrabance od trnov, ale to bolo pred druhou svetovou, kym neboli antibiotika :P ale urcite nie kvoli tetanu :D o chvilu sa budem bat aj konzervu rybiciek otvorit, aby odtial na mna nevybehla nejaka ockovacia propaganda :D