Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
8. sep 2012

@yanus
To je nezmyselne napísané. To sú tri úplne odlišné výrobky od troch úplne odlišných firiem - iné AT, iné CH, iné DE.

AT je (vlastne bol a už asi nie je) rastlinný olej, lenže rafinovaný, a tiež arašídový, nie olivový. A tam je kameň úrazu ohľadne možných alergií. Na druhú stranu: ak človek nie je očkovaný, riziko alergií má výrazne nižšie. 🙂

Však ale skús kúpiť teraz niekde oleovit, že čo bude v príbalovom letáku. Podľa mňa tam budú tie mittelkettige Triglyzeride, čo je tá istá gebuzina ako vo Vigantole (a ako je v CH a DE).

manof
8. sep 2012

@marulka83
K Wakefieldovi viď články v tomto prehľade:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/temy/auti...

yanus
8. sep 2012

@manof ved ja som netvrdila inak, " rozdielne vyrabajuci sa pre" neznamena ze je to ta ista firma...ale to nebola pointa toho co sa bavime...vies mi povedat preco je to tak? Preco v danych krajinach je tam gebuzina? 😒

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
8. sep 2012

@yanus
Iná firma, iná receptúra.

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anthy
8. sep 2012

@manof @yanus
Kupovala som Oleovit nedavno a je tam uvedený ten
Mittelkettige triglyceride

prevenar
8. sep 2012

@anthy no vidis,, to je vlastne taky test ..ktore dieta prezije to ..uz potom prezije vsetko ^^ 🤐

glowix
8. sep 2012

@halienka je mi jasne ze ma nahlasia , ale to mi nevadi...Len som hladala nejake info o školke, ze ci mi malu zoberu do školky, lebo sa to uvadza v sprave od lekara ked nastupuje...Podla zakona ju musia zobrat, ale co ked si vymyslia iny dovod?Ma tu niekto skusenosti , alebo skor problemy s prijatim do skolky?

prevenar
8. sep 2012

@glowix ...v prvom rade, lekar nema co zverejnovat ockovaci status, to je priame porusenie lekarskeho tajomstva.. lekar ma zhodnotit, ci je dieta zdravotne schopne, alebo neschopne nastupit do skolky to je vsetko.. ak je zdrave a mentalne v poriadku, nie je ziadnej prekazky aby ju nezobrali. takze v prvom rade si treba osetrit toto. ^^

ako sama pises, dieta musia zobrat do skolky .. zvysok je individualny , v niektorych ich ockovaci status absolutne nezaujima a v inde ta odmietnu, "lebo nemaju miesto" (pre teba) ^^ 🤐 je to vec nahody.

glowix
8. sep 2012

@prevenar Noo, ved to ma štve,lebo mame len jednu školku u nas... 😒 , ale to budem riešit až za dva tri roky a to bude už možno ina situacia, teda dufam že bude stale viac a viac rodičov čo nebudu mat zaočkovane detičky

halienka
8. sep 2012

@glowix k tomu neporadím, možno tu niekto má také skúsenosti... každopádne poznáš to, kto chce si dôvod nájde, asi skôr pôjde o to či je u vás dostatok škôlok a či je riaditeľka chápavá.

kkl82
8. sep 2012

@lenaluci @manof ano, vigantol ma na obale pisane, ze obsahuje 20 000 I.U. v 1ml roztoku (30 kvapiek) - a ked sa to vydeli, je to tych diabolskych 666,666... podme sa prezehnat 😀 @lenaluci - fakt sa to neda pochopit, co ti tu manof uz milionkrat napisal?

eniii
8. sep 2012

@prevenar mohla by som aj ja poprosit do IP tie blizsie info ohladne nahrady za vigantol? my davame oleovit a ako som sa tu prave docitala, je to tiez to iste :-/ diki moc!

prevenar
8. sep 2012

@eniii jo, ale ja ti zas tak moc neporadim 😀 napis na @manof 😉

vavrenka
8. sep 2012

zase som si precitala pribalovy letak priorixu a zdvihol sa mi zaludok 😝 , pri najblizsej poradni idem spachat dalsi "priestupok" a opat odmietnut ockovanie, tentoraz - zlaty kliniec ockovacieho programu MMR vakcinu 😎

eniii
8. sep 2012

zdravim @manof mohla by som poprosit blizsie info k nahrade za vigantol/oleovit? dakujeem

manof
9. sep 2012

@lenaluci
Tým, že dookola opakuješ svoju nechápavosť, len a len potvrdzuješ moje slová.
Mimochodom: porušila si svoj sľub, že ten predchádzajúci príspevok bol Tvoj posledný v tejto téme.

manof
9. sep 2012

@eniii
je to tento výrobok:
http://www.swansonvitamins.com/SW1368/ItemDetail
Vitamín D3 + olivový olej - nič viac, nič menej
Je tam cca 1020 kvapiek po 400 IU

manof
9. sep 2012

@anthy
Aj som si myslel, že to tak bude. Tuším v marci 2011 zmenili receptúru? Však pozri niekde na konci, malo by tam byť uvedené, z akého dátumu je posledná revízia textu príbalového letáka.

nikimax
9. sep 2012

Dobré ránko, chcem sa opýtať, či sa niekto včera pozeral na STV 1 Pošta pre teba. Bola tam pani, ktorej zdravý syn, začal v noci kričiavať, stále plakal, behali po doktoroch... Nevedeli prečo, lekár skonštatoval, že - zlá životospráva!!! Potom ho dalej zaočkovali proti obrne 😔 😔 😔 zostal ležiaci, epilepsia, krmia ho, prebaľujú...Tá pani si pozvala sestru-mníšku, ktorá jej pomáha so starostlivosťou o toho chlapca...Brychtová sa snažila, že vakcína? hádam nie........zostala som ako obarená, presne viem, čo prežívala tá mama.... 😔 😔

prevenar
9. sep 2012

@nikimax "OCKOVANIE ?? nieeeee, hadam nieeee ..urcite NIEEEE! " ☹ bohuzial kto je "obatna ovca" ci uz skutocna, alebo z nedostatku vedomosti, skonci na "bitunku" ..najdolezitejsie je ,ze si prislusne firmy a panidoktorka zarobili svoje, teraz sa uz mamicka moze starat sama... dalsi prosim ! 😖 😔

ani3012
9. sep 2012

podľa § 24 ods. 7 zákona potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, ktoré vydáva lekár pred umiestnením dieťaťa do materskej školy, musí obsahovať aj údaj o povinnom očkovaní. Ako z ustanovenia vyplýva, ide o údaj o očkovaní (v prípade neočkovaného dieťaťa lekár uvedie, že dieťa nie je očkované a dôvod, prečo dieťa nie je očkované) a nie o povinnosť, že dieťa musí byť očkované.

Podstatné je, aby lekár uviedol, či dieťa je, alebo nie je spôsobilé na pobyt v kolektíve. Údaj o tom, že dieťa nie je očkované, je však veľmi dôležitý napríklad pri stanovovaní proti epidemických opatrení pri epidemickom výskyte prenosných ochorení v kolektíve detí v materskej škole. Ak aj dieťa neabsolvovalo niektoré očkovanie, nie je to dôvodom na neprijatie dieťaťa do materskej školy.

zdroj: http://www.skolskyportal.sk/clanky/vyhlaska-mz-...

prevenar
9. sep 2012

komu uniklo , tu mate verejny prieskum o povinnom ockovani 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/aky-mate-postoj-k-ockovaniu-2/

prevenar
9. sep 2012

@ani3012 hmm.. tak maju na to aj "zakon" ^^ super 🙄 ..je to proste "hnile" od zaciatku do konca..

tin007
9. sep 2012

Ano, mali by to pediatri uvadzat, no mne realne povedala riaditelka MS, ze ju nezaujima, ci ma alebo nema maly ockovanie, ze je dolezite, aby nechodil infekcny do skolky.

prevenar
9. sep 2012

@tin007 ved tak by to malo byt ,, jedine meritko ma byt, ci je , alebo nie je dieta infekcne ..

marphuska
9. sep 2012

Dakujem vam za odpovede. Prevenar - vdaka.

prevenar
9. sep 2012

@marphuska ..keby nieco, vies kde nas najdes 😝