Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zigzag
9. aug 2012

@zamilovanadonej kludne, ty ho uz riskujes tym,ze si chces priplacat este ockovanie extra, keby si o tbc nieco vedela, tak by si sa nebala nedat ockovat, ale to tvoje rozhodnutie, ty si rodic, ty nesies zodpovednost za svoje rozhodnutia, rovnako ako vsetci, ktory ockovat nedali.... 😉

a navyse, gcg vakcina je na mozgovu formu tbc, takze nechrani niako pred plucnou formou, a ked si precitas pribalovy letak ku vakcine zistis,ze sam vyrobca uvadza,ze nechrani pred tbc, takze ako chces,

zouzelkova
9. aug 2012

@zigzag jasně jenže je něco jiného očkovat novorozence pro které je tbc nebezpečné a také je rozdíl očkovat na tbc trošku starší dítě 🙂 i jí nechám očkovat i když později ale považuji to v dnešní době za duležité 🙂

zigzag
9. aug 2012

@zouzelkova je to tvoje rozhodnutie, neberiem ti ho 😉

zigzag
9. aug 2012

@zouzelkova ... a este ja si to iste myslim o tvojom, 😉

hajanka
9. aug 2012

@pami2 moj bol ockovany MMR-kou az pred dvoma rokmi som sa dostala k informaciami o vakcinach a zacala o tom studovat, dalsie vakciny odmietnem, ma aj nasledky po poslednom ockovani
sestra odmietla 3. hexu aj MMR

zouzelkova
9. aug 2012

@zigzag cože?

zouzelkova
9. aug 2012

hexa-rotarix-synflo. si myslím že jsou pro dítě duležité A NEZBYTNÉ 🙂

janano
9. aug 2012

@zouzelkova medzi ludi, co neockuju patrim aj ja a povedat, ze takych ludi NEZNASAS ??? waw, ty si sedela so mnou pri mojej starsej dcere a prezivala si to, co ja ako nasledok ockovania??? Tvoje vyjadrovanie svedci o tvojej inteligencii. A ked nas tu tolkych NEZNASAS, co tu stracas cas ??? Radsej sa venuj tvojmu dietatu, kym je zdrave.

zigzag
9. aug 2012

@zouzelkova no hned idem davat ockovat,lebo si to myslis ty 😀

hajanka
9. aug 2012

@labaga bla bla .. 🙂 napisala si to tak ako to je, ved to nie je tajomnstvo 😀

.. tak z akeho dovodu potom este okrem usleho zisku lekari pacientov neobjednavaju na konkretny cas??

eaka
9. aug 2012

@zamilovanadonej Ďalšie dve, čo sa vyjadrujú k niečomu, o čom prd vedia..
@zouzelkova Nemáš koho a čo ľutovať, tak sa tým nezaťažuj a koho nenávidíš, nám môže byť vieš kde..

miskakyska
9. aug 2012

@zouzelkova pozri v akej si téme!!...tak ich tu prosím Ťa nedráždi! :o)

zigzag
9. aug 2012

@janano no, niekto sa chce poucit na vlastnom dietati ako tuto zouzelkova,,, a moje dieta je chudak,,, co uz, ja viem co mam a som spokojna, nereagujem na nu uz, nechcem sa tu hadat. 😉

alenka600
9. aug 2012

@zouzelkova A preco podla Teba v krajinach, kde je ovela vacsia migracia obyvatelstva (lebo to byva casto velky strasiak - ze pristahovalici sem dovlecu choroby) - preco tam nie su tieto ockovania povazovane za nevyhnutne? Teda nie su vobec povinne?

zamilovanadonej
9. aug 2012

@zouzelkova máš recht, my jsme očkování taky přežily, žádné šetrné vakcíny nebyly, a nikoho nenapadlo nedat očkovat. Jestli moje dítě pojede třeba MHD a bude tam chrchlat nějakej tuberickej např. ukrajinec, nemůžu mu stát furt za zadkem a hlídat ho.....my jsme z malé vsi, ale co třeba lidi v Praze? Tam neočkovat je pomalu o život.

denduska
9. aug 2012

@zaockujteajslnko len preto že si o nich myslíš že sú blbí a potom práve k nim bežíš po pomoc....ja by som nezverila zdravie či život niekomu o kom si myslím že je blbý... ale však ja tomu nerozumiem, nevadí, veď som podľa teba tiež z tých blbých 😀

zigzag
9. aug 2012

@zamilovanadonej keby si vedela, ze tuberkolozu dostanes len ak zijes s aktivnym tuberakom v spolocnej domacnoti, teda spolocne uteraky a tak, dala by si ockovat ??? nie je vobec take jednoduche sa nakazit ...

a to,ze ste prezili, neznamena, ze ste ok, hlinik a ortut ma tvoje dieta stale v sebe....

zamilovanadonej
9. aug 2012

@eaka Nejsem ze zvláštní školy, abych neuměla posoudit rizika. Já Vaše rozhodnutí chápu a respektuju, ale není to nic pro mně. Jen mám opačný názor, na tom není nic špatného. A forum je zde od toho, aby se diskutovalo, ne napadalo pro odlišný názor. Proto jsem HNED psala, že svůj názor nikomu necpu, jen ho vyjadřuji, a to přece smím.

janano
9. aug 2012

@zamilovanadonej
@zouzelkova mali by ste si zalozit temu Najhlupejsi dovod, preco dat zaockovat svoje dieta...tam by ste uspeli.

zamilovanadonej
9. aug 2012

@zigzag Vím, že bych musela být s nakaženým v kontaktu minimálně 8 hodin v kuse, a taky vím, že jsou přenašeči, u kterých se choroba nemusí ani projevit. Proč mně napadáte pro můj názor? Já vás nenapadám, jen svůj názor říkám.

zamilovanadonej
9. aug 2012

@janano No, vidím, že tolerance názorů u vás veskrze žádná. Každý může mít svůj názor.

zigzag
9. aug 2012

@zamilovanadonej ja ta nenapadam, ja len obhajujem svoj nazor, a nie 8 hodin, ale minimalne mesiac a aktivny, takze co kasle krv 😉
keby si nakazila od kazdeho pluvanca na zemi, tak to by sme mali tuberu vsetci

zamilovanadonej
9. aug 2012

Tak každý máme své informace a svůj názor, a tím je to uzavřené.

alenka600
9. aug 2012

@zamilovanadonej my sme ockovanie prezili......a preto sme taki zdravi, neexistuju alergie, poruchy plodnosti a podobne, ze? inac milujem tento argument - my sme ockovanie prezili, preziju aj nase deti. To je ako asi ten argument, ze moja prababka porodila niekde na luke v bolestiach a este v ten den zacala pracovat - tak naco potom dnes rodime v nemocniciach s epiduralkou?
Opytam sa aj Teba - preco si teda myslis, ze v inych krajinach, kde je ovela vacsia migracia ludi a su tam ti zli tubericki pristahovalci, ktorych aj ty spominas - preco tam vobec nie je povinne ockovanie??? V metre v Prahe som bola. V porovnani s niektorymi castami parizskeho metra je to de luxe. atd atd atd...
Za Tvoj nazor Ta nenapadam, zaujima ma Tvoja odpoved

eaka
9. aug 2012

@zamilovanadonej Áno, to smieš, nikdy som nepovedala, že nie.. akurát všetci do jedného, čo nám sem prídu vyjadriť svoj opačný názor, väčšinou píšu to isté, v preklade "viem o tom H.." 😉 To je len pohľad človeka, čo si o tom niečo prečítal.. Nemusíš byť z pomocnej školy, aby si o nejakej téme nič nevedela. Už len to, čo píšeš o mhd, jasne značí, ako máš problematiku naštudovanú..

zouzelkova
9. aug 2012

@zamilovanadonej přesně takoví přistup co tady jisté osoby budu slušná vyhlašují není normální já svoje dítě budu chránit jak budu moc a ráda si za to připlatím,přesně za nás byli ještě horší vakcíny a jsme zdraví takže asi tak

zouzelkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zamilovanadonej
9. aug 2012

@alenka600 Jak myslíš, mně pařížské metro přijde o mnoho čistčí než pražské. Opět můj názor. A v obou jsem letos jela. Ale to sem nepatří. Já rodila bez epidurálu, to sem ale taky nepatří. Alergie nemám, ani moje dítě, neumím posoudit. U nás v rodině nemá alergie nikdo, vždyt děti neočkujte, Vaše rozhodnutí, já jen píšu, že já jsem zase pro. Toť vše

hajanka
9. aug 2012

@racerunner tak to je super, ked popri tej 28 hodinovej sichte stihas konikovat 🙂 ja by som tiez chcela 😀 holt mam smolu ze nie som Mudr., oddychni si 🙂

janano
9. aug 2012

@zouzelkova no ja by som zato teba ako matku nechcela...jeeeej rozdavaju ockovanie, beremeeeee.