Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
17. jan 2012

@heimdalls ja už neočkujem očkovali sme ale ked sme mali ôproblemy dalšie očkovanie sme už odmietli
ten prispevok dlhy ten som nepisala ja ale bol písaný hlavne mne.

jerryjanka
17. jan 2012

@zuzana76 poznám osobne len jednu mamičku čo neočkuje vôbec, syn má 8,5 mesiaca - a pokial viem ešte nemal snád ani soplíky

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@jerryjanka
ja som mal mumps tiez ako dieta........mam zdrave dieta pocate na prvy raz.......hups smola s tymi teoriami 😀.......praveze ohrozeni neplodnostou su muzi co dostanu mumps az v dospelosti....... cize ockovanie ich na 100% pred mumpsom neochrani, a tak mozu mumps just dostat ako muzi (ked planuju rodinu) a to potom uz tragedia je..... takze ockovanie na mumps u chlapcov je nezmyslom, je lepsie ked chlapec mumps ako dieta proste DOSTANE!....

detto rubeola u diecat............ moze sa stat ze rubeolu dostane ako tehotna lebo ockovacia latka proste uz zlyha..... a tak namiesto normalne prejdenej ruzienke v detstve (tyzden choroby) bude mat zena dieta s vyvojovymi chybami.............-||- "vydobytok ockovania" 😀 😀 😀

jerryjanka
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko mne to nehovor 😀
aj moj muž mal mumps dokonca ako puberťak ,a sice spg nebol uplne 100% tak jedno dieťa mame a druhe čakame 😀

tá kočka čo mi naložila prave dnes dala zaočkovať dcerku, poslednou hexou, tak už sa len modliť aby sa im nič nestalo ☹

zuzana76
17. jan 2012

@jerryjanka

lebo ja napr doteraz ockujem vsetko, ale teraz idem mladsiemu odlozit MMR , ale starsi ma nakomplet vsetko co bolo povinne a vtedy este aj nepovinny prevenar a do 2 rokov tiez nemal sople, 2x mal nejaku virozu spojenu s vracanim a po nastupe do skolky, ked mal 4 roky a 2 mesiace mali v skolke stafylokokovu infekciu , take vyrazky vo vlasovej casti hlavy a jemu sa to vratilo, tak vtedy mu dokina nasadila prve ATB v zivote

lebo ja tiez nepoznam osobne nikoho, kto neockuje vobec a ma starsie dieta, myslim starsie okolo tych 3 rokov a viac.

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@jerryjanka
uprimne ta kocka asi rada chodi do Las Vegas, alebo miluje rusku ruletu 😀 .... Ja som zacinal tiez s nazorom ze "ockovanie je predsa bezpecne a potrebne a vydobytkom modernej mediciny" teraz uz vidim ze to bol omylny nazor 🙂 Ale to tak byva, ked clovek NEVIE tak sucasne aj NEVIDI.......akonahle zacina trochu do toho vidiet tak aj vidi..

jerryjanka
17. jan 2012

no čo na to povedať. že ma niekto s kym kecavam takmer 2 roky nazve sprostou kravou a to len preto že sa bojim riskovať zdravie a život svojho dieťaťa. Na to sa asi nič povedať nedá. 🙄

heimdalls
17. jan 2012

@zuzana76 - my sme na tom zuzi rovnako, zatiaľ sme očkovali.........ale MMR (priorix) ani za nič, najprv ho posunieme a potom definitívne odmietneme, odvolať sa pri pohovore s RUVZ treba na jednu veľmi dôležitú "maličkosť" - očkovanie nie je povinné zo zákona, len ho ustanovuje vyhláška a podľa ústavy SR nie som povinný urobiť nič čo mi neukladá zákon, ak nepovolia, treba sa vyhrážať právnikom v prípade pohrozenia akousi pokutou z ich strany.

@jerryjanka - ahaaaaaaa......už chápem, citovala si nejakú maminu v čakárni.

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@heimdalls
lenze vyhlaska je tak isto zavazna ako zakon, pokial sa zakon na tuto vyhlasku odvolava........to odvolanie sa robi v zakone "dalsie podrobnosti o (niecom) vyda ministerstvo vo vseobecne pravne platnom predpise" alebo nieco v tom zmysle... nemusi tam byt specialne uvedena ktora vyhlaska pojednava tie "podrobnosti' proste si to vyda ministerstvo samo.... v zakone su len zakladne povinnosti (ze si povinny ockovat) ale ako a kedy = podrobnosti = vyhlaska....

takto je to udajne dohodnute vo vlade ci co..... take tym ze vyhlaska neplati neuspejes......napr. ja pracujem podla vyhlasky tiez, a ta je plne pravne zavazna a platna pre kazdeho tiez.... a dava povinnosti plnit obcanom - ale ma odkaz zo zakona...

tie odkazy zo zakona na vyhlasku ale velmi nevidno v tom zakone 355 ci akom to je, co ale ucite pravnikom vadit nebude, ved sme kocurkovo 🙂

manof
17. jan 2012

@halienka problém je, že ak by štát aj zaplatil nejaké odškodné, výchovný účinok to nebude mať nijaký, pretože štát to aj tak nebude platiť zo svojho, ale z našich daní. Štát v podstate nie je možné nijak potrestať, lebo trest štátu je v konečnom dôsledku trest občanom, ktorí to vo výsledku znášajú na vyšších daniach. Jediný pozitívny efekt by to mohlo mať v zrušení povinného očkovania, ale to sa samotným vyplatením odškodného nedosiahne. Napriek tomu si myslím, že katrenka a jej manžel si odškodné zaslúžia, hoci synčeka im to nevráti.

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

dokonca zakon moze urobit zavaznou aj technicku normu alebo iny pravny predpis (sam o sebe nezavazny!)....len sa musi na tento predpis odvolat alebo si ministerstvo musi mysiet ze to takto funguje 🙂 .......toto si ministerstva vydavaju internymi smernicami (neverejnymi)........ cize clovek vlastne ani nema sancu vediet co je zavazne a co nie, lebo to vidia a vedia len ti co na tom ministerstve robia...

...vysledkom je rozhodnutie a proti tomu sa mozes odvolat, odvolavas sa kam zvacsa? na ministerstvo 😉 ci k tym ludom co jedini vedia ako to naozaj funguje.........to ze to verejnost nemoze vediet a nikde sa docitat co je a co nie je naozaj zavazne to nikoho v kocurkove SR netrapi.....

takto to nefunguje jedine na minsiterstve zdravotnictva ale na prakticky zrejma na kazdom ministerstve SR.....

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

neviem ci viete ale napr. technicke normy su predavane za peniaze, cize ak chces obcan vediet co sa pise v zavaznej! technickej norme, vyval 10-50 eur za "nakup" tohto predpisu 🙂

ako moze byt nieco vseobecne zavazne komercne predavane - to je otazne aj mne...

manof
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko práve že to tam je v § 62, ak sa nemýlim

miliharmi
17. jan 2012

@halienka To napsala úplně přesně, něco velmi podobného jsem měla v hlavě a chtěla psát, ale ještě že jsem si přečetla, že už to napsala, nemám co dodat, hlavně pokud to nemá zapadnout, tak maximálně ta pomoc od někoho, kdo se vyzná v tom, co všechno si zajistit a jak to udělat, jak si vyžádat výpis z dokumentace apod., ale lidi, jestli se k tomu má ta maminka odhodlat, tak musí mít důvěru ve věrohodnost takové osoby a těmi silnými slovy a výkřiky o nutnosti medializace a o tom, že ona musí v zájmu ostatních dětí atd. to takové ochotné a znalé osobě velmi, velmi ztěžujete, takhle si maminka řekne, to je jeden z těch fanatiků a odmítne jakoukoliv pomoc v tomto směru.

tamix
17. jan 2012

@jerryjanka naša malá je len čiastočne očkovaná. Nemá BCG, prevenar len 1x a hexu 2x a je tiež zdravá. Bude mať 3 roky, a ako som tu nedávno písala, nemala ešte ani len nádchu.

jerryjanka
17. jan 2012

@tamix to je super - dufam že aj my tak budeme - my teda z času na čas soplime hlavne ked zubky idu ale chorí až na šiestu chorobu sme ešte neboli. Buduci rok budem zhanať kiahne 😀

prevenar
17. jan 2012

@shakti9

moj prispevok : "povinna skolska dochadzka .. ako moze byt povinna? koho je to dieta moje , ci nie moje ? ja moje dieta chcem ucit sam .. preco nemozem ? som kriminalnik vo vazeni alebo co . preco som obraty o moznost odovzdat MOJMU dietatu MOJE hodnoty ? a musim pozerat ako sa na mojom dietati odbavuje niekto koho uz nikde inde nwezobrali do prace? "

@prevenar "trochu si to s tym dlhym prispevkom prehnal (myslim obsah, nie dlzku)... to ako si predstavujes konkretne, napr. kedy by si stihal za ten svoj kratky ludsky zivot aj mat zivnost , aj sam ucit svoje dieta.............. "
- co si vies a nevies predstavit je uplne irelevantne k tomu co je mozne ,alebo nie je mozne.
- ako by som nieco zvladol a nezvladol ..tak nad tym sa trapit nemusis.

"ALE!!! zas nemozem nenavidiet cely svet, vratane ucitelov mojich deti (ano, uhadol si, aj ja som ucitelka, vlastne som bola, a tak sa ma tvoje vyhlasenie o odbavovani na tvojich detoch dotklo!!!
-cize, ty si sa neurazila. teba sa len dotklo , ze a) bol by som rad keby existoval alternativny system k tomu co je teraz b) ze v skolstve, ako vsade inde existuju ludia ktori zneuzivaju svoje postavenie. ..chapem.

"v mojich ociach si momentalne jeden premudrely rodic,"
-aha , ..privlastok ktorym si mna osobne oznacila (na margo toho, ze kto tu koho uraza) ..som premudrely ? lebo ?? ..existuje vo svete system o ktorom nic nevies ? lebo aj medzi ucitelmi existuju ludia, ktori by mali byt skor "na ulici" ako vykonavat svoju pracu . lebo nechcem, aby takyto ludia rozhodovali o osude mojho dietata ? lebo si patrila do "kolektivu" v ktorom sa vyskytuju aj takyto ludia? ..chapem.

" co pozera na ucitelov zvrchu - preco vlastne? pre nizky plat? asi ano, lebo tvrdis, ze niekto uci len preto, lebo ho inde nevzali... )"
-pozeram na niekoho z vrchu pre nizky plat ??!! LOL ?? ...trosku z inej dimenzie, ale OooKkkk
- ano tvrdim ,ze niekto uci len preto , lebo ho nikde inde nezobrali. osobne poznam takych dvoch . jeden spoluziak z vysky a druhy je moj zami. som si uplne isty, ze ich je viac ako dvaja. a tvoj problem s tymto faktom je ..??

"takisto budeme nadavat na lekarov v ramci tejto temy, vsak? este aj na uradnikov - to su tiez nepriatelia..."
-nadavat ? ..ok, zas ina dimenzia.

"Mnoho veci, aj tie, co si spomenul ma stve a desi... ale nebudem si otravovat zivot iba konspiracnymi teoriami a okolo a na vsetkych plut ohen a siru - tiez su "len" obetami systemu,ktory si spominal a popisal... "
-konspiracne teorie, ..v mojom prispevku ? .. seriozne ??

"a napokon, este aj potkany ziju v urcitych socialnych vazbach, kde kazdy ma svoju ulohu a jeden zavisi od druheho..."
-ja nemam nic proti socialnym vazbam , kde som nieco take demostroval ?
- a ano mam problem s vazbani do ktorych som na silu prinuteny bez moznosti alternativy a este aj okradany proti mojej voli na ich udrzovanie . nech sa to tyka cohokolvek , ockovania, skolstva, podnikania ...atd. v tomto mas asi take selektivne meritko.

tak, ako si chcela cas som si nasiel a podrobne som si precital moj prispevok aj tvoju reakciu .. este nieco mas k tomu ? ci uz si vycerpala celu svoju obrazutvornost. celkove hodnotenie si uz spravy kazdy sudny clovek aj sam. paa.

shakti9
17. jan 2012

@prevenar 😀 uz nemam co dodat, vybral si si len to, co sa ti hodilo a nevsimol si si to, preco som Ta prosila, aby si si este raz precital.... no, uz mi je to jedno... "dovody" si pravda najdes... uz mi je trapne a zaroven nechcem byt neslusna, ale tu ti uz nebudem v ramci tejto debaty odpovedat, aj tak sme zrejme na inych frekvenciach... zatial co ty si ma nazval "mentalne prilepenou", "urazenou", pochybujes o mojich schopnostiach, co sa tyka chapania, obrazotvornosti a pod.... ja velmi bojujem v tomto momente so svojimi zasadami, ale skusim vydrzat a nebudem pouzivat tvoje zbrane, aj ked je to velmi lakave... nastastie mam dostatok sebavedomia, ze mi tie tvoje posmesky a oznacenia nemozu ublizit...

prevenar
17. jan 2012

@soldi ahojky 🙂

orwell - 1984 je fantasticka vec. bohuzial , je to vlastne dokument ..ktory je az moc presny 😕

fantasticka otazka, s odpovedou to vsak bude horsie 🙂 ale mozem sa pokusit. jeden z hlavnych problemov je v tom ,ze ludia v podstate nevedia co je sloboda a ani to aku zodpovedost prinasa. ako vidis, su taki co do slobody rataju aj povinne skolstvo bez alternativnych moznosti. moznost zmeny vzdy existovala a vzdy bude existovat. je to priam sucastou prirody ako takej. ..len musia nastat okolnosti ktore ju spustia ..a to moze trvat .

momentalne mame este system v ktorom mozme volit tak to treba vyuzit kym sa da. treba tomu venovat cas ,ze co sa prijima a KTO za to hlasuje , alebo nehlasuje. ..zas ludia musia rozumiet zakonom, ktore vedu k neslobode a okradaniu ..napr. euroval. euro. globalizmus .. ako som uz vela krat spominal. ako vidno vacsina tomu nerozumie vobec a utiekaju sa k "socializmu" ..hladaju falosnu istotu , myslia ,ze ze tento system tu bude pre nich ..sice bude obmadzovat , brat a zvazovat ..ale to nevadi, hlavne,ze bude aspon nejaka istota. samozrejme , tomu tak ani nemoze byt . skonci to tak ,ze vsetko zoberie , zreguluje, zakaze ..a na koniec nic neda a nezabezpeci.

treba sa vzdelavat, najst si cas na alternativne spravy ..ktore ostali uz len na internete/youtube. cerpat informacie a snazit sa dozvediet o veciach ako co funguje a co kam vedie co najviac. ci je to v ockovani, politike, ekonomike .."akcie" tychto "odvetvi" totizto vlastnia ty isti ludia 😕 najdolezitejsie je sirit informacie dalej , aby bolo ludi co poznaju pravdu co najviac ..ci o ockovani ci o hocicom inom. treba sa snazit o co nejmensiu regulaciu , co najmensiu statnu spravu , co nejmensie obmedzenia a hlavne o zrusenie nehorazneho penazneho systemu ktory tu mame a zakazanie tvorby statneho dlhu voci sukromnym firmam cize bankam a tlac statnych penazi priamom statom bez tvorby statneho dlhu. ..ale o tom som uz pisal.

treba vyberat do politiky ludi, ktori toto v co najvacsej miere reprezentuju ..a potom zrusit politiku uplne, ..teda vo forme aku pozname dnes , prepisat ustavu . atd... ale to bude mozne az po poriadnej revolucii ludmi ktori vedia odkial vietor fuka.

snad tolko 🙂

prevenar
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko riesit ? co ches aby riesili ? ..ze dieta nahodou zomrelo ? proste ..zhoda nahod. 😕 ..kym jedneho dna nechytime fakle tak sa nic nezmeni ..mozno .. pomaaaalliiiccckkyyy.. zmena dlazdena mrtvolkami nasich deti. ☹

prevenar
17. jan 2012

@heimdalls ..jo , zdesene komentare na forach typu .. "toto je uz vrchol, nemame ockovacie latky , treba s tym nieco robit ! " zaplavuju cele stranky .. ale toto je presne stav aky chceli , aby sme prosili o smrt zaplatenu nasimi vlastnymi peniazmi 😔

kbeata
17. jan 2012

@elbe niektori co ockuju hlava-nehlava,a keby sa aj stretli s nejakymi komplikaciami,tak si to nedaju do suvisu,oni sa totiz nikdy nezobudia ☹ 😒
minule ma jeden odbil s tym,ze tie zle reakcie na ocko znamenaju,ze imunitny system pracuje ☹

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@prevenar
ja som tym ludkom celu jednu davku Infanrix Hexa + Prevenar 13 prenechal na "ukor" svojho dietata ......no nie som to ale filantrop? 😀

kbeata
17. jan 2012

@zuzana76 ja sa stretavam s nejakymi maminami co maju neockovane deti,max.vek do dvoch rokov,co poznam,doteraz ziadne fyzicke ani psychicke problemy 😉

prevenar
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko no, tusim veru aj si 😝

prsky
17. jan 2012

@jerryjanka "uzasne" .. si sa pobavila, ze? taketo uz ani netreba brat vazne..len aby sa nepopalila na vlastnej chybe..inak v zakladnych pravach dietata je aj pravo byt dojcene (who odporuca do min 2 rokov)...maloktora mamina "vydrzi" do roka, ale vtedysa o pravach dietata nikto nebavi 🙄

prsky
17. jan 2012

@zuzana76 ja som zial svoju 3rocnu dala zaockovat vsetkym...nemala ziadne nepriaznive reakcie (ani len teplotu), ale chora nebyva, parkrat sopliky, 2x nejaka grcackos.rajda, teraz ma akurat 6tku (neviem, kde to chytila, ked sme teraz minimalne v styku s ludmi a ani von sa jej nechce chodit,max tak psov ide so mnou vyvencit)... aj muz aj ja sme ale znasali ockovanie tak ako ona, takze mozno to bude genetika (?)...maly ma takmer rok a chory este nebol, nie je ockovany ..ALE dcera este nechodi do skolky, takze uvidime, ako budeme na tom potom ..obaja su dojceni (kedze aj to moze mat na chorobnost vplyv)

sorciera24
17. jan 2012

@prevenar len jedna otazka....z tvojho usudku mi vychadza, ze nedas svoje dieta na strednu skolu a budes ho doma ucit sam (kedze ta povinna nie je)......pytam sa ...nedas ho na SS? 😉

jerryjanka
17. jan 2012

@prsky čo som to za matku neprijala som pre svoje dieťa ani právo na vakcinaciu ani pravo na dojčenie socialku na mna

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

medzi zakladne prava dietata predsa patri aj robit bezplatneho pokusneho kralika farmafirmam a sem tam umriet po ockovani...
kazde dieta ma na toto pravo!