Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luba41
28. jan 2012

@prevenar normálne mi stúpol tlak na 120/200 😠 , že núdzový stav

eaka
28. jan 2012

@prevenar Toho asi zase hreje nejaká riadne tučná obáločka vo vrecku... 😠 😠 😠 Nariaďovať nákupy!!! Že hrozí vymieranie, no ja umrem...

eaka
28. jan 2012

@prevenar vraj si korunovaný inteligent 🙂

vefi89
28. jan 2012

@eaka neumieraj, lebo sa to pripíše nedostatočnému očkovaniu! 😉

eaka
28. jan 2012

Že vraj alarmujúco klesla preočkovanosť proti chrípke...na 3%! ale s tou chrípkou narobia, ako keby sa na ňu umieralo... a my tu máme 99% zaočkovanosť?

prevenar
28. jan 2012

@eaka no.. to este nie je take zle .. pocul som uz aj horsie privlastky 😀

eaka
28. jan 2012

@prevenar Veď ono to je práve celkom pekné oslovenie, vôbec by som sa takému neurazila... 🙂 Že korunovaná inteligentka eaka... 😀 😀 😀

kilecko
28. jan 2012

@monuska342 byvame v tt...a co myslis, ze co sme posielali? zatial nikam nic.

kilecko
28. jan 2012

@didulka85 len chcem reagovat na tvoju poznamku, ze v piskotach je mlieko. My kupujeme uplne obycajne piskoty /nie specialne pre deti/ a tie su zlozene iba z muky, vajca a cukru. Neterka je tiez na "protiekzemikovej diete" ale obyc piskoty papa bez problemov.

kilecko
28. jan 2012

@sofhia ja odstranujem vodny kamen v pracke octom. Jednak ho pouzivam namiesto avivaze - sluzi nie na vonu ale na zmakcenie pradla /nebojte sa, pradlo z neho nesmrdi/ a raz za cas nalejem do prazdneho bubna celu flasu octu a pustim pranie.

martinka1981
28. jan 2012

@prevenar a čo potom tie štaty kde neni očkovanie povinne?? Joj ved tí už vlastne vymreli 😀 😀 😀
konec,toto nema chybu.
Ale viete kolko ludi začne panikariť????? To bude brutal 🙄 😝

eaka
28. jan 2012

@martinka1981 Počkajte, ako zformujú oddiely domobrany a budú "neočkovancov" vidlami tlačiť k Dr na injekciu v mene záchrany ľudstva! Potrebujú masovú hystériu... aj zmena v platení očkovacích látok bola zavedená určite LEN PRETO, aby sa následne mohla prebúdzať hystéria medzi očkujúcimi rodičmi a pripravila sa pôda pre horšie zmeny, ktoré takto vymasírovaná verejná mienka celá žhavá podporí...

sana15
28. jan 2012

@eaka presne si vystihla moj nazor, ze tato ockovacia fraska je len na to,aby sa zvysil dopyt a vznikla panika a hysteria. Rodicia si precitaju toto na nete, uvidia v tlaci a v TV a hned budu chciet,aby ich deti pani doktorka rychlo zaockovala, kym este su vakciny, kym je to este zadarmo, kym si to nebudu musiet hradit z vlastneho vrecka v lekarni. A budu sa este pretekat,len aby ich dieta to "este stihlo". 😖 Podla mna umela a ucelovo vykonstruovana kauza. vsak sa len jedna o sposob preplacania a distribucie,lenze alarmujuce nadpisy budu evokovat take scenare ako smrtelne epidemie 😠

sana15
28. jan 2012

@prevenar naozaj si niekto mysli,ze ockovanie proti chripke pokleslo kvoli "nedostupnosti???! vakciny? Nemam slov. Taky "strasiacik" co robi bububu 😀 Ohrozene ockovanie dospelych? a ake? o chripku nie je zaujem a ohrozene ockovanie proti Tetanu,ktore staci raz za 10-15 rokov? Ostatne druhy velku rolu urcite tiez nehraju

sana15
28. jan 2012

@eaka ten dotaznik pre americke deti na skolach spomina aj Virapen vo svojej knihe. Take sugestivne otazky ze az strach 😝 Podla toho dotaznika musi byt min.90% deti odkazanych na pomoc psychiatra....pardon...na celozivotne uzivanie liekov 😲

anicka1981
28. jan 2012

@verka888 no, toho sa bojim, : D, neviem, neako sa tam vobec netesim, aj ked budeme mat konecne vlatne byvanie, ale zase so svokrovcami za zadkom, a na to sa snazim nemysliet,,,, lebo by som tam ani nesla,,, co uz, clovek si nenavybera,,,,, ako kedysi som si vyberat mohla, ked som bola slobodna,,, az teraz zacinam chapat, niektore narazky, akoze preco som sa nevydala, za Pistu Hufnagela,alebo, kde som mala rozum 😀 😀

monuska342
28. jan 2012

@kilecko tak to je super dufam ze aj nam nic nepride a vyplnali ste ten odmietaci formular ci co to je

jerryjanka
28. jan 2012

tak to som sa celkom zasmiala - hrozí vymieranie veľkého počtu detí a ľudí všeobecne. no jedine pri očkovaní nie pri neočkovaní 😀 😀 😀

kilecko
28. jan 2012

@monuska342 nic sme nevyplnali, RUVZ nam poslalo pisomne poucenie o chorobach a co vsetko sposobuju a ako strasne ohrozujeme nielen dcerino ale aj kolektivne zdravie. Mali sme to obratom podpisane poslat ale neposlali sme to, lebo neushlasime s tym, co tam bolo napisane. Odvtedy sa zatial nikto neozval....Vam uz to poucenie prislo? Alebo ste odmietli len teraz niekedy?

prevenar
28. jan 2012

@sana15 no, obavam sa ,ze si to niekto fakt mysli LOL ..co narobis 😝

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@prevenar
ze 99% zaockovanost 😀 .........tomu asi veri jedine on sam

prevenar
28. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko myslim,ze tomu neveri uz ani len on ..ale o to asi ani nejde, ze 😕

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@kilecko
mne ziaden takyto tragikomicky splech od RUVZ este neprisiel....

chanella
28. jan 2012

@petot fiiiha tak toto bola vycerpavajuca odpoved, presne toto som chcela pocut 🙂 dakujem ti velmi pekne 🙂

chanella
28. jan 2012

@manof dakujem, dam teda vsetky styri 🙂

coraggiosa
28. jan 2012

som rada že som vás našla

alikaa
28. jan 2012

Ahojte, napisala som strane Obycajni ludia, ci planuju riesit aj otazku povinneho ockovania deti, resp. zrusenie povinneho ockovania a prisla mi takato odpoved:

"Vaša otázka je veľmi zaujímavá a špecifická. U nás sa problematike zdravotníctva venuje niekoľko odborníkov. To, na čom sa zhodli je v našom spoločnom programe. Všetko ostatné sú individuálne programy týchto kandidátov. Vašu otázku im rozošleme a pošleme Vám odpovede tých, ktorí majú zmenu očkovacieho systému vo svojej osobnej agende."

Tak som zvedava ci a co mi este odpisu 🙂

coraggiosa
28. jan 2012

bola som taká hlupaňa že som sa nechala zastrašovať doteraz svojou pediatričkou, ale dnes som si povedala dosť a v 13rokoch si svoju dcéru už nenechám očkovať proti 3 chor. vakcínou: BOOSTRIX POLIO. Hrozia mi udaním na "súd" lebo porušujem práva svojho dieťaťa, a obrovskou pokutou, a teraz keď čítam čo rodičia z rôznych krajov slovenska píšu, sa už necítim taká sama , prosím má už niekto skúsenosť s odmietnutím tohto očkovania? alebo poďme podiskutovať či fakt robíme tak zle my rodičia že sme proti? no mňa zniesli sestrička s lekárkou pod čiernu zem ako dve hyeny sa do mna pustili, des, až mi fakt chodílo po rozume či nemajú pravdu........ale ako čítam vaše fórum, vďaka vám , nedajme sa, ľúbime naše deti nadovšetko , a čo tam po troške problémoch................či?

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@alikaa
Obycajni ludia a NZ mi pridu ako jedina strana s "cistym vzduchom" ale mozem sa mylit a tiez su tam len skorumpovani skrachovanci.... neviem.... ja ak budem volit, tak ich..... ale aj volenie je komplikovane tym ze velmi tazko sa vybavuje volicsky preukaz (v mieste tr.bydliska) a idiotina je ze sa neda volit v inom okrsku na obycajny obciansky........ved volit mozem iba raz, ked to hodia to pocitaca, tak ak budem volit viackrat vo vacerych okrksoch tak to skrtnu a hotovo, ale na to asi maju pramalo intelektu kto tvoril volebny zakon 😀

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@coraggiosa
ziaden sud nebude, a ak odmietnes konkretne ockovacie latky tak ani ziadna pokuta nebude!

porusujes prava svojho dietata? 😀.......a ktoze sa toho dietata nieco vobec PYTAL?!........ a TY SI RODIC svojho dietata....... nie oni..... tak nech drzia hubu!.....

mne prislo z Uradu verejneho zdravotnictva ze ako rodic nemam ZIADNE pravo na svoje dieta, takze asi si urob "obraz" ako to asi niektori ludia vedu.....

neboj sa pekne to listom odmietni (konkretne ockovacie latky) ako je napisane o par stran skor v diskusii a bojuj za svoje prirodzene prava ako my tu vsetci

ak sa bude moje dieta citit POSKODENE NEOCKOVANIM, moze sa v pohode dat zaockovat aj neskor 🙂.....toto im odpovedz na tie chupacoviny co ti tlacia do hlavy.... je to bohapusta MANIPULACIA!