Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
16. mar 2012

@jezibosorka ..dufam,ze v nej nebola ta "setriaca" ziarivka. je v tom strasne vela toxickych latok , ako ortut + nejake jedovate plyny a de facto nieco taketo by mala odpratavat specialna chemicka jednotka ^^

- mimochodom toxicke latky sa z tychto "setriacich" ziariviek uvolnuju permanentne pri pouzivani .. odporucam zohnat si normalne ziarovky, alebo LED ziarivky. ..v zasade su ok aj halogenove ziarovky, ale tie zas produkuju UV ziarenie. co nie je moc dobre na oci.

jezibosorka
16. mar 2012

@prevenar nie, bola bez ziarovky, ale bola robena na obiednavku,, velmi som sa tesila,,, no teraz co mame prerobene byvanie, tak sa povetsine vsade davaju normalne, lebo sme chceli, take so stmievacami, a to sa ziarivkami ani neda,,,,, takze normalne budu,,, a mame aj bodove v kupelni, aj v kuchyni nad linkou, a tie budu halogenove asi,,, no na tom dome som nebola od stefana, tak vlastne ani neviem ako tam vyzera teraz, ale do velkej noci by sme mali uz byvat,, uz posledne upravy sa robia, ale taha sa to,,, dokocovacky asi najhorsie, a vsetko stoji viac ako sme si povodne mysleli,, 🙄 .... a ohladom ockovania, akurat dnes som rozmysla, ze, predvolanie sme nedostali niake a maly uz mal 9 mesiacov,, ze asi nas nehlasil, ... no a ze mavaju kontroly,, kolkoX do roka ? raz ?,,, to by som uz asi mohla cakat, ze pride aj na nas,, ci?

prevenar
16. mar 2012

@ercika

1) je (pre mna) dost sialena predstava "bat sa " nieco taketo odmietnut (v pripade ,ze to nechce podat) ..a to,ze jej na to moze napriklad aj zomriet dieta ..tak toho sa neboji ? ja by som sa bal skor toho. (samozrejme smrt je zriedkava , ale mozna ..ovela vacsia sanca je na lahsie , ale aj dost tazke poruchy imunitneho a dalsich systemov) ..ale to je skor len taka moja recnicka otazka 🙂
2) protilatky z predosleho ockovania zrejme nebude mat ..koli tomu ,ze tie zacnu rapidne klesat tak od druheho roku po ockovani . uz sa mi ani nechce spominat, ze vyska "protilatok" vlastne aj tak nic neznamena. ^^ znie to mozno paradoxne, ale je to tak .
3) ked to chce takto riesit, tak moja rada je , nech sa vsemozne vyhyba ordinacii .. a nech tam ide , az ked ju predvolaju a musi to byt predvolanie doporucene . ked ju predvolaju doporucene (ine formy predvolania by som ignoroval , s tym,ze sa proste stratili) ..tak potom nech ziada testy, ked dostane termin nech sa vyhovara na hnacku a co ja viem co este ..nech proste natahuje cas az do vtedy kym proste vybehne z posledneho mozneho terminu na toto ockovanie. potom ho uz zaockovat nebudu moct + podla mna sa ani nedopusti priestupku.
4) ak sa to nepodari, nech proste odmietne DANU OCKOVACIU LATKU. (nie ockovanie ako take) ..samozrejme potom je vhodne si nieco o odmietani aj nastudovat.

- nic ine mi nenapada.

prevenar
16. mar 2012

@jezibosorka to mi je luto, uprimnu sustrast k lampe ☹ bohuzial , ked zasiahne osud , tak uz niet uniku 🙂 a ostava sa nam len zmierit s danou stratou. jo, tie bodove su halogenky, ale to nie je az taka "tragedia" .

raz do roka ..ale ani tak nie je iste, ze na vas pridu. je to tak trochu loteria. 🙂 mnohe RUVZ taketo veci proste neriesia ak vas neuda priamo lekar.. ..ak uda, tak to riesit proste musia. asi tak . niekomu prislo predvolanie aj do 4roch tyzdnov po odmietnuti . my tak isto stale nic ..ale ja som sa vyhrazal lekarke prokuraturou lol tak mozno to zabralo ..bohvie .

prevenar
16. mar 2012

@heimdalls

heh, zbytocne nad tym silabizujes 😀 ..z jasnych faktov z kazdej moznej strany na ktoru sa pozries ..od zatajovania zlozenia, zavadzanie protiustavnych vyhlasok , neexistencie skutocneho testovania , temer nemoznosti sa dopracovat k potvrdeniu vedlajsieho ucinku aj ked jasne nastal, z vysloveneho klamania o tom ze co bude nasledovat ak odmietnes , nelegalneho testovania pri ktorom zomieraju stovky nevinnych deti , cez fakt ,ze niektore vlady si davaju pre seba vyrabat vakciny BEZ toxickych "adjuvantov" + dalsich 1000 faktov musi byt kazdemu kto sa na to pozera uplne jasne ze sa jedna o -podvod, hoax , vykradanie statneho rozpoctu (v miliardach) , zlodejina a nebezpecne zahravanie sa so zdravym ludi. (zrejme dokonca ide prave o jeho zamerne poskodenie) ..atd.

nevidi to uz len ten, kto sa zamerne nuti pozerat opacnym smerom ^^ 😕 😕 inak si neviem vysvetlit,ze to este niekto nemoze vidiet uplne jasne.

jezibosorka
16. mar 2012

@prevenar dakujem za tvoju sustrast 😀 uz mi je lepsie 😀

no neviem ci caka za manzelovim podpisom, ale on bol aj v pohode, ked som odmietla ockovat,,, nestrasil, ani sa nevyhrazal,, no na poradni som bola na Mikulasa posledny x, aj koli tomu, ze bol po nich stale chory, ale uz sa budeme musiet ist ukazat,,,,, mozno na budici tyzden, alebo az na dalsi ...alebo dalsi,,, no ja by som radsej, keby predvolanie prislo... sastricka bude mat blbe reci jak stale... 😝

prevenar
16. mar 2012

@jezibosorka 😀

..my tam nechodime vobec, vzdy cakame na pisomne predvolanie ..takze chodime tak 2-3x menej ako kazdy iny 😝

jezibosorka
16. mar 2012

@prevenar no, ja tiez cakam, kedy pride, :D uz cez 3 mesiace sme neboli 😅

prevenar
16. mar 2012

@jezibosorka cakaj dalej 😝

jezibosorka
16. mar 2012

@prevenar cakam, cakam,,nemam chut tam ist....keby,ze bol chory tak jasne,ze idem,ale takto ist so zdravym medzi chorych je skor riziko ako prinos.. a co na to vasa lekarka, ze chodievate iba na predvolania?

prevenar
16. mar 2012

@jezibosorka ..hmm.. nic 🙂 myslim, ze tie predvolania "obhospodaruje" sestricka a lekarka sa tomu moc nevenuje 😝 ..to len moj odhad situacie.

barenka007
17. mar 2012

možno totalne odveci otázka? ale nech.... . Sú česrtvo očkované bábetká potencialnym rizikom pre neočkované?

jezibosorka
17. mar 2012

@barenka007 su, lebo ockovane deticky dostavaju zo seba vpichnute bacily vonku cez sliznice cca 2 tyzne po ockovani.. aspon tak som citala... mozno sa dozviem nieco ine 😅

kaja73
17. mar 2012

@barenka007 iba ked dostali zivu vakcinu-davno to bola vakcina na Polio-obrnu-bola lyzickova,este nedavno TBC,dalej MMR-ku, alebo nepoviny lyzickovy rotavirus.
Hexa ani prevenar nie su zive vakciny.
Dalsie nepovinne neviem ,ktore su zive .

danabel
18. mar 2012

zapnite si maškrtníček !!! Bože ešte aj tu vymývajú mozgy - pre zmenu nie rodičom, ale rovno deťom!!! 😠 😠 😠

eaka
18. mar 2012

@danabel ha...práve som to tu chcela písať... len škoda, že nie je v bedni nič iné...

danabel
18. mar 2012

@eaka veď to, my sme vyrastali na milión rozprávkach a reláciách pre deti a naše deti na 2 reláciách v sobotu a nedeľu (niekedy fakt úbohej kvality) a aj tie zneužijú na svoje špinavé praktiky 😠 😠 😠 ja som minule hovorila, že keby nebolo to Spievankovo, tak deti na Slovensku ani nemajú čo pozerať a kam chodiť na akcie pre deti 😠 😠

filmuska_01
18. mar 2012

bleeeeeeee. aj ja som znechutena. to je horsia propaganda ako v bol raz jeden zivot...vraj proti kychacka nepovinnym kiahnam,fuj.
Minule opakovali doobedav tyzdni ratafaka plachtu a slniecko na rukavicke a moja dcerka z nich bola nadsena.

evca35
18. mar 2012

ja malému púšťam väčšinou Barandov, tam ide taký cyklus kreslených rozprávok aj hodinu a pol, cez týždeň každý večer a cez víkend aj ráno, volá sa Animáček. A medzi rozprávkami sú reklamy, najnovšie dávajú reklamu na očkovanie proti kliešťovej encephalitíde - rodičia sedia na gauči a dve deti im hrozia prstom že sa okamžite majú dať zaočkovať, aj ich ako deti. Začína sa to tým, že sú úplne rozčúlené, že ešte nie sú zaočkované!!! A na záver rodičia len sklopia zrak a súhlasne prikývnu ☹

evca35
18. mar 2012

už to ide aj na Disney Channel ☹

eaka
18. mar 2012

@danabel moja reč, nebyť českých a rakúskych kanálov, nemajú naše deti žiadne rozprávky..je to hanba, ako sa tu dlabe na najmladšiu generáciu, hlavne že idú nejaké debilné sexy kočky... ale však koho zaujíma, či majú čo pozerať v Tv, hlavne nech sú očkované

eaka
18. mar 2012

@evca35 minule tá reklama šla a moja dcéra spustila "fúúúj, očkovanie je fúúúúj, mami že???" 😀

prevenar
18. mar 2012

@eaka 😀 😀 😀 masaker 😝 nieco mi napoveda , ze tvoje dieta nebude mat "pani doktorka" moc rada 🙂

eaka
18. mar 2012

@prevenar no práveže práve naopak, babina je doktorka a akonáhle ju neliečim babinkinými metódami, tak má pocit, že o ňu nie je dostatočne postarané... ale o očkovaní sa zatiaľ s babinkou nebavila, tak má rozumy zatiaľ len odo mňa.. no aspoň som mala možnosť počuť babinkin názor pri tej reklame a radšej som tú debatu rýchlo zatrhla... 😖

edit: babina je zdrav.sestra, ale v očiach dcéry PANI doktorka 😉

hobit
18. mar 2012

@eaka ja som sa konecne odhodlala oznamit moje mamine, ktora dlhe roky pracovala ako detska zdravotna sestra a teda zaockovala mozno tisicky deti, ze neockujeme...cakala som strasny krik a nic, chvilu sme diskutovali, nakoniec mamina skonstatovala, ze vidno, ze to mam nastudovane a respektovala, cim ma velmi milo prekvapila 🙂

prevenar
18. mar 2012

@eaka chapem 😀 ..aj tak myslim,ze to este budete mat vesele 😝

prevenar
18. mar 2012

@hobit to mas super 🙂

miliharmi
18. mar 2012

Zajímavý článek a také zajímavý diskusní příspěvek pod tímto článkem, mluví se o situaci v Česku, ale na Slovensku je situace myslím stejná.
http://zdravotnickepravo.info/skoda-na-zdravi-z...

Cituji z příspěvku paní Zuzany Candigliota a potvrzuji z vlastní zkušenosti:

Vymáhání náhrady škody na zdraví po lékaři je nejen v rozporu s principy spravedlnosti, ale též je pro pacienta téměř nemožné. Lékař, který ví, že je za očkování odpovědný, tak nemá jakýkoliv zájem hlásit vedlejší účinky vakcín a naopak má zájem zapsat do zdr. dokumentace, že určité negativní projevy po očkování nemají s očkováním souvislost. V situaci takového konfliktu zájmů se poškozeným špatně vymáhá jakékoliv odškodnění.

zaockujte_aj_slnko
18. mar 2012

@miliharmi
samozrejme pachatel sa predsa neprizna ze spachal trestny cin ublizenia na zdravi 😀 bol by bol navyse mentalne psychicky podozrivy z nemoznosti vykonavat pracu lekara 😀