Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
28. dec 2011

ahojte,pocuvajte potrebujem radu, zistila som, ze svokra prekonala zltacku B, mam dovod sa bat o maleho, ked je s nou, svokra sa nakazila na porodnici,kde pracovala sko zdravotna sestra 😒

zaockujte_aj_slnko
28. dec 2011

TBC je minulost.......cize to tiez len znamena, ze priznali ze robili chyby a dopustali sa omylov....... co robia aj teraz......akurat ze na ich omyly trpia deti a mlada generacia - ktora je (ako im este nedoslo) je vzacnejsia ako zlato.........pretoze ak ockovaniami zmrzacia TUTO generaciu mladych deti, tak NOVA (tak pocetna) UZ NIKDY NEBUDE! 🙂... vyplyva to z demografickeho vyvoja

manof
28. dec 2011

@anicka1981
Ak ju NAOZAJ PREKONALA, tak nemáš dôvod na žiadne obavy, pretože ten vírus už nemá a zároveň má masívnu imunitu voči HepB vírusu (akú by asi očkovaním nezískala).

manof
28. dec 2011

Pozrite si Noviny TV JOJ:
http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/...
od 9. minúty aj pár sekúnd.

Je tam o tej hromadnej pripomienke.

anicka1981
28. dec 2011

@manof no, ze to bolo 30 rokov dozadu, a potom normalne dalej na porodnici robila dalej, tak to prekonat musela, inac by jej pravdepodobne robit s babetkami nedovolili,,, uf, ale az ma zamrazilo, zlakla som sa strasne, ale vravela, ze od vtedy ma pokazene travenie, a musi brat neake tabletky pred jedlom, ked chce jest vyprazane a tak,,,,,

anicka1981
28. dec 2011

@manof si myslim, ze aj kedim to bonzovanie prejde, rodicov,co ockovat nechcu to neodradi, ale vidiet, ze lobby pracuje na plne obratky, musia dohnat stratu, ktora im vznikla po decembrovom neockovani z organizacnych dovodov 😝

manof
28. dec 2011

Pre tých, čo pozeráte na koňa z mobilu a TV noviny nemáte šancu prehrať na mobile, je tu aj textový prepis reportáže:

Noviny TV JOJ informovali 28.XII.2011 o (ne)riešení hromadnej pripomienky k novele očkovacej vyhlášky MZ SR:
http://www.slobodavockovani.sk/news/noviny-tv-j...

zaockujte_aj_slnko
28. dec 2011

@manof
a ako sa chcu "zaoberat" vyhlaskou co vyjde v zbierke zakonov a od 1.1 bude platit ?!? 😀 Maju ludstvo vseobecne za debilov?!

manof
28. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
Presne túto otázku som si položil aj ja.

zaockujte_aj_slnko
28. dec 2011

No nic........akonahle vznikne podozrenie na rozsirovanie osobnych udajov v rozpore so zakonom, proste podat trestne oznamenie na neznameho pachatela v tejto veci a to pre umyselnu trestnu cinnost na generalnu prokuraturu.......ja tak osobne za seba samozrejme urobim!........

manof
28. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
Súhlasím. Akonáhle sa ja o niečom takom dozviem (aj keby sa to netýkalo mňa osobne) urobím to taktiež.

Generálny prokurátor je, mimochodom, jedna z osôb, ktoré majú právo podať podnet na Ústavný súd.

kbeata
28. dec 2011

@zuzana76 myslim ze ide o to,kolko hlinika ostava v tele po ocko,lebo ten sa tazko vylucuje,po davkach sa hromadi,hlavne taky co je vpichnuty,nie ten ktory sa vdychuje napr.prirodzenou formou prijima 😉
a ked dieta dostane 3x hexu a 3x prevenar do jedneho roku a si to mnozstvo zratas prekracuje to unosnost,a potom sa to niekde prejavi,vo fyzickom ci psychickom prejave,ani sami vyrobcovia toto neudavaju,az po rokoch vedenia statistik sa povie,a hop 🙂 tato vec nebola dobra ,skusime nieco ine ☹
k bcg vakcine netreba komentar,kedze sa z nejakych 😉 dovodov rusi a k MMr-ke len to,ze mne staci vediet,ze sa nesmie pichat nejako chorym detom,napr. s DMO,
vsetko najdes na webe 🙂

zuzana76
28. dec 2011

@prevenar dakujem za odpoved

@kbeata vdaka za odpoved, no my uz mame takmer vsetky ockovania, teraz nas caka MMR

zuzana76
28. dec 2011

@kbeata starsi syn ma vsetko aj MMR

zuzana76
28. dec 2011

@kbeata na webe som toho dost precitala, aj na nemeckych strankach

kbeata
28. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko aj na tom dochodku by si zarobil,sice nanho uz ma zarobene 😒

kbeata
28. dec 2011

@halienka podla mna je to o tom ze paky hybu ☹ ,aj ked si niekto z nich mysli nieco ine,ale tu na Slovensku ma este nikto tak neoslovil ze by si vyjadril svoj nazor ☹
u nas je iny standart a natura

kbeata
28. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko no ono ked sa ich bytostne nic nedotyka tak to neriesia ☹

kbeata
28. dec 2011

@zuzana76 nedaj aspon tu mmr-ku,vela ludi si mysli ze je tej istej kvality,alebo zlozenia,ale ona je ziva a kultivuje sa,takze ked dozreje treba vyrobit novu a mozno nie vzdy navaris ten isty obed rovnaky,preto sa pisu do ocko kalendara sarze z akeho roku a pod.,aby sa vedelo ktora vakcina co sposobila ☹
napr.bcg vakcina neviem ale presne z akeho roku kultivovana sposobuje komplikacie,myslim rok 2006
ked som bola s malym v biskupiciach,tak toto odo mna potrebovali

zuzana76
28. dec 2011

@kbeata a ta 2006 sa kedy pichala? aj v 2007? lebo vtedy ju dostal starsi syn

kbeata
28. dec 2011

to ja neviem,len som niekde citala,ze v poslednom obdobi bla bla bol zaznamenany vacsi vyskyt neziaducich ucinkou po bcg vakcine,a tam sa pisal rok tusim 2006,ak ma niekto opravi 🙂
no do tych ocko kalendarov sa pisu ci lepia tie nalepky,a podla nich sa zistuje priebezne co sposobuju,resp.ake vedlajsie ucinky maju,ak by sa nieco vyskytlo aby to mali podchytene,no nie my ale vyrobca ☹
je to taka ruska ruleta,ci nie?

zaockujte_aj_slnko
28. dec 2011

@manof
preco teda nepodame to tr.oznamenie UZ TERAZ?.... ved staci ze ta vyhlaska vyjde v zbierke zakonov a ak je v rozpore so zakonmi tak tr.oznamenie na gen.prokuraturu by mohlo nieco vyriesit...

lenze tam sa nepise ze maju zbierat mena ludi, tam sa pise len o cislach, pocte ludi....takze to odpinkaju do nenavratna 🙂

maya170
29. dec 2011

reagujem na prispevok cca 836, mamicka sa pytala ohladom deimunu od dr.jonasa (praha) na odstranenie neziaducich ucinkov po ockovani- deimun:Komplex s obsahom rastlinných výluhov, ktorý sa používa na očistu organizmu predovšetkým od rezíduí očkovacích látok. Reziduálne očkovacie látky môžu dlhodobo negatívne pôsobiť na rôzne tkanivá ľudského organizmu ako toxín a môžu mať nešpecifické toxické účinky na rôzne funkcie ľudského organizmu.
moze sa podat aj babatkam , nie oralne pre obsah liehu (vacsie deti na lyzicku odparit v teplej vode) ale natieranim do pokozky na urcite miesto, ma to rovnaky ucinok. Ak chcete blizsie info pytajte sa.

petot
29. dec 2011

@luba41 @manof Neozýval som sa preto, lebo som nestíhal, a aj preto, že ešte do včera malo prebiehať rozporové konanie s ministerstvom hospodárstva. Podľa našich informácií mal byť dosiahnutý aspoň ten ústupok, že hlásenia o neočkovaní mali byť anonymizované. To však nič nemení na fakte, že zhromažďovanie takýchto informácií je protiústavné. Každopádne nechajme sa prekvapiť, čo vlastne vyjde v Zbierke zákonov.

Ministerstvo zdravotníctva sa správa ako v nejakom Senegale alebo Kambodži. Na rozporovom konaní s našimi zástupcami zamietli všetky pripomienky tým štýlom, že podľa nich je to v poriadku, a záväzné pre nich bude až rozhodnutie súdu. Jasné znenie zákona pre nich nie je dôvod meniť návrh vyhlášky!

Rozporové konanie na Slovensku znamená len toľko, že vás musia vypočuť v stanovenom časovom limite. Vaše pripomienky nie sú pre nich záväzné a môžu si robiť, čo chcú. Ani poslanci, čiže zákonodarci, nemôžu zasiahnuť do schvaľovania podzákonnej normy-vyhlášky, ktorú si kuchtia na nejakom ministerstve! Jediné, čo nás chráni pred totálnou svojvôľou, je Ústava, ktorá vyslovene hovorí, že vyhláška nemôže prekročiť rámec práv a povinností stanovený zákonom. Ale aj toto sa dá uplatniť len dodatočne formou súdu. Nezákonná vyhláška de jure platí až dokým nie je zrušená súdom. Toto je právny "poriadok" na Slovensku.

Nechcem však, aby ste si mysleli, že hromadná pripomienka bola zbytočná. NEBOLA. Aj vďaka nej sa podarilo problém medializovať. Samotné jej šírenie malo nezanedbateľnú informačnú hodnotu. A napokon, demokraciu si môžeme vydobyť len tak, že "im nedáme pokoj". Keby sme to do budúcna vopred vzdali, bolo by to presne to, o čo sa snažia už dávno: potichučky a bez verejnej kontroly robiť samovládcov a samosudcov. Takže tentoraz to síce silou dinosaura pretlačili, ale už pred momentom zverejnenia v zbierke zákonov je jasné stanovisko Úradu pre ochranu osobných údajov, že novela vyhlášky je nezákonná. Takže ministerstvo sa mediálne zviditeľnilo ako pretláčateľ nezákonnej vyhlášky. Nehovoriac o tom, že celé skrátené konanie bolo nezákonné, pretože nespĺňalo legislatívne pravidlá vlády.

Posunulo nás to ďalej. Vďaka právnej analýze k rozporovému podaniu a stanovisku ÚOOÚ, a zo samotnej frašky novely je jasné, že aj všetky doterajšie udania zo strany lekárov boli porušením zákona na ochranu osobných údajov. Rodičia, ktorých RÚVZ predvolal na základe udania od lekára, môžu (a mali by) podať sťažnosť na ÚOOÚ, a to aj v prípade, že im už bola uložená pokuta, ktorú trebárs aj zaplatili. Môžu sa sťažovať, že lekár nezákonne poskytol ich osobné údaje, a že RÚVZ tieto osobné údaje nezákonne použil. Ak sa takýchto podaní na ÚOOÚ nahromadí viacej, tak ÚOOÚ môže zakročiť a zastaviť všetky udávania zo strany lekárov a aj pokutovanie zo strany RÚVZ!

V prípade, že vás pojednávanie na RÚVZ ešte len čaká, je dôležité, aby ste v tomto duchu hneď na prejednávaní napadli celé konanie ako nezákonné, pretože je v prvom rade založené na nezákonnom akte - svojvoľnom udaní zo strany lekára v rozpore so zákonom na ochranu osobných údajov, ktoré RÚVZ nezákonne prijal a použil, namiesto aby ho okamžite odmietol kvôli tomu istému zákonu. Toto sa spolu s vašou sťažnosťou na ÚOOÚ dá účinne použiť ako ďalšia zbraň aj v prípade odvolania a následného súdneho sporu.

petot
29. dec 2011

@luba41 @manof Ešte by som doplnil, že keď vypracujeme úplnú právnu analýzu, na základe nej upravíme našu poznatkovú bázu http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

anicka1981
29. dec 2011

@petot no dobre, ale ked ja som odmietla ockovanie v roku 2011 a vyhlaska plati az od od roku 2012, tak teoreticky by ma nahlasit nemal,ci?

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@petot
hej to je fakt, lenze RUVZ v spravnom konani (co je nezavisle konanie) sa bude branit tym ze oni v zmysle spravneho poriadku vychadzaju zo SPOLAHLIVO ZISTENEHO STAVU VECI, cize im bude z duse jedno ci sa dostali k informacii o mene a prezvisku toho co odmietol ockovanie legalne alebo nelegalne 🙂...... pokutu dostanes tak ci tak, a akurat problem s uradom ÚOOÚ bude mat ten lekar............ktoremu to porusenie ale MUSIA DOKAZAT 🙂......co nedokazu lebo "zmiznu" dokazy urcite to bude aj zo strany RUVZ aj zo strany toho lekara umyselne tak nahrane.........a bez dokazu ze leka nieco nahlasil (napr. telefonom) nie je sanca na nic....

takze v praxi to pojde dalej ako to ide, lekari budu udavat na RUVZ, RUVZ bude zastrasovat lekarov ze MUSIA udavat....... sice nemusia udavat meno ale pretlacili si tam ze UDAVAT MUSIA, co predtym ani nebolo 🙂

takto to bohuzial vidim ja

nika.r
29. dec 2011

@petot veľká vďaka za Vaše aktivity. Asi ste nemali veľmi pokojné Vianoce 😒

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anicka1981
pochybujem ze lekari sa trapia takymito "dilemami"....ak niekto pride na kontrolu z RUVZ alebo im zatelefonuje z RUVZ....s tym "nadiktujte nam mena ktori odmietli a ich pocty" tak to lekar urobi ci to bolo z roku 1860 alebo 300 pred nasim letopoctom 🙂

prevenar
29. dec 2011

@anicka1981 tym sa az tak netrap, je to temer jedno ci ta uda , alebo neuda . oni robia pravidelne kontroly vykazov o ockovani myslim,ze raz rocne. takze ked sa ti budu hromadit vykazy s "neockovanim" pridu na teba tak ci onak, skor , alebo neskor. ..aj ked je pravda,ze pristup sa meni od okresu k okresu a v niektorych sa "zaoberaju" len nahlasenymi pripadmi a niekde kazdym na koho nadabia aj po vlastnel linke ^^ statna sprava je proste bozi dar ^^