Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luba41
3. jan 2012
zaockujte_aj_slnko
3. jan 2012

@eaka
ale aj to je logicke.... ano/nie ...... a ked nie neexistuje zostava len ano 😀 .....cista logika.....bud/alebo
lenze svet nie je logicky, to by bol velmi hlupy svet........ ale niektori v takom svete proste rozmyslaju a ziju 🙂

anicka1981
3. jan 2012

@luba41 všeobecne je riziko poškodenia plodu po podaní inaktivovanej vakcíny považované za zanedbateľné. haha, jasne, vlastne my vsetci sme pre nich zanadbatelni, to je cynizmus ako vysity, ved co tam po zadnebatelnom mnozstve, ved ich netrapi, ze v tom zanedbatelnom moze byt zahrnute prave to tvoje dieta 😖

zaockujte_aj_slnko
3. jan 2012

@anicka1981
to akoby som napisal, 150 000 mrtvych v Hirosime a Nagasaki je zanedbatelny pocet ludi pre vyskum dopadov pripadneho jadroveho utoku a ziarenia na americana a tvori profylaxiu proti jadrovej vojne vo vseobecnosti.... 😀
Nas Mnogo [J.V.Stalin] 😀

zaockujte_aj_slnko
3. jan 2012

Maly test pre ockujucich
Obetovanie par jedincov v "prospech" par inych jedincov je:
a) Nacizmus
b) Krestanstvo
c) Kretenizmus
d) Ockovaci kalendar SR 2012

manof
3. jan 2012

@zuzana76
Sorry, ja to tu už nečítam, iba ak ma niekto na niečo upozorní.

Ak chceš, aby som Ti odpovedal na nejakú otázku, tak najlepšie, ak ju položíš tu:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=207

Alternatívne môžeš aj na koni, ale počítaj s dlhšou čakacou lehotou a musíš do svojho príspevku uviesť
@manof
lebo inak si to nevšimnem. Odpovedám len na to, čo sa mi zobrazí v Upozorneniach. Takže bez @manof nečakaj moju odpoveď.

manof
3. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko
Jednoznačne a) a d)
O c) si niesom celkom istý, avšak by som rád podotkol, že slovo "kretén" vzniklo z francúzskeho "Chrétien", čo znamená po slovensky "kresťan".
No a o b) sa dá veľmi polemizovať, lebo taká krížová výprava je asi rovnako skutočným kresťanstvom, ako je u nás fungujúce štátne zriadenie skutočnou demokraciou a skutočným právnym štátom.

silkos
3. jan 2012

Ahojte, vraj po novom už nie je povinné očkovanie proti tuberkulóze. Detská lekárka mi ale tvrdí, že je povinné a že mám dať dieťatko zaočkovať. Neviem sa rozhodnúť. Poraďte niekto prosím.

olivova
3. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko
choroba - traja lekari - tri rozne postupy - tri rozdielne diagnozy = ziadna logika
rovnica - traja ludia - tri rozne postupy - zhodny vysledok = logika
😅

anicka1981
3. jan 2012

@silkos tvoja lekarka asi nepozera spravy a tato informacia sa k nej nedostala 😀 pravda je ze po bcg vakcine bolo velmi vela vedlajsich ucinkov, a uplne malicke deturence sa museli preliecovat tuberkulotikami, lebo po tom ockovani tuberkulozu vlaste dostali, nehovoriac o zdurenych uzlinkach, ktore musel aj operativne odstranit, nehovoriac o tom, ze ked sa chces nakazit tuberkulozou musis zit aspon mesiac s aktivnym tuberakom v jednej domacnosti. my sme tiez nedavali tbc ockovat, to bolo v juny este, vtedy sa o zruseni este len rozpravali,,,, popripade sa v porodnici uisti, ci naozaj skoncili s ockovanim a upozorni ich, ze si to neprajes, hoci pisomne, keby sa neakemu "starostlivemu "persovalu chcelo nahodou este pichnut neatu tu inekcijku 😉

prevenar
3. jan 2012

@silkos ahojky, v prvom rade musim povedat, ze rozhodnut sa musis sama ..lebo je to tvoje dieta a ty budes niest nasledky svojho rozhodnutia, nech sa rozhodnes akokolvek. najlepsi sposob ako sa rozhodnut je mat dostatok informaci na zaklade ktorych sa potom rozhodnes. vyborny zdroj je tato diskusia + nasledovne stranky.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://www.ockovanie.org/
http://rizikaockovania.sk/dok.html

sice to znie paradoxne, ale ziadne "povinne" ockovanie vlastne neexistuje ^^ ..teda , snazia sa pretlacat protiustavnu vyhlasku ktora budi dojem zakona .. ale "zakonom" nie je ..a vsetko co sa tyka "povinneho" ockovania je protipravne.

zaroven neviem co sa snazis presne zistit , nechces ockovat TBC lebo ho zrusili a zvysok ockovat chces ? ..alebo chces odmietnut ockovanie ako celok ? za vacsinu ludi ktori navstevuju toto forum snad mozem povedat, ze sme odmietli ockovanie ako celok koli tomu, ze sme presvedceni ,ze rizika ktore z ockovania vyplyvaju su daleko vacsie ako samotne choroby, alebo sanca dostat danu chorobu. zaroven si zacni uvedomovovat,ze dieta nema tvoja detska ..ale TY. takze, je jedno co ti hovori ..v podstate sa jej nemusis na nic pytat ..ale OZNAMIS jej ako si sarozhodla. osobne si myslim, ze totoTBC je uz zrusene, alebo ako si spominal je uz zapisane vo vyhlaske. ..ale nie som si isty, niekde som to tu videl. moc som tomu nevenoval pozornost leby my sme odmietli vsetko co existuje. tak snad odpovie niekto , kto pozna presny datum 😅

za seba musim povedat, ze TBC ockovanie je tak strasne rizikove a tak strasne zbytocne, ze nad jeho odmietnutim by som nevahal ani sekundu. vedela si ,ze vlastne nechrani pred samotnym TBC ? 😲

snad tolko , ak este nieco kludne sa spytaj 😎 .

prevenar
3. jan 2012

@anicka1981 ty si ma predbehla kym som pisal lol ,,nieee! :D hehe..ale aspon viem odpoved 😀 uz si zapamatam 😝

manof
4. jan 2012

@silkos
Ak veríš Zbierke zákonov, tak očkovanie proti TBC už nie je povinné, bližšie viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-zbierke-z...

manof
4. jan 2012

Ľudská DNA vo vakcínach spôsobuje poškodenia mozgu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ludska-dna-...

silkos
4. jan 2012
miliharmi
4. jan 2012

Jedna dobrá zpráva z Česka, není to přímo o očkování, ale má to souvislost. Založila jsem k tomu diskusi zde
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pravo-de...

eaka
4. jan 2012

@miliharmi Gratulujem k super výdobytku.. snáď sa podobného prístupu dočkáme aj tu...

anjelik026
4. jan 2012

maminky ktora z vas je z BA lamac-a tam ma dr a nedala ockovat dieta ?!! dakujem
🙂

zaockujte_aj_slnko
4. jan 2012

@silkos
MUDr. je zaiste v obraze vo svojej nekonecne tvrdej a narocnej praci v sledovani predpisov ktore sa jej bytostne dotykaju... zmenena vyhlaska od 1.1.2012 z ktorej vypadlo povinne ockovanie TBC
si asi nevsimla chudera.......napr. mne pred 4mi dnami zmenili tiez predpis, a ked to nezaregistrujem, tak budem mat problem.....ale lekari, panstvo, ocividne je im z duse jedno, oni nic nemusia len strajkovat potom mudrovat a pytat DAJ DAJ DAJ...

anicka1981
4. jan 2012

pripad zo zivota: pol rocne babo dostalo na silvestra teploty cez 38, isli na pohotovost, poslali ich domov s atb a paralenom,,, 15 min po tom co dosli domov volali zachranku , teplota vystupila na 40, maly dostal krce, v nemocnici zo 2 dni macali do studenej vody, nemohli to zrazit, a do maleho liali nasilu caj, cim ma popuchnute cele ustocka., vcera ho pustli domov, s tym, ze nechce vobec sat a boji sa otvorit pusu, maminkaho krmi caz hadicku odstriekanym mlickom, strhava sa zo sna. do spravy napisali ze zubky idu,, nema este ani jeden vonku,,, na 9teho ali mat dalsiu hexu,,,, to davat uz nebude,,,,,, z coho mohli take vysoke teploty vystupit ????? z nicoho nic ?, z predchadzajuceho ocko? moze ?

prevenar
4. jan 2012

@anicka1981 nahoda. samozrejme ,ze nie ,, ockovanie je uplne bezpecne, nemoze skodit a chrani pred zivotunebezpecnymi chorobami , bez ockovania by sme tu vsetci vymreli ..ako napriklad indovia s 1.7 miliardami obyvatelov, tiez su vsetci mrtvy . preto aj zrusili ocovanie na TBC ..aby sme uz neboli chraneni a boli vystaveni smrtelnemu nebezpecenstvu .. JAJ ! POCKAT, CO TO PISEM ?! .... O_o

anicka1981
4. jan 2012

@prevenar no ja by som pevedala, tiez ze by to bolo z ocko, ale moze byt takato silna reakcia az tak neskoro po ockovani? aj, ked to, ze je to zo zubkov je uplna hlupost.... tomu neverim a to asi preto, ze namam spominane zdravotnicke vzdelanie, keby, ze ho mam, tak asi mi to pride aj rozumne 😝 , ale jeho maminka je uplne hotova z toho a so zaobchadazanim personalu tiez, podava staznost na nich,,,

halienka
4. jan 2012

@anicka1981 podľa mňa to bola nejaká viróza, tá môže prebehnúť len s vysokými teplotami bez iných príznakov ako kašeľ a sopeľ, aj to že teplota vystúpila tak prudko tomu podľa mňa nasvedčuje. Nemyslím, že teploty by boli 3 mesiace po očkovaní, ak to správne chápem, teraz 9. má ešte len dostať 2. dávku Hexy a Prevenaru. Takže to asi nebolo z toho predošlého očko, a zo zúbkov myslím asi tiež nie, vtedy tak prudko nezvykne stúpnuť teplota, že by až kŕče nastali. Každopádne, možno bolo by lepšie dieťa po zvládnutí kŕčov radšej zobrať domov a doma zrážať teploty, ak mu tam neboli schopní poskytnúť tekutiny pomocou infúzie, tak potom už ozaj neviem, ostatné sa dá zvládnuť aj doma, podávať lieky od teploty, dávať zábaly a preventívne proti kŕčom sa tiež tuším Diazepam podáva v takýchto prípadoch. Iba čo jej tam dieťa ešte viac dodrbkali a teploty po dvoch dňoch aj tak prešli...To môj laický názor.

shakti9
4. jan 2012

@katja78 citim z teba ironiu, ked hovorime o "nasich" detoch... je v poriadku, ze kritizujes, pri kritike si clovek ujasnuje mnohe veci, ale niekedy nerozumiem, co ziadas? chces, aby tato skupinka spasila cely svet? tiez sa tvaris, ako by sme ti nieco vnucovali... pritom je jasne, ze ide o zrusenie povinnosti ockovania a nie o zrusenie ockovania, aby mal kazdy slobodnu volbu... a aby sme slobodne mohli pristupovat k tejto veci podla vlastneho svedomia a uvazenia...

martinka1981
4. jan 2012

@anicka1981 ja som s mojou 2,5r dcerkou tiež bola koncom novembra po febrilnom kolapse v nemocnici. Tiež žiadne ine priznaky len vysoka horučka a večer kolabs.Nemala klasicke krče len som ju našla s vyvratenym pohladom,modrymi ustami ako jej vytekaju zvratky z ust.Nezabudnem na to v živote 😔
Volala som zachranku,dali jej paralen a diazepam a na pozor.do nemocky.Tam hned infuzka ale nenutili piť čaj ak sama nechcela.Neviem kde boli v nemocnici oni ale pristup naozaj hrozny.Ako že mu nedali infuzky na zavodnenie ,a da sa ochladzovať aj infuzka aby klesla horučka.
Nam napisali dg.akutna angina,čo sa mi velmi nezdala,lebo malá pila aj jedla 😝 tiež sme dostali ATB. A ešte v ten večer ako sme prišli domov,teda 2 dni po horučke nebolo ani stopy.
Takže tiež si myslim že neaka viroza 😒

anicka1981
4. jan 2012

@halienka
@martinka1981 no on uz teraz by mal dostat tretiu davku,jehodoktorka ide podla kil,,, hned ako ma vahu, tak ockuje,prvu hexu dostal ked mal 12 tyznov. 😒 no, ze vobec infuziu nedavali, a, rucicky mal cele dopichane, a nakniec aj tak z hlavicky krv na rozbor brali,,, a este aj teraz ma zvysenu teplotu,,,,,, 😒 ,,,,

prevenar
4. jan 2012

@anicka1981 to fakt tazko povedat, ja si myslim,ze skor nie. ..aj ked ,ze to nieje nepriamy vysledok znicenej imunity sa vylucit neda. v kazdom pripade mala ochorela len raz v zivote a to ked bola v nemocnici na 2 dni koli vetrikom. brutalne ochorela man, a potom sme ochoreli uplne vsetci a dostavali sme sa z toho 2-3 tyzdne ..proste masaker. nemocnici sa treba vyhnut sirokym oblukom ako sa len da.

my teraz skusame kravske colostrum , ma to byt zazrak na imunitu a rozne ochorenia. tak som zvedavy 🙂

zaockujte_aj_slnko
4. jan 2012

@prevenar
co urobil faraon ked sa chcel zbavit vsetkych co budovali pyramidy?....... nedal ich uz zaockovat 😀

prevenar
4. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko zaujimave 🙂 ..len nechapem , preco by faraon mal zabijat ludi co stavaju pyramidy, kto bude stavat tie dalsie ? heh ..ale to je diskusia asi dost mimo temy 😝

eaka
4. jan 2012

@prevenar Aké ďalšie, faraóna snáď zaujímala iba tá jedna pyramída, tá jeho... a očkovať ich možno nedal, ale či umreli na to, alebo na niečo iné, je nezistiteľné, keďže boli všetci pochovaní zaživa spolu s ním.. 😉