Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

shakti9
15. jan 2012

@prevenar co sa tyka tvojho hodnotenia mojich mentalnych pochodov, si uplne vedla... ale uz nereagujem, aj tak to nikam nevedie, iba sa tu budeme tak trochu osocovat (pritom si s tym zacal ty uz v tom prispevku, na ktory som reagovala) a predsa nebudeme oberat ludi v tomto fore o priestor a cas...

shakti9
15. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko no comment... ak sa chces bavit tymto stylom - len ukazujes svoju uroven... skoda...

volterra
15. jan 2012

@manof Ďakujem a rada prispejem 🙂 Sú to pre mňa neoceniteľné rady. Ešte k tomu písomnému odmietnutiu: plánujem to podpísať len ja - vraj RUVZ to rieši, až keď to podpíšu obidvaja rodičia ?? - ale mám plnú podporu manžela, plne mi dôveruje, čo sa týka zdravia našich detí. Je potrebné doplniť do toho omietnutia aj nejaký dôvod, prečo odmietam tie konkrétne vakcíny - niečo v zmysle, že na príbalových letákoch sú uvedené nežiadúce účinky, množstvo nežiadúcich účinkov a pod. , alebo je to zbytočné, príp. kontraproduktívne?

halienka
15. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko no ale to si fakt prestrelil... 😒

monikamajova
15. jan 2012

Ahoj,ja som odmietla očkovať svoje deti a to si nevieš predstaviť,ake robili na mňa bububu..nakoniec sa nič nedialo,netreba sa zľaknúť,ved nikde inde sa neočkuje toľko ako na Slovensku a je to veľký biznis a nič iné!A na tie množiace sa prípady nemáme ani fond na odškodnenie obetí očkovania,ako je to vo svete bežné!
Viem o čom hovorím,pretože kamarátky sú v zahraničí a túto tému sme už x-krát preberali.To len tu na Slovensku sme takí pozadu,v ostatnom máme navrch.Daj zaočkovať,zodpovedná si ty a žiaden lekár u nás ti nenapíše,že je to z očkovania vid Reflex a Modré z neba,nedaj očkovať a kto je zodpovední- ty!Lebo si nedala dieťaťu do tela ťažké kovy,a vieš ako sa robia vakcíny? ako sa testujú?Ty by si si dala na svojom dieťati testovať vakcínu?Ukáž mi jednu matku,ktorá by nechala robiť zo svojho dieťaťa pokusného králika..V zahraničí musíš podpísať papier,že preberáš dôsledky očkovania na seba,ak sa dieťaťu niečo stane,že by ostalo postihnuté..až tak ti ho zaočkujú.A čo sa týka toho strašenia,sú aj lekári,ktorí s očkovaním nesúhlasia a každá choroba proti ktorej sa očkuje sa dá liečiť..všetko je to o informáciách,zvykli sme si len na chémiu a hlavne že v ambulanciách sú letáky typu:nieto byliny,ktorá by na niečo nebola..Choré a postihnuté deti sa očkovať nesmú-spýtajte sa na kardio a zdravé očkovať netreba.Ved ak niekto chce očkovať,nech dá,ale ked nechce,nemali by ho prenasledovať ako za komunizmu a keby sme boli v stredoveku,tak by nás boli schopní aj upáliť len za to,že máme iný názor a to s demokraciou nemá nič spoločné.Tiež ja nedonútim všetkých aby sa zdravo stravovali,pili vodu,nefajčili a ked to porušia,tak čo???budeme ich naháňať po hygiene? 🙂

monikamajova
15. jan 2012

www.slobodavockovaní.sk a tam je aj číslo na pána ing.Filo ktorý vám ochotne poradí čo treba robiť a na koho sa obrátiť .prajem vám odvahu 🙂 a hlavne si stojte za svojím

manof
16. jan 2012

@volterra
Nie, RÚVZ to rieši bez ohľadu na to, či to podpíše jeden alebo dvaja.
Ale snažia sa získať podpisy od oboch, alebo nejak nájsť spojenca v tom druhom rodičovi, ak by ten nebol celkom presvedčený o neočkovaní.
Netreba im zbytočne dávať možnosť udeliť každému rodičovi pokutu zvlášť. Trvaj na tom, že manžel to nerieši a necháva na Teba, ale podpisovať nič nebude a hotovo. Nie je možné nikoho k podpisu nútiť.

Do odmietnutia dôvody uvádzať nemusíš. Stačí až na priestupkovom konaní (ak bude).

heimdalls
16. jan 2012

Look here:

http://www.topky.sk/cl/13/1293639/Chlapec-po-oc...

Výrobca vakcíny v Británii popiera, že by za Joshove zdravotné problémy mohlo očkovanie.......samozrejme, ako inak.

prevenar
16. jan 2012

@heimdalls uzasne ..teraz uz moze dostat zlatu medailu za "ucast" zavesit si ju na stenu a hladkat pohladom. dufam,ze sa dozijem dna ked bude ockovanie trestne 😕 ..aj ked to asi skor mesiac prestane svietit ^^

vefi89
16. jan 2012

@heimdalls takýchto článkov som čítala viacej... a ako som tak čítala a čítala, tak ani v jednom prípade to lekár nedal do súvisu s očkovaním... čo ja viem, tak jeden prípad bol po očkovaní proti chrípke, a jeden HPV..

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

@shakti9
kedze mam skusenost od jasiel az po VS, tak je to moja osobna skusenost so skolstvom a ucitelmi vo vseobecnosti....... najma ti na VS boli uplni kreteni..

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

@volterra
zo zakona o rodine nevyplyva vlastne vobec nic ci za dieta zodpovedaju obaja rodicia alebo kazdy zvlast, dalsi problem je ci dieta v manzelstve = dieta s prehlasenim o otcovstve.. ci tam su rovnake prava rodicov alebo nie..

mne to vychadza tak, ze v manzelstve obaja rodicia rozhodoju spolocne, preto je manzelsky zvazok cize v manzelstve za oboch staci podpis jedneho rodica (aj postu do vlsatnych ruk moze prebrat jeden z manzelov za ineho), ale pravny problem je ked nie su rodicia v manzelstve 🙂 .....potom ma podla mna problem aj RUVZ s tym... kazdy podla mna ma prava "veta" za dieta, cize vsetko musi byt podpisane oboma, lebo nie su v manzelstve...

ale ci to v tomto bezpravnom state aj niekto zohladnuje, okrem sudov, pochybujem.....

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

Tiez by ma zaujimalo ci maju RUVZ vobec podchytenu tu skutkovu oblast, lebo ten "skutok" odmietnutie ockovania vznikne podpisanim COHO?, a KYM?..... a KEDY? a AKO?!..... toto v priestupkovom konani by bolo tiez dobre poukazat, ze clovek sa ziadneh priestupku nedopustil, lebo nevznikla ta skutkova podstata priestupku. Dieta je neockovane, ale KTO za to moze?!.....ja? a preco ja?!
Proste sa PYTAT, PYTAT PYTAT 🙂

anicka1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moira19
16. jan 2012

Odpoved jedneho cloveka, kt. o sebe hovori, ze je vedec na clanok http://www.lekari.sk/index.php?str=denne_spravy...
"Meningitida v Afrike je zavazny problem. Vakcina proti nej existovala uz predtym, tato ma byt ucinejsia. Podvyziva je samozrejme tiez problem a da sa verit tomu, ze vytvaranie protilatok ma s nou co docinenia. Ano, chudata africke det su, n...o mozno skor preto, ze vakcina proti chorobe, ktorej epidemia sa kazdorocne opakuje stoji 0.5 dolara a ani rodicia, ktori veria, ze ockovanie by mohlo ich dieta ochranit, im ju nemozu kupit."
Potom sa cuduj svetu, preco vyzera slovenska veda, tak ako vyzera :( na zpalakanie :(

monikamajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milla11
16. jan 2012

ahojte maminky 🙂)) ste tu aj take, ktore maju dieta starsie 3 roky a uplne bez ockovania? /zaujimala by ma hlavne zdrav.stranka - ci plati, ze taketo deticky skoro vobec nebyvaju chore. tiez, ci dodrzujete nejake opatrenia - napr. co sa tyka cestovania.. atd/ dakujem.

prevenar
16. jan 2012

@anicka1981 ahoj 🙂 huh, podla mna od kedy to dokaze zjest. nasej malej peciem tekvicu od "nepamati" ..a zije 😀 velmi jej to chuti . vacsinou je to iste co mame my.

mj30
16. jan 2012

Zhruba pred hodinkou pisala jedna mamina na nastenku ze jej zomrel skoro 4. mesacne dietatko na druhy den po ockovani kasel vysoke horucky do toho meningitida zapal mozgovych blan a otrava krvi nech mi este niekto povie ze si mam dat zaockovat dieta tak ho niekde poslem NIKDY!!!

sisaha
16. jan 2012

@mj30 ona ho dala zaockovat, ked nebolo zdrave?

mj30
16. jan 2012

@sisaha nie ono bolo uplne zdrave usmievave slniecko a to svinstvo sposobilo toto ☹

saska.t
16. jan 2012

@anicka1981 jasne uz mozes, nie je to exoticke ovocie, takze smelo dotoho!!! 😉 otazka je, ci to bude chutit, kedze to ma trosku specificku chut, moja mala to moc nemusi, ale ja zlty melon priam milujem 😉

prevenar
16. jan 2012

@mj30 daj link prosimta .. hroza , dalsie zavrazdene babatko ! som zvedavy KTO teraz ponesie ZODPOVEDNOST ! a akym sposobom ? kto pojde do VAZENIA za zabitie ? lekarka ? diler ? ten kto vymyslel ten "zakon" , niekto z vyroby tej latky ? ..a akym sposom im VRATIA to dietatko ...

manof
16. jan 2012

@prevenar Mesiac nesvieti, ale len odráža svetlo od Slnka

manof
16. jan 2012

@mj30 ktorá nešťastnica to bola

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
16. jan 2012

@manof dikes stary moj 🙂 ..ale tento fakt mi je viac menej jasny , kedze niekolko rokov odoberam Kozmos - casopis o galaxiach, casopriestore, teorii strun, antihmote, neutronovych hviezdach, pulzaroch atd .. keby ,ze tusim,ze fyzikalny aspekt mojho prirovnania bude taky dolezity, urcite by som bol fyzikalne presnejsi. no nist,, na buduce , sorac 😉

sorciera24
16. jan 2012

@prevenar teraz sorry zas za moje slova, ale presne pre takychto ludi ako ty by sme naozaj mali mali mat vyber...skolly, ucitela a nech sa slobbodne rozhodnu ucit svoje dieta doma 😀 ....pre nas..." beznych" ucitelov by to bolo len dobre, lebo presne rodicia tohto typu ako ty, sa povysuju, robia najvacsi humbuk v skole a pritom popravde, maju doma najvacsie "vykvety"......takze by to bolo dobre, my sa zbavime takychto rodicov a ty si budes ucit svoje dieta sam (aj s gramatickymi chybami;))......bez urazky, lebo moc pausalizujes.......tvoje povolanie je ake? co dokaze?

prevenar
16. jan 2012

@sorciera24 neviem ,kde si dosla na to,ze sa povysujem lol ..ale dobre. cim ? ze nechem byt do niecoho nuteny bez moznosti vyberu ? home schooling zaziva brutalny boom v usa kde ludia vyberaju svoje deti zo skol a venuju sa im sami. mna sa zbavovat nemusis, rad by som siel aj sam ..lenze .. uups NEMOZEM . zakony, vies ?

tymto som uz fakt vycerpal tuto temu a vyjadril som sa k vsetkemu potrebnemu , kazdy nech si uz spravy nazor sam za seba. paa 🙂

olivova
16. jan 2012

@sorciera24
@shakti9
nemyslim, ze @prevenar niekoho urazil svojimi vyjadreniami. Nakoniec - su tu vyjadrenia na roznych lekarov, ale nik netvrdi, ze su vsetci neschopni....Takisto ucitelia - nehnevajte sa, ale teraz musim podrzat stranu jemu...Ako mam pozitivne skusenosti s ucitelmi, tak aj negativne...Nebudem to rozpisovat, je to tema o ockovani, ale slovo "objektivny" vela vyucujucich nepozna ...Pozor, zasa nehadzem vsetkych do jedneho vreca. A neurobil to ani @prevenar . Ja tu len zasnem, co ste si vyvodili z jeho prispevkov, ved to dak vobec nebolo podane, ako ste si to vysvetlili....