Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
22. máj 2012

@luba41 najlepsia vec na svete na klieste je toto , bleskovo rychle , na 100% funguje a nezatrhava to hlavicku . dostanes to v potrebach pre zvierata 😕

http://www.mojmilacik.sk/o-tom---haciky-na-vybe...
http://www.gundogstore.sk/index.php?main_page=p...

to je len priklad, maju to kdekolvek .

hajanka
22. máj 2012

@katkaaalex najlepie na kliesta je ist dat ho vybrat profesionalne 😀 hned ako ho najdes, ja by som sa sama neodvazila, ani sebe ani nikomu inemu, nemame s tym dobre skusenosti, takze my s nim ideme vzdy na pohotovost, kde ho vyberu, vydezinfikuju, osetria 😉

hajanka
22. máj 2012

@keziah @luba41 tak toto by som neriskovala, nechat hlavicku vnutri a spokojne s tym zit 😅
ak to svrbi, hnisa, cervena dookola, tak uz je zle... pozor na to, lebo borelioza sa neprejavuje hned 😉

luba41
22. máj 2012

@hajanka tak jasné, treba sledovať, keby niečo nebolo v poriadku.. Ale aby som s každým kliešťom utekala na pohotovosť, tak to nie. Za tie roky som ich vyťahala až až a ešte sa nič nestalo.

hajanka
22. máj 2012

@luba41 no ja radsej ano 😅 aj ked sa to niekomu zda smiesne alebo malicherne, ale dosial sa mi nestalo, aby ma tam nejaky dr. vysmial, alebo si utahoval, vzdy som dostala pochvalu ze som spravila dobre ze som prisla 😝

prevenar
22. máj 2012

@hajanka hej, kazdy lekar sa rad citi dolezity ^^ ..prosim ta , kup si ten hacik co som pridal tie linky vyssie. 1) pritlacis o kozu 2) nasunies na kliesta 3) par krat otocis okolo osi medzi prstami. ..a kliest je cely vonku. vybral som s tym stovky kliestov . zvladne to aj cvicena opica 🙂

...ak vidis okolo cerveny kruh bezis k lekarovi, inak je to strasna zbytocnost 🙂

hajanka
22. máj 2012

@prevenar no asi v tomto mas pravdu, doleziti to ano, no na mna nefunguje ziadny hacik ani nic podobne 😅 ja sa na to "zvieratko" nemozem ani len pozriet, mam z neho strach 😅 este ked si predstavim ako vrti nohami vo mne 😀 (to som videla u mm) nehrozi sa na to pozriet, nie to este toho dotykat 😅
mm si takto pred rokom vybral sam, ... no nedopadlo to najlepsie, 2x bral ATB, z toho raz mesiac vkuse, nech sa robia doleziti ja radsej si to dam takto odstranit a vydezinfikovat

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@monikamajova

EAV, SRT, One brain.......paneboze, len netvrd ze tymto jasnym podvodom veris? ...ak ano, potom si nachylna verit akejkolvek kravine........ nieco o tom mam nastudovane, a je to jasny podvod, hlavne ze clovek (rodic) za to vyvali peniaze a teda neda ich na INE sprostosti ale na sprostost "one brain" a ine

aj psychologicky musia z niecoho zit, tak ziju :D :D :D.... lekarka picha ockovacie latky komu nemusi a netreba a psychologicak robi "one brain"

prevenar
22. máj 2012

@hajanka ok , to je uz tvoja vec, kazdy ma iny druh zabavy 🙂 nam som vytiahol tak 20 kliestov a psovi okolo tisicky , ked si predstavim,ze s kazdym ist na pohotovost 😀 tak by som tam rovno mohol aj byvat 🙂

tak good luck na pohotovosti 🙂

monikamajova
22. máj 2012

@zaockujteajslnko ja len hovorím,že treba si nájsť info,lebo je veľa takých ktorým to pomohlo a oni ti budú tvrdiť že niet nad vlastnú skúsenosť ..poznám tých ľudí osobne
mňa tiež zaočkovali tehotnú,potratila som v 6.mesiaci a to nezabudnem tiež povedať pani doktorkám a tiež ma už s tým párkrát poslali do"kelu" že to je kravina..len ja viem a oni si "myslia"..
vieš,ja som to neskúšala osobne,ale povedala by som,že nie všetko je pre každého..jednoducho-sú veci,ktoré fungujú,či tomu veríš alebo nie-napr.elektrika a napr.sú veci,ktorým ľudia veria,že fungujú a nefungujú-napr.očkovanie a sú veci ktorým ked jednoducho neveríš,tak fungovať nebudú-niečo ako pozitívne myslenie 🙂
vieš,to je ťažko-nemôžem to potvrdiť ani vyvrátiť..ale ak tomu človek verí-tak si myslím-že mu to netreba vyvracať-to je ako "tvoja viera ťa uzdravila" je to jeho nádej-topiaci sa aj slamky chytá-preto hovorím info,pýtať sa a skúšať
a v tom máš pravdu-aj oni potrebujú z niečoho žiť-vlastne každý z nás 🙂
ale zasa ja som toho poskúšala toľko,asi ako nikto-a ak by som bola na tom zle,tak nehovorím,že by som naletela na každú kravinu ale zisťovala by som si čo najviac...

peha81
22. máj 2012

ahojte potrebujem poradit...dnes nam prislo predvolanie od Regionálneho uradu verejného zdravotníctva, ze sa mame dostavit 6.6 na ustne prejednanie vo veci zanedbania ..ze sme nezabezpecili povinne ockovanie maloletého 😖 ☹ a do 5 dni mám predlozit písomné stanovisko k tejto veci.
tak cím sa mám pred nimi ohánat...akými paragrafmi??? a co im napísat? 😠 😠

hajanka
22. máj 2012

@prevenar fuuu, tak tolko sme ich nastastie ani ani vsetci dokopy nemali 🙂 sa necudujem ze v tom mas taku prax 🙂 inak, ani mm sa s tym nepiple tak ako ja 😅

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@monikamajova
len pre ukazku.......teraz sa podrz.......existuje vyse 800 psychologickych smerov a metod je este viac..........cize vyse 800 "typov uceni" udajne funguje na kazdeho cloveka :D......... presne take ako SRT, One brain a podobne....

uz len proste zamyslenie nad tym poctom ti jasne da odpoved za co to stoji...... ono je taky vtip, ze co psycholog, to vymysli novy prevratnu psychologicku metodu 😉))))

monikamajova
22. máj 2012

Ahojte,tak nášmu miláčikovi psíkovi už je lepšie-zjedol chlorelu a napil sa vody-a ked som prišla z kočíkovania vítal ma 🙂 mäso ovoňal,oblizol tak som mu 1/3 nechala v miske..
@zaockujteajslnko ma inšpiroval...pozerala som reflex v archíve a tam býva všeličo-zavolala so 1 pani -bývalá učiteľka z Ke neviem či je liečiteľka -tak sa ma povypytovala aká vakcína a nakázala mi "prikladať ruky" tak je teraz zo mňa liečiteľka- 😉 no neostáva mi nič iné,len jej veriť,lebo ráno to akoby nebol môj pes,ale kedže je lepšie tak sme na pohotovosť nešli-
ja viem že si o mne pomyslíte že mi asi šibe-ale ja nechcem aby som si potom vyčítala,že som to neskúsila..tak idem dať ruku na brucho a idem ho "liečiť alebo dávať energiu"?to je jedno,len nech to pomôže a zajtra vám dám vedieť..to je člen rodiny a ked som prišla o to dieťatko po očkovaní tak tento pes ma držal..

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
v prvom rade POZIADAJ o posnunutie terminu, ze sa nemozes v danom termine dostavit 🙂 ........ okamzite to tam adresuj, nech si nemyslia ze to bude jednoduche.... toto presne urobim aj ja ako prve.............. posli to doporucenym listom aby to nemohli popriet........ a cakaj................pravdepodobne poslu iny termin............tak to zopakujes znovu.......... 🙂 ............

monky978
22. máj 2012

@monikamajova pošlem vám pozitívnu energiu... 🙂 rada by som potom videla foto toho vášho "veterána", lebo ja som šialenec do RR... ja ich proste milujem

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
Sucasne s tym posunutim dopis dasliu vec, ze si si nie vedoma ziadneho priestupku a ODKIAL maju informacie zeby si mala spachat priestupok. Ak ti odpisu ze od lekarky, tak obratom podaj podanie proti lekarke na urad ochrany osobnych informacii s tym ze si jej nedala ziaden suhlas na rozsirovnie osobnych informacii....

napis to sucasne s tou ziadostou o posunutie konania aby to nemohli ignorovat 🙂

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@monikamajova
dalsie zamyslenie, ani take zakladne psychologicke skoly ako gestalt, alebo existencialna psychologia, nefunguju a nedaju sa pouzit na kazdeho..................ale "one brain", reiky, SRT, a kopec inych zaiste funguje na kazdeho (kto plati) 😀

peha81
22. máj 2012

@zaockujteajslnko hmmm,,to sme urobili asi chybu,,ked sme boli na poradni ked mal maly 16mesiacov tak nam DR. dala podpisat daky papier ze pre RUVeZ nase mena...udaje a mali sme tam dopísat ze preco nesuhlasime,,tak sme napisali, pospisali a odovzdali ☹ ☹ 😠 😠 ze to davaju vsetkym ktori nedali ockovat 😠

peha81
22. máj 2012

@prevenar ahoj,,citam posledne strany,,este mam toho veeeela pred sebou 😀 😀 ,,chcela by som radu aj od teba...kuk vyssie 😕

kkl82
22. máj 2012

ahojte, je tu niekto, kto odmietol ockovanie svojho dietata, z nitry alebo okolia? ja sa chystam odmietnut vsetky ockovania pre moje babo a rada by som vedela, ci ma niekto skusenost s rodicmi spolupracujucim pediatrom, ktory to chape a hned nenabonzuje. ak ano, prosim, poslite mi kontakt na neho do ip. dakujem krasne 😉
nasa sucasna detska lekarka este nemala pripad, ze by rodicia odmietli ockovanie, vraj doteraz "presvedcila" kazdeho. chcela by som sa s nou dohodnut aspon na kvazi odklade do 2 rokov dietata, ale ak sa v zlozeni vakcin a ucinnosti nic rapidne nezmeni, tak ani toto nevidim nejak ruzovo... v krajnom pripade by som prehlasila maleho k nebonzujucemu a uvedomelemu lekarovi, teda, ak taky vobec existuje. zajtra ideme na poradnu, ona chce maleho ockovat, ale uz som jej oznamila svoj nesuhlas. tak som zvedava, s cim na mna zajtra vyrukuje a co bude chciet podpisat 😝

peha81
22. máj 2012

@kkl82 ahoj,,ja som z Levic,,,my sme tiez podpisovali do maleho karty ze ziadame o odklad ockovania do 2r.,,a teraz ked mal maly 16m tak sme jej pospisali papier pre RUVZ a dnes mi prislo predvolanie 😠 😠 ze sa mame dostavit,,,tak co som si myslela ze mame fasa dr. tak asi nie,,pritom tvrdila ze ma viacere pripady co nedali ockovat,,,a teraz toto ☹ ☹

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
okej, tak to odvolaj.............🙂........normalne to odvolaj, ked si si vedoma co ste podpisali, podpiste odvolanie tohto prehlasenia...........!!! prisaham to urob................tym padom vlastne by si mala zrusit cele konanie v zaciatku - ovolaj sa na dohovor o biomedicine co ti dovoluje zmenit rozhodnutie kedykolvek........... a o to ti predsa ide, nie?

dalej uz nepodpisuj vobec nic lekarke !!!!!!!!!!!!!!!!!!! vobec nic........

zaockujteajslnko
22. máj 2012

samozrjejme ockovat dalej nedas, ale uz bez akehokolvek paskvilu podpisanej lekarke....

ak by to konanie dalej pokracovalo a nebrali by do uvahy vase odovlanie, tak

ak by argumentovali ze ste tu zmenu nazoru mali dat skor, tak svedcte s muzom ze ste to tvrdli lekarke hned na dalsej kontrole ale ona to uz nebrala do uvahy, ze ona ma od vas podpisany papier a ine ju nezaujima!!!............. cize tym padom zrusite to ze oni "nemohli" ockovat vase dieta v case dalej 😀 ...... vzdy na kazdy argument lekarky vytiahnite svoj..... aby to bolo spochybnene, cize tym padom vlastne v zmysle spravneho poriadku nepouzitelne ako dokaz..... teda vo prospech toho co mal spachat priestupok

dalej tvrde ze na to vyhlasenie ste boli tiez zmanipulovani lekarkou podavanim jednostrannych informacii a bol na vas vykonany natlak lekarkou.....

zaockujteajslnko
22. máj 2012

podpis je neplatny pokial je pod natlakom..... alebo zneuzli vasu nevedomost veci (nie ste lekari nevyznate sa v problematike).........

petot
22. máj 2012

@peha81 Ináč, načo im je písomné stanovisko do 5 dní? Ty môžeš dať písomné stanovisko už na prejednávaní a máš na to 2 týždne, nie 5 dní. Napíš, že sa necítiš ničím vinná, ale ak si myslia niečo iné, tak prídeš 6.6 na pojednávanie a tam si to vyjasníte.

Iná varianta je, všetko rovnako, len namiesto odsúhlasenia termínu 6.6 požiadaš o oznámenie iného termínu.

Každopádne, do termínu si už pripravíš písomné stanovisko, čo im ale dopredu neoznamuj 😉

zaockujteajslnko
22. máj 2012

nesuperte s RUVZ, tam je pripravena sablona ako vas usvedcit s priestupku nech uvediete co len chcete, ale snazte sa celeho toho konania uz v zaciatku zbavit.....

prevenar
22. máj 2012

@peha81 kde si bola do teraz ? nemala si nic podpisovat ^^ ..podpisovanie akychkolvek "papierov" z RUVZ je absolutne mimo zakonov SR. vsetko co takto podpises obratom pouziju proti tebe. ten papier co davaju podpisat pediatri je cista samovrazda z hladiska prava.

podla zakona vsetko co takto podpises mas pravo aj zase odvolat. tz. ze si svoje "neockovanie" mas pravo rozmysliet. mozno by som v tvojom pripade spravil nieco take,ze by som zrusil zamer neockovat pisomnym vyhlasenim. tym by sa mal proces resetnut a nasledne by som odmietol ockovanie tak ako sa ma odmietat u lekarky . co by ta dostalo do asi 100x lepsej pozicie v akej si teraz. ..ale je to len taka moja teza 🙂 ktora by vsak mala fungovat. mozno k tomu napise nieco aj @petot @manof (presnu formu by bolo dobre dat do kopy s pravnikom , co ja nie som )

staci si precitat tak poslednych 50 stran , najdes tam vsetky postupy a vysvetlenia k postupom ktore potrebujes a ziskas prehlad o co zhruba ide. myslim ,ze posledny postup je 5stran dozadu ? ..linky na zakony atd. ked si to prejdes. venuj tomu hodinu svojho najdrahocennejsieho casu 🙂 a potom sa spytaj doplnujuce otazky na veci ktore ti este nie su jasne. ..ale v zasade by ti potom malo byt jasne vsetko. 🙂

tak drzim palce.

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@petot
ano oni chcu vediet co na nich za "dokazy" vytiahnu na pojednavani.........len hlupak by daval svoje karty na stol vopred..................ved je jasne ze to zmanipuluju 😀 .........dohodnu sa s lekarkou co ona bude tvrdit na tie argumenty rodicov vopred......

nic im nedavajte vopred.....