Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eniii
23. máj 2012

@hajanka neviem, preto sa pytam ci o tom niekto vie viac... bodaj by sa to stale dalo pouzit
Ake to je strasne, ze farmafirmy za kazdych okolnosti dosiahnu svoje: das zaockovat, idu im peniaze z vakcin, nedas zaockovat a zaplatis im pokutu...fuj

eaka
23. máj 2012

@eniii K tomu sa tu vyjadrovali chalani, že je to len inými slovami napísané to isté, čo bolo predtým, že "na účely konania o priestupku" je Dr. povolené údaje vydať...ale to vlastne znamená to, čo predtým, že keď oni vyžiadajú, tak musí dať.. ale stále platí, že sám od seba nesmie...pretože v tej dobe, keď on udáva, tak žiadne konanie o priestupku neexistuje, teda je to len krásne popremotávané a básnicky právnicky upravené, aby sme verili tomu, že to robiť môžu... teda toť názor tu z fóra 😉

strociatka
23. máj 2012

@eaka ano znie to logicky, ale vie niekto, kolky by stal pravnik? Strasne by bolo super, keby toto mohol, resp. mal na to, aby to riesil cez sikovneho pravnika a taky precedens by mohol mnohym pomoct, neviete niekto? Nie su tu vo forach aj pravnici? Neverim, ze nemaju deti a cas sa im venovat...

zaockujteajslnko
23. máj 2012

@zajaciq
nie mam oblubenu jednu lekarku, a par oblubenych psychologickych teorii.... o ktorych nepochybujem.. ale reiky, one brain, srt a podobne podovody to je vazne na smiech

zajaciq
23. máj 2012

@zaockujteajslnko 🙂 to hej. ja som za klasiku, ktorej sa venujem.

kkl82
23. máj 2012

tak a mame po poradni... doktorka sa riadne rozculovala a takmer ma nepustila k slovu. odklad odmietla, ze to robi iba pri vaznych kontraindikaciach a ze odmietnutie takou nie je. na moje slova, ze co ked tam nejaka je, len este o nej nevieme, odpovedala, ze ved uvidime po ockovani, ci budu nejake neziaduce ucinky, ze ona sa este so ziadnymi nestretla... no to iste!!!! ja system, "pichnem ti dieta a uvidim ci zomrie, alebo bude postihnute" zasadne odmietam... ze potrebuju podpisat, ze odmietam, aby bola ona kryta pred RUVZ, aby im mohla poslat informacie o odmietnuti. tiez tam na mna vytahovala to stanovisko uradu pre ochranu osobnych udajov, a samozrejme, ze priestupok sa uz stal, lebo som odmietla. chcela, aby som do karty napisala, ze odmietam ockovanie a podpisat, co som samozrejme zatial nespravila. ze takto to nepojde a ze zrusime zmluvu o poskytovani starostlivosti, lebo ze k nim nemozem chodit, ak im nedoverujem... sme si to potom trochu vyjasnili, len teraz neviem, ci jej tam mam napisat, ze nesuhlasim s ockovanim tou a tou vakcinou, alebo to rovno zahnat do protiutoku a sama sa udat na RUVZ. @petot @mastof co bude podla vas lepsie? lekarka mi dala cas este mesiac, lebo vtedy vraj uplynie lehota na prvu davku ockovania hexy...

eaka
23. máj 2012

@strociatka Neviem, obvinený má právo na obhajcu zdarma..nie? Ale ako to funguje, keď súd iniciuješ Ty.. hm.. ved to je tiež obrana svojich práv... no bolo by treba nej.právnika zohnať, ale veď Iniciatíva má právničku..

brumka111
23. máj 2012

ahojte, dala som svoju 3 mesacnu dcerku zaockovat, avsak az potom som si uvedomila, ze somsi to ani neprestudovala poriadke...napr ockovanie proti hepB by som urcite nedala....a aj ostatne zlozky povinneho ockovania by som si chclea etse poriadne prestudovat, ci su ok alebo radsej odmitnut...napr este by som chcela odmietnut aj ockovanie osypku, mums , rubeola - detske ochorenia. Viete napisat nejake vedomosti o povinnom ockovani? PRE a PROTI :-}

eaka
23. máj 2012

@brumka111 Je ich tu 1176 strán.. 🙂

brumka111
23. máj 2012

@eaka diiiky...

prevenar
23. máj 2012

@hajanka jo stale to plati

http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/sta...

> " na účel prejednávania priestupku podľa zákona č. 372/1990 " tie udaje moze poskytnut lekar LEN v pripade ,ze je voci tebe zahajene piestupkove konanie, co ale nie je mozene, lebo legalne nemaju ako zistit kto si ^^ takze predpokladam,ze vzdy ked niekomu dojde predvolanie predchadza to nezakonnemu ziskaniu o.u. od lekara.

lekara za to treba napadnut na UOOU a prokurature.

petot ma opravil,ze maximalna pokuta za taketo nieco je 300 000 eur 😕 😕 😕

-jo, dosla jej vyska pokuty este pred pojednavanim lol - "only in slovakia" ..inak hned by som s tym bezal do telky a na nejaku prokuraturu.

keziah
23. máj 2012

@eaka @strociatka
narok na pravnika ma kazdy, kto si ho nemoze dovolit sam
posudzuje sa pritom prijem v domacnosti
bezplatnu pravnu pomoc je za tych istych okolnosti mozne zohnat napr. aj v centre pre bezplatnu pravnu pomoc (www.legalaid.sk), ale neviem, ci prave tato problematika spada do ich kompetencie- vidim tam, ze riesia zalezitosti spravneho prava v konani na sude- takze zrejme kym je problem este v stadiu natahovania sa s RUVZ, tak to nie je ich dzob.

prevenar
23. máj 2012

@brumka111 co myslis o com je tato diskusia ? 🙂 precitaj si aspon poslednych 300 stran a potom sa pytaj na veci kt. ta este zaujimaju. tvoje otazky by si vyzadovali odpoved na niekolko stran + vsetko je tu uz 100x napisane + najdes odkazy na stranky kde je to podrobne vysvetlene.

ale v kratkosti .

-ockovanie ma nulove pozitiva a zaroven je obrovskym zdravotnym rizikom pre dieta. tomuto nepotrebnemu riziku sa mozes vyhnut jedine neockovanim 🙂 - tak, tu mas zhrnutych 1176 stran do jednej vety aj s vysvetlenim.

eaka
23. máj 2012

@keziah Myslím, že to bol dotaz v súvislosti s obhajovaním sa pred neoprávneným poskytnutím osobných údajov tretej strane, teda keby "obvinená osoba" chcela podať podnet na prešetrenie poskytnutia jej os.údajov od Dr, smerom k RUVZ... že tam by asi potrebovala právnika.. 🙂

prevenar
23. máj 2012

@brumka111

tato diskusia +

www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org
ciastocne aj http://www.voxvictims.com su tam dobre videa ohladom ockovania .

prevenar
23. máj 2012

@keziah k podaniu navrhu na presetrenie na prokuraturu a UOOU nepotrebujes pravnika. - k natahovaniu s RUVZ by sa potencionalne uz nejaky hodil ,ale da sa to aj bez neho .. a na sud by sa hodil uplne 🙂

strociatka
23. máj 2012

@keziah bolo by zaujimave a pre tuto diskusiu urcite velmi obohacujuce, keby sa pridal nejaky pravnik

prevenar
23. máj 2012

@strociatka toto je ten bod co totalne nechapem , ze na celom slovensku neexistuje jediny pravnik , kt . by sa do tohto celeho poriadne oprel ☹ kurnik keby som bol pravnik ja, tak by sa v RUVZ bali chodit do roboty, ze "co zas bude" 🙂

strociatka
23. máj 2012

@prevenar k tomuto presne som smerovala

prevenar
23. máj 2012

@eniii to ale nie je pravda,, oni len skonstatovali fakt s inou formulaciou , ale to co povedali plati uz davno . a to ..ak je voci tebe vedene konanie lekar musi vydat inormacie o tebe .. LENZE samozrejme nemoze vydavat nikomu tvoje osobne udaje v dobe , ked ZIADNE konanie voci tebe vedene nie je . to su 2 sakra odlisne veci ...oni o tom informovali, ako keby medzi tym ziaden rozdiel nebol . len dalsie klamstvo. ..ako vsetko.

vid moj prispevok na tejto strane z Dnes o 13:51 .

zaockujteajslnko
23. máj 2012

@kkl82
citujem " odklad odmietla, ze to robi iba pri vaznych kontraindikaciach a ze odmietnutie takou nie je."

to je hruby priestupok lekarky proti jej povinnostiam, prakticky mozes pisat na prokuraturu trestne oznamenie pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela, porusovanie ludskych prav.......opis situaciu do trestneho oznamenia...

zaockujteajslnko
23. máj 2012

@prevenar
mne ministerstva vypisuju listy kde sa otvorene priznavaju k nerespektovaniu zakonov !!! ze zakon co ich zaujima si vykladaju takto a iny ich nezaujima!!!!! neuveritelne..

takze takto funguje SR ako "pravny stat" sa cudujes?

eaka
23. máj 2012

Akože odmietnutie nie je kontraindikáciou? Je! Kvôli odmietnutiu nemôže byť očkovanie vykonané, teda je kontraindikáciou... 😉 Len oni by si všetci chceli myslieť, že sú jediní, ktorí o tom môžu rozhodovať... 😖

zaockujteajslnko
23. máj 2012

lekarka nema pravomoc nieco odmietat, ked rodic vyhasi ze ockovat sa nebude..... nema moc nad dietatom to patri zasadne rodicovi, cize si zavarila na riadny pruser, pani mudr.

prevenar
23. máj 2012

@zaockujteajslnko ja sa cudujem malo comu, to ti mozem priam odprisahat 🙂 je to neuveritelne, presne ako vravis ☹ . jedine cim sa ukludnujem je, ze su este aj horsie krajiny , napriklad madarsko, tam fasizmus este neskoncil .. napriklad. tam ta dobre ze nie nepopravia pred murom za neockovanie ^^

eniii
23. máj 2012

@eaka no sice konanie o priestupku este nebolo v case ked lekarka posiela osobne udaje, ale ako pise aj @kkl82 tak sam priestupok sa uz uskutocnil v ordinacii pri odmietnuti ockovania...pevne verim ze sa to bude dat pouzit a pekne sa na to odvolavat...

eniii
23. máj 2012

@kkl82 ja neviem ci by som sa zdrzala v tej ordinacii po tejto vete :"ze ved uvidime po ockovani, ci budu nejake neziaduce ucinky" a nedala jej rovno facku nech sa zobudi a pichne si ten jed sama a ved sa uvidi ci z toho neostane este sprostejsia ako teraz....mame to my ale odbornikov v lekarstve 🤐

monikamajova
23. máj 2012

@eniii ahoj ja som pozerala akurát u svokry-tak som sa jej hned spýtala,či nemá záujem ,že jej zaplatím 😀
a povedala,že ona sa "štepiť" v živote nedá,že to je choroba a že ona to povie ľudom,že na to sa umiera aj o našom psovi,že skoro dokatovali ☹ no nie je zlatá?

monikamajova
23. máj 2012

@prevenar
@monky978
no teším sa,môjmu psovi už je lepšie,aj ked to nie je ok ale zožral okrem chlorely dnes ráno teľacinu 🙂
@zaockujteajslnko ak chceš,budem ťa liečiť,mne môžeš veriť a že si to ty,tak zadarmo 😀