Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenam
9. aug 2012

@jonas17 Díky za odpověď. Nejvíce se obávám černého kašle a tetanu (tam přesně z toho důvodu, který jsi psal). Možná je můj strach příliš velký, proto jsem přišla do této diskuze, najít si odpověď, zda je strach oprávněný nebo ne. Nevím, jak to napsat 🙂

jonas17
9. aug 2012

@lenam na čierny kašeľ som zabudla...no, tak ten je najviac nebezbečný do pol roka , neskôr je dobre liečiteľný atb...dovtedy si s dieťaťom aj tak najviac doma, budeš kojiť, neviem, ja sa nebojím...nájdi si o tých chorobách , prečítaj si všetko a uvidíš, viac sa budeš báť následkov po očkovaní, ako čierneho kašľa

marlene
9. aug 2012

jonas,hej cierny kasel je liecitelny,ak ho vcas diagnostikujes ☹ ja som ho prekonala tento rok vo februari a nezelam to nikomu ...

hajanka
9. aug 2012

@aaluska ten clanok je totalne psycho 🙂

jonas17
9. aug 2012

@marlene hlavne, že si sa vyliečila...môj diabetický syn toto šťastie nemá a ver mi, že v jeho veku mať cukrovku nie je fakt žiadna sranda...

mikymiky
9. aug 2012

@lenam No ja sa bojim. Ale bojim sa ovela menej, ako som sa bala pred pol rokom, ked som sa rozhodla nedat malu zaockovat. Vtedy som sa skoro pos..la od strachu. Skratka ten strach je hrozne zazity, ked ti roky omielaju, ake su tie choroby priserne. Ale zober si ich pekne krasne jednu po druhej, pozri si statistiky vyskytu, moznosti liecby...clovek sa najviac boji toho, co nepozna. Ale poviem ti, aj tak sa stale trocha bojim, respektive by som to skor nazvala, ze mam respekt. Je tam aj trocha takeho mentalneho nepohodlia z toho, ze idem proti prudu, to je asi prirodzeny ludsky pocit, ze nikto nechce velmi vytrcat. No nikdy by som si neodpustila, keby moja dcera doplatila na to, ze ja som nemala gule postavit sa svojmu strachu...

lenam
9. aug 2012

@jonas17 Ještě jednou děkuji za odpověď. S užíváním ATB mám stejný problém jako s očkováním 🙂 U syna jsem už riskla v jeho 6 měsících neposlechnout lékaře a léčit homeopatií. Jak jsem psala, měl sníženou imunitu a nemoci chtěli pořád léčit ATB 😒 To vyšlo 🙂 Bohužel užívání ATB v dnešní době může vést k úmrtí pacienta. Skoro bych napsala, že pokud přežije léčbu černého kašle ATB, tak ho pak můžou zabít ony. Samozřejmě trochu přeháním. Nejdříve je určitá pravděpodobnost zda dostane černý kašel a pak pravděpodobnost, že zrovna on pak onemocní v důsledku užívání ATB.

marlene
9. aug 2012

jonas,to ti verim ,ale v dnesnej dobe sa da uz aj s diabetes relativne "normalne" zit.

toto sa netyka teba,ale vseobecne ,mna tato kampan byt zasadne proti ockovaniu dost vytaca,pretoze sa zabuda nato, ze ak sa prestane ockovat celkom ,tak nikto nemysli na dosledky ak by sa niektore choroby rozsirili napr.tbc ,ktora sa zacala znova objavovat 😒

janano
9. aug 2012

@marlene ale tu si protirecis...prave tbc prestali ockovat.

zaockujteajslnko
9. aug 2012

@lenam
mna dost strazi zaskrt inak neviem o ziadnej z tych "strasnych chorob" ktorych by som sa bal..... mumps, kiahne, rubeolu som sam mal, a nebolo to take strasne...

jonas17
9. aug 2012

@lenam podľa mňa je vyššia pravdepodobnosť, že po očkovaní dostane ekzém, alergiu....ako čierny kašeľ bez očkovania...ale to si fakt musíš sama v sebe urobiť jasno, ja sa tých chorôb vážne nebojím...treba dieťa otužovať, napchávať zdravou stravou, vitamínmi, myslieť pozitívne a hlavne, nie všetko, čo povie lekár, brať ako sväté písmo...ja mám teraz čerstvú skúsenosť s nefrologičkou. moja dcéra mala prvú chorobu od narodenia zápal obličky v takmer dvoch rokoch...za deň a pol sme o chorobe nevedeli, jasne, musela brať atb...možno keby to boli jej piate atb v živote, liečili by sme sa doteraz a choroba by sa vracala...na kontrole po niekoľkých mesiacoch jej jedna nefrologička chcela dať atb, lebo jej vyšli e.coli takmer na hranicu, hoci nemala žiadne potiaže a povedala, že skúsime také silné atb, ak by sa jej niečo stalo, tak hned nech prestanem dávať...ja som si povedala, že moje dieťa nie je pokusný králik. a ked som si prečítala vedľajšie účinky, tak som ich samozrejme , nedala, zmenila lekárku a tá to zvládla probiotikami...tak zase som sa utvrdila v tom, že nie lekár rozhoduje a berie zodpovednosť na moje dieťa, ale iba ja. a po odbere krvi jej vyšli fantastické výsledky, perfektná imunta...sa veľmi teším 😵

lenam
9. aug 2012

@mikymiky moc děkuji. Asi takovou odpověď jsem také potřebovala. Celý můj život poslouchám jak je očkování prospěšné a významné... A najednou začne člověk pochybovat... Už si nemyslím, že očkovat za každou cenu a všechno je dobré. Ale také mám velký respekt vůči těm nemocem a jsem moc ráda, že někdo to cítí podobně. Snažím se teď hledat informace ohledně těch nemocí apod., abych si to ujasnila a potřebovala jsem to s někým probrat 🙂

luba41
9. aug 2012

@z.vrablova starší článok http://www.azrodina.cz/1126-homeopaticka-lecba-... . V prípade "vypuknutia epidémie" sa tieto homeo podávajú ako prevencia, aby zmiernili prípadné ochorenie /čítala som k tomu článok,ale nemôžem ho nájsť 😒/ Alebo niektorí lekári-homeopati to ponímajú tak, že zaočkujeme normálnou vakcínou a potom budeme homeopatikami "vyháňať jedy z tela" - aj také prípady sa tu spomínajú 😝

jonas17
9. aug 2012

@marlene hej, toto môže povedať len ten, kto o tejto chorobe, nič v zlom, nevie absolútne nič...ono aj s jednou nohou sa dá žiť, aj na vozíku, aj so slepeckou palicou...ale ja si takto život pre mladého chalana nepredstavujem...neviem, čo by si povedala, keby išlo o tvoje dieťa...lebo chalan v 14-tich rokoch, ktorý môže jesť len obmedzene, 4x denne si pichať inzulín, riešiť, či neupadne do komy, niekoľkokrát denne si kontrolovať cukor, aby sa mu nezničili cievy, obličky, neoslepol...akože fantastický život, fakt...

janano
9. aug 2012

@lenam nedavno som u nas citala clanok, ako sa bakterie stavaju odolne proti antibiotikam. Bolo pisane, ze je to specialne vazne, pretoze je zvyseny stupen resistencie u beznej bakterie dychacich ciest, pneumokoka. Jednou z konsekvencii vyvoja, kde stale viac ludi je odolnych voci antibiotikam je to, ze zapal pluc bude znova taky nebezpecny, ako bol kedysi, Tuberkuloza sa nebude dat vyliecit, nebudu sa dat transplantovat organy a zapal slepaka bude nebezpecny. Takze ludia, nejedzte a nedavajte detom antibiotika ako cukriky,

hajanka
9. aug 2012

@marlene precitaj si prosim clanok na predchadajucej strane

http://zpravy.idnes.cz/v-pardubickem-kraji-je-e...
a
http://zpravy.idnes.cz/pribylo-spalnicek-zarden...

v uvode UZIS informuje, ze choroby sa siria u plne ockovanych ludi
v zavere napisu, ze je treba udrzat aj napriek tomu 95% zaockovanost, co zaruci kolektivnu imunitu
jedno odporuje druhemu 🙂
cele je to smiesne, treba udrzat 95% zaockovanost a kolektivnu imunitu - vdaka comu sa budu tieto choroby len dalej sirit v tycho zaockovanych skupinach stale castejsie a vo vacsej miere (presne tak ako to je napisane v uvode clanku) a zaroven virusy budu mutovat ... ale ockovat sa musi nadalej 😉 😀

"V Pardubickém kraji je epidemie příušnic, ulehnout mohou i očkovaní, převážně děti ve věku pět až devět let a mladými lidmi ve věku mezi 15 a 25 lety. U mladých mužů hrozí zánět varlat, což kromě toho, že je to bolestivé, ohrožuje také plodnost. Hrozí sterilita. Proč se nemoc do populace vrátila? Buď vyvanul účinek protilátek v očkovací vakcíně, nebo se změnil virus." napriek tomu chcu dalej ockovat dokonca este vacsim poctom davok!

jonas17
9. aug 2012

@marlene tbc sa objavovať nezačala, napriek očkovaniu tu stále bola...skús si o tejto chorobe niečo prečítať, o tom, ako sa ňou dá nakaziť..očkovať ju prestali, aj ked tu je, záškrt , obrna tu nie sú a očkujú sa...po očkovaní na tbc je najviac nežiaducich účinkov...11-ročné deti prestali preočkovávať už dávnejšie...prečo asi? a stále nemáme vakcínu na aids, tejto choroby sa nebojíš? napr.

janano
9. aug 2012

@hajanka ano, vakcina prestala ucinkovat alebo sa zmenil virus a sucasna vakcina neucinkuje...ale na novej vakcine sa nepracuje.... fakt ti ludia asi necitaju po sebe.

hajanka
9. aug 2012

@marlene na mor sa nikdy neockovalo a napriek tomu uz nie je 🙂 presne rovnako ako pred zavedenim plosneho ockovania chorobnost na spominane choroby davno pred zavedenim klesala...... vdaka ockovaniu sa teraz stale drzia zive 😠 dokonca virusy mutuju...

mikymiky
9. aug 2012

@lenam Ja ta uplne chapem. Clovek k tomu musi nejako dospiet, usporiadat si to v sebe, nie je lahke zbavit sa roky rokuce ziveneho strachu (aj ked len podprahovo) a okolie tomu vacsinou velmi nepomaha. Ako som ti uz napisala, ja som sa sice nikdy bat neprestala, ale ten strach je omnoho mensi, ako predtym. Snazim sa zachovavat si pokoru, co najviac sa v tejto oblasti vzdelavat a ako to tu bolo uz spomenute, starat sa o imunitu svojej dcery dlhodobo, nie nejakymi pochybnymi a casto aj nebezpecnymi skratkami. Vela stastia🙂)

z.vrablova
9. aug 2012

znama zacala ako mesacneho "ockovat" syna homeopaticky, mam jej prefotenu schemu ockovania, su tam choroby proti ktorym sa ockuje Hexa vakcinou, ci pneumokoky... podavaju sa ustne gulicky kazdy mesiac, neskor menej casto do 4 rokov... ma s tym este niekto iny osobnu skusenost? pocula som, ze sa na SVk takto "ockuje" uz 10 rokov, v Australii je to dokonca ockovanie schvalene vladou...

zigzag
9. aug 2012

@lenam a z coho konkretneho mas strach? z toho,ze dostne niektoru z chorob,proti Ktorej sa ockuje? kazda sa da liecit a navyse k mnohym z nich sa ani tvoje dieta nikdy nedostane,tak naco ockovat, ako obrna, aniektore zvladne pri spravnej liecbe a nezbijani teploty paralenami a spravnym podavanim vitaminu A ako na osypky,ale tie su uz tiez zriedkave,,, takze ak si nastuduje o prvcii a liecni chorob, tak strati strach z neockovania , ja som nedala ockovat nic, a nemam strach, tesim sa zo zdraveho dietata 😉 a navyse ockovanie naozaj pred nicim nechrani,dolezita ja dobra zdrava strava dietata s vitaminmi a surovou zeleninou a ovocim, 😉

aj ockovanie na tetanus je somarina, da sa ockovat proti otrave na huby?. ked dieta dostne cierny kasel po 6tom mesiaci,tak uz ho zvladne aj s cibulovym sirupom, nechcem zlahcovat temu, lebo ja som tiez prebdela vela noci s katatsrofickymi scenarami co sa moze stat..... zdravy zivotny styl a budes mat zdrave dieta, ortud,hlinik, a kopa viruvov vpichnutych priamo do krvneho obehu zdraviu uzcite nepomoze

kbeata
9. aug 2012

@nae bol tu nedavno prispevok od Petah tusim 😲 ,ze c.kasel sposobuju dva druhy bakterie,ale iba proti jednej sa ockuje

aaluska
9. aug 2012

@hajanka pozerám, že si to pridala aj do profilu 😉

lenam
9. aug 2012

@zigzag Ráda bych se zeptala, kde jsi toho o nemocech asi přečetla nejvíce. Jsou nějaké stránky, které se prevencí a léčbou těchto nemocí zabývají?

zigzag
9. aug 2012

@lenam najdes tu vsetko na tychto stankach dozadu, su tu stranky a linky s videami a tak a potom na sloboda v ockovani.sk a na FB( za slobodnu volbu v ockovani) je tiez skupina tak aj tam, a ale podstata je ta strankaslooda v ockovani, vsetko sa toci okolo nej,,,, a videa a odkazy na anetu petek si najdi aj tu alebo na you tube, je to s sk titulkami, super prednasky jednoduche a zrozumitelne,,, aj na fb bol tusim nedavno na nu odkaz....

kbeata
9. aug 2012

@lenam moj syn ma ocko.proti tbc,doteraz nic
v neskorsom veku uvazujem o nejakom ockovani,ale snazim sa to posuvat nad nejaku vekovu hranicu,zbieram info a tak 😉 drzim palce v spravnom rozhodovani 😉

zaockujteajslnko
9. aug 2012

@z.vrablova
podla mna niekto zase dobre zarobi na tych bezcennych homeopatickych lentilkach 😀 hlavne ze ty si myslis ze to funguje, o to tym vyrobcom tentokrat homepatickych klamstiev aj ide, o co ine.........myslis ze to robia z lasky k ludstvu? 😀

ze to schvalila vlada nejakej republiky este neznamena ze to ucinkuje, len je to mozno schvalene "ako moznost", co aj teda schvalene musi byt, lebo vsak preco nie..........ktovie ci to su vobec deklarovane ako lieciva alebo len potravinove doplnky 😀

bobocka
9. aug 2012

@z.vrablova v ba tak jedna pediatricka "ockuje" ,ale ani za pana neviem ktora a ako sa vola.len mi to spominala jedna moja kamaratka,ktorej dcera vychytala zlu reakciu po hexe,tak prestali ockovat klasickymi vakcinami uplne,jej muz zacal studovat homeopatiu vo velkom a vtedy mi spominala tento druh "ockovania".

ja osobne celkom homeopatii verim a tento druh "ockovania" ma zaujal,ale potrebovala by som nejake konkretne info o ktore by som sa mohla opriet.studie dokazujuce ucinok a hlavne studie hovoriace o tom ako tak male deticky reaguju na tento druh "ockovania".lebo homeopatika su sice setrne, ale rozhodne to nie su cukriky,ze ano pan vsadebolvsetkovie 🙄
ak by ste mali niekto nejake linky,studie,hocijaky material tejto temy tykajuci sa,tak vam budem velmi vdacna.po pravde som na to zabudla,info o homeo ockovani sa ku mne dostalo davno a teraz to mam pripomenute,nieco skusim na nete najst,ale ak bude mat niekto iny nejaky material o tom,budem velmi rada ak sa o to podelite. 😉

petah82
9. aug 2012

@kbeata @lenam @nae k tomu ciernemu kaslu (plati pre nas vsetkych, nie len USA):
Vakcína aP obsahuje izolované bielkoviny baktérie Bordetella pertussis. Jestvuje však aj iná baktéria, ktorá môže spôsobiť čierny kašeľ: Bordetella parapertussis. Nová aP vakcína chráni len pred B. pertussis, nie však pred B. parapertussis, zatiaľčo stará wP vakcína chránila pred obomi baktériami (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15121300). Preto môže byť návrat čierneho kašľa v USA po prechode k aP vakcíne spôsobený selektívnym odstránením B. pertussis, čo dovolilo očkovaniu odolnej B. parapertussis obsadiť uvoľnené miesto.
z knihy Dr. Taťjana Obuchanyč: „Ilúzia očkovania"
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...
je to najkratsia knizka o ockovani, imunite a konkretnych chorobach, len citanim o chorobach a o tom, ako vakciny nefunguju a nechrania proti mnozstvu inych virusov a bakterii sa da zbavit strachu z chorob... aj v dalsich knihach toho najdes veeela, len treba mat cas, ale vsetci Tu si ho radsej najdeme na ukor blbeho vymyvania mozgu telkou, aj ked ja mam nalepku, ze mi vymyli mozog Tu 😀