Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barbyes
10. aug 2012

@mirabelka212 skôr ako napíšeš podobný príspevok skús si o očkovaní niečo naštudovať. čo tie vakcíny obsahujú a aké majú v niektorých prípadoch vedľajšie účinky....ja zasa nechápem ženy ako si ty, čo vypustia z úst podobnú KRAVINU a pritom o tom prd vedia.práve na tých ako si ty farmaceutické spoločnosti zarábajú milióny lebo slepo veria tomu čo je dané spoločnosťou bez toho aby si niečo o tom sami naštudovali a na základe pre a proti si vytvorili vlastný názor. Ale ľudia sú ovce, to je bohužiaľ fakt!
tvoj názor Ti nikto neberie, ale bolo by od teba naozaj férové keby si ty neurážala ľudí za to, že majú iný..lebo keby sa tu spustila diskusia ver tomu, že zistíš že očkovanie je biznis a zdravie nechráni, ale poškodzuje 😉

skús si prečítať len tu zopár(v porovnaní s množstvom zaočkovaných zopár), ale inak priveľa detí ktoré na to očkovanie, ktoré ty tak obhajuješ doplatili zdravím ba dokonca životom 😢 dúfam, že ty sa do takejto skupiny nikdy nedostaneš.....

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/ pozri si jej príspevok zo 16.januára a rozklikni si komenty...a ak budeš čítať aj nižšie tak možno začneš zvažovať aj ty či ešte budeš ďalej očkovať....je tam množstvo prípadov kedy malo dieťa trvalé následky alebo dokonca zomrelo 😢

barbyes
10. aug 2012

@patulka83 rubeola nespôsobuje neplodnosť u žien, je nebezpečná pre tehotné ženy a neplodnosť spôsobuje mums, ale u mužov a to tiež len v malom percente, napr. môj otec ho prekonal 😉

sorciera24
10. aug 2012

@patulka83 to mas odkial, ze ak dievcatko dostane rubeolu ostane neplodna???...ja som prekonala rubeolu ako dievcatko a neplodna rozhodne nie som;)

patulka83
10. aug 2012

@sorciera24 netvrdim, ze musi ostat neplodna, takisto ako zaockovane dieta nemusi mat ziadne nasledky...napisala som priklad, rubeola moze sposobit neplodnost 🙂

patulka83
10. aug 2012

@barbyes ale moze....

kaja73
10. aug 2012

@patulka83 nie, rubeola nesposobuje neplodnost-pleties si to s mumsom.
Rubeola sposobuje deformity plodu az jeho smrt. Inak podobne ako napriklad aj 5 choroba na ktoru sa neockuje a ani casto nevieme ze ju mame-tak je tazke ju diagnostikovat.

tamix
10. aug 2012

@mirabelka212 ja zase nechápem ženské, čo vypotia kraviny a riskujú život svojich detí očkovaním. Vy si fakt myslíte, že by sme riskovali zdravie toho najdôležitejšieho človiečika v živote? Asi sme sa tak rozhodli, lebo za risk považujeme očkovanie. Pre musí človek vypisovať stále to isté dookola. Dajte si námahu a prečítajte si aspoň pár strán a potom mudrujte.

mirabelka212
10. aug 2012

barbyes to co si mi poslala ohladne Katrenky je strasne. Neprajem to ziadnemu cloveku. Preco sa to stalo som si nemohla precitat nedalo sa mi to nacitat dozadu..ale predpokladam ze z ockovania. Ako hovorim..je to hrozne a ani ty ani ja si to ani nevieme predstavit. Ale zober si kolko deti je zaockovanych (zober si statistiky) vzdy sa moze nieco stat...aj ked dieta je zaockovane aj ked nie je. Ako so vsetkym.

mirabelka212
10. aug 2012

@tamix a ty si myslis ze ja by som zdravie svojho dietata riskovala tym ze si ho dam zaockovat??? asi by mi neprislo ( a milion inym zenam) ze sa mame dostavit na ockovanie..len pre nic za nic. Ako som uz povedala....milion ludi milion nazorov...

tamix
10. aug 2012

@mirabelka212 nemyslím, že chceš riskovať. Preto sa pýtam, či si Ty myslíš, že chceme riskovať my neočkovaním. Ty si sem nabehla s komentárom, že :"ja som ani necitala vsetky tieto reakcie...stacil mi len nadpis. NECHAPEM, zenske...co vobec vypotia taku kravinu..ze nesuhlasia s ockovanim.......riskuju zivot svojich deti......denne ockuju milion deti....a je to nezodpovednost nedat svoje zaockovat!!". Z toho my vyplýva, že my vypisujeme kraviny a riskujeme zdravie našich detí. Ja som len využila tvoju vlastnú myšlienku a opýtala som sa ju opačne - a pýtam sa ju ešte raz : Ty si myslíš, že keby sme boli presvedčené o pozitívach očkovania, nedali by sme svoje dieťa zaočkovať a riskovali tak ich život?

tamix
10. aug 2012

@mirabelka212 Asi pred pól rokom som videla dokument z Indie, jedného mestečka. Naši rómsky spoluobčania žijú v komforte oproti tomu, ako žijú tam. Riad umývali v mláke na prašnej ceste, hygiena = 0. Očkovanie a lekár = 0. No zaujímavé je to, že je to komunita, čo v živote nejedla mäso a sú považovaní za najzdravších ľudí na planéte. A to bez tvojho slávneho očkovania.

racerunner
10. aug 2012

@janano Podívej se, tvůj nick jsem zde zatím neviděla nebo jsme spolu nekomunikovali... proto se domnívám že jde opět o stejný případ - neznáš mé postoje a názory. Tak znovu. Nenaočkovala. Atopický ekzém není způsoben vakcínou, domnívám se však, že vakcinace predisponovaného dítěte může AD "rozjet". 2/3 dětí mají pozitivní rodinnou anamnézu, ta 3.třetina negativní a přesto onemocní. Stále zde píšu, že velký problém je v tom, že se lékaři málo zabývají individuální kontraindikací u dětí a jejich následnou rekcí na vakcíny. Psala jsem to zde opakovaně a nemíním již znovu. A naštěstí zatím necítím nutkavou potřebu se k jedné či druhé straně přidávat. Pokud nechceš své děti očkovat, neočkuj. Já zatím pracuji v nemocnici , kde samozřejmě nikoho neočkujeme a maminkou zatím také nejsem, abych se k jedné či druhé straně musela jednoznačně přiklonit. Proto jsem ten vlk, co žere a koza zůstává celá...a proto si čtu vaše názory i názory "druhé strany". A pravda, stále se zatím o něco více přikláním k očkování...ano.
Ale pokud se ptáš takto, mám - li volit tetanus kontra AD, tak bych rozhodně raději žila s AD, protože s tetanem se dlouho žít nedá a atopická dermatitida se řešit dá. Neříkám, že to není těžké, ale dá...

patulka83
10. aug 2012

@kaja73 v pohode, nehadam sa,ja som o tom citala v zahranicnych casopisoch pred tym, nez sme sli na MMR ockovanie, kt.sa tyka rubeoly, mumpsu a osypok...

mimi
10. aug 2012

@mirabelka212 ved isteze milion ludi milion nazorov, tak na buduce si prosim ta odpust komentar typu: "NECHAPEM, zenske...co vobec vypotia taku kravinu..ze nesuhlasia s ockovanim.......riskuju zivot svojich deti......denne ockuju milion deti....a je to nezodpovednost nedat svoje zaockovat!!" Toto ja nejdem komentovat, nema to uroven 😝

gubcikova
10. aug 2012

@mirabelka212 ja som riskovala život svojích detí tým ,že som ich dala očkovať.moja drahá takže moja dcérka :zdravá do tretej hexa vakcíny-po nej exém na tvári.trápime sa sním už 2roky.syn po druhej hexa vakcíne nemohol dýchať,horúčky,ihned začervenanie miesto v pichu.44dní po očkovaní a hrče stále sú.máme zgrcnuté tkanivo a medzi svalmi máme jazierko s očkovacou látkou,ktoré telo neprijalo a nanajvýš nám teraz diagnostikovali mikrocefáliu a pre info to znamená menšia hlava a do budúcna možné zastavenie rastu mozgu-čiže zaostávanie vo vývoji a + to môže byť ešte horšie kedy hrozí ako psychická tak aj telesná retardácia.tak toto je kravina?

moniaak
10. aug 2012

Ahojte, vie mi niekto poradit?🙂 chystame sa odmietnut ockovanie a dnes mi napadlo, ze ja vlastne( a teda ani moje dieta) nemam zatial trvale bydlisko tam kde byvam a kde mame pediatricku...ak ma ona nahlasi na RUVZ tak ktory RUVZ to bude riesit? Je to podla toho, kde ona pracuje, alebo podla nasho trvaleho bydliska? Pytam sa preto, ci by nebolo eventualne vyhodnejsie malej ten trvaly pobyt prehlasit, ak by to bolo podla toho.

eaka
10. aug 2012

@racerunner Ale to si, myslím, trošku nepochopila otázku... pretože tá neznela, či by si mala radšej tetanus alebo AD, ale či by si si vybrala radšej za A hypotetickú ochranu pred ochorením, ktoré máš veeeeeľmi malú šancu získať a zaplatila za túto ochranu tým, že budeš mať AD alebo za B život bez tejto ochrany ale zase aj bez AD ... 🙂

dankakk
10. aug 2012

@mirabelka212 ahoj. Môžem sa opýtať? Čím a proti čomu bol uz tvoj syn ockovany?

mirabelka212
10. aug 2012

dankakk moj ma 8 mesiacov a ma za sebou 3 ockovania. ja ale byvam v zahranici teraz bude mat az dalsie ked bude mat 1 rok. (ale 3 uz mal...a dokopy to bolo myslim 5 injekcii ) naco presne to by som sa musela pozriet do cervenej knizky. pockaj kukla som to 8 tyzden mal DTAaP/IPV/Hib, PCV v 12 tyzdni znova plus Men C a v 16 tyzdni tiez a teraz idem na dalsie ked bude mat 1 rok.

zigzag
10. aug 2012

taky krasnucky chlapec,, ach jaj, 😢 😢 😢

dankakk
10. aug 2012

@mirabelka212 a riadite sa našim ockovacim kalendárnom? Vies proti akým chorobám je ockovany a čím bude ockovany v roku?

tamix
10. aug 2012

@mirabelka212 Nechcem už dobŕdzať, ale presne o tomto som písala minule, že viera v tvrdenia pediatrov a v pozitíva očkovania je taká veľká, že mamičky často ani nevedia, aké očkovanie bábo dostane. A Ty si to teraz krásne potvrdila. To znamená, že ak nevieš akú vakcínu malý dostal, tak si si neprečítala ani príbalový leták, t.j. neprečítala si si ani len tie vedľajšie účinky, ktoré priznáva sám výrobca vakcín

tara
10. aug 2012

@zaockujteajslnko ano, je to tak, ako pises. stretla som dost vela rodicov, ktorych ked som sa opytala, ze co im dietatu ockovali, tak nevedeli!!!! vraj ich to nezaujima, ved lekar vie co robi. okamzite menim pohlad na takeho cloveka. ako to moze vobec vyslovit, ze ho to nezaujima. ale presne, takych potrebuju, co sa o nic nezaujimaju, nevedia, len pridu, prikyvnu na odporucenie sestricky, aby po ockovani dali paralen a studeny obklad. je to cele zle, ale v nasich kruhoch uz celkom zacina svitat. naposledy pediatricka mojej sestry vyhlasila, ze ci jej nemoze poslat studie, z ktorych ma tie a tie informacie, ze by si to rada pozrela, lebo tiez by ( zatial len niektore ) ockovania vyradila z kalendara. a dokonca sa bavili o tom, co im tlacia na RUVZ do hlav, ako odbavit neockovanych a pod. takze su aj lekari, ktori rozmyslaju a vsimaju si, ze nie vsetky deti reaguju po ockovani normalne.

tara
10. aug 2012

@janano ale oni necestovali s malymi detmi, asi si to zle precital. ja som pisala, ze kym sme nemali maleho... 😉 jasne, malaria sa neockuje, to vieme, len som ju tam zahrnula ako bezne ochorenie v exotike.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@tara
jasne ze RUVZ manipuluje lekarov, a taktiez ta ich smiesna komora ci co to maju.....

momentalne maju prikaz "s neockovancami sa rozpravat aj hodiny aj dni, donekonecna" 😀.......nieco na zmysel, cim viac sa rozpravame tym viac sa k zlu dostaneme az sa s nim stotoznime a budeme suhlasit aj so statim vlastnej hlavy 😀 😀 😀

a teda najhrosie co mozes pediatrovi urobit je ze sa na temu ockovanie s nim ani nebudes vobec bavit, akonahle sa das zatiahnut do debaty, tak malokto ustoji svoje nazory, lebo zvacsa ludia bojuju so svojim superegom cize tym (toto nam vstepovali odmala, vsetci to tak robia, takto by som to mala urobit) a toto superego ich spracuva do roly pokornej ovecky a svoje vlastne a prave autenticke nazory hodia za hlavu....

malokto ma take silne ego ze prebije superego......... ja ho mam

zaockujteajslnko
10. aug 2012

superego je v sucasnosti nastavene tak, ze ockovanie je "normalne" a potrebne.........cize toto zneuzivaju aj farmafirmy, a velmi velmi sa trasu o tuto hodnotu, lebo akonahle by sa ludom uvolnilo myslenie a zrazu by sa ukazalo ze "aha! ono to vzdy vzdy a vzdy ma dve strany a vzdy su tam aj zavazne neziaduce ucinky ktore ja nemusim hned alebo teraz vidiet" tak zrazu ten tlak superega na ego uz nebude taky vyrazny a ludia nebudu pokorne davat svoje deti ockovat ale zacnu sa pytat

a naozaj ziadna farmafirma nepotrebuje aby sa ludia pytali, oni si to maju dat pichnut a drzat hubu a krok a este o tom rozsirovat dalej ake nieco uzasne tym urobili pre seba a svoje dieta.....

hlavne je udrzat ludi aby sa nepytali a neskumali a nerozmyslali..... ak toto nedokazau tak cely biznis konci.....

tara
10. aug 2012

@racerunner nikto sa tu neuraza, urcite to nebol moj umysel. len som argumentovala. ospravedlnujem sa, ak si si to tak vysvetlila, boli to nazory a pozorovania. okolo mna sa totiz naozaj nachadzaju ludia, ktori maju odborny pohlad z tej druhej stranky. a jednym z nich je aj moja velmi dobra znama, ktora zije a pracuje v zahranici pre nemenovanu farmafirmu vyrabajucu vakciny. tiez mi hovorila, ze to, co sa vsetko dostane do vakcin, by nikto neveril. ziadne prisne opatrenia, ziadne filtrovanie, proste dostane sa a ostane, ziadne kontroly, tak ako si to predstavujeme a myslime. ich riaditel sa vyjadril, ze by nikdy svoje deti takym citujem "svinstvom" nedal ockovat. ide o to, ze vakcina nie je len nejaky fyziologicky roztok + nejaky ten virusik, ale o to, ako sa robi kultivacia, ako a co sa pridava a pod. taktiez primar na novorodeneckom odd jedneho mesta doslova mamickam pred odchodom odporucal, aby pockali s ockovanim, aby sa najprv dovzdelavali v tejto oblasti a potom sa rozhodli. a nakoniec aj primar infekcneho odd odporucal rodicom, ktori tam prisli s rotavirusom svojich deti, aby ich nikdy touto vakcinou nedali ockovat. deti, ktore sa zaockuju, pridu v rozpati 2dni az tyzdna po ockovani s tazkymi prejavmi rotavirusu, az tak tazkymi, ze maju napadnutu pecen. kde mohlo kojene dieta, ktore je doma len s matkou a len kojene podotykam, dostat rotavirus???? potvrdil, ze jedine z vakciny, ze niektore deti reaguju aj takto. tak dakujem pekne, inak mohlo byt zdrave, ale po ockovani uz nie. a sup rotarix aj s hexou a prevenarom spolu v jeden den, to je najlepsie pre to 3mesacne telicko. takze prosim pochop, ze nikto sa neuraza, len mam velmi vela informacii, ohlasov, pribehov..., ktore vlastne do seba zapaduju vzdy tesne po ockovani. takze aj tebe pekny vikend a verim, ze budes aj dalej hladat tie spravne informacie, ktore ta dovedu na spravnu cestu, pretoze uz si vcelku blizko. 😉

tara
10. aug 2012

@zaockujteajslnko my sme zistili, ze vlastne ani neovladaju zakony. lekarom presne nasablonuju co maju hovorit a akym paragrafom sa ohanat a vlastne ich klamu. ked sme naposledy hovorili s lekarkou, tak podla jej krokov z RUVZ nas musi nahlasit vzdy ked odmietneme ockovanie, mena, adresu, vsetky udaje. vyvratili sme jej to, ze RUVZ nie je zakonodarca a preto nemoze urcovat zakon. a teda ze zakon je iny, ako im tvrdia, a teda ze nase udaje smu nahlasovat len v pripade riesenia priestupku a kedze priestupok neriesime, tak ani ziadne osobne udaje sa riesit nebudu. a tiez potvrdila, ake maju navody na rodicov. vraj nas nemaju presviedcat, ale len informovat a doviest k spravnemu rozhodnutiu 😀 a tiez ma zacala strasit ciernym kaslom, ze ona aj sestricka a jej dcera ho mali a ze to bolo strasne, ze sa isli zadusit a pod. tak som jej len povedala: a ockovanie Vas neochranilo? tym debata skoncila.

petah82
10. aug 2012

@patulka83 proti tej rubeole sa moze dat dievca zaockovat aj v dospelosti. ked bude planovat deti a zisti, ze chorobu nikdy neprekonala a bude sa este stale ockovat, tak sa da. prekonat moze aj bez priznakov. su tu take pripady pritomne aj v diskusii. rubeola je nebezpecna pre plod. naco ockovat mini dievcatka v 15m a potom znova v 11.roku, ked ucinok davno vyprcha kym budu tehotne...

racerunner
10. aug 2012

@eaka
A smím se zeptat z jakého materiálu jsi nabyla přesvědčení o "veeeeeľmi malé šanci získať" tetanus ? Nebo se týká také o "osobní zkušenost"?