Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vavrenka
24. aug 2012

@prevenar tak som sa pobavila na tvojom zdramatizovanom prispevku o odmietnuti podpisat 😀 😀 😀 , no, musim to vyskusat, lebo som uz 2x podpisala, druhykrat som nechcela, ale presvedcila ma argumentom, ze boli na seminari a tam im to zdoraznili, ze rodicia MUSIA podpisat, tak som kvoli vyhnutia sa konflitku podpisala 😝, ale uz nepodpisem, vyskusam tvoju verziu, asi si ju vytlacim na povzbudenie 😉 😀 a pojdem krok po kroku

katarinka81
24. aug 2012

@laurinka2011 Môj synovec skončil s hrčkou na operačnom stole a bral potom dosť hnusné lieky proti tuberkulóze. Vtedy aj jeho pediatrička povedala že to mu spustilo očkovanie asi hexou a ďalšie očkovanie nedoporučila. Tá istá pediatrička inému dietatu na hrčku na krku povedala, že to môže mať zo zubov, že treba počkať a nič viac s tým neriešila. Ako to skonči uvidíme,jeho mamina to ide riešiť, keďže už zuby má a hrča je stále tam. V tomto druhom prípade dr. maminu prehovárala na dalsie očkovanie, avšak už neúspešne. Každopádne treba dalsie vysetrenia nato aby si vedela čo dalej. Dúfam že to nič nebude, ale dalšie očkovanie by som v každom prípade zvážila, prečítala si dostupné informácie a rozhodla sa.

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@pectore
co takto keby si poziadala GSK aby si spolocne s Pfizerom a WHO kupili cele google, a na slovo "ockovanie" by tam vypisovalo len ich stranky, a stranky pana Dlhuholuckeho a pana Bubana, zbytok by bol odstraneny.

Ach to by bol krasny malebny svet... Ci google chce vela za takuto korupciu? Opytaj sa ich

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@katarinka81
ani to nemohlo byt z ockovania, to je vsetkym zakazane si mysliet, co i len sa o tom zamyslat, na teba to nema dosah ci co?

GSK za vsetky hrcky sveta!

pectore
24. aug 2012

@zaockujteajslnko ...ja som ich len upozornila ze je to z protistrany silný medialny tah...nic viac nic nemej....nijak inak sa stym nestotoznujem ani to neprezivam...Povedz mi akoby si reagoval na mladez co by ti fajcievala pod oknami a zasmradzovala ti byt...tvoj extremizmus mozno bude na nieco dobry 🙂

katarinka81
24. aug 2012

@zaockujteajslnko Ona má na to titul, ona si može myslieť čo chce predsa a kazdé jedno jej myslenie je správne. Ako každopádne myslenie každého dr.... Ale nie krivdím jej teraz. Keď je to očividné tak ona je z tých ktorá uzná a uznáva nežiaduce účinky vakcín. Jej veľmi dobrá kamarátka, tiež lekárka, mala poškodené dieťa autizmom po očkovaní, čiže táto naša lekárka nie je taká radikálne za očkovanie. Dalo sa s nou pekne podebatiť, doniesla som literatúru, grafy...a ona si naštudovala :o) A dodnes mňa ani nikoho z dalších mojich známych odmietačov nenahlásila

eaka
24. aug 2012

@pectore Ešte že si ich upozornila, kde by bez Teba celé UVZ bolo, sa divím, že doteraz fungovali, než si im Ty začala radiť.. to je ako s tými vakcínami, bez nich by svet tiež nebol... takisto aj UVZ vlastne začne reálne existovať až teraz vďaka Tvojim upozorneniam.. Určite si nad vchod napíšu "Sláva Pectore" alebo to hodia do latičniny a bude to nové motto celej vakcinológie, ktorú si zachránila..
😉

pectore
24. aug 2012

@eaka ja sa stoho nepoprdkam.... pisem to co si myslim a tam kam chcem aby sa to dostalo.... mam len jeden hlas...a to byva bezvýznamne... preto by sa mohli pripojit aj dalsie mamicky a napisat priamo na UVZSR ...a informovat ich co sa deje pripadne upozornit ze sa nevedia rozhodnut ake zaujat stanovisko.... Pretoze extrem nieje cesta ale na druhu stranu treba vediet pravdu.... Treba pozorne pocuvat obydve strany.... ja tu nevediem odboj.... ja som len zvedava co s toho je pravda... Ani UVZSR neverim na 100% je to skor tak 50 na 50.

ingusa
24. aug 2012

Ahojte..po tom co som kamoske dala link"ake nez.ucinky malo vase dieta po ockovani" aby som ju upozornila na mozne rizika jej dt.povedala "zopar" veci..
1. Volakedy boli ovela toxickejsie a skodlivejsie vakciny ako su teraz..teraz su bezpecnejsie..
2. Ci videla dieta s ciernym kaslom?ze ona ano..aj ako zomieral..a toto dieta nebolo ockovane lebo matka odmietla..
3. Ze bude platit pokutu 336 eur, vraj to si len rodicia myslia ze do 50 eur
4. Ak odmietne musi podpisat nejaky papier
5. Neockovane dieta ma problem vycestovat
6. Neock. dieta nezoberu do skolky ani do skoly(vraj pytaju ock.preukaz)
7. Vraj neziaduce ucinky su vysledkom toho ze dieta uz v sebe nieco ma..

Samozrejme zaockovat da a aj poslednu MMR vakcinu...

pectore
24. aug 2012

@ingusa
-legislativa asi nebude taka prisna... pokuta 336 ... bude asi horna hranica. A aj tu boli prispevky ktore uz absolvovali tento ukon a nebolo to 336 ale o dost menej.

- to ze vyvoj vakcin ide dopredu je logicke... tiez si myslim ze v minulosti na tom musely byt teda horsie nez dnes.
- mala by podpisat prehlasenie o odmietnuti...ale zavyisi asi od doktora ako si na tom potrpi.
- Neockovane deti mozu mat problemy s vycestovanim...aj slobodavockovani sa vyjadruje ze byto nemal byt problem...no neznamena to ze nieje. Do USA ho isto nepustia.
- to stou skolkou nieje pravda ...dieta musia do skolky zobrat ..i ked si myslim ze ako kde... proste ta odmietnu a daju si svoje dovody a teba moze aj rozdrapit...skratka ti povedia ze uz nieje miesto a vezmu radsej niekoho zaockovaneho....necudovala by som sa tomu.
- A neziaduce ucinky zavisia od citlivosti jedinca, genetiky...
- to ze sa rozhodla ockovat schvalujem ale mala by byt stale opatrna a neockovat dieta ako barana. Ale trvat na dolsednom vysetreni zdravotneho stavu.

tod moj nazor.

ingusa
24. aug 2012

Este sa optam...nam chyba posledna hexa vakcina a synflorix resp.prevenar..1/2 roka ubehlo a maly ma 13 mes.Od posl.ockovania mal vyhadzane brusko a hrudnik-ako take mini podliatinky a aj zacervenanie a az teraz mu to trosku zmizlo..a stale sople..teraz po nastudovani o ockovaniach nechcem dat uz nic..ale ako to vlastne je?ked ubehol taky cas museli by ho preockovavat?prevenar je vobec potrebny?co sa moze stat ked ho nedam?ake su pre maleho rizika?vdaka🙂

tamix
24. aug 2012

@ingusa naša Dr. o Prevenare povedala, že nie je celkom stotožnená s jeho potrebnosťou.

laurinka2011
24. aug 2012

@katarinka81 ahoj,a tvoj synovec mal tiež tam hrčku kde my?

gubcikova
24. aug 2012

nás má očkovanie čakať na vianoce a som zvedavá čo mi povie doktorka.je moc milá,ochotná no neviem ako zareaguje ked jej poviem že má podľa zákonu nemôže zahlásiť a že jej nepodpíšem.

inak malej prišli zatiaľ výsledky ohľadne parazitov a mikroflóry a tie sú neg.ešte čakáme na krv.tej sa najviac obávam a dúfam že nepôjde o ten lupus chúďa malé.už aby výsledky boli potom šup bylinkárke.no a som zvedavá 14,9 čo povie sono na malého hrčky.

halienka
24. aug 2012

@ingusa posledná hexa a prevenar/synflorix sú booster dávka, tzn. už po druhom preočkovaní týmito vakcínami majú deti vytvorené protilátky na cca 98 % čiže toto tretie preočkovanie je len akési potvrdzovacie, myslím, že manof by ti vedela dať aj link na štúdiu ohľadom tohto. Samozrejme ako vždy sú aj výnimky, sú proste aj deti, ktorým sa protilátky nevytvoria alebo vytvoria v minimálnom množstve, a to aj keby boli zaočkovaní 5x, to je holt tá genetika (romantická predstava o kolektívnej imunite na základe plošného očkovania v tomto smere nie je až taká istá ako si mnohí myslia, akurát nik následne neskúma, ktoré dieťa si protilátky na všetky tie choroby vytvorilo, takže reálne nikto nevie, koľko takých detí bez protilátok po slovensku chodí). Takže osobne si myslím, že tretia dávka až tak nutná z tohto hľadiska nie je, pravdepodobne ak tvoje dieťa nie je nejaká výnimka, tak už dostatočné množstvo protilátok vytvorených má. Ale samozrejme keďže legislatíva dáva za povinné všetky tri preočkovania hexou a prevenarom, tak ak sa aj rozhodneš odmietnuť, tak ti zrejme tento argument na RUVZ aj tak neuznajú a pokutu by si asi schytala.
Ešte k tvojmu predošlému príspevku:
1. voľakedy boli toxickejšie vakcíny, avšak nepichalo sa ich také množstvo ako teraz a naraz v jeden deň (napr. hexa + synflorix - 6 chorôb + 11 typov pneumokokov - v jeden deň proti týmto všetkým "ochoreniam" musí imunita začať vytvárať protilátky. To čo sa dnes napichá do detí do 15 mesiacov života je neskutočné množstvo
2. Čierny kašeľ je nebezpečný do 6. mesiacov veku dieťaťa, kedy dieťa nevie vykašľať husté hlieny a môže sa nimi zadusiť. Keďže však ako som vyššie písala pri dnešných očkovaniach tvoje dieťa získava kompletné protilátky najskôr (!) pri druhom preočkovaní hexou ( čo je u nás 5.-6. mesiac veku dieťaťa) tak si vlastne tam kde si bola. Keby tvoje dieťa dostalo čierny kašeľ pred druhým preočkovaním, tak bez lekárskej pomoci je takisto ohrozené ako pred 200 rokmi.
3. to je pravda
4. nemusí, ale môže, ak si si istá, že tam dodatočne doktorka niečo nad tvoj podpis nedopíše, čo by ti mohlo v jednaní s RUVZ prihoršiť - stať sa môže
5. záleží to od tej ktorej krajiny
6. ako píše Pectore, právo na to nemajú avšak môžu si vymyslieť iný dôvod, prečo ti dieťa do škôlky nevezmú
7. no a na to je tu pediater aby dopredu spravil dostatočné vyšetrenia aby vedel, že dieťa nič také v sebe predtým nemá a teda môže byť bezpečne zaočkované - lenže ktorýže pediater také vyšetrenie robí? Žiadny. Maximálne sa ťa spýta, či dieťa nemá zrovna sopeľ alebo tak. To je celé vyšetrenie pre očkovaním. Proste riskujú a potom povedia, no zrejme niečo v sebe mal. Nehorázny alibizmus, čistý hnus toto. A to je na tom to najstrašnejšie, je to povinné, nikto ti dieťa predtým riadne nevyšetrí a potom, ak sa niečo stane, nie je toho, kto by niesol zodpovednosť. 😠

Možno sa v niečom mýlim, informovanejší nech ma opravia 🙂

alenka600
24. aug 2012

@ingusa Zaujimave, ze tak strasne vela pediatriciek videlo zomierat dieta na jednu z chorob, proti ktorym sa ockuje.....uz len keby sme spocitali, kolkym sa lekarka (vseobecna detska lekarka podotykam!) vyhrazala tym ako jej doslova na rukach umrelo dieta, tak je to zaujimave 🙂
podpisovat nic nemusi, to je blbost.
Vycestovanie? No zalezi samozrejme na tom, do ktorej krajiny. My pendlujeme hore dole po Europe a absolutne nikoho to nezaujimalo. Tak nech si zvazia, ci s nim chcu ist mimo Europu, ale to uz je zase aj vec inych ockovani, nie len povinnych. A tu by som zase ako obvykle nadhodila moju oblubenu otazku - a co polovica Europy,ktora nema povinne ocko? Ti necestuju?
(na pobavenie - nas suseda strasila, ze nas nezoberu na detske plavanie bez ocko preukazu, tak jej manzel povedal, ze boli mse, pacilo sa a dakuje, ze spominala ocko preukaz, ze on svojim "doktorskym skrabopisom" to podpisal, ze to mame zaockovane 😀 😀 😀 😀 suseda skoro odpadla, lebo sa boji, ze sa jej dieta nakazi vzduchom od nasho dietata neockovanostou 😀 😀 😀 😀 hlavne sa boji tetanu 😎

nikimax
24. aug 2012

@ingusa ja len stručne, tak za seba, ako to vidím ja: 1. je zaujímavé, že ani tie toxické ani menej toxické vakcíny nemajú/nemali problém pichať doktori do ZDRAVYCH detí, 2.typický zastrašovák, prečo umrelo, to ho neliečili a kto to bol?3. pokuta môže , ale nemusí byť- závisí od konkrét. spádového RUVZ,4. nemusí podpísať nič, s čím nesúhlasí, 5. s cestovaním dieťaťa nie je problém, len musí mať PAS (nie očko- preukaz 😀 )6. sú škôlky, ktoré očkovanie detí nezaujíma, školy to isté- dochádzka je povinná pre všetkých, 7.presne tak- než. účinky sú výsledkom toho, že dieťa má v sebe chémiu, jedy a éčka z vakcín a liekov./// Tvoja kamoška zabudla položiť lekárke kľúčovú otázku : kto bude zodpovedný za než. účinky, príp. poškodenie zdravia a vypýtať si príb. leták na prečítanie....

nikimax
24. aug 2012

@ingusa ešte som zabudla, keby mne toto rozprávala pediatrička našich detí - s plnou vážnosťou, tak beriem karty a viac ma neuvidí ( čo som aj reálne spravila, len naša nevedela o očkovaní ani týchto 7 úžasných vecí v bodoch) 😠

kkl82
24. aug 2012

@pectore prepac, ale to s tym usa je dobry blud. ja som v usa bola minimalne 20x a nikdy odo mna NIKDE nepytali ockovaci status. kompletne ockovanie sa ziada len ak chces studovat v usa na zakladnej/strednej skole, ale aj tam staci mat zakladne ockovania. na vysokej to uz tiez nikto nepyta, aspon odo mna a mojich spoluziakov nikto nepytal. netvrdim, ze to tak maju vsetky skoly, urcite sa najdu skoly alebo staty, ktore to vyzaduju... ak si turista, tak na tvoj ockovaci status zvysoka kaslu...
@ingusa cestovanie nie je problem, ako napisala @alenka600, to akoze obyvatelia zapadnej europy, kde ockovanie nie je povinne, nikam necestuju ani nestuduju mimo svojej krajiny?

pectore
24. aug 2012

@kkl82 myslela som studijny pobyt

katarinka81
24. aug 2012

@laurinka2011 Mal ich viacero, aj v podpazusi aj na krku, ale vyberali mu len tu v podpazusi, ostatne sa stratili po liečbe

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
24. aug 2012

@pectore
kazdy kto uz len ide do USA je automaticky podozrivy z uspesnej lobotomie mozgu... takze neviem ako teba, mna nejake USA vobec netrapi

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@ingusa

1. Volakedy boli ovela toxickejsie a skodlivejsie vakciny ako su teraz..teraz su bezpecnejsie..

toxicita je celkom nieco ine ako pocet antigenov, to ti asi nevadi 😀 to je ako pocitat pocet plodov na strome cez mnozstvo dreva.....samozrejme koho by to trapilo ved hlupost sa v dnesnej dobe dokonca nosi a je "trendy"....

2. Ci videla dieta s ciernym kaslom?ze ona ano..aj ako zomieral..a toto dieta nebolo ockovane lebo matka odmietla..

ano, to vzdy ked "umiera" to mnzostvo deti v SR na tetanus, alebo cierny kasel, tak sa tam usporiadavaju cele zajazdy kde sa ludom ukazuje "vidite, takto to dopadne ked nepocuvate GSK a Pfizer!"

3. Ze bude platit pokutu 336 eur, vraj to si len rodicia myslia ze do 50 eur

Vies, musis zaplatit poplatok za nepocuvanie skorumpovanych uradnikov a to ze nedas pichnut jedy a toxiny ktore tvoje dieta malo, ide len o to ci ti to za tych cca 80 eur aj stoji, Naklady na licecenie dietata poskodeneho ockovanim a strata z jeho poskodenia su asi v rozmedzi tak mozno 80 000 eur za zivot. Cize je to nepochybne vyhra nezaplatit skorumpovanym uradnikom nejakych 80 eur, ved si to zaiste mozes dovodlit, ty na to mas!

4. Ak odmietne musi podpisat nejaky papier

nemusi podpisat vobec nic, ajtak z pohladu prava je akykolvek "musi podpis" nezakonny, cize len na toto treba upozornit kazdeho co si vynucuje nejaky podpis, ze podpis je pod natlakom a vynuteny a postupujes to okresnej prokurature... alebo svojmu pravnikovi..... a hned dotycna skorumpovana lekarka sklapne....

5. Neockovane dieta ma problem vycestovat

fuha, cize rakuske, nemecke, anglicke deti atd. atd. vobec nikam necestuju?...........to vela vysvetluje, !!!! 😀

6. Neock. dieta nezoberu do skolky ani do skoly(vraj pytaju ock.preukaz)

ak chce skolka zarobit zoberie aj neockovaneho martana!..........

7. Vraj neziaduce ucinky su vysledkom toho ze dieta uz v sebe nieco ma..

akoze pol deci? alebo akoze nebodaj nejake ine ockovanie? ja som zase pocul ze negativne ucinky su preto lebo si nezaplatila dost na daniach, tak takej matke patri potom vakcina 4. triedy po datume spotreby, a toto mam z takeho isteho zaruceneho zdroja 😀 😀

bobocka
24. aug 2012

inak aj mne dr povedala,ze nezaockovane dieta sa s usa moze rozlucit-mozno sa to tyka ozaj len deti,lebo ja som bola v usa a nik odomna nic nechcel a aj moj muz tam prave je a ziadne potvrdenia od lekara mu nebolo treba...

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@bobocka
v USA si ta preveri CIA, FBI, NSA, a podobne na to ci nahodou nemas arabske korene a ci nie si nahodou tak trochu teroristka a vytiahnu si z google mailu ake odosielas emaily, ci neonacisticke, alebo teroristicke alebo nejake take podobne......

toto ich trapi najviac nie ockovanie..........kristepane vsak v USA miliony ludi vobec nema zdravotne poistenie a lekara nevideli mozno nikdy v zivote........ 😀

bobocka
24. aug 2012

@zaockujteajslnko vsak aj viem.ja nechapem preco niekto strasi s tym,ze neockovany sa za hranice nedostane,ked sa dostane.hovorim ani ja ani moj muz sme nic od lekara nepotrebovali a uz vobec nie ockovaci preukaz.ale zas je pravda,ze neviem ako to je ak niekto cestuje s malym dietatom.k tomu sa nemozem vyjadrit kedze o takom pripade neviem.ale aj tak je to podla ma blud,lebo ak by uz aj mali problem s neockovanymi ludmi vstupujucimi na ich uzemie,tak by bolo jedno,ci ide o dieta alebo dospeleho.pre nich by bol predsa kazdy neockovany nosicom choroby(hovorim pre nich,nevnimam to tak aj ja) bez ohladu na vek.takze mne osobne z toho vyjde,ze prave tento strasiak je ozaj len a len strasiakom 🙂

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@bobocka
a kto by "certifikovane" tie "ockovacie preukazy" vydaval? 😀 .......ved oni nasich lekarov ajtak neuznavaju.......
neviem si ani predstavit ako by si "overili" ci nejaka MUDr. Jana Sprosta vobec naozaj je lekarom 😀.........ved toto nedokazu ani nase slvoenske urady 😀

lyenka
24. aug 2012

z vlastnej skusenosti pri vstupe do USA nikoho nezaujima ci je alebo nie je dieta ockovane 🙂

aduskatt
24. aug 2012

@zaockujteajslnko ake pekne meno si vymyslel tej fiktivnej lekarke, si mi spestril piatkovy vecer🙂, ze
MUDr Sprosta 😀 😀 😀 😀 😀 skoro mi zabehlo