Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

andrejka1974
1. sep 2012

@halienka ja viem viem ze ak sa po ockovani nieco vyskytne tak mate potom strach tak ako ked nedas a stane sa to co mne vtedy sa este neockovalo ale naozaj ja by som to uz nechcela zazit ja som uz jedno dieta stratila z ineho dovodu ☹ ☹ ☹ a som rada ze sa to nestalo aj s tymto druhym tak radsej davam ockovat

halienka
1. sep 2012

@dankakk výborný nápad 😉 by sa to tu skľudnilo a prečistilo, lebo teraz sa tu skutočné žiadosti o pomoc normálne strácajú a nik na ne nestíha poriadne odpovedať. 😉

lenaluci
1. sep 2012

Riešili ste poškodenie zdravia svojich detí cez úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou?

andrejka1974
1. sep 2012

@mandarinkadarinka on vtedy este mmr ockovanie nemal mal ho az potom neskor a dovtedy bol zdravy a po inych ockovaniach ziadny problem nemal a u neho bolo potvrdene ze takto zareagoval na pneumokoka mne to nik nevyhovori vy mate svoj nazor ja svoj navzajom si to urcite nevyhovorime kazdy sa rozhodne ako mysli

andrejka1974
1. sep 2012

@halienka inac napisala si to krasne aspon niekto ma tu pochopil po tom zazitku fakt nerisknem nezaockovat moje deti

halienka
1. sep 2012

@andrejka1974 veď práve, ja to presne chápem a úplne chápem tvoj postoj, na tvojom mieste by som reagovala tak isto. 🙂 Len je mi ľúto, že málokto chce chápať strach žien z opačnej strany barikády, dokonca po takých hrozných veciach čo prežili ich ešte pranierujú, odsudzujú, kritizujú, obviňujú z kadečoho, ťahajú po úradoch a pokutujú. Si skús predstaviť, že po tom čo ty si zažila by sa ešte k tebe takto správalo okolie, je to hrozné. Tak ako ty píšeš, že už by si to nechcela nikdy zažiť a preto dávaš očkovať, tak ani oni by už nechceli zažiť to čo zažili a preto očkovať práve nedávajú. Oba postoje sú pre mňa úplne pochopiteľné. Každý predsa ďalšie rozhodnutia robíme podľa svojich skúseností 😉 🙂

lenaluci
1. sep 2012

@halienka po tých hrozných veciach, čo prežili vás pokutujú? Začo?

manof
1. sep 2012

Kto chce vitD (prípadne aj niečo iné) od Swansonu, nech mi napíše na mfillo@gmail.com adresu a počet kusov
http://www.swansonvitamins.com/SW1368/ItemDetail
Koncová cena (po započítaní DPH, dopravy a cla) bude snáď do 11 €.

Budem objednávať túto chrípkovú sezónu len raz, uzávierka o týždeň, tzn. 8.IX.2012 o polnoci.

Dodávku (po prejdení colným úradom) očakávam najneskôr v prvej polovici októbra, tzn. na začiatku chrípkovej sezóny.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natas4
1. sep 2012

@mandarinkadarinka ked si taka mudra, tak mi napis kolko deti umrelo na cierny kasel po zavedeni ockovania...

andrejka1974
1. sep 2012

@halienka aj pre mna ja ich chapem aj s tej druhej stranky mne keby sa take nieco stalo asi by som sa zblaznila rovnako ja to nikomu nevycitam nikoho nepresviedcam maju to tazke aj oni a mala som to aj ja ja som im len chcela ukazat aj tu druhu stranku a nerozoberam to dalej ale nepacia sa mi reakcie niektorych ktori ta tu fakt osocuju za too co spravis ci tak alebo tak je pravda mas problem po ockovani nemal by si platit pokutu ak odmietnes dalej ockovat

prevenar
1. sep 2012

@mandarinkadarinka ...urcite sa nechysta ..ma tu plno ludi co "zivia" jej mentalne poskodenie 😀 ..a kym tu ma "jedlo" kam by chodila ? do temy kde sa na nu kazdy s prepacenim vyserie ? to by nebola ta prava zabava predsa. 🤐

natas4
1. sep 2012

@andrejka1974 mandarinka je velmi mudra, ona predsa najlepsie vie, ze preco tvoje dieta malo pneumokoka....naozaj nechapem ako moze niekto takto cez net s takou drzostou a arogantnostou tvrdit, ze nejake dieta urcite ochorelo po ockovani...vies tu ti povedia, ze ked nejake dieta o desat rokov po ockovani pichne v zadku tak to ma urcite z ockovania

sorciera24
1. sep 2012

@natas4 myslim, ze tu najdes celkom pekne grafy, popozeraj, je to prehladne...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_in...

desszi
1. sep 2012

@pectore minimalne 100 stran som neprispievala, tak neviem, preco adresujes nieco mne, ale budis, asi mas cas odklikavat kto co "lajkol". Mas pravo na svoj nazor, ale nehovor o ludoch, ktori si niecim presli, aki su a preco. Ti ludia su dost zreli a skuseni na to, aby vedeli co a preco robia. Prax a teoria su dve rozne veci. Ja si za svojim nazorom stojim, nemyslim, si ze som preto zla a uz vobec za tym nevidim genocidu. Pekne reci typu, ze mi je "zivot cudzich ludi a deti dolezity" sa prejavia az v krizovych situaciach. Prepac, ale ja nehodlam svoje predtym zdrave dieta obetovat preto, aby som nahodou "nerozbila" teoriu kolektivnej imunity, ktora stoji aj tak len na zlomenych nohach. To by som musela mat psychiatricku diagnozu. A urobila by som to znova a znova. A poviem to uplne exresivne, ja s prepacenim seriem na celu kolektivnu imunitu a zdravie deti, ktore mozu a nemozu byt ockovane. Rovnako ako sa cely system vysral na na nas a na vsetkych, ktori maju takymto sposobom postihnute dieta. Ked ty tak hodlas robit, je to tvoje rozhodnutie. Mas dieta ockovane, nemas sa coho bat. Bodka.

halienka
1. sep 2012

@andrejka1974 to je práve tá dôležitá jedinečnosť každého z nás, ktorá sa v tomto plošnom očkovaní neberie do úvahy, tvoje deti môžu byť nejako geneticky predisponované ku komplikáciám z pneumokokových infekcií a preto pre ne toto očkovanie skutočne môže byť veľký prínos. A tým pádom je super, že je tu takáto možnosť zaočkovať ich. Problém je, že existujú aj deti, ktoré zas môžu mať genetickú predispozíciu prudko reagovať práve na niektoré očkovanie, nejakú zložku v ňom atď. a to sa neberie moc do úvahy, pred očkovaním to skutočne nikto nezisťuje, jednoducho sa automaticky zaočkuje a potom keď nastane problém už je neskoro, nikto si nechce priznať vinu, no dieťa a matka majú niekedy zničený celý život. Práve preto ja som za čo najindividuálnejší prístup k tejto problematike, lenže samotné povinné plošné očkovanie túto individuálnosť vylučuje a preto s ním nesúhlasím. Preto je tu aj táto diskusia, takéto ženy málokto chápe, potrebujú radu a podporu a pomoc od niekoho. Mrzí ma, že mnohí si to mýlia s diskusiou, kde môžu zvesela nadávať neočkujúcim, obviňovať ich z kadečoho, lebo veľká väčšina tu pôsobiacich má už tie ťažké skúsenosti za sebou a neurobila toto rozhodnutie len tak z ničoho nič. Potom samozrejme na to už reagujú podráždene, dokonca už aj na tých na ktorých by skutočne nemuseli - viď reakcia od @mandarinkadarinka . Píšem ti to takto všetko preto, lebo si ako málokto prišla síce s opačným názorom ale vôbec nie s vyrývaním a nejakou snahou presvedčiť nás o omyle, alebo hľadaním každej možnej skulinky v našich komentároch a debatách a to sa mi na tebe páči 🙂

natas4
1. sep 2012

@sorciera24 ano to som si pozerala...ja som len reagovala na mandarinku, ktora pise ze ockovanie proti ciernemu kaslu nechrani male deti...preto som sa pytala kolko deti umrelo na cierny kasel PO zavedeni ockovania...aj na strane 9/18 kapitola 3.4 je odpoved

senoble
1. sep 2012

@pectore dala si sem video s Maximkom,zdrave dieta,rodicia veria lekarom,statu....a co za to dostali?!!!!!co dostane farma firmi?peniaze za lieky a liecbu!!!!
neplitvam na teba svoj cas vysvetlovanim!!!!!uz sa nevies branit a asi uz svoje dieta ockovat nedas!!!!

sorciera24
1. sep 2012

@natas4 ja by som enpozerala len na umrtnost, ale hlavne na chorobnost...umrtnost bola vysoka halvne okolo obdobi vojen, ked pozries.....logicky, nedostupnost liekov, zle hygienicke podmienky....myslim, ze teraz je chorobnost dost vysoka (umrtnost nie....kedze liecba je jednoduchsia a dostupnejsia....),,,,inak dieta do 3 mes. je ohrozene uplne (kedze este nema zaidne ockovanie...a dieta do roka v podtate tiez...lebo az v roku je vakcinacia dokoncena (3. davka).....hmm

natas4
1. sep 2012

@halienka nikto tu nepopiera ze nie su deti, ktore maju NU po ockovani a zavazne komplikacie...paci sa mi tvoj posledny prispevok co si pisala Andrejke...pises ze pre Andrejkine deti moze byt ockovanie prinos...len ja mam taky pocit, az presvedcenie ze vela vela diskutujucich tu je nazoru, ze ockovanie je uplne zbytocne, skodlive pre vsetkych a neprinieslo nic dobre

natas4
1. sep 2012

@sorciera24 dieta ma prve mesiace po narodeni, este dost protilatok od matky...ano vsimla som si aj chorobnost, ale nie je dramaticky vysoka, co pripisujem aj ockovaniu, aj lepsej hygiene...ockovanie proti CK nechrani cely zivot, najnovsie sa uvazuje, ze by sa mal CK preockovavat kazdych 15 rokov spolu proti tetanu a zaskrtu

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@pectore
ked opovrhujes ludmi co si vazia vlastne dieta viac ako ine, tak ako ti teda moze zalezat na inych viac ako na sebe a svojom dietati? 😀 ........ak opovrhujes citmi jednotlivca tak ako mozes priznavat a aplikovat tieto iste city nejakej mase alebo skupine? 😀 😀 😀 😀 😀

dievcatko ty to mas v hlavke dost pomiesane, sama netusis co vlastne chces.....

sorciera24
1. sep 2012

@natas4 protilatky ma dieta proti infek. ochoreniam...ale tie velmi rychlo klesaju, proti ciern. kaslu ma protilatky len vteedy, ak mamicka cierny kasel prekonala a dojcenim mu ich pekne odovzda....ale kedze dnes malokto ten Ck prekona, protilatky nie su a ako vravis, protilatky z ockvoania su ucinne par rokov, z prekonanej choroby cca 30 rokov (resp. dozivotne).....

halienka
1. sep 2012

@natas4 prepáč, idem uspávať malú, dúfam, že kým bude spať tak sa mi podarí odpovedať ti, lebo to je trošku na dlhší príspevok - aspoň pre mňa 😀 😀

prevenar
1. sep 2012

@andrejka1974 problem je ze "stat sa nieco" proste mozne... ano na tejto planete sa ti skutocne moze nieco stat, alebo tvojmu dietatu... moze ochoriet a zomriet v kartach zivota je aj takato. avsak , vtip je v tom ,ze vakcina ti v tom probleme nijako nepomoze ..skor naopak. dieta ti kludne ochorie a kludne sa mu moze "nieco stat" aj ked je total plne zaockovane. uvadzane cisla ucinnosti vakcin su totizto podvod. je to skutocne len obchod zo strachom ... "prasok proti tigrom" - ako som uz pisal ten vtip davnejsie. pod psychozou "spravit pre dieta VSETKO" vrhnu vlastne dieta do priepasti ktorou je vakcina a potom sa prizeraju javom o ktorych netusia odkial prisli a topia deti v dalsich a dalsich liekoch ..mnohi to zazili na vlastnej kozi , nechci byt silou mocou dalsia .

ako som uz pisal na predoslej strane ..taky zoznam otazok na zamyslenie. precitaj si ho a zamysli sa , zisti si REALNE cisla nakazenych a tych co zomreli (napr. poslednych 10r ) ..zabudni na to co si MYSLIS a comu VERIS ..zisti si FAKTY na oficialnych uradoch. zisti si za co su bezne odsudzovany sudmi vyrobcovia vakcin , ako "testuju" svoje produkty ,,akym sposobom kontroluju zlozenie vakcin organy nasho statu kt. im udeluju povolenie na masove pouzitie atd, atd. k tvojej ceste za poznanim ti zelam samozrejme vela stastia a vytrvalosti. oplati sa .

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@natas4 prosim ta, ako kde sme? ty poznas druh pneumokoka, ktory praska cievy? no ja nie, ani som o takom nepocula.... ani ziadny lekar o takom nepocul ani nechyroval. ja som sa jej snazila vysvetlit, ze k tej diagnoze bol pridruzeny pneumokok, ktory mas aj ty bezne v hrdle moja, ked si das spravit vyter, sama sa presvedcis....

mne uz ozaj lezie na nervy, ked niekto tvrdi, ze jeho dietatu skoro pneumokok potrhal cievy... pneumokok sposobuje uplne ine ochorenia ako purpuru.... postaci ti, ked si daco o nom vyhladas a presvedcis sa sama, pre mna za mna, chod na stranku ockovanie.org a tam sa docitas, ze pneumokok praskanie ciev nikdy nesposobi. ja neviem, o com tocis?

ved ked mas zdroj na pneumokoka, co nici cievy, tak rychlo sup sem s linkom.... normalne sa ti uklonim a ospravedlnim

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@mandarinkadarinka
mozno praskali cievy z nedostatku vitaminu C 🙂 take to je jednoduche.... ale hned to bude pneumokok a pod ho ockovat.....

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@zaockujteajslnko ja uz som normalne v depresii z tejto mudrosti ludi :(

andrejka1974
1. sep 2012

aky ste tu mudry u nas sa to stalo bolo to tak a nik mi to nevyvrati ani vy , mozte si tu tocit co chcete ja mam svoju pravdu vy svoju

prevenar
1. sep 2012

@mandarinkadarinka 🙂 hlavu hore ..to je ich zivot a ich rozhodnutia . ty si hlavne zariad svoj zivot a tvojej rodiny. informacie si podala , to ze ich niekto nema cim pochopit uz nie je tvoj problem. nie ? 🙂