Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

yanus
2. sep 2012

@zuzuj neockovali ma pocas tehu, myslim ze to robievaju len mimo tehotenstva...je to vramci bezneho vysetrenia v tehu ako hiv, toxoplazmoza a aj protilatky proti rubeole, ockuju az po porode ked tak..nasledky malo mmr este v puberte

mikymiky
2. sep 2012

@tamix Gratulujem! Hlavne vela zdravicka, vsetko ostatne sa uz utrasie 🙂

zuzuj
2. sep 2012

@yanus hej pochopila som, myslela som tym, že super sa to da, že to bude vhodne pre dceru ked bude dospela doočkovať pripadne rubeolu, lebo MMR nedam aj keby ma mali zavriet.. 😠
Uvidime stale dufam, že ju hadam prekona dovtedy uplne bez problemom a nebudem to musiet riešiť...
Inak u nas sa da vyšetriť na rubeolu , robia to na serologii v HPL , lekari samo robia problem...ale ako samoplatca sa to da. S inymi ako som pisala tieto 5-6 choroba a enterovirus je problem aj ine - v HPL robia len PCR a to su protilatky len ked sa odoberie krv v uplne akutnom štadiu choroby...ktora byva akutna kratko a lepšie su serologicke testy IGM a IGG a tie robia len na urade verejneho zdravotnictva..da sa to zistit neskor a praveže až pi 2 tyždnoch protilatky stupaju od prepuknutia choroby...kde sa však neda samoplatit a lekari to nepošlu vyšetriť nikdy...aj ked si tehotna a jasne su to virozy ktore netreba riešiť ale plod poškodzuju...a je to svinstvo že sa toxoplazmoza a rubeola zistuje a hoci maš jasne priznaky herpetickych virusov to ti nevyšetria..LEbo to nie je zvykom a bla bla bla....proste socializmus a obmedzene tabulkove myslenie naveky....Musia proste vymriet 2 generacie a hadam už dalšie generacie budu mat flexibilnejšie myslenie a pristupovat k pacientovi ako individualnej bytosti s jej problemami a podla toho vyšetrovať krv. a pod.

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 no ked myslis, tak sa teraz podme vsetci zaockovat proti pneumokokom, aby sme nedostali vaskulitidu... citala som tej jej prispevok aj v teme o ockovani proti pneumokokom, kde bolo 99 percent mamiciek, ktore mali po tej vakcine NU a pisali, ze nikdy viac, iba ona prisla s heurekou: ze dajte sa ockovat, moj syn mal vaskulitidu z pneumokoka, bububu....

kedze to bolo pred 11 rokmi, asi tazko sa dopatrame k pravde, bohuzial... takze ja tuto debatu o mutantovi pneumokoka pokladam za uzavretu a radsej sa idem venovat niecomu zmyslupnejsiemu. 🙂

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 nasledky ockovania sa prejavia aj po rokoch - vid knihy strunecka alebo hirte... mozno to casom stretne aj teba (samozrejme ti to nezelam) a mozno po tom zmenis nazor aj ty

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka pre mna nie je prekvapujuce , ze v teme o ockovani proti pneumokokom bolo ako ty hovoris 99 percent mamiciek s NU....ved na co by tam chodili mamicky, ktorych deti NU nemali...ja to chapem len tak, ze Andrejka ma velmi zlu skusenost a chcela sa snou podelit, ze nie je vsetko biele a cierne...to, ze v tejto teme sa zdruzuju vacsinou ludia, ktorych deti mali NU po ockovani, tiez este neznamena, ze 99 percent deti na Slovensku ma NU po ockovani..

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka jasne ked ma po 10 rokoch pichne v zadku tak to bude urcite nasledok ockovania...sorry, ale tomuto ja jednoducho neverim....ci myslis si, ze keby sa teraz na celom svete prestalo ockovat, tak zmiznu vsetky choroby sveta?

halienka
2. sep 2012

@xlucia skús priamo adresovať otázku na manofa, tak aby si našiel upozornenie, lebo nemá toľko času aby sa prehrabával všetkými príspevkami, ak sa ho priamo opýtaš odpovie 🙂

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 praveze islo o temu: idem ockovat proti pneumokokom 🙂 a mamicka, ktora bola rozhodnuta dat ockovat asi nakoniec ani nedala 🙂 uz sa mi do toho ani nechce rypat, mna len dost zarazilo, ze vyrukuje s takouto "pravdou", ktora sa jej stala pred 11 rokmi (vtedy bol aj iny ocko kalendar ako teraz) a ani v papieroch nemala napisane, ze vaskulitidu sposobil pneumokok. ona mala dg vaskulitidu a z vyteru alebo krvi zisteneho pneumokoka (ale ten tam mohol byt x tyzdnov dlho, pretoze u kazdeho 2 cloveka je to bezna sucast ustnej mikroflory).... nechcem tu urazat nase zdravotnictvo, ale v tom case nemali lekari ani sajnu o typoch pneumomokov a o synflorixe ani len nechyrovali, ten je v SR zaregistrovany tusim od roku 2009... ja som od zaciatku iba pisala, ze pneumokoka mali pridruzeneho, ale ze urcite nebol povodca ochorenia. vaskulitidu im mohlo fakt sposobit cokolvek.... jaj a este som zabudla... ona tam pisala, ze z nicoho nic sa jej syn vyhadzal fialovymi flakmi (inak tieto flaky postihuju 1 z 10 000 zaockovanych deti) , predtym bol zdravy. podla mna, ak by mal nejaku pneumo infekciu, asi by bol chory predtym

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 to si nemyslim, niektore su dane genetikou... ale som skalopevne presvedcena, ze by sa rapidne znizila rakovina u deti, autizmus, poruchy reci a atopicky ekzem

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 rakovina u malickych deti markantne pribuda, neviem ci sa tomu venujes, ci to sledujes... nechce sa mi teraz listovat v knihach, ale sama jedna lekarka z BA detskej onkologie napisala, ze rakovinove nadory vznikaju u deti z ockovania, ked su zaockovane v dobe, ked maju slabu imunitu - a priznajme si, dnes uz kazde druhe dieta ma oslabenu imunitu, ci uz vrodenu, ziskanu alebo znicenu ockovanim... dufam, ze aspon nepochybujes, ze ockovanie oslabuje prirodzenu imunitu - ak mas normalnu pediatricku, sama ti to povie

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka mna zas strasne zaraza , ako ty dokazes zhodnotit diagnozu nejakeho dietata, ktoreho si nikdy nevidela, nevysetrovala a nic o tom v podstate nevies...z teba jednoducho citit, ze by si najradsej vsetko pripisala ockovaniu, ale tak to nie je...vygooglis si nejake info na nete a uz sa pasujes za odbornicku v urcovani diagnozy na dialku...

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 uz ma nebavi nahanat letiace kacky.... uz by sme si mohli pokecat o tej rakovine - ci to ta nefascinuje? myslim, ze proti tomu je vaskulitida nic....

... ak si si nevsimla, pisala som aj to, ze sama som mala taky stav ako andrejkin syn po ockovani tetanovkou....ale vyter z hrdla mi nerobili 🙂
... a nepripisujem vsetko ockovaniu - iba to, co ockovanie moze naozaj sposobit a aj som sem hodila link, ktory IBA CIASTOCNE popisoval ockovanie a jeho NU
.... tie skutocne NU ockovania zistime az za par rokov a vsetci budeme velmi nemilo prekvapeni

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@natas4
a co je ine ockovanie ako zavazna neziaduca umelina do tela? co akoze cakas ze to ine ma byt, alebo je?
stale dokola, ako dlho sa ludia ockuju a kolko existuje ludsky rod?......ten pomer rokov je 1:100000 alebo aj viac? to akoze telo ma byt na toto pripravene evolucne? co som blbec?!

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@mandarinkadarinka
ja si skor myslim, ze je to odolnostou ludskeho rodu, ze nie kazde dieta skonci po ockovani s rakovinou, lebo je viac nez "logicke" ze ockovanie musi viest k rakovine, cize to je skor prapodivne ze vzdy nevedie....

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka co ma ma fascinovat rakovina??? hm tak to mas zaujimavy fetis, ked teba fascinuje...skus si vygooglit vykladovy slovnik a nahod si tam slovo fascinovat 😀
- to, ze ty si mala nejaky stav, ci uz rovnaky, podobny alebo uplne iny ako jej syn ta este nerobi odbornickou na urcenie diagnozy

natas4
2. sep 2012

@zaockujteajslnko a ty na co konkretne reagujes? na ktory moj prispevok? niekde som sa stratila 😀 😀

natas4
2. sep 2012

@zaockujteajslnko citujem ta.."ockovanie musi viest k rakovine, cize to je skor prapodivne ze vzdy nevedie"...toto je najvacsia blbost co som za posldne dni citala

mandarinkadarinka
2. sep 2012

ja som napisala, ze ma fascinuje rakovina? a to kde vidis? ja som pisala o zvysujucej sa rakovine u deti, ktora moze byt sposobena ockovanim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a otazka znela: teba to nefascinuje?

ale naco sa pytam - rakovina sposobena ockovanim - to je zasa len vyplod, ze? rovno ti napisem ze nie je a to nie len vdaka tomu, ze to pisala sama Mudr z BA, ale preto, ze som toho bola viac krat aj ocitim svedkom v mojej praci.... poznam viacerych ludi, ktorych deti takto dopadli - a ano - v karte maju napisane, rakovina sposobena ockovanim

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 nebudem si otvarat vykladovy slovnik . ano FASCINUJE ma zistit, ci ockovanie sposobuje rakovinu a vrtam sa v tom denno denne.... pretoze si nezelam, aby tak skoncilo moje dieta!!!!!!!!!!!!!!!!!

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@natas4
mozno je to pre teba blbost, ale je to uplne samozrejme suvis, nevyzreta imunita + umely zasah ockovanim = poskodenie imunuty = skoro ista rakovina...... jednoducha rovnica ..........x krat sa to potvrdilo ale na slovensku to suvis nesmie mat, je to zakazane mat nejaky suvis, takze jedine sa tomu cudujes asi len ty..

careamell
2. sep 2012

Som zvedavá, aký článok z toho bude a akí odborníci sa k tomu vyjadria🙂 http://www.mamaaja.sk/redakcne-info/ockovanie-a...

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 preco si myslis, ze som asi tu? ze nemam co robit? nie! jediny dovod, preco som tu, je zistit pravdu, aby som si raz nemusela hlavu buchat o stenu, ze som vlastnemu dietatu znicila zivot a zdravie.... vies, ty mas asi pokojny spanok, tvoje dieta je zdrave, zatial nemalo NU poockovani.... ja som na tom inak - moje dieta malo DOST VAZNE NU po ockovani, moj synovec je autista a poviem ti, ze zivot s autistom nie je ziadna sranda - asi by si mala navstivit skolu pre deti s komunikacnou poruchou, mozno by ti to troska otvorilo oci...

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka trosku sa ukludni, lebo ta tu za chvilu picne...ja netvrdim, ze sa nemoze stat, ze po ockovani dietata, ktore ma oslabenu imunitu sa neobjavi rakovina...ale tiez si nemyslim, ze vsetky "rakoviny" ma na svedomi ockovanie...a vies ty o tom, ze rakovina moze prepuknut napriklad aj ked je clovek vo velkom strese? tak sa radsej ukludni, diskutovat mozme aj bez velkych emocii 😉

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@careamell
co sa tam asi tak docitame, ze my "odporcovia" sme sfanatizovana sekta hlupakov co nemaju sancu rozumiet tej vysoko sofistikvanej technologii ako je ockovanie a preto ziadna sloboda v ockovani v SR nikdy nemoze byt, lebo my (tupci) nemozeme vediet ani precitat pribalovy letak, a tak musime byt posledka krajina na svete (pred bulharskom) co bude ockovat poviinne na veky vekov......

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka poznam autisticke dieta, nie si jedina na svete...a predstav si, ze aj ja chcem pre svoje dieta len to naj

careamell
2. sep 2012

@mandarinkadarinka Bodaj by tam všetci napísali. Myslím, že ani jeden názor by nebol uverejnený.

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@careamell tak, prave som im napisala pekny pribeh - len som zvedava, ci ho aj uverejnia 🙂 ale skor, zamlcovat fakty a pustat do obehu poplasne spravy typu: pozor, osypkova epidemia sa blizi . vid posledne cislo - tak to im ide bohovsky

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@natas4
keby tvoje dieta skosila rakovina po ockovani tak napises tiez tak laxne a pragmaticky "no booze tak mal(a) rakovinu, ale ktohovie ci za to moze ockovanie, jedno dieta hore dole" 😀