Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
7. sep 2012

@lowike Máme informácie o takýchto prípisoch. Analyzujeme ich s právnikmi. Zatiaľ nevieme, odkiaľ vyšla táto kŕčovitá akcia, videl som nejaký prípis a nebol nikým podpísaný a priam z neho sršala agresivita. Možno sú aj iné prípisy, neviem.

Ak viete o tých prípisoch viac, napr. informáciu kde všade sa vyskytli, prípadne ich viete naskenovať alebo preposlať, ozvite sa na kontakt@rizikaockovania.sk

manof
7. sep 2012

@bubulka722 pokiaľ by tam bol ten olej z podzemnice olejnej, tak to nie je nejaká veľká tragédia, i keď olivový je asi lepší. Ja však mám také info, že pred vyše rokom zmenili receptúru a že tam už dávajú tie isté gebuziny, čo do Vigantolu.

manof
7. sep 2012

@yanus veď hej, ale videl som aj novší príbalový leták Oleovitu a tam boli uvedené tie isté gebuziny, čo sú to Vigantole.

manof
7. sep 2012

@lowike skús to upresniť (ktorý okres)

yanus
7. sep 2012

@manof
@bubulka722 ak by si mohla ten pribalovy letacik odfotit alebo nascanovat, bola by som ti povdacna, potom mi ostava uz len zopar tyzdnov pockat, kym mi ho znova predpisu a pojdem do lekarne ;)

bubulka722
7. sep 2012

@manof Tak si teda záväzne objednávam ten vit. D od Swansonu. Inak nechystáš teraz na jeseň besedu v NM alebo PN? Vyzdvihla by som si ho prípadne tam, pretože sme od júna 2011 neboli na RUVZ a neviem či si nás nepozvú. Pevne dúúúfam, že nie ale, je to predsa len dlhá doba. Fajné by bolo keby prešvihli 2 roky, čo je zdá sa mi premlčaná doba. Neviem ale presne od akého dátumu sa to počíta, či od prvého nahlásenia na RUVZ , od odmietnutia prvého očkovania, alebo odkedy...?

bubulka722
7. sep 2012

@yanus Mohla by som to odfotiť, ale myslím, že to nebude dobre čitateľné. Inak predpokladám, že sa na nete dá nájsť.

petah82
7. sep 2012

@duplicka o Tetane skus kuknut tieto clanky podla mna celkom odpovedaju na tvoje otazky http://www.slobodavockovani.sk/news/tetanus-a-o... http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-... niekto tu udaval cisla chorych na tetan za posledne roky @manof @hajanka, neviete konkretne cislo?

prevenar
7. sep 2012

@petah82 na mna sa vzdy zabudne 😀 rok 2000-2010 - 3 pripady v ramci nasej krajiny. proste , "epidemia" 😉

petah82
7. sep 2012

@prevenar joooj, prepac, fakt 🙂 diky za odpoved 🙂 choroba, ktorou sa oplati strasit matky v poradni s batolatami...

prevenar
7. sep 2012

@petah82 😉

heh, na slovensku sa da strasit snad hocicim , vid "tetanus" ..uz sa pripravujem na halloween , len sa neviem rozhodnut cim budem strasit ja ..rozmyslam a) kuchynska sol b) sucha fazula . ak clovek zje viac ako 5kg soli, tak zrejme zomrie ..a zaroven ak by sa niekto pokusal zjest kybel suchych fazul naraz , tak by sa mohol zadusit .. takze si neviem vybrat co je desivejsie 😀

duplicka
7. sep 2012

@prevenar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duplicka
7. sep 2012

je o ocko aj sukromka?

majusqwa
7. sep 2012

@zaockujteajslnko ale ja stale nemozem pochopit, ze mozem mat zavazny dovod na odmietnutie ockovania, a aj tak mi ti blbuni na RUVZ daju pokutu. ved nejake paky na to musia byt... ci oni maju nekonecnu moc nad vsetkym? :P

xlucia
7. sep 2012

@majusqwa ak mas kontraindikaciu na papieri, pokuta by byt nemala.

mna dnes alergolocika presviedcala ze ak nedam maleho ockovat teraz co ma byt to ockovanie v 5=6 roku, tak mi v zahranici chyti tyfus, a ked nie ten, tak isto cierny kasel, alebo hepatitidu aj na na sk 😲
ja dnes uz nemam slov.

prevenar
7. sep 2012

@duplicka ...ze vraj hej , tiez je to pre mna novinka 😀

duplicka
7. sep 2012

@prevenar a ja,ze ci ma nepridas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majusqwa
7. sep 2012

@xlucia nooo, len ono je problem s tou kontraindikaciou. kamoske skolabovalo dietatko tri hodiny po ockovani v 3. mesiaci. tym kolapsom myslim totalny kolaps srdca - ozivovali jej syna asi 10 minut, nakoniec prezil. do nemocnice s nim ist odmietla, lebo bola rada, ze zije a ak by ho tam nechala sameho, akurat by ho napichali diazepamom, aby bol ticho. a vies, co urobili pani "studovani mudri"? "ale mamicka, nebojte sa, pojdete ockovat do ockovacieho centra, tam budete pod dohladom!" dalsie ockovanie teda odmietla, kontraindikaciu jej neuznali, lekarka ju nahlasila a nech sa lubi, pokuta. povedala, ze ju nezaplati, ani ked sa na hlavu postavi. takze tak je to u nas na zapade SVK...

petah82
7. sep 2012

@majusqwa 😢 😖 otras

prevenar
7. sep 2012

@xlucia ..hmm.. co by som poradil v takomto zlozitom pripade 😖 ..ahh! uz viem , nech ide na tomograf dat si vysetrit "hlavu", ci tam nema nador, alebo nieco take . evidentne jej nieco tlaci na mozog 😀

prevenar
7. sep 2012

@majusqwa ..nahoda, ...dalsi prosim a poklusom ! 😲

prevenar
7. sep 2012

@duplicka ne 😀 😀 😀 😀

duplicka
7. sep 2012

@majusqwa toto mi pripomina kamosku,ktora zazila presne to isteeeeeeeeeeeee, len tusim ho dala pod dohladom este ockovat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

duplicka
7. sep 2012

@prevenar jaaakkkk neeeee, ty ma nepridas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,ved ja vela vecim bojim bojim tu pisat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majusqwa
7. sep 2012

@duplicka ja byt nou, najskor nakopem pediatra a nasledne tych na RUVZ. podla tohto pristupu je potom jedina pripustna kontraindikacia pre neockovanie smrt. my teraz na konci septembra ideme neockovat, tak som zvedava. o RUVZ v SE vela neviem. jedna mamina mi pisala len to, ze ju este nepredvolali. tak som zvedava.

majusqwa
7. sep 2012

@duplicka a este som zabudla dodat, ze neviem, ci ma nahodou nepredvolaju este pred prvym ockovanim, lebo tu su isti ludia schopni nahlasit ma RUVZ uz teraz :D

zaockujteajslnko
7. sep 2012

@duplicka
dohlad to akoze tam priamo Dluholucky stal a priamo jej to pichol a dalej uz hned isiel na tu svoju luxusnu dovolenku co za to mal? 😀 alebo ako sa mysli ten "dohlad" ze akoze je na dohlad defibrilator? 😀 😀 asi som blby ale nechapem co myslia "dohladom" ked niekto dostane alergicky sok a umrie 😀 tak mu moze byt akykolvek dohlad k nicomu a podobne

duplicka
7. sep 2012

@majusqwa ved to si predstav, len vies zas rok 2006 bol troska inec co sa tyka informovanosti ako rok 2012 a uprimne, kvantum ludi maximalne doveruje lekarom a tym padom aj vakcinam. ja som protiliekova a dr navstevujeme len na povinne prehliadky . hrozne,ze, ale vidis slepo doverovala a isla opat na ocko a podotykam, ze maly bol neustaleeeeee choryyyyy , len to je ta slepa dovera ☹ ☹ ☹ ☹