Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

smary
13. okt 2012

@prevenar napriklad moja doktorka si preockovanie na tetanus sleduje, minuly rok ma volala niekolko krat na preockovanie (nedala som sa)...takze zalezi od lekara, ale zatial ja osobne som sa stretla s tym, ze ludia v mojom okoli chodia a preockovani su...a okrem ineho som sa pri tom odmietnuti dozvedela, ze keby som si to rozmyslela a napriklad o 5 rokov sa chcela dat preockovat, tak vraj by som uz potrebovala viac davok (asi 3) a musela by som si to hradit sama...a tiez som sa dozvedela, ze nikdy neviem, kedy ho dostanem, lebo vraj mali minule pacientku, co si pricvikla prst do zipsu, dostala otravu krvi a prisla o prst ale uz mi sestricka nebola schopna vysvetlit ako tento pribeh suvisi s tetanom😝 (ale tak, uz si pre istotu davam pozor pri zatvarani a otvarani zipsu😀😀)

katrenka111
13. okt 2012

@prevenar 😉 nemam tolko casu na listovanie tolkých stran ☹ 😉

prevenar
13. okt 2012

@smary LOL , ze zips 😀

- otrava krvi a tetanus su dve absolutne odlisne veci a spolu nijako nesuvisia. tiez nechapem , to su tie lekarske zahady , mali sme tu uz nejednu taku 🙂

prevenar
13. okt 2012

@katrenka111 to je uz tvoja vec 🙂 trva to tak 2-3 hodiny +/- ..ale ked nemas, tak nemas , co uz 🙂

v kazdom pripade vela stastia pri rozhodovani.

vlnka81
13. okt 2012

@katrenka111 ahoj moja, pozri si tuto stranku http://vakcina.szm.com/ prestuduj co zvladnes a ak budes mat konkretne otazky tak sa ozvi. je toho strasne vela, tazko sa odpoveda v par riadkoch na taku zavaznu a zlozitu problematiku...nenechaj sa odradit, drzim palce 😉

manof
13. okt 2012

"Hlavný hygienik Ivan Rovný bezočivo klame (Ad: Hlavný hygienik SR prezradil detaily o povinnom očkovaní)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlavny-hygi...

manof
13. okt 2012

@katrenka111
Tak ak máš veľmi málo času, tak tu sú 3 rôzne úvody do očkovania od 3 rôznych doktorov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

To prvé má 8 dielov + 1 diel otázky/odpovede, to druhé má 10 dielov a to tretie je vlastne taká útla knižka so 16 kapitolami + úvod.

Tak aspoň na toto by si si fakt mohla nájsť čas, lebo to je alfa-omega.

katrenka111
13. okt 2012

dakujem Vám krásne 🙂

vlnka81
13. okt 2012

@prevenar no 2-3 hodiny prebruzdenie tychto stranok netrva - kedze musis kym nepoznas znacku pectore citat aj tie jej koniny 😉

mikymiky
13. okt 2012

@prevenar no co uz so mnou, s romantickym blazonkom 😀

mikymiky
13. okt 2012

@manof dakujem za upozornenie, @prevenar uz ma stihol vratit na planetu Zem 🙂

petot
13. okt 2012

@smary Lekárka zrejme nie je oboznámená so stavom lege artis. Človek, ktorý už niekedy v minulosti absolvoval základné očkovanie 3 dávkami, sa už NIKDY nepodrobuje opakovaniu základného očkovania, nech by už uplynul akokoľvek dlhý čas. Dáva sa vždy už len jedna dávka (preočkovanie).

nat28
13. okt 2012

@katrenka111 ale no moja, a co ty este riesis? Som myslela ze v tomto mas uz jasno. Ale nie, srandujem, zvaz si co potrebujes a ja ti prajem mudre rozhodnutie 😉

smary
13. okt 2012

@petot dobre vediet😉 aj ked nemyslim, zeby som zmenila nazor a chcela sa dat ockovat neskor...
ale mala som este upresnit, ze tuto info mi predlozila sestricka, doktorka mlcala a iba kazala aby mi zapisala sestricka do karty, ze nie som preockovana. A odvtedy sa ma ta sestricka pyta na kazdy ukon, aj na to, ze ci chem absolvovat preventivnu prehliadku, odmerat tlak a podobne😀

katrenka111
13. okt 2012

@nat28 no jo ja este zvažujem, idem studovat teda.... 😉

prevenar
13. okt 2012

@vlnka81 ..kto neprecita za 3 hodiny 300 stran riedkeho textu , kde zaroven moze preskakovat pasaze uz spominanej osoby, alebo aj dalsich osob 😉 by podla mna mal navstivit rychlo lekara 😉 nic v zlom samozrejme 😝

katrenka111
13. okt 2012

no mam dosť, to sa neda citať proste...kto ma pravdu???

katrenka111
13. okt 2012

@prevenar no asi sa pustim do toho 😉 aj ked žasnem nad určitými člankami.... 🙄

netrep21
13. okt 2012

@evicka1971 Nesuhlasim s tym co si napisala, pretoze ked sa niekot fakt seriozne zaujima o tienistu stranku ockovania, ani 10 zaockujteajslnkov by ich neodradilo do toho, aby patrali po pravde. Ak teda jeho kmentare niekoho odradia, bude to zrejme tym, ze asi mu ta pravda nevyhovuje, respektive nevyhovuje jeho svedomiu, ktore potrebuje pohladit tym, ze urobil som spravne ked som dal svoje dieta zaockovat, pretoze neockovanie podporuje aj taky exot, akym je @zaockujteajslnko.\

Prirovnala by som to k tomu, ako ked necches ist na stretavku zo skoly, lebo ti tam niekto nevyhovuje, tak odsudis celu akciu nie kvoli jej podstate ale kvoli zucastnenym.

mimi
13. okt 2012

@katrenka111 ze jeden den sa nerozhodnes, trva to niekolko tyzdnov, kym budes mat jasno v tom 😉

zaockujteajslnko
13. okt 2012

@netrep21
takemu debilovi co ho akoze ja odradim aby studoval o tom ako ockovanie skodi ludom a zabija deti, ja len prajem len nech svoje dietatka zaockuje plne a este aj navyse vsetkym co je dostupne, dokonca proti ciernemu moru, alebo aj stredozemnemu moru, alebo aj atlantickemu oceanu, a potom nech ticho trpi, ako ten ocean 😀 😀

zaockujteajslnko
13. okt 2012

Inak ako si vsimnete pan genius MUDr. Peter Liptak vo svojich panfletoch a svojich grafoch ktorymi akoze "vzdelava" vseobecnych lekarov ma vyrazny odstup od takmer zmiznutia infekcnych chorob cca rok 1972/1973 a zaciatkom plosneho ockovania 😀 😀

cize infekcne choroby zmizli prevazne o 5-7 rokov skor ako sa zacalo proti nim plosne ockovat 🙂 co akosi som sa nedocital zeby poprel alebo vysvetlil alebo cokolvek ine 🙂

neviem ako to tento genius teda tym svojim oveckam vysvetli, alebo ani jeden z tych genialnych "pediatrov" sa na toto svojho guru neopytal? alebo si to ani nevsimol? alebo sa vobec bal opytat lebo by ho poslal napit sa vody? 😀 😀 😀 😀 😀

prevenar
13. okt 2012

@katrenka111 teraz som si spomenul , ze najlepsie su na zaciatok 2 kratke videa ! to si pozri a viac ti moc ani nebude treba 🙂 ..aj ked samozrejme nasa diskusia tu ma rozhodne nezamenitelnu atmosferu 😀

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

+ ako bonus pre silne zaludky slovensky dokument o ockovani -

https://vimeo.com/40119480
nae
13. okt 2012

@katrenka111 Ahoj,
za mňa osobne ti možem povedať, že rozhodnutie o očkovaní či neočkovaní sa nevytvorí za jeden deň, nevytvorí sa na základe jedného článku. Vážim si ľudí, ktorí nám sem píšu nové a nové informácie a venujú sa tomu naplno. Ale to rozhodnutie musí v každom dozrieť.

Niekto sa síce može rozhodnúť rýchlo, ale dojde na lámanie chleba - príde k pediatrovi, ten je naňho pri snahu o diskusiu o očkovaní milučký či naopak, a človeka to može dosť nahlodať a rýchlo zmení rozhodnutie. Mám niekoľko takých známych, primárne proti očkovaniu či aspoň za odloženie, ale nakoniec sa nechali ukecať - najčastejšie argumenty boli:
- staršie dieťa vám začne chodiť do školky a začne domov ťahať infekcie, takže naozaj je vhodné zaočkovať (pneumokoky, rotavírusy, žltačka A apod.)
- jednáte protizákonne, budete mať opletačky so sociálkou, budete platiť pokutu, nevezmú vám deti do školky
- rozmyslite si to, tu vám k tomu dávam nejaké informačné brožúrky, aby ste mali dosť informácií
- naozaj som za svoju prax nemal/a nikoho, u koho by sa prejavili nežiadúce účinky, to mi možete veriť
- pokiaľ nebudete očkovať, garantujem vám, že keď vám niekto zakašle pri kočíku, bude to pre vás neskutočný stres a strach z infekcie
- nebudete mocť nikam cestovať, ani dlho chodiť na žiadne návštevy, ale ak vám vyhovuje chodiť von len na krátke prechádzky okolo domu, tak dobre

A tak podobne.
Ďalej - niekedy je nepríjemný tlak rodiny, či rozpor v názore s manželom/manželkou a najbližšími príbuznými. To vie tiež človeka nalomiť.
Prajem ti, aby tvoje rozhodovanie nebolo unáhlené a aby si zo svojho onečného rozhodnutia mala dobrý pocit hlavne ty sama 🙂

manof
13. okt 2012

Aj vo Francúzsku sťahujú z trhu Infanrix Hexa, a navrch k tomu aj Infanrix Polio a Infanrix IPV+Hib:
http://www.slobodavockovani.sk/news/aj-vo-franc...

abbey1
13. okt 2012

@manof Máš predstavu, čo sa konkrétne deje ohľad tých vakcín? Máme šancu sa dozvedieť pravdu?

abbey1
13. okt 2012

Dávam si sväto svätý záväzok, že sa do diskusií o očkovaní nezapojím. Ale neodpustím si ešte jednu poznámku. Neskutočne ma uráža, že niekto neustále nazýva naše deti hrozbou pre spoločnosť. Neboli sme a nie smeaj my hrozbou pre spoločnosť, keďže nie sme očkovaní proti mumpsu, pneumokokom, osýpkam,hepatitídeB, nepreočkovávame sa proti tetanu,...
Boli pred zavedením povinného očka u nás epidémie týchto chorôb?

zaockujteajslnko
13. okt 2012

@manof
PAN Liptak to ma vlastnych dristoch pre vymielanie mozgov pediatrom - subor "5_liptak_ockovanie_VLD_2010.pdf"

zaockujteajslnko
13. okt 2012

@abbey1
to je divne mumps som mal, asi teda som bol sucastou epidemie........akurat je mi divne ze nikto okrem mna mumps doma nechytil ani surodenci 😀 takze divna epidemia.....

osypky som nemal a kedze som na ne asi ockoavny, atakze mozem cakat ze ich teraz v dospelosti dostanem a skapem...... v detstve by to nebol problem pre moje telo....