Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mikymiky
16. okt 2012

@sirinka pridavam sa k neockovanym proti chripke, co ju v zivote nedostali

simca06022011
16. okt 2012

ockovanie proti chripke vobec nie je potrebne pre ludi co su zdravi a maju dobru imunitu (podla mna), odporuca sa starsim ludom (aspon nasa Dr., takym co byvaju casto na chripku chori), ale nikde nie je napisane, ze clovek tu chripku napriek tomu nedostane. Aspon moja starka ju aj dostala po ockovani, ale priebeh bol lahsi.

vlnka81
16. okt 2012

@manof juj tak to by som bola rada ak by si sa popytal na to ako sa vyhnut ockovaniu v IT. hanka sa zatial neozvala tak neviem...velka vdaka 🙂

eaka
16. okt 2012

@simca06022011 "priebeh bol ľahší..." dovolím si dotaz: "ľahší ako čo?"

simca06022011
16. okt 2012

ako ked mavala chripku predtym

eaka
16. okt 2012

Tak pomenovanie Liptáka "komikom" bolo fakt trefné... "pracuje sa na vakcíne, ktorá sa nebude musieť preočkovať každý rok" nepovedal to úplne tak, "a to bude ´smrť chrípky´" keby to nebolo viac smutné, ako smiešne, tak sa tu šúľam pod stolom...

abus
16. okt 2012

Mamičky, čo ste odmietli očkovať Z TT kraja, prosím ozvite sa mi
Ďakujem 🙂

katarinka81
16. okt 2012

Ako sa vola MMR vakcina ktorou sa ockuje v amerike, ktora v neziaducich ucinkoch priznava autizmus? Dik

diusik
16. okt 2012

Ahojte,mozno trochu odbocim od vasej temy,ale ako je to s ovkovanim proti TBC na slovensku prave teraz?Este stale by mi automaticky dieta yaockovali?Sa mi zda ze to uz rusili nie?Diky

dai
16. okt 2012

@diusik uz je zrusene

diusik
16. okt 2012

@dai diky,to som rada,aspon nieco,poviem uprimne neviem co by som robila keby som mala dalsie dieta,asi by som nemala sil ist proti davu a systemu... 😢

hanca82
16. okt 2012

@vlnka81
Ahoj. Ja som neockovala, ani sa nechystam, nijako ma zatial neotravovali, nic som nepodpisala, neviem v akom regione zijes, ale tu v Laziu su taki nezorganizovani, ze kzm na nas pridu, maly bude mat 20rokov. Dufam, ye som si to teraz sama nezariekla 😀 . Inak fakt si nemyslim, ze to tu velmi riesia. Ale na www.comilva.org odporucaju odoslat Asl ˇ´dissenso informato´´, aby o nas vedeli, nech si nemyslia, ze neockujeme z nedbalosti o dieta. Tak neviem, rozmysli si. A zvlast teraz ked je skandal s tymito hexami by som sa vobec neobavala.... 😉

dai
16. okt 2012

@diusik tak ber to tak ze vaecsine deti nic po ockovaniach nie je... Zial kde su predispozicie tak tam moze ockovanie tu chorobu akoby prebudit...
Moja mala ockovana na tbc je bez akychkolvek nasledkov, maly nie je lebo je predcasniatko takze ho v nemocke neockovsli... Ked nam pridlo predvolanie tak som si vymyslela ze je maly nachladnuty... Moja lediatricka mi to poradila😉

vlnka81
16. okt 2012

@hanca82 vdaka Hani, nie je to pre mna le pre kamosku slovenku kt byva v Rime, tam zas z toho robia asi riadny humbuk. predsatv si pneumokoka jej (teda jej synovi) pichla bez toho aby o tom vedela, hexa je povinna tak to dala a este ju nahovorila ze musi dat aj meningitidu pretoze ak chce letiet na SK tak ju nepustia do lietadla. a ona chudinka v tom soku bola tesne pred odletom do SK tak sa nechala zmanipulovat a dala aj mening. bola potom riadne nastvana aj na seba aj na Dr ze jej takto klamala. takze ma 3 vpichy (1hexa +1pneumkok+1 mening, aspon dufam ze som dobre pomenovala tie choroby, ja som asi mierny disgrafik 😀 ) ale uz viac neche ockovat nic. podla toho co mi vravela tak je to u nich dost vazne ak sa odmietne. ale mozno je len neinformovana. skusim jej poslat ten link, ale ona nevie po talianksy, len spanielsky, manzel je spaniel ale ten asi IT hovorit vie 🙂 tak este raz vdaka

nikimax
16. okt 2012

@dai to nie je pravda, my nemáme predispozície na autizmus a syn ho po vakcínach dostal! Boli nám robené genetické vyšetrenia+ odbery, všetkým aj synovi a bolo vylúčené genetické zaťaženie. Aj náš auti- syn má genetiku v poriadku, nič nenašli, všetko negat. Apropo, aký rozdiel je ked autizmus dostaneš rovno z očkovania, alebo ked očkovanie chorobu "prebudí"...??

zigzag
16. okt 2012

ahojte, prikladam novy zazitok,,,,, pani primarka na koznom mi cez moju mamku "vynadala", ze iba negramotne ciganky nedaju svoje dieta ockovat , dnes po roku, hromzila na lekarku svojej matky,ked ju po hospitalizacii koli zmene liekov pri prepustani na "nieco" zaockovali, a ze starka cela stastna, ze ju zaockovali, hoci sama nevie cim a naco,, a ona sa teraz musi triast co vypukne 😝
...navyse pani primarka vsetko ockuje co vojde do ambulancie na hpv aj chlapcov, zastanca ockovania, ale asi iba poklial ide o "cudzich" ( moja mamka s nou robi na ambulancii)

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@zigzag
tak sa zda, ze pani primarku niekto proti blbosti nezaockoval tiez...

zigzag
16. okt 2012

@zaockujteajslnko tak vies, ono za tie "kongresove dovolenky" musi neaky vykon podat, predat cim viac svinstva,,,

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@zigzag
ano ano pani primarka to berie asi ako lentilky 😀 za co ma sladku odmenu sama...

teleranka
16. okt 2012

Ahojte.... chcem sa opytat, zial bola som hlupa a dovolila som ockovat syn prvou s druhou davkou prevenaru a hexavakciny. O prvom ockovani odmietal.papat a prechladol, po druhom to iste a ma extremne zly spanok. Naozaj extremne, presne odo dna ockovania.. plus badam aj dalsie negativne reakcie.
Existuje nejaky sposob, ako zmiernit ucinky svinstiev, ktore mu boli podane?? Je nieco, co mozem spravit okrem toho, ze uz dalsiu vakcinu nedostane?

xlucia
16. okt 2012

@barbishkamiracle a co mylsis ze sa tam dozviememe? a kto prednasa? a kde?

xlucia
16. okt 2012

@teleranka detoxom. lenze tu sa bezne odporuca thuya avsak ta bola robena na ine ockovania. osobne tiez hladam nieco na detox synov, ale zatial som nic dobre nenasla

prevenar
16. okt 2012

@mikymiky jaj tak .. tak to ano potom 🙂

dai
16. okt 2012

@nikimax neviem o autizme tolko kolko ty ale nepamaetam si zeby islo len geneticky podmienenu chorobu... Geneticke zatazenie a predispozicia su ppdla mna 2 rozne veci- tolko si pamaetam zo ss biologie... Ak si studovala medicinu tak vies asi viac ale mna genetika dost bavila a tieto 2 pojmy boli urcite 2 odlisne veci...
Ockovanie nemoze vyvolat chorobu s ktorou absolutne nesuvisi ... Ked ockujes proti rubeole tak ti to moze priamo vyvolat rubeolu... Ostatne choroby to moze prebudit... To len ked sa chces hadat o pojmy ...
Ach som si slubila ze uz tu nebudem prispievat kedze sa mi dost hnusi tato agresivna forma komunikacie☹
No nic... Pekny vecer a tvojmu synovi nech da co najviac zlepsi stav

prevenar
16. okt 2012

@teleranka @xlucia

-vyborna vec su cerstve zeleninovo - ovocne stavy . detoxikuju a zaroven dodavaju vitaminy, minerali a dalsie prvky. my odstavujeme kazdy druhy den pre celu rodinku 🙂 cvikla, mrkva, zeler, petrzlen, kusok zemiaku a jablka. zaroven do odstranuje chudokrvnost.
- praskova chlorela. - moze sa pridat do toho napoja tesne pred konzumaciou .

- potom su este tie homeopaticke riesenia , ale tie podla mna moze mat tiez svoje uskalia ..kedze dnes je "homeopat" uz fakt kazdy ^^

barbishkamiracle
16. okt 2012

@xlucia prednasku vedie pediatricka Mudr.Kubovcakova, velmi znama pani doktorka, casto prispieva roznymi clankami a venuje sa aj poradenstvu...no pred par rokmi sa vzdala svojej milovanej prace, prave kvoli ockovaniu, nemohla ockovat malych ludi, ktorych ma tak rada a robit to proti svojej voli...uz u nas robila prednasku cca pred rokom a teraz,ked je to tema c.1 sme sa rozhodli, ze ju zorganizujeme opat a zrejme ju zaradime do nasich pravidelnych prednasok.
viac info tu
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/barbish...

nae
16. okt 2012

@dai ahoj, ja len krátku poznámku: genetická informácia sa može počas života meniť, do DNA sa možu začleňovať fragmenty cudzorodej DNA (napr. z vakcín) a vyvolať tak ochorenie, na ktoré nebola predtým zistená genetická predispozícia.

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@barbishkamiracle
lekarka predsa moze odmietnut ockovanie pacientov lebo ma s tym eticky problem just sa odvolat na hippokratovu prisahu ze nemoze podanim lieciva ublizit - a to presne ockovanie aj robi, este by sa jej naopak zvysil pocet pacientov presne takych z okolia hadam aj 30-40 km ktori ockovat odmietaju.... takze to sa mi nezda ako argument preco skoncila s praxou.....

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@prevenar
kolko z tej zeleniny kg sa tak da odstavit objem

prevenar
16. okt 2012

@zaockujteajslnko huh, to zial netusim , lebo nikdy som to nevazil ..proste das 1 -2 cvikle, polovicu zeleru nejakych 6-10 mrkiev , jeden petrzlen a mysu jablk. je z toho tak 1.5l stavy. pomery sa si kazdy moze menit podla chute .