Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

domique
27. okt 2012

@kolostrum Je to cele chore. Neznasam uplatky a za seba hovorim , ze som za takmer 40 rokov svojho zivota ani ziaden nedala. Ak sa mi nieco nepaci, tak to nebudem predsa sama podporovat. Co potom chudaci, ktori tie peniaze proste namaju. Ked slecinky ako Sofia naucia lekarov na pekne tucne obalocky? Nech chudobnejsi aj skapu, alebo nech daju aj posledne peniaze, len aby pan doktor dali pri operacii pozor. Skoda ze tu nieje grcajuca emot. ikona.

kolostrum
27. okt 2012

@l81 zmenit lekára a hlavne písat stažnosti.od riaditela pre nekorektné jednanie, cez urad pre dohlad....

kolostrum
27. okt 2012

@domique podla mojho názoru je vš.chir.uplatok hlavne o pooperačnej starostlivosti, čo sa dá kompenzovat konkrétnym záujmom o stav u operatéra

jonas17
27. okt 2012

no a už mu dajme pokoj, prišiel si podebatovať, má super nick, taký nežný, snažil sa byť milý...a my sme sa do neho pustili, akoby bol zodpovedný za všetkých zlých lekárov 😀 😀 😀 dobrú noc! 😉

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum este jedna pripomienka..moja dcerka schytala vaznu neurologicku reakciu po ockovani, upadala do kratkodobeho bezvedomia a prevracala ocami dozadu, tak sme utekali vecer na pohotovost, sluzil tam stary lekar, myslela som si, ze super, bude mat skusenosti, poradi, pomoze..no najpr nechcel malu ani vysetrit a opytal sa, ci sa stym chodi na pohotovost..na naliehanie manzela malu vysetril a povedal, ze aj on vie prevracat ocami, poucila nas, ze ci my nevieme, ze ockovanie napada mozog a nervovu sustavu a poslal nas domov..ja som nebola schopna rekacie, nakoniec sme skoncili na neurologii s podozrenim na epilepsiu z ockovania..co mam povedat na takeho lekara, ze je co..

jonas17
27. okt 2012

@domique toje všetko pekná, áno, ani ja nie som za úplatky...ale ked ti raz ochorie dieťa, ty, alebo rodič, serieš na svoje zásady, na úplatných lekárov...vidno, že si ešte nebola v takej situácií, našťastie...ale nečuduj sa, na Slovensku je to tak...a ked je tu každý tak naučený, tak v tej chvíli nerozmýšľaš nad tým, že ty začneš robiť v tomto revolúciu...

domique
27. okt 2012

@jonas17 posledne dieta sa mi narodilao na Antolskej na Slovensku. Nemala som ani zazmluvneneho lekara a nedala som nikomu ani cent. Ani ma nenapadlo ze by som mala niekomu nieco davat.

l81
27. okt 2012

@kolostrum to nebola `nasa` lekarka-teda pediatricka, tam sme boli poslane koli tomu nehojeniu, nechodime k nej pravidelne. A kto mi to dokaze? V ordinacii bola ona, sestricka-ktora jej horlivo vo vsetkom prikyvovala, moja dcera a ja. A moja dcera mi to urcite nedosvedci, kedze este len teraz zacala rozpravat. Ja viem, co myslite, teoreticky je to dobry napad, ale zial prakticky nic z toho nefunguje.

jonas17
27. okt 2012

@domique chválabohu, to si asi nemala zléskúsenosti z posledných pôrodov, alebo ako som ti písala, s chorobou, operáciami svojich detí, alebo blízkych...niekto má proste také šťastie.

ifkael
27. okt 2012

@zaockujteajslnko len oznam, ze ma poucuju, ze je to povinne a nutne...

a ze svojim podpisom som odmietla povinne ockovanie, pricom som urcite nic nepodpisovala, tak aj som chcela, ze pani dotycnej z RUVZ poslem oznamenie, ze som nic nepodpisovala, ale asi bude lepsie,ked budem hrat mrtveho chrobaka...a ak ma predvolaju, budem chciet vidiet na vlastne oci co som podpisala.

a ku kazdej chorobe tam bolo zdovodnene, ze preco to MUSIM DAT.... hep. typu B- ze prenasa sa pohlavnym stykom, no to sa snad mojho dietata tykat nebude.... akurat co som spozornela proti meningitide...ale musim si to zase nastudovat, uz som pozabudala fakty...

a kedze mi neboli predlozene ziadne neziaduce ucinky vakcin ani pribalovy letak s obsahom latok, v zalohe som mala otazku, preco ta ista vakcina u nas a v zahranici - tak u nas chyba xy latok v pribalovom letaku, niesu brane do uvahy negativne ucinky po prvej vakcinacii - ano, blba som, na prvu vakcinu hexy ma doktor ukecal... viac ani za nic. nasledne chcel ockovat aj cez atb... toto su fakty, ktore mi jasne hovoria zatial neockujeme...a ja dufam ze uz vobec.

domique
27. okt 2012

@jonas17 Ked mi ochorie dieta tiez nikomu nic nedam. Preco by som mala. A ak si nahodou nejaky lekar rovno vypyta, ( co som tiez este nikdy nezazila) tak okamzite idem k inemu.

katarinka81
27. okt 2012

@kolostrum Lekári zo seba len robia chúdatká, ze málo zarábajú. Po poslednom zvyšovaní sú na tom viac ako dobre. Mne osobne je lúto, že poznám tolko lekárov, a len sa modlím aby som ich "vedomosti" nemusela nikdy využívať. Zaujímavé je, že ako bohorovovní sa správajú len k pacientom a zaráža ich, že niekto si o svojej vlastnej diagnóze prečítal na internete. Keď však príde reprezentant, zrazu budú verklikovať hocijakú blbosť a nevadí im že informácie o liečbe a liekoch nemajú od lekárov ani farmaceutov ale častokrát aj od ľudí bez akéhokoľvek vzdelania. Veriť lekárovi dnes je rovnaké ako veriť tetám v TV čo posielaju energiu a veštia z gule

domique
27. okt 2012

@jonas17 Lenze uplatok nieje recept na stastie. Ked das pri porode uplatok nezaruci ti to lahsi a bezproblemovejsi porod. Moju prvy porod bol dost dramaticky ale nie pre to ze som nikomu nic nedala.....

kolostrum
27. okt 2012

@katarinka81 dufam že ak ta nedajbože niekto po embolii bude nastavovat na warfarín zmeníš názor a inr ti nikto nevyveští

l81
27. okt 2012

@domique tak s tymto nesuhlasim, ked mas 4 porodnikov a 2 su dobri v tom , co robia a vie sa to o nich a 2 nic moc, budes radsej trpnut, ci akurat ten co je fakt dobry, bude mat sluzbu-hlavne pokial by si mala rizikove tehotenstvo-alebo to nechas na nahodu?

ifkael
27. okt 2012

@zaockutjeajslnko a este nieco, ze v tadzikistane bolo 20pripadov obrny... fakt sa snazim najst ten uzasny dopis na potesenie ducha takto o polnoci, ale zajtra najdem a prepisem par hotnews z NR RUVZ ... po roku aj nieco nas nasli. tak

domique
27. okt 2012

@l81 Tak v takom pripade to nenecham na nahodu zazmluvnim si lekara oficialne. Ale uplatok nedam.

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@ifkael
to ide prislo aj mne, je to tragikomicke........ doteraz rozmyslam ci a ako vobec na to reagovat... oni su tam vymleti idioti, tak ajtak akokolvek budes na to reagovat tak si to len zhorsis podla mna

katarinka81
27. okt 2012

@kolostrum čo sa tyka embolie, mojho bratranca skoro dva krat zabili, hlavne ze si pan doktor napisal na jeho pripade pracu. Škoda že si nevšimol aj jeho dalšie lieky ktoré užíva. Teším sa až ma to dobehne, tiež mám túto výbavičku v génoch. Ale vdaka ze mi prajes 🙂

ifkael
27. okt 2012

to je problem celeho zdravotnictva, ze "vsimne" sme sa naucili davat... ja som teda to nevedela dat, chodila na stedry vecer po porodnici s pupkom ako svet, mesiac do terminu porodu a nechceli ma pustit domov. prachy som mala vo vacku a nevedela dat "do vacku"

ale ist o vela, zdravie najblizsieho, vacsina ludi da...a kto hovori ze nie, tak v takej situacii nebol. vacsina lekarov neberie uplatky, sa boja..pripadne povedia, ked to dobre dopadne.

a platy...hmmm...no kto ich ma dobre??? mozno par vyvolenych profesii...

ifkael
27. okt 2012

@zaockujteajslnko najlepsie nereagovat...naco sa pripravit? co mi pride nasledne?

kolostrum
27. okt 2012

@katarinka81 ale no , skoro dvakrát....takže prišiel zdravý a oni ho skoro dva krát.... aké dva lieky, a kto ti diagnostikoval výbavičku?

ifkael
27. okt 2012

@domique vacsina odbornikov, uplatok popredu neberie... 😎

katarinka81
27. okt 2012

@kolostrum prvy krat prisiel s plucnou emboliou, po tom čo mu tri krat na pohotovosti povedali že sa asi prejedol. Komplikácia zápal plúc. Vtedy skoro zomrel prvý krát. Presný názov lieku neviem čo bral ale bolo to na astmu a kontraindikovane s liekmi čo mu dali. Čiže o chvílu si prisiel poležat znovu napriek uskostnemu dodrziavaniu diety. A je mi to luto lebo z veseleho chalana sa stal človek ktory by potreboval psychiatra. Diagnostikovane to mam od hematologa, kedze tento bratranech nie je jediny v rodine co sa takto zabaval v nemocniciach

ifkael
27. okt 2012

a este k porovnaniu ockovanych a neockovanych deti...

pri prvom synovi, som dala co bolo nutne... rotavirusy neboli povinne. ako mlada mamicka som nerieisla nepovinne veci

druhy syn...chcela som nad nad ramec- rotavirusy, stale neboli povinne, ale tak uz uvedomela mama, ze DAM... DOKTOR MI VTEDY POVEDAL- CI SOM NORMALNA, NIEJE TO UCINNE, AJ TAK NIEJE TO PROTI VSETKYM KMENOM, NECH STACI MI CO DO MALEHO DAVAM...

treti syn... prva vakcina v porodnici tbc som odmietla, no problem...pri odchode akcna sestricka, bez buuu alebo muuu, isla k malemu s ihlou... pozeram na nu, som ju rychlo vratila. hexu... no, ukecal ma dokturek asi 65rocny- prave bububu obrna, bbubuuuu meningitida... ale maly mi tyzden na mne vysel, zaveseny, krik a plac den noc... to mi dodalo sil, neockovat. s nim sa handrkujeme slovne uz vyse roka... nedam ani keby co. dorazil ma hlaskou - ROTAVIRUSY...MUSIM. LEBO MALY ZOMRIE... som sa nastvala, ze ci zabudol, co mi povedal pred 8 rokmi, ze na zaklade coho zmenil nazor... som mu pripomenula co mi vtedy povedal.. odvtedy ma trapne a blbe poznamky, ze - to su tiiii co nechcu ockuvat... spravne frastaacke nareciii. nahlasil nas az teraz v septembri, ked sme odmietli mmr.

a ja ked porovnam dve ockovane deti s jednym skoro vobec neockovanym... prvy dvaja, kazdy sopel - hned zapaly usi, priedusiek, stale volaco.... najmensi...vsetko soplik- a stop. imunita to zastavi. to iste ked boli hnackove neplechy, prvy dvaja odpadnuty pomaly 4 dni, najmensi pol dna...a pokoj. dufam, ze to teda nezakriknem... ale spokojna som, ze som to aspon teraz ustala. A nedala ockovat. Ono to, ze dietatu nic nieje, je niekedy len o sprostom stasti... ze niesu nasledky. A kto to riskne?

ifkael
27. okt 2012

@katarinka81 znamemu bola v TT diagnostikovana rakovina pluc.... po pol roku liecenia, bolesti, spal v sede, z pluc isli hadicky s hnisom, tak zistili, ze to nieje rakovina, ale prehltol kost, do pluc.... na zaplakanie.
na onkomarkery ani nepozerali, ale len sa im nezdalo preco ten nador meni miesto...
Ci sa nato mame pozerat, ze ako v robote? raz sa dari a raz nie? ...trochu cierneho humoru takto v pokrocilu nocnu hodinu...

ako som bola tretikrat tehu, citala vsetko o NEockovani...osobne videla par pripadov, ked to niemoc dobre dopadlo... a to ked clovek zacne citat, zaockovat deti neda.. .a seba tiez nie.

jonas17
27. okt 2012

@domique hej, aj ja som išla k inému, hoci tomu inému som zaplatila oficiálne, ale tak hlavne, že bol lepší...a nesúhlasím, že ti lekár nevie pri pôrode pomôcť, vie, ked má motiváciu...zažila som to, ale možno som len dobrá rodička 😉

ifkael
27. okt 2012

A v TT bol znamy ked bol strajk..bezne male zakroky sa robili na izbe. Jeho spolubyvajuci dostal infekciu a zomrel... Ak by nestrajkovali lekari, nemusel by snad...ktovie? Predsalen by mali byt operacne saly sterilnejsie

petot
28. okt 2012

@kolostrum Sú isté hranice, kedy sa dá pomôcť a kedy nie. Ale niektoré sme si vytvorili sami vlastnou ignoranciou. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot
28. okt 2012

@ifkael Mali by, ale počul som o jednej kontrole v nemocnici na SK, robili stery a mikrobiologický rozbor... Najviac a "najchutnejších" bacilov našli na operačnej sále, samé rezistentné stafylokoky apod. Najčistejšia bola pitevňa. Keď sa pýtali pitevníka, ako to robí, povedal "normálne, vezmem hadicu a vystriekam to prúdom vody". Pýtal som sa kamaráta anesteziológa, ako je to s tou operačnou sálou, povedal mi "to vieš, sú tam drahé prístroje s množstvom káblov s ktorými asi radšej veľmi nehýbali"...

Ale máš pravdu, že operácia na izbe nie je ktoviečo, najmä keď sa už v nemocniciach opakovane našli nebezpečné bacily rozlezené vo ventilačnom systéme. To už by možno bolo lepšie operovať na lúke pod moskytiérou. 🙄