Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katrenka111
13. nov 2012

@kaja73 a to mi pediater može bez problemov vysetrit???

kaja73
13. nov 2012

@katrenka111 neviem ci na to je daky univerzalny postup,alebo ci zalezi od konkretneho pediatra,ale predpokladam ze sa bude jednat o platene vysetrenie-teda povies, ze si ho zaplatis.
Ale mozno sa mylim,mozno je to zadarmo,no pochybujem.
My to podstupovat nebudeme,kedze to u nas nema zmysel.

nae
13. nov 2012

@katrenka111 pediater ti može odobrať krv, a vyšetrenie si hradíš sama ako nadšandard. Ale treba si pozisťovať, kde to robia a aké spektrum protilátok sú na jednotlivých pracoviskách schopní vyšetriť plus koľko to stojí. Nie je to lacná záležitosť.
Plus si platíš ten odber u pediatra, ale to sú drobné čiastky.

heimdalls
13. nov 2012

@prevenar - nefunguje ten odkaz prevenar, posim ťa, ak budeš mať čas hoď ma do tej súkromnej skupiny, keď už žijeme v takomto fantastickom demokratickom štáte Slovakistan...dik

lubikaf
13. nov 2012

@prevenar ahoj, mohla by som poprosit aj ja o pridanie do sukromnej temy, dakujem.

schnauzee
13. nov 2012

@prevenar poprosím aj ja o pridanie do súkromnej témy. Zatiaľ len čítam, bábo iba čakáme, ale určite sa časom budem chcieť aj radiť. Ďakujem 🙂

pajenka
13. nov 2012

Beseda o očkování už ve čtvrtek 22. 11. 2012 od 15:30 do 17:30 v Praze Přemýšlíte o očkování svých dětí a nemáte dost informací? Přijďte si popovídat s Martinou Suchánkovou z občanského sdružení ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost v očkovaní, která se s vámi podělí o své poznatky a zkušenosti. Beseda se bude týkat zejména povinného očkovacího kalendáře, nemocí i rizik, která představují vakcíny a v neposlední řadě i právních aspektů odkladu či odmítnutí očkování. Datum a místo konání: čtvrtek 22. 11. 2012 od 15:30 do 17:30 v A centru (Vítkova 10, Praha 8, tel. 224 811 190 a 605 253 345), http://www.acentrum.eu/ Na besedu je nutné předem se objednat v recepci A-centra telefonicky 224 811 190, 605 253 345 nebo na webu A centra http://www.acentrum.eu/program/beseda-o-ockovan...

Kopíruju od @ikarkulka

simcab
13. nov 2012

prosím o radu.. zajtra máme ísť k lekárke, malú by mali očkovať, no chceme očkovanie odložiť kým nebude mať aspoň 2 roky.. viete mi poradiť aké prehlásenie máme napísať, čo by tam konkrétne malo byť?? ďakujem

akire33
13. nov 2012

@prevenar ahoj prosím, zaraď ma do súkromky 🙂 ďakujeem Erika. K.

alikaa
13. nov 2012

@simcab ziadne prehlasenie netreba pisat, staci dr. oznamit, ze nechces dieta vystavit neziaducim ucinkom konkretnej vakciny do 2. rokov. Nic nepodpisuj, dr. by si mala len poznacit do karty "Ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z28.2". Jedine co by ti dr. mala dat podpisat je informovany suhlas pred ockovanim, ale kedze momentalne ockovat nechcete, tak to nepodpises. V zakonoch neexistuje informovany nesuhlas, alebo odmietnutie ockovania, ani nic podobne.

simcab
13. nov 2012

@alikaa ďakujem pekne za odpoveĎ.. pýtam sa preto, že lekárka mi na poslednej poradni vravela, že ak nechceme očkovať, budeme jej musieť niečo podpísať, a tu mi zas písali, že nemám lekárke nič podpisovať, že si mám sama napísať prehlásenie, ktoré sa vloží do karty.

alikaa
13. nov 2012

@simcab hej, vela lekarov ma vlastne vyhlasenie, ktorym sa vlastne samoudas. Su to len vymyslene papiere, ktore nemaju ziaden pravny zaklad, takze to podpisovat nemusis. Opytaj sa, v akom zakone je napisane, ze odmietnutie cohokolvek treba podpisovat, nech ti ten zakon predlozi, inak nic nepodpises. Niektori napisu aj vlastne prehlasenie, ked sa popozeras zopar stran dozadu, tak tam nejake vzory takychto prehlaseni najdes, ale nie je to potrebne. Obvykle je to len na udrzanie dobrych vztahov s dr.

zaockujteajslnko
13. nov 2012

myslim ze nastava dost paradox, kedy cele forum doslovne uteka na sukromnu diskusiu pred jednym jedinym clenom pectore, a to z dovodu ze administrator nezablokuje trolla ale prinuti vsetkych ostatnych doslovne ujst na ine forum pred tymto trollom. Zvlastna udalost 😀

prevenar
13. nov 2012

@zaockujteajslnko ...ktora sa zapise do historickych analov 😵 😵 😵

evicka_po
14. nov 2012

a tak mozno to bude na nieco dobre, uvolni sa priestor aj pre tych, ktory tuto temu nevidia iba ako ciernu alebo bielu. pretoze mnohe komentare boli namierene ostro proti očkovaniu a ti, ktori mali pocit, ze pravda je niekde uprostred boli oznaceni za nevzdelanych. Jednoducha matematika, kto nieje proti ockovaniu nema nic nastudovane? Ale tak to nieje. Treba studovat rozne zdroje...Tema znie "nesuhlas s povinnym očkovanim". To nevylučuje opačny nazor na očkovanie, tema určite zahrna aj tych, ktori, chce slobodnu volbu, tych ktori chcu ockovat povedzme len nieco alebo vlastnym tempom. Mozno tema zanikne a mozno sa uberie trochu inym smerom, to ukaze cas...

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Boli tu aj ľudia, ktorí očkovanie odkladali, ktorí si očko kalendáre prispôsobovali, ktorí hľadali alternatívne cesty, monovakcíny, očkovanie iba proti niektorým chorobám a v neskoršom veku a pod... Nikto slušne diskutujúci tu nebol nikdy vyhadzovaný..
Strašne často sa tu akože nestranní pozorovatelia zastávali jednotlivcov, ktorí očkovali a vyvolali tu búrlivé odpovede, ALE lavína odpovedí osobe sa spustila preto, že tu je proste veľa ľudí a každý jej chcel odpovedať, to je ako zlé?? A po druhé, keď sa osoba uviedla absolútnym ignoranstvom (jasne čitateľným už z prvého príspevku, v ktorom nám povedala novinky typu "očkovanie spasilo svet") a ešte sem vbehla zúrivo a drzo, prečo majú všetci pocit, že odpoveď tej anti-očko väčšiny v tomto fóre by mala byť lízatkovo sladučká a slušná? Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva..

hajanka
14. nov 2012

@evicka_po tema znela "Nesuhlas s povinnym ockovanim" co vylucuje suhlas s povinnym ockovanim, hociktory ritokis si mohol kedykolvek taku temu zalozit, nieeee... on namiesto toho radsej prisiel na opacnu stranu provokovat, urazat a trepat nezmysli, ktore tu nikoho nezaujimali 🙂 preco by si zakladal vlastnu temu a tam debatoval sam so sebou? ked provokacia, hadky a pod. je ovela vacsia sranda 😀

zigzag
14. nov 2012

@evicka_po tato tema bola urcena nazvom NESUHLAS S POVINNYM OCKOVANIM, ten kto s ockovanim suhlasi, tak nech si ockuje,nase pozehnanie nepotrebuje 😝

zigzag
14. nov 2012

@hajanka hehhe 😀 😀 😀 😀 sme mali to iste na jazyku 😀

zigzag
14. nov 2012

@prevenar ano pectore je v analoch je zapinana 😀 😀

hajanka
14. nov 2012

@zigzag kludne to tu mozu premenovat na "volnu diskusiu" 😀

evicka_po
14. nov 2012

no, len teraz neviem ci ste tymto "potrestali" spravnych ludi...ale ako som pisala, diskusia pokracuje, mozno sa tu mamicky docitaju od teraz aj nieco ine ako to, ze vsetci lekari su fasisti a ti co ockuju debili...nevracajme sa uz k tomu, radsej pokracujme v teme...kto chce bude prispievat, kto nie, moze ist do vasej sukromnej temy.

zigzag
14. nov 2012

@hajanka hej volnu diskusiu o vyhodach ockovania v teme nesuhlas s povinnym ockovanim.. na hlavu postavene... ale kto plati kona ???,same reklamy na rotafixi, ci rotarixi, tak co sa cudujeme 😝

hajanka
14. nov 2012

@evicka_po ano usetrili sme vam drahocenny cas, mozte poziadat admina, premenovat diskusiu a bavit o com len nechcete... 🙂

diskusia "Nesuhlas s povinnym ockovanim" pokracuje............. ale nie tu, ten kto bude chciet (mat skutocne zaujem) nas najde 😉
ten kto nebude chciet nech sa prida k tejto volnej diskusii

evicka_po
14. nov 2012

prispievajte k teme, to je co za pristup, ked vam to vyhovuje tak ste tu nestrpeli komentare "mimo" a teraz nerobite nic ine len tu spinite priestor. Sukromna tema vam nestaci?? kto sa nechce vyjadrit k očkovaniu nech svoje vylevy adresuje inam...nazov temy je dobry, netreba ju premanovat, ale vas to uz trapit nemusi!!

zigzag
14. nov 2012

@evicka_po nezavid,ze v nej nie si, 😀 vsetko normalne uz bolo popisane, a kto zacne temu citat od zaciatku, tak pochopi, teda ak ma troska zdraveho rozumu.....

tato tema je verejna, tak mozeme byt aj v nej a mame aj sukromnu, kde to nesmrdi 🙂
.... no a ako konktetne chces obohatiti tuto temu ty, ????? lebo zatial si tu niako k teme neprispela, preco nesuhlasis spovinnym ockovanim ty?

evicka_po
14. nov 2012

@zigzag ja si myslim, ze volba ma byt na rodicoch, aj ked je pravda aj to, ze niektory ľudia niesu sposobily rozhodovat ani za seba, nie to este za niekoho ineho. Ja pre seba by som taku moznost privitala. A ockovaci kalendar prisposobila tak, aby sa minimalizovali pripadne neziaduce ucinky na moje dieta a aby dostalo z ockovania len to, co je nutne v konkretnom veku.

hajanka
14. nov 2012

@evicka_po asi si tu dlho nebola, alebo vobec nebola.. a nevies co sa tu poslednych niekolko 100 stran dialo 🙂 a preco admin diskusiu uzavrel s takym odovodnenim ake si mozes precitat

problem je v tom, ze my sme cely cas!!! diskutovali k teme, kludne, pokojne, diskusia max plnila svoj ucel, az pokym sa tu neusadila nemenovana ritokiska s opacnymi nazormi mimo temy, najskor ju aj admini mazali "mimo temy" ale potom nastal zvrat a admin zmenil nazor, tato diskusia uz davno nesluzi na to na co bola zalozena a to vdaka nej a jej kamoskam

takze ak to ma byt diskusia s nazorm pre a proti ockovaniu ako napisal admin, tak si poziadajte o jej premenovanie, nech ste k teme 🙂

ale vlastne uz koncim... toto nie je diskusia pre mna

zigzag
14. nov 2012

@evicka_po suhlas 😉 ja si to tiez myslim, ak ked osobne sa bojim skor toho, ze aj keby tuto moznost rodicom dali, tak by prijali neake dalsie "donucovacie" prostriedky, ako nepr, by neprimali deti do skol, a tak, a tym by vlastne nepriamo donutili ockovat,,,,,

K kazdem ockovaniu by sa malo pristupovat individualne, a rodiacia by mli byt pouceni o neziaducich ucinkoch a tak, ato sa vobec nerobi, ockuje sa ako na beziacom pase, dokonca aj ked dieta ma sople, .. mne sa taky pristup nepaci,,,,

evicka_po
14. nov 2012

@zigzag presne, mam aj ja taku skusenost, aj ked moja dr.podla mna patri k tym lepsim. Ale mali sme povedzme mierne problemy po ockovani, hnacka, teplota, nechutenstvo, dokonca schudol a na moju otazku ci to moze byt z ockovania som dostala rezolutne NIE. Cize je pravda pravduca, ze nic sa nehlasi, nic sa nezapisuje, nic sa neriesi co sa nez.ucinkov tyka. Je to smutne a je to na zamyslenie. A ano, pravdepodobne by siahli po inych donucujucich prostriedkoch... Ale zase by som ockovanie ako take az tak nezatracovala, podla mna ma svoj vyznam.