Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
10. nov 2010

@nellina
zatiaľ nič, lebo bolo pekne slnečno, tak sme chodili von, ale keď bude dlhší čas pod psa, tak myslím, že rozumné minimum bude aspoň 3 kvapky (1200 IU), nie jedna. Ale to by skôr @petot sa mohol vyjadriť k rozumným dávkam vitamínov čoby prevencii chrípky a chrípke podobných ochorení.

manof
10. nov 2010

@tean
Nechcel by si to dať do formy krátkej reportíáže (stačia aj tri odstavce), ktorú by sme mohli zverejniť na http://www.slobodavockovani.sk ? Lebo mnoho ľudí sa tam nedostalo, tak aby malo aspoň zhruba poňatie o čom to bolo.

manof
10. nov 2010

@jonas17
Vsak ked chce, môže očkovať do zblbnutia. Neviem teda, či sa za preočkovanie proti TBC v 11. roku života už platí, alebo nie, ale tuším že nie. Len nechápem prečo sa to dožadoval v TV, však mal ísť na kalmetizačné stredisko a vydiskutovať si to tam.

manof
10. nov 2010

@lucula73
Neočkujú všetci, ale stále očkuje väčšina. Ale s tým, že by na Slovensku nikto nedal očkovať, keby bolo dobrovoľné, tak to je hrubý omyl. Veď len v tejto diskusii koľko bolo nadšených očkovačiek... A je pravdepodobné, že ich je zatiaľ stále väčšina.

A keby aj nie, tak v rómskej osade je bežne zaočkovanosť 30% (podľa slov nejakého odborníka na vakcinačnom dni, už neviem presne koho) a nič sa nedeje. Tak aký problém?

Ako sa ukazuje, pani MUDr. Klára Minčíková, hoci je stále zástankyňou plošného očkovania, ako jedna z mála na Slovensku má dosť rozumu na to, aby jej došlo, že akékoľvek pokutovanie za neočkovanie nemá vôbec nijaký zmysel, pretože zmyslom trestu (pokuty) je polepšenie priestupcu (napr. keď prekročím povolenú rýchlosť a vyjde ma to na 60 eur, nabudúce si dám poriadny pozor), ale u neočkovania nijaká pokuta nevedie k "polepšeniu" rodičov, nepresvedčí ich, že by nabudúce nemali odmietnuť povinné očkovanie.

Takže ak sa chcete presťahovať a neviete kam, tak Prievidza a spádová oblasť je dobrý tip.
(Berte ako napol žart).

manof
10. nov 2010

@lucula73
Hexu v 6. roku života? To je nejaké divné, nie? Nebol to Infanrix Polio?

petot
10. nov 2010

@nellina @manof Rozumná dávka vitamínu D pre dieťa je okolo 1000IU denne, niektorí lekári tvrdia, že dieťa potrebuje až 2000IU, ale v podstate okolo tých 1000 pokrýva základné potreby a malo byť už dosť výraznou prevenciou dýchacích ochorení (na rozdiel od vakcíny). Akurát pozor, mal by to byť vitamín D3 (cholekalciferol), a dávku je dobré rozdeliť na dvakrát, ak sa dá (ak to nejde, môže sa podať aj naraz). U dospelých sa odporúčania pohybujú medzi 1000-5000IU, pričom 2000 je v pohode.

Hovoríme samozrejme o zimnom polroku, kedy chodíme oblečení a máme nedostatok slnečného svitu. V lete si človek vyrobí dostatok už po 20-30-minútovom oslnení väčšiny tela (veľmi tmavé typy potrebujú viac), ak nepoužíva krém s faktorom 8 a viac. Za týchto podmienok doplnky netreba.

Slnko ani vitamín D sa nedá patentovať, vakcíny áno, a tak je jasné, čo sa presadzuje, v USA už dokonca priamo vynucuje... Pritom vitamín D je prevenciou veľmi širokej škály ochorení, vrátane tuberkulózy, rakoviny, znižuje výskyt cukrovky, depresií,... Oproti vakcíne vyznieva ako liek z iného tisícročia.

lucula73
10. nov 2010

@manof bola som pozrieť teraz v karte..a v tej kolonke,kde je čierny kašel,záškrt,tetanus,hemophilis a hepatitída má hodené razítko Infanrix.....nič viac,tak teraz neviem.... 😒
ale meno tej dr. si sem nemusel hodiť...

roo
10. nov 2010

Vigantol v novom baleni je uz "silnejsi" - jedna kvapka je cca 0,017 mg, teda 666 IU

nellina
10. nov 2010

@petot
@manof dakujem, som zostala prekvapena, ked som citala manofov clanok, konkretne:Prečo Vám nechcú povedať o vitamíne D?
to odporucane mnozstvo dennej davky pre deti mi pride velmi vela..kedze nadbytok vitaminu D nevie telo tak s lahkostou vylucit ako vit.C napr.ci to potom nemoze narobit nejaku sarapatu v tele.. 😕 neviem to je len moj usudok, nemam k tomu precitane nic..

jonas17
10. nov 2010

@manof šak to, že mu nechceli zaočkovať! lebo je to zrušené!preto to dal do telky! mohli mu pichnúť našu 😀

kkkika
10. nov 2010

A máte tu niekto skúsenosti aj s RÚVZ v Nitre? Resp. viete o niekom, kto takéto skúsenosti má?

tamix
10. nov 2010

@petot
A aký vitD dávaš deťom? Niečo z lekárne?

latvia
10. nov 2010

drzte sa temy o ockovani, tema o vitaminoch je uz zalozena inde

manof
10. nov 2010

@lucula73
v 6 rokoch sa dáva Infanrix Polio, nie Hexa. To je ako Hexa ale bez HiB a HepB.

manof
10. nov 2010

@roo
Možno len nové kvapkadlo robí väčšie kvapky. Ale ten Oleovit má podľa mňa rozhodne lepšie zloženie.

@nellina
No možno pre černoškov (ale aj tmavších Rómov) treba ozaj 2x viac než pre bežné biele deti.

@jonas17
Nakoľko viem, tak to preočkovanie proti TBC v 11. roku života nebolo zrušené úplne na dobro, ale len zdobrovoľnené. Alebo mu snáď kalmetizačné stredisko odmietlo preočkovanie? To by som sa divil.

manof
10. nov 2010

Ľudkovia, kto ste z Martina a okolia, nejaká beseda o (ne)očkovaní 1.XII.2010 (streda) alebo 30.XI.2010 (utorok) by sa neuživila? Prišiel by niekto? Miestnosť by sa našla (čajovňa), ja by som mohol, ale potrebujem zistiť záujem. Lebo zase pre dvoch ľudí neviem či má zmysel prísť. I keď ak by sa mi poskladali na cestu z/do Žiliny, tak aj pre dvoch prídem. 🙂

Tak sa mi ozvite či v uvedenom termíne by ste niekto prišli, prípadne dotiahli ďalších.

Alternatívne, ak by Martin nevyšiel (resp. vyšiel v utorok 30.XI.2010), čo Zvolen a okolie v stredu 1.XII.2010? Tam ale nepoznám vhodnú miestnosť ktorá by sa dala pokiaľ možno zadarmo (resp. za objednávku nejakého čaju a pod.) obsadiť na 2 - 3 hod., tak to by niekto miestny musel dohodnúť.

Potom vo štvrtok 2.XII.2010 večer bude v Banskej Bystrici beseda. Tentokrát o očkovaní a "modernej" medicíne z duchovného pohľadu (či nadhľadu). Pozvánku dám dokopy čoskoro (možno ešte dnes).

sorciera24
10. nov 2010

@manof som sa akurat xcela spytat, ze ci nebude beseda aj v MT..? 😉 takze s mojou ucastou mozes predbezne ratat 🙂

teri3
10. nov 2010

ahojte, dnes som stretla kamarátku, jej 6-ročný a teda povinne zaočkovaný syn dostal mumps

lucula73
10. nov 2010

@manof asi máš pravdu ,že to bola infanrix polio...mňa len zmiatol ten názov a pečiatka pod tými chorobami,neštudovala som to až tak podrobne...

petot
10. nov 2010

@nellina Tých 1000IU u detí a 2000IU u dospelých je hlboko v bezpečnom odporúčanom rozsahu. Telo dospelého vyrobiť samo za ideálnych podmienok 10000IU, takáto dávka dlhodobo ešte nemá u dospelého nežiaduce účinky. Pokračovanie radšej na príslušnom fóre o vitamínoch.

@teri3 Predpokladám, že ten mumps nie je nikde hlásený a oficiálna štatistika veselo hlása nulový výskyt 🙄

zdeniii
10. nov 2010

Ahoj, jak je to s tím očkování TBC? Odmítla jsem ho v porodnici a nyní už je to zrušené. Takže asi už nebudeme očkovat vůbec, jak to vidíte vy?

jonas17
10. nov 2010

"Očkovanie proti osýpkam zvyšuje výskyt detskej cukrovky
Ide o časovú zhodu. Očkovanie proti osýpkam sa robí po prvom roku života. V tej istej dobe sa začína u detí vyskytovať aj cukrovka prvého typu, pri ktorej pankreas prestáva úplne vyrábať inzulín. Ide o poruchu spracovania cukrov… "

čo si mám o tom myslieť?! 😕

jonas17
10. nov 2010

no, prečítala som si už celú diskusiu... 😠

lucula73
10. nov 2010

@jonas17 presne toto som včera sa pýtala na tom ruvz...a bolo mi povedané,že ak má niekto predispozíciu na cukrovku,tak spúšťačom može byť čokolvek....aj vakcína,aj nejaké vírusové ochorenie atď..... 😝 ...
a vtej relácii čo bola na stv , hovorili práve rodičia detí,kotrí dostali cukrovku po očkovaní MMR

manof
10. nov 2010

@petot
2 prípady za posledných 52 týždňov boli hlásené, nie 0:
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

Ale ono sa to dá všelijak zakamuflovať, keď sa veľmi chce, všakže?

manof
10. nov 2010

@zdeniii
To je rozumný nápad.

manof
10. nov 2010

@jonas17
No v prvom rade to je ničím nepodložené tvrdenie. Naopak, Classenove štúdie ukazujú, že po zavedení očkovania proti HiB dramaticky stúpol výskyt detskej cukrovky, čím vyvolal smršť vládou a Big Pharmou platených štúdií, ktoré údajne dokazujú opak. Pritom časová následnosť je tak silná, že bez akýchkoľvek serióznych dôkazov (a tie jednoducho nie sú) povedať, že je to čistá náhoda, nie je vedou ale šarlatánstvom.

manof
10. nov 2010

@lucula73
No však áno, ale keby to dieťa očkované nebolo, tak by cukrovka nebola spustená, i keď má predispozíciu. Alebo by bola spustená omnoho neskôr niečím iným. Ale takých povedzme 10 rokov na inzulíne (obzvlášť v detskom veku) viac či menej - to je teda fest veľký rozdiel.

manof
10. nov 2010

@sorciera24
OK. Skús ešte zohnať pár ľudí a môžeme to rozbehnúť.

manof
10. nov 2010

OK, takže pozvánka na besedu v Banskej Bystrici vo štvrtok 2.XII.2010 o 17:30 tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...