Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sabinina
8. dec 2009

Ahojky holky,
mám strach..ted jsem se dozvěděla,že moje sestra má prasečí chřipku.Protože má i cukrovku leží na jipu..Ted se bojím co bude..mám malou holčičku,do toho jsem těhotná..Kdybych jí dostala,tak mi asi musí porod okamžitě vyvolat,je to tak?Naštěstí jsem už na konci,spíš mám strach,aby to ještě nechytlo miminko..nerozumíte tomu některá??jaké jsou šance a tak?? ☹

miliharmi
8. dec 2009

Sabinina, možná největším rizikovým faktorem je strach, posílám sílu a modlitbu a pár rad, které jsou jednoduché a snad i účinné.
Jedinými možnými místy, kudy
se chřipka může dostat do našeho
těla, jsou nosní dírky a ústa
nebo krk. Při celosvětové epidemii
tohoto typu je téměř nemožné
vyhnout se kontaktu s
H1N1, a to i přes všechna opatření.
Kontakt s H1N1 proto není
takovým problémem jako další
rozvoj tohoto viru.
Jste-li zdraví a nejevíte žádné
symptomy infekce H1N1, měli
byste místo obstarávání vakcíny
provádět tyto jednoduché postupy,
jež v médiích nebývají vždy
zdůrazňovány:
1. Časté mytí rukou (zdůrazňuje
se ve všech oficiálních zprávách).
2. Nedotýkejte se obličeje.
Odolávejte pokušení dotknout se
kterékoli části vašeho obličeje
(nechcete-li jíst, umýt se, nebo
dát někomu facku🙂.
3. Dvakrát denně si vykloktejte
teplou slanou vodou (nevěříteli
soli, použijte antiseptickou ústní
vodu Listerine). Při nákaze
infekcí H1N1 trvá 2-3 dny, než
se prvotní infekce v krčních nebo
nosních dutinách rozmnoží a
projeví se charakteristické
symptomy. Jednoduché kloktání
brání množení. Kloktání slanou
vodou má stejné účinky na
zdravého jedince, jako Tamiflu
na infikovaného. Nepodceňujte
tuto jednoduchou, levnou a účinnou
preventivní metodu.
4. Podobně jako u bodu 3, promývejte
si nos nejméně jednou
denně teplou slanou vodou. Ne
každému mohou vyhovovat techniky
Džálá Neti nebo Sútra Neti
(velmi dobré jogínské ásany určené
k čištění nosních dutin), ale
jedno silné vysmrkání a vytření
obou nosních dírek vatovými
tampony namočenými ve slané
vodě denně je velmi efektivní
formou snížení virové nákazy.
5. Podpořte svou přirozenou
imunitu stravou bohatou na
vitamín C (šípek, citrusy atd.).
Užíváte-li doplňky stravy s vitamínem
C, nezapomeňte užívat i
zinek, aby se zvýšila schopnost
přijímání vitamínů.
6. Pijte co nejvíce horkých
tekutin (čaj, káva atd.). Má to
stejný účinek jako kloktání, ale
v opačném směru. Množící se
virová nákaza se smývá z krku
do žaludku, kde nemůže přežít,
množit se ani škodit.
A my přidáváme sedmý bod:
udržujte "zdravou mysl" a nemyslete
na možnou nemoc, nepodléhejte
panice šířené médii,
neboť strach a stres oslabují
organismus a otevírají dveře
všem nemocem a dalším negativitám.
Záleží na nás samotných!

miliharmi
8. dec 2009

Omlouvám se za nepřehlednost, kopírovala jsem to z článku, který byl v sloupečku. 🙂

sabinina
8. dec 2009

Mili,nevadí,děkuji moc.Snad to bude dobrý.Ted musíme čekat..

pastuska
8. dec 2009

Sabinina, ja som tiež tehu a mám malého syna, a to môžeš chytiť hocikde, otváram dvere výťahu, paneláku, na obchodoch, platím peniazmi, ľudia v radoch v obchode stoja za mnou - predo mnou....
Ja aspoň si utieram ruky vlhčenými utierkami alebo dettol gelom. Síce prehnanú čistotu neuznávam, ale ako tehu nechcem riskovať...vieš, aj malému dávam do pusy jedlo vonku - tak tiež si utieram ruky stále jak blbec 🙂
Ale inak si to nepripúšťam, myslím, že to je hlavné.

zelmirka1
8. dec 2009

ahojte
tak vam idem referovat ake sme mali jednanie na RUVZ kvoli odmietnutiu tretej hexy...
nastastie v priatelskej atmosfere, boli tam dve lekarky, ukazali nam co im napisala pediatricka a chceli vediet dovody a spisali sme zaznam.
Takze sme uviedli ze sme chceli ockovanie posunut do tretieho roku veku dietata pretoze mame strach z neziaducich ucinkov v obdobi ked sa vyvija imunitny system, tiez ze sme nedostali pri prvom a druhom ockovani v podstate ziadne info, co je zial pravda pri prvom keby som sa neopytala tak ani nevieme proti akym chorobam ho ockuju a pri druhom ked som sa pytala na neziaduce ucinky tak nam bola spomenuta len teplota a odporucane obklady nozicky prip. Nurofen.
Predlozili sme europsku hodnotiacu spravu pre Infanrix Hexa kde je tabulka protilatok a po dvoch davkach su skoro rovnake ako po troch, takze si myslime ze nase dieta uz je dostatocne imunizovane,
chceme mat ako rodicia moznost sa rozhodnut o ockovani a preto povazujeme stanovenie povinnnosti vyhlaskou za nespravne, dieta nebolo vysetrene na kontraindikacie len celkove posudene ze je zdravy a tiez sme uviedli udaje z ich vyrocnej sprave RUVZ, napr. 105 pripadov cierneho kasla a z toho 56 plne zaockovanych atd....tiez sme chceli vediet kto preberie zodpovednost za zdravotny stav ak by nase dieta malo negativnu reakciu na ockovanie...samozrejme sme diskutovali viac aj o vaznych pripadoch po ockovani, o okolitych krajinach kde nie je povinne ockovanie...moznostiach ockovania monovakcinami a podobne.
V podstate to prebehlo OK, ale pozvu nas zrejme znovu, prejednaju to aj s lekarkou. Jedna z nich povedala ze ma tri deti a nikdy by si nevzala na svedomie ich neockovat a riskovat smrtelne choroby. Myslim ze nakoniec to aj tak skonci pokutou ked nas nepresvedcia aj ked teraz o tom nebola rec. Za nami bola hned dalsia mamina tak som si s nou vymenila kontakt a stretneme sa. Zial tento stat ma taky system aky ma takze je to boj na dlhe trate.

denduska
8. dec 2009

ahojte, tak moj muz dnes v robote podpisal odmietnutie ockovania proti prasacej chripke. Nehovoril o nikom kto by sa dal ockovat.
sabinia, kluuud, cukrovka so sebou nesie aj znizenu obranyschopnost, nic sa ti nestane ani babatku vsetko bude ok a zachvilu rodis 😉 Ja mam muza co mi dennodenne nosi domov bacily priamo z liahne nemocnice, maju tam aj prasaciu chripku aj hentaku a take bacily na JISke o ktorych sa beznym ludom ani nesniva a vsetci sme zdravi. Klop klop klop. Hlavne na to nemysliet, ovocie zelenina a tie rady co su vyssie 🙂

sisinocka
8. dec 2009

ahojte, ak mate cas, o chvilu - o 15.30 na radiu Regina bude relacia Vademecum a bude o ciernom kasli. V uputavke hovorili aj o otazke, ze preco ochorenie narasta napriek ockovaniu... tak som zvedava, koho si pozvu a co nam povedia

pastuska
8. dec 2009

No inak v tej Paľbe hovorí Lipták, že názor lekára, ktorý sa nezaoberá vakcinológiou, nie je odborný a tudíž ho neakceptuje....a tak prečo potom očkujú pediatri, keď o tom vedia menej, ako mamičky?

pia22
8. dec 2009

Chcem sa vas spytat, co ste uviedli pediatrovi ako dovod odmietnutia ockovania a s akou reakciou z jeho strany ste sa stretli?

alenk
8. dec 2009

Viete mi niekto poradit pediatra v ba, ktory nezastava ockovanie za kazdu cenu, resp, dokaze pochopit a porozpravat sa s rodicmi ak nechcu ockovanie? Mozete aj do IP, diky moc

erikasadek
8. dec 2009

uz pocuvam.. 🙂

agatkag
8. dec 2009

aj ja počúvam

ronie
8. dec 2009

písněte pak co říkali, já než bych to naladila a hlavně se už vzbudila Julča-to bude šílené odpoledne ☹

erikasadek
8. dec 2009

http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php...

ronie, tu mas, klikni ,na regina.. 😉

erikasadek
8. dec 2009

tak zatial nic moc.. 😒

sisinocka
8. dec 2009

inak bude to aj v archive... ale nic moc nepovedali...
p. Spanikova podobne ako moja detska lekarka pripisuju zvysenie cierneho kasla len u deti nad 10 rokov, vraj kvoli ubudaniu protilatok. Ale ako pozeram do tej vyrocnej spravy, kde je rozobratych tych 105 pripadov za minuly rok, tak v kategorii do 0 rokov bolo najviac pripadov, pricom len 2 pripady boli neockovane pre vek, ostatne mozno ciastocne alebo uplne, to uz tam rozpisane nie je. Toto je z tej spravy:
"Z hľadiska veku pacientov ochorenia sa vyskytli vo všetkých vekových skupinách vrátane 65
ročných a starších s maximom vo vekovej skupine 0 ročných (18,45) a 10-14 ročných (10,72)...."..."Zo všetkých prípadov sa jednalo 53x o riadne očkovaných pacientov, 10x o čiastočne
očkovaných, 2x o neočkovaných pre vek, 16x o neočkovaných a v 24 prípadoch sa očkovanie
nedalo zistiť...."

pastuska
8. dec 2009

Tak mne to nefunguje, dajte potom info...a čo si čakal erika?

sisinocka
8. dec 2009

teda vlastne mohli byt aj neockovane tie deti do 0 rokov, aj ked je to nepravdepodobne, dobra statistika, neda sa presne podla toho priradit, kto bol, kto nebol ockovany... takze sa to da vylozit hociako...

pastuska
8. dec 2009

To aby náhodou protistrana nezneužila informácie 🙂

erikasadek
8. dec 2009

pastuska, no asi nic zvlastne som necakala... 😀

inak, ta starsi apani ich dostala, ke dhovorila o svojom bratovy ked bola mala;;;
a ze lekar dal chlapcovy na lyzicku neaky sirup vypil a zil dalsich 60 rokov.
ta lekarka, nevedela kudy kam.; 😀 😅

pastuska
8. dec 2009

Mám takú otázku pomimo.
Malý má vzadu, teda tak zľava uzlinku zväčšenú na krku, moja mudra, že to je ok...mám s tým niečo robiť, či jej mám "veriť"?

lucrezia
8. dec 2009

teraz bola v tv novinách na jojke tiež reportáž o čiernom kašli.
pravdu povediac, trochu som znervoznela ☹ 😒 😒 lebo manžel sa na mna pozrel tak trochu vyčítavo ☹

pastuska
8. dec 2009

Že by zaplatená kampaň Lucrezia?

martinka1981
8. dec 2009

Treba zase trošku postrašiť ludi 🙄 .......neočkujucich asi pribuda tak treba robiť bububu 😉

petot
8. dec 2009

sabinina: Snáď Ti proti strachu pomôže toto: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

linnetka
8. dec 2009

dnes davali v nejakych poobednych spravach (tusim STV), ze znovu uvazuju o plosnom zavedeni ockovania proti ciernemu kaslu v 13. rokoch veku, ze vraj imunita z prvotneho ockovania pravdepodobne nie je dostatocna 🙂

inak mna zaujima presne to iste co pia22. co ste uviedli ako dovod pre odlozenie hexy? mala ma 4 tyzdne a coskoro nas caka 1. ockovanie. Mozem uviest dovod, ze moja starsia sestra trpi od 2 mesiacov epilepsiou (mozno ju vyvolalo aj ockovanie) a teda mame predispoziciu na tuto chorobu? A ak poviem, ze chcem dieta ockovat az v 2 rokoch, ked bude vyvinuty IS, tak ma aj tak nahlasia?