Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

havino
21. dec 2009

Ahojte,
pridávam svoju skúsenosť s Dr.
vrátila som sa od Dr. z poradne a mali sme sa očkovať... Prevenar som odmietla, aj tak by mi ho poisťovňa nepreplatila (chvála Ti, Pane, že sú poisťovne také lakomé!! 😀), takže Dr. na to nič nepovedala.

Ale Priorix to bolo iné... Vymyslela som si, že sa mi syn zdá nejaký slabý, nachladnutý, tak to odložila. Pýtala som sa jej na názor na očkovanie a ona, že či som pozerala internet. Bola milá, neútočila na mňa. Podľa nej je očkovanie potrebné, ak aj dieťa dostane danú chorobu, priebeh je ľahší. Tiež mi povedala, že ak by syn takto nakazil iné dieťa, tak by ma mohli aj zavrieť. A že ma bude musieť nahlásiť a dostanem pokutu. Sestrička pridala, že by mi ho ani do škôlky nevzali. Dr. mi dala "Sprievodcu očkovaním" a ja že si to teda premyslím . Sestrička vbehla, že si nemám čo premýšľať, že je to povinné 🙂

Na záver mi Dr. pokojne povedala, že za svojej 20-ročnej a sestričkinej 30-ročnej praxe nemali žiadne zlé skúsenosti ani reakcie (až tento rok, keď mala prvý prípad silného diabetes po tetanovke). Autizmus v súvislosti s MMR sa vraj nedokázal, ja na to - ale ani nevyvrátil... Vtedy ostala ticho.

Zjavne nie je nijak zištne "motivovaná" k očkovaniu, len tomu proste verí. A vraj treba brať do úvahy aj názory odoborníkov, lebo tieto "organizácie, ktoré sa stavajú proti očkovaniu", nemajú za sebou odborníkov, len laikov.

inka04
21. dec 2009

...havino, tak to uz je co za nezmysel... ak tvoje dieta nakazi, mimochodom ockovane dieta, za co ta zavru??? ...a ak ockovane dieta nakazi tvoje neockovane, koho zavru???

zelmirka1
21. dec 2009

to kde existuje taka lekarka ze dava podpisovat informovany suhlas, informuje o chorobach proti ktorym sa ockuje a da este aj pribalovy letak ??????? to sa mi nikdy nestalo a ako sa pytam inych mamin ani im nie.

este sa opytam k tym pravnickym veciam co ste tu popisali teraz, takze ak to spravne chapem neda sa moc argumentovat tym ze povinnost ockovania nie je v sulade s inymi zakonmi najma medzinarodnymi, je to asi dost zlozite, tiez som chcela argumentovat tym dohovorom o ochrane ludskych prav a dostojnosti cloveka....

blau
21. dec 2009

Povinne by som dala doktorky a sestricky ockovat proti sprostosti. A keby sa nedali dala by som im za to pokutu. Lebo takto mozu nakazit aj ine mamicky...
Tento stat je fakt na hlavu.

tin007
21. dec 2009

inka aj nasa dr. spominala, ze mi nemusia neockovaneho maleho zobrat do skolky, no asi maju "skolenia" na temu: Ako strasit a nutit rodicov ockovat!

havino
21. dec 2009

inka, to by ma vraj zavreli vtedy, keby nebol syn zaočkovaný a nakazil by nejaké iné dieťa alebo deti... A mne veru Dr. dala príbalový leták aj od Prevenaru aj teraz od Priorixu - domov, nie pred očkovaním. Vraj si mám pozrieť.

denduska
21. dec 2009

zavru 😀 😀 😀

a strasne sa mi paci toto - citali ste internet? 😕 😀 to akoby bola nejaka satanisticka biblia alebo co, ved v dnesnej dobe sa vsetko robi cez net, najviac info je na nete, aj somarin samozrejme, ale ved nemam IQ vrchnaka od piva ze nerozonam...ved bez netu akoby som sa dostala k zahranicnym odbornym casopisom, a vobec akoby moj muz posielal vysledky studie niekde do tramtarie...dostavnikom??? to naozaj ako niekde v stredoveku, ked vsetko nove, bolo aj zle.... tak nech si mila dr odpoji telefon, zahodi mobil a vypne elektriku... a nech sa neopovazi tlacit recept ale pekne rukou!

havino
21. dec 2009

Chcem sa opýtať na tú "príručku"... poznáte to niekto?
Autormi sú MUDr. Dluholucký, MUDr. Šimurka, MUDr. Urbančíková

O.i. je tam uvedené - mýty a fámy o očkovaní. VIE MI TO NIEKTO POPRIEŤ, VYVRÁTIŤ, PRÍP. VYSVETLIŤ?

OČKOVANIE ZAŤAŽUJE ORGANIZMUS MALÝCH DETÍ
Nie je to pravda. Imunitný systém novorodenca je plne schopný odpovedať na milióny antigénnych podnetov. Ak by dieťa dostalo celý očkovací program naraz, nezaťažil by viac ako jednu desaťtisícinu kapacity imunit. systému. Naviac, dnešné vakcíny majú okolo 50 antigénov v porovnaní s 3500 antig. ešte pred pár rokmi.

OČKOVACIE LÁTKY OBSAHUJÚ PRÍDAVNÉ ŠKODLIVINY - HLINÍK
Polopravda. Pravdou je, že obsahujú hliník vo forme hydroxidu hlinitého. Nepravdou však je, že je škodlivý a že ho treba z vakcíny odstrániť. Je to látka, ktorej prítomnosť zásadným spôsobom zvyšuje imunitnú odpoveď na očkovanie. Bez hydroxidu hlinitého by bola odpoveď na očkovanie slabá, pretože antigén by prekĺzol organizmom bez žiaducej odpovede imunitného systému. V súčasnej dobe sa v odborných kruhoch venuje práve adjuvantným látkam veľká pozornosť, pretože sa dá vďaka ním zvýšiť a predĺžiť účinok vakcín bez zbytočného zvyšovania množstva samotného antigénu. A len na dokreslenie situácie: Množstvo Al, ktoré príjme organizmus z vakcín je menšie, ako keby jedol týždeň, používajúc hliníkový príbor či riad.

MNOHÉ OČK.LÁTKY OBSAHUJÚ THIOMERSAL
Opäť polopravda. Áno, mnohé očkovacie látky obsahovali a niektoré obsahujú aj dnes thiomerzal, čo je dezinfekčná látka, zabraňujúca bakteriálnemu znečisteniu vakcíny pri jej opakovanom napichovaní z ampulky. Vo vakcínach sa používa 85 rokov, podobne ako aj v očných kvapkách.
Thiomersal obsahuje organickú ortuť - etylortuť. Všetky úvahy o jejho toxicite sú však odvodené od preparátu metylortute, ktorá je iná, používa sa ako postrek rastlín a je toxická. Porovnávania etylortute a metylortute jednoznačne preukázali ich úplne rozdielne účinky v tele a výrazný rozdiel v rýchlosti vylučovania z organizmu v prospech thiomersalu. Naviac, dávka ortute podaná v thiomersalových vakcínach v rámci celého očkovacieho programu nedosahuje ani dennú dovolenú dávku (150 mcg/celý očkovací program).

inka04
21. dec 2009

...tin, no ano, to s tou skolkou je dobre znama pesnicka 😒 ...ale, ze hrozit vzatim do vazby??? ...neprijatie do predskolskeho zariadenia nie je validny argument pre dolezitost a zmysel ockovania 😒 ...to je len pre nich "dobry nastroj" na zastrasovanie... no nech mi dieta nevezmu do MS, budem si ho vychovavat sama 😉

havino
21. dec 2009

denduska, tá moja Dr. to nemyslela v zlom... jej sa totiž objavil tento rok silný prípad diabetes po tetanovke a ona si myslela, že jej zrejme nedôverujem alebo čo, keď sa zrazu pýtam na očkovanie... akoby ona zapríčinila ten diabetes....
Zrejme sa nestretáva bežne s takýmito otázkami...

atana
21. dec 2009

Blau,
strasne dobre nahlas som sa zasmiala.....DIKY DIKY DIKY!!! 😀 😀 😀
Lebo som tak na nervy z toho celeho odvolania, ze dovi.
Dobre mi to padlo
A aj tak to napisem ako to mam pripravene.....lebo to vyzera tak, ze si uz ani svoj nazor nemozem povedat. To kde sme.......

Fakt diky Blau....parada!!!! 😎

blau
21. dec 2009

Nieee nezatazuje, tak preco nemozu pit babatka hned v porodnici hned coca colu??!!
Ke imunitny system novorodenca je plne schopny odpovedat....
Ja si myslim, ze kazdy si z toho odvodi svoje a spravi tak ako mu srdce kaze.

denduska
21. dec 2009

havino, ale nemyslela som len tvoju...ono to kazdy sa pyta alebo vravi - necitajte internet...na hlavu fakt.

inak s tou etylortutou raz som to tu pisala - podla nich je neskodna, podla veterinarnych skript o hovadzom dobytku (a zas az tak sa nelisime 😅 ) je to jedna z najtoxickejsich zlucenin ktora ma schopnost sa v organizme kumulovat.... vravela som ze dceru prehlasim k nasmu veterinarovi...lebo nas pes ma dokladnejsiu starostlivost, prisamvacku 😒

atana
21. dec 2009

Havino, pozri si toto...tam dostanes info. Ma to ale 112 minut (Anita Petek).....mozno tu uz bol na to odkaz.
http://blip.tv/file/2224472/

havino
21. dec 2009

denduska, 😀 😀 😀
máš pravdu, v čom sme rozdielni, však? Hovädo ako hovädo 😀 😀

Pravdu povediac, tá príručka ma veľmi nepresviedča, väčšinou je všetko opísané ako "časová súvislosť", náhoda.... 🙂 No a teraz som si všimla, že "text zhodnotili zástupcovia pediatrov" - MUDr. Košťálová a kto ešte???
Bingoooo, vaša obľúbená MUDr. Špánikováááá 😎

havino
21. dec 2009

atana, ďakujem, to som už videla, to bolo ako prvé, čo som zhliadla o očkovaní a potom som už len ústa otvárala....

zelmirka1
21. dec 2009

tu prirucku poznam, dali nam ju na RUVZ a moc ma veru nepresvedecila, pripada mi dost zavadzajuca ale samozrejme to je vec nazoru ze ? inak ja som tiez dostala radu ze nech necitam internet lebo je tam vela zlych info, myslim ze som svojpravna a viem si vybrat a hlavne ked sa chce clovek vela dozvediet ma sancu. By ma zaujimalo ci pediatricky aj nieco nove citaju alebo sa drzia len rokmi "overenych" skusesnosti.
atana kam ides posielat svoje odvolanie ?

babulka
21. dec 2009

Atana - ano, ja davam ockovat, takze v podstate do tejto temy ani nepatrim. Neverim slepo vsetkemu, co citam, a myslim to v dobrom - teda neuznavam ziadne dogmy, ale zase ani rozne novodobe "hura, pozrite sa, co som objavil". Obidve formy su mi proti srsti. Do tejto temy som sa zatulala nahodou, aj to skor len kvoli tomu, ze sa tu niekolkokrat rozoberali pravne veci. A v podstate ma nadskrtla jedna znama, ktora si zmyslela, ze ockovat nebude davat, aj ked na to nemala ziadny rozumny argument a jediny bol, ze "citala som to na internete". tak ma to zaujalo. Priznam sa, ze patrim k ludom, ktori v oblasti, o ktorej nic nevedia (ci uz je to medicina alebo oprava auta alebo hoc aj pestovanie izbovych rastlin), doveruju tym, ktori su v tej oblasti odbornici. Co ale neznamena, ze si neprecitam ine nazory a nove poznatky, viem si vsak z nich vybrat a zasadne sa vyhybam bulvarnym, senzacechtivym, neoverenym a nepodlozenym informaciam z pera kvaziodbornikov.

Zaroven ale neuznavam, ak ma byt rodic postihovany, sankcionovany ci inak "perzekvovany" ak neda svoje dieta ockovat. nemyslim, ze sankcionovanie je v tomto smere riesenim. Kazdy by mal poznat pre a proti, kazdy by mal pravo sa rozhodnut, ako nalozi so svojim zivotom (zivotom a zdravim svojho dietata), aj ked som si samozrejme vedoma toho, ze kazda sloboda a pravo jednotlivca konci tam, kde zacina sloboda a pravo toho druheho.
Nie som ani ziadny bojovnik za spravodlivost sveta a svetovy mier 😉 Len sa snazim, a obcas mi to ide (pozitivne IP su mi toho dokazom) sirit, povedzme, pravnu osvetu 😀

A moja lekarka? MUDr. Eva Gibalova http://www.gibalova.zzz.sk/
Urcite napatri k odporcom ockovania, ale ako som pisala, vie poucit, informovat, dodrzuje svoje povinnosti, maximalne respektuje dieta ako svojho partnera, je vynikajuco informovana, nepatri k predpisovacom ATB (ma CRP pristroj v ambulancii), a je vzdy na telefone 😀 My sme boli po narodeni specificky pripad a som rada, ze som si ju zvolila. 😵

havino
21. dec 2009

Takže, babulka, ideš právne zastupovať svoju známu alebo jej ideš neočkovanie vytĺcť z hlavy? 😎

havino
21. dec 2009

vytĺkanie z hlavy malo byť v úvodzovkách... 🙂

atana
21. dec 2009

Zelmirka1....na Regionalny urad verejneho zdravotnictva...mi prislo, ze sa v podstate nestaram o svoje dieta: matka ako zakonny zastupca maloleteho odmieta dodrziavat liecebno-preventivny rezim stanoveny obvodnou detskou lekarkou a podrobit svoje dieta povinnemu pravidelnemu ockovaniu osob, ktore dosiahli urcity vek..... bla bla zopar paragrafov.......a preto mi nariaduju zabezpecit u svojho dietata povinne ockovanie tak, ze sa s dietatom dostavim do ambulancie praktickeho lekara pre deti a dorast v XX u MUDr. XX, ktora dieta zaockuje a urci plan dalsieho ockovania.
Termin: do 3 dni od dorucenia tohto rozhodnutia.

A potom na konci poucenie, ze podla takeho paragrafu a hentakeho sa mozem odvolat, ale odkladny ucinok rozhodnutia sa vylucuje (teda sa musim medzitym zaockovat kym podam odvolanie...tak to chapem...) a to z dovodu naliehaveho vseobecneho zaujmu, spocivajuceho v ochrane zdravia ludi pred nebezpecenstvom sirenia hromadneho prenosneho ochorenia.

...cista totalita.....a podla mna zastrasovanie, co aj pisem v mojom odvolani:
Ohradzujem sa voči forme akou je písané rozhodnutie. Pôsobí zastrašujúco, poškodzuje a spochybňuje moje dobré meno, pretože o deti sa starám príkladne. A práve stanovisko, aké som zaujala k očkovaniu má zabezpečiť ochranu môjho dieťaťa pred rizikom ohrozenia a poškodenia jeho zdravia.

babulka
21. dec 2009

Teraz som si vsimla, ze tam ma "ockujeme proti chripke" 😀 Ja som dala syna proti chripke ockovat uz treti rok, ale nikdy ma do nicoho nenutila, sama som sa pytala, ked nastupoval do kolektivu. Vysvetlila mi pre a proti a sama som sa rozhodla. To iste aj pri inych nepovinnych ockovaniach, na ktore som sa informovala, vzdy mi to podala len informativne, ziadne fanaticke reci, lebo pri tych by som ihned spatkovala.
len mi, prosim, nepiste, ci som spokojna, ako dobre som svojmu dietatu spravila (ano, som 😉 ), je to na zvazeni kazdeho a ja, takisto ako vy, chcem svojmu dietatu dobre, len kazdy si volime ine nastroje a formy 😉

zelmirka1
21. dec 2009

babulka kedze si pravnicka a zaujimalo ta to s tym neockovanim a ockovanim, asi je to zlozite a neda sa len tak argumentovat medzinarodnymi zakonmi, napr. tym dohovorom o ochrane lud. prav a dostojnosti cloveka vsak ?

babulka
21. dec 2009

Havino, nebudem ani jedno, ani druhe. Nie je to moja vec. 😉

havino
21. dec 2009

Aha, babulka, ja som myslela, že Ťa známa požiadala o názor, resp. radu...

Skús teda poradiť nám, ktorí volíme tú inú formu ( to nebolo podpichovačné) - čím sa oháňať.... 😉
Máš pravdu, že každý chceme to najlepšie pre svoje dieťa a je super, že vám všetko prebehlo "hladko". Kiež by to tak bolo u každého prcka...

havino
21. dec 2009

Prosím vás, čo znamená, keď môj syn nemal žiadnu reakciu na očkovanie TBC v pôrodnici? Že jeho telo si nevytvára protilátky a má veľkú šancu TBC chytiť?

linnetka
21. dec 2009

tak ja som sa informovala, ci u nas v Topolcanoch na RUVZ maju uz nejake skusenosti s odmietnutim ockovania, tak u nas odmietla vraj len nejaka sekta 🙂
tak mi uz konecne povedzte, aka sekta ste? 😀

samiana
21. dec 2009

atana...výborne, hlavne že ste sa nedali zastrašiť...Ak má dieťa právo na ochranu pred chorobami a ich následkami, a toto právo sa uskutočňuje cestou eliminácie infekčných ochorení očkovaním, prečo sa mu toto isté právo upiera v prípade, že dôsledky očkovania vedú k chronickým a dlhodobým škodám na zdraví?

Kto má právo rozhodovať, či je lepšie zápalové - infekčné ochorenie, či chronické, možno celoživotné?

Jasne, chronické choroby nie sú prenosné; teda prenosné infekčné choroby sú z pohľadu zákona nebezpečné a chronické nie, čo je zaujímavá teória, ktorá ešte len čaká na svoje "vedecké" odôvodnenie.

veronikapp
21. dec 2009

Ahojte, ste popisali...
Atana, nazavidim to co teraz musis riesit. Drzim palce, aby to dobre dopadlo.
Babulka- som tiez velmi zvedava co poradis, ak nieco poradis. Existuje vobec nejaka rada v takomto pripade?
Som rada, ze este to nemusim riesit. V poradi dalsie ockovanie mame az v maji. V januari ideme do poradne, skusim sa porozpravat s doktorkou, opytam sa na jej nazor, skusenosti. Inak, je to uz nasa tretia doktorka v poradi. Ale tiez nas pred ockovanim o nicom neinformovala, rovnako ako 2 predosle. O nejakom informovanom suhlase ani nehovorim... Babulka, tak to mas stastie...

petot
21. dec 2009

Podľa môjho názoru je "Príručka očkovania" argumentačná katastrofa a čudujem sa, že sa pod to toľkí podpísali.

Naozaj si myslia, že sú všetci blbí? Že nevieme, aký rozdiel je, keď niečo prejde tráviacou sústavou, kde sa to neutralizuje a rozkladá, a keď sa to dopraví prakticky priamo do krvného obehu?

Ak je detský imunitný systém taký v pohode, prečo sú lekári v posledných rokoch takí hákliví, kedy zje dieťa prvú paradajku, jahodu alebo nebodaj kakao?

Ohľadom ortute ako "neškodného dezinfekčného prostriedku", verím, že lepšie raz vidieť ako stokrát počuť:
http://www.nomercury.org/science/documents/MSDS...
http://commons.ucalgary.ca/mercury/