Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

daducha
17. feb 2010

lul,

nam doktroka povedala, ziadne ine ako povinne ockovania Vam neodporucam ...ma velke vyhrady aj proti Prevenaru, ten sme odsunuli na cas , ked bude mat maly dva roky ...v mojom okoli je spusta mamin a neviem ani o jednej rotavirusovej hnacke ... 😒 .
Tot môj nazor, rozhodnut sa musis sama 😉

lul
17. feb 2010

dik, asi na to kaslem..

zelmirka1
18. feb 2010

mna tiez v tych spravach joj dostal ten doktor ked porovnal nasledky po ockovani s tym ze dieta moze spadnut zo stromu, neuveritelne....ale je fajn ze sa o tom zacina viac rozpravat, este to bude asi dlho trvat ale snad nase deti
budu moct rozhodnut ci zaockuju svoje ratolesti alebo nie.

linnetka
18. feb 2010

ja dufam, ze to uz dlho trvat nebude 😝

denduska
18. feb 2010

pozrite aky skvost som nasla -
Sám zastávam názor, že by som nikdy nedovolil, aby dieťa, ktoré nie je očkované proti tuberkulóze sedelo vedľa môjho dieťaťa v škole. Je to práve kvôli tomu, že chorý človek je aj nosičom a v dnešnej dobe miešania národností sa tuberkulóza stáva extrémne riziková (MDR - TB, XDR - TB) - alebo vysoko rezistentná rezistencia.

zdroj http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?p=1144&...

no povedzte mi ako by ste na to reagovali, lebo ja som v prvej sekunde onemela 😒

tamix
18. feb 2010

Aj naša dr. nie je až tak za Prevenar. Ale je povinný!!!!!!!!!!!
My sme dali Rotarix – dcérka mala málo kíl a keby dostala hnačky, tak koniec. Ale to som ešte o vakcínach nič nevedela. Len dúfam, že keď to išlo cez žalúdok, tak to bude aspoň trochu šetrnejšie.

blovitc120
18. feb 2010

Deni, ja som onemela z celého príspevku menovaného...

zfidorka
18. feb 2010

lul, kamoskina mala dostala rotavirus... hovori ze nieco take uz nikdy nechce zazit 😔 a svoje 2. dieta dala zaockovat - je to vakcina podavana oralne... rotavirus dostali v nemocnici 😠 kde boli kvoli angine (resp. niecomu podobnemu, neviem presne)... ked sa vratili domov, mala zacala hnackovat, tak s5 do nemocnice, schytali to viacere deti co boli s nimi nemocnici, kym boli doma stihli nakazit aj deticky v rodine plus dospelych... je to vraj dost nakazlive... mala mala tazky priebeh, este nemala ani rok, starsie deticky (4r.) a dospeli mali lahsi priebeh choroby...

petot
18. feb 2010

Aj my sme rotavirus dostali v nemocnici.

tin007
18. feb 2010

ahojte, ja ked som sa orientacne pytala na rotavirusy, tak pediatricka povedala: naco, zdrave dieta to nepotrebuje. takze sme neockovali

zelmirka1
18. feb 2010

aj mne vynimocne pediatricka povedala ze netreba, ze pokial s babom velmi necestujeme a nebehame kade tade
tak by to nemalo chytit a ked je vacsie dieta tak to zvladne bez problemov.

tamix
18. feb 2010

V zdroji, ktorý udala denduska spomínajú MMS. Viete čo to je?

tamix
19. feb 2010

Ak by ste mali záujem!!! Je už aj slovenská petícia za slobodnú voľbu očkovania:

http://ockovanie.webnode.sk/

denduska
19. feb 2010

uz rozosielam.... 🙂

martinba
19. feb 2010

denduska hlavne podpisuj 🙂 , u nas v praci som to nechal kolovat, zatial 4 podpisy!

lucrezia
19. feb 2010

prosím vás, ja som asi menej chápavá, ale akým sposobom to mám podpísať na nete? 😨 😵

denduska
19. feb 2010

martin, no ved ja som to prezieravo poslala hned muzovi na mail nech to vytlaci a vyvesi rovno v nemocnici 😀 som sama zvedava co na to povedia 😕

lucrezia, to sa neda, musis si to vytlacit a potom poslat postou... 🙂

erikasadek
19. feb 2010

ahoijte;.... 🙂
lul za seb ati poviem len tolko rotavirus je tu beznejsi ako nadcha, a neockuje sa s dovodu ze je to sakramentsky drhahe nepreplaca poistovna ani cent, nie je to spolahliva vakcina a bola uz par krat stiahnuta s trhu kvli vaznym problemom.. su dve...
a po druhe, je to oralne to ano, ale neznamena ze dieta nedostane, ano dostane len bud emat mensi priebeh. ono sa doporucuje u malych do 6 mesiacov v obdobi ked je epidemia tu ked je epidemia, tak ani chripka nema taku silu , ako gastro, tu sa crevna chripka vola gastro.. 😉

a predsa , su deti co to maju aj skoro 3 krat do mesiaca, a preziju, zaklad je hydratovat a a davt pozor na desyhdrataciu , a vracanie, a hnacky su lieky zaberaju rychlo teda apson tu.. 😉

takze za seb ati mozem povedat ze nadavaj , vakcinu na rotavirus.. 😉

lucrezia
19. feb 2010

dakujem za odpovede, už mi to bolo vysvetlené 😀 😵

misuge
19. feb 2010

Ahoj, jé koukám, že už jste slovenskou petici objevili, takže už to tady nemusím dávat , no jo trošku se to pohnulo co jsem tady dávala českou petici 😉

Ještě docela účinný je odkaz na Facebooku. 😉 😉

martinba
19. feb 2010

Priebezny stav podpisov 11ks ! som prekvapeny, aj ludia co sa nezaujimaju o ockovanie, podpisali a suhlasia, ze by mala byt slobodna volba rozhodovania na rodicoch, tak ako je to koniec koncov aj vo vacsine krajin EU. Osobne si myslim, v tomto boji by sme nemali poukazovat na skodlivost ockovania, pretoze tahame za kratsi koniec ale na to, ze to je skoro vsade nepovinne a aj Rasi vcera hovoril, ze je ochotny sa zladovat s EU, takze ho treba k tomu trosku dokopat 😉

cora73
19. feb 2010

Volebny program strany SaS :

http://www.strana-sas.sk/tmp/asset_cache/link/0...

40. BOD PROGRAMU
Súčasný systém povinných očkovaní vyvoláva obavy niektorých rodičov z
prípadných nežiaducich reakcií
dieťaťa na očkovanie.
SaS navrhuje:

hh Dať rodičom možnosť nedať očkovať deti proti nasledovným
ochoreniam:

hh Žltačka typu B (vírusová hepatitída B), Hemofilové invazívne
infekcie, Pneumokokové invazívne
ochorenia, Mumps, Rubeola (ružienka). Tieto očkovania sa dostanú do
odporúčaných
s plnou úhradou zdravotnej poisťovne, bez akéhokoľvek postihu v
prípade neočkovania.
Ostatné očkovania38, ktoré sa nachádzajú v aktuálnej schéme považujeme
za natoľko
zásadné, že nie je možné pripustiť neočkovanie akejkoľvek časti
populácie, nakoľko
by prípadná epidémia mohla spôsobiť príliš rozsiahle škody.
Možnosťou upustiť od niektorých druhov očkovaní zvýšime zodpovednosť
rodičov za zdravotný
stav svojich detí, so zachovaním možnosti slobodne sa rozhodnúť o
plnej očkovacej ochrane

38 tuberkulóza, záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, osýpky

spevacka
19. feb 2010

takže volíme SaS 😀
cora na Hrad 😀 ...ale nie, teraz vážne vďaka ľuďom ako cora, petot, denduska a pod. sa konečne niečo začne diať...dúfam
ja už tiež vo svojom okolí začínam pozorovať zvýšený záujem o túto problematiku

petot
19. feb 2010

spevacka: Nepreháňal by som to s optimizmom. Nik nedokáže splniť to, čo politici dokážu nasľubovať.

A tá druhá časť je veľmi represívna - oni chcú ponechať minimálne 6 povinných vakcín... Vrátane osýpok, prosím pekne. Tie sú podľa nich strašne závažné.

tin007
19. feb 2010

ahojte, tiez som dumala nad tym, podla akeho kluca v sas vyberali choroby, ktore budu (podla ich volebneho programu) musiet byt ockovane a ktore nie. zatial som na to neprisla 😖

linnetka
19. feb 2010

a sluby sa slubuju ... pred volbami kazdy maze med okolo pusy, len aby co najviac volicov ziskalo. ale zase uz len tym ze to dali do volebneho planu sa to viac dostava do povedomia ludi ... 🙂

vodicka75
19. feb 2010

ahojte, ta peticia v SR je skutocne normalna, alebo je to len nejaka kacica?
pozrela som si ten link a tam je medzi odkazmi uvedene toto:

Referencie 1:
Toto je popis ukážkovej referencie. Môžete ju ľubovoľne editovať, prípadne odstrániť.
Referencie 2:
Toto je popis druhého ukážkového projektu.

http://ockovanie.webnode.sk/odkazy/

Preco tam nie su odkazy, linky a pod. na stranky venovane rizikam ockovania???
A kto za tou peticiou stoji? Kto su ti ludia?

Preco to neorganizuje obcianske zdruzenie, ktore je normalne zaregistrovane, ma svoje stanovy, clenov a posobi na verejnu mienku propagovanim neziaducich ucinkov??

Ja som z tejto peticie zmatana. Co si myslite?

vanish1
19. feb 2010

vodicka, verím, že Petot ti odpovie 😒 je to zložité......

tin007
19. feb 2010

linnetka asi tak
nemozeme cakat zazraky, ale lady sa pohynaju, v podstate muskova uz 3-4 roky riesi agendu ockovania, teraz to ma v programe sas (hoci pre mna to stale nie je postacujuce, ale na druhej strane... vzdy lepsie ako sucasna legislativa)