Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ivka144
7. apr 2010

Cafte, vdaka za vsetkxy info k detoxu.

k MMR chorobam by ma zaujimalo hlavne to, ze OK, ja ockovat nedam a rada by som ich prekonat, ale co ak neprekoname do 10-15 roku? Potom som na tom minimalne rovnako, ako ockovanci, teda podla oficialnych stanovisk omnoho horsie, lebo moje dieta nebude vo vyssom veku chranbene, ci?

A este Petot - k Cecku - co si myslim, co sa moze stat, ak by som davala privela cecka pri nedostatocnom prijme tekutin? Zaujima ma teda to, ci samotna praca Cecka bude mat efekt a ktory organ a system bude mat z toho najhorsie. Ci je to pruser pre cele telo, alebo problem toho, ze sice sa choroby akutnej zbavim, ale privodim si problem s oblickami a mocovymi cestami? Samozrejme myslim kratkodoby pripad. Ked je zle, alebo keby boli choroby MMR a moje dieta nepije dost ani za bezneho stavu, mam dojem... Existuje inak nejaky taky nahrubo prepocet, kolko tekutin na 1g cecka, alebo daco take? Jasne, ze to zavisi od milion faktorov, ale aspon priblizne. Ak ma dieta 15kg, chcela by som mu davat napriklad osypkovy 1g kazde dve hodiny, co je 4 dni po 12g, tak kolko minimum by mal vypit? Vdaka.

Deni - inak ja som sa zamyslala presne nad tou trestnou zodpovednostou. Jasne, ze pravdepodobnost je mala, ale AK BY predsa, tak ak je dieta neockovane kvoli rozhodnutiu rodica (teda bez kontraindikacie) a bol by nejaky pruser, vazna zdravotna komplikacia, podla mna Ta mozu dat na sud jak nic. Cisto osobne si myslim, ze ak by aj boli vazne zdravotne komplikacie a nasledky, tak by sa snad nikto nehrnul udavat ta, ale v pripade smrti dietata by podla mna rodic sedel za vrazdu pomaly.

zelmirka1
8. apr 2010

mne sa zda nezmysel aby rodica sudili za to ze dieta ochorelo na niaku chorobu proti ktorej nebolo z jeho rozhodnutia ockovane. A ked bolo ockovane aj tak ochorie ci zomrie tak co ?? koho obvinia ze ockovanie nefungovalo ?
Alebo nedajboze ked zomrie po ockovani koho odsudia za vrazdu ?? Je to urcite zlozite ale myslim ze to by si ani tu nikto nedovolil.
Tiez neockujeme MMR, nemam z tych chorob az take obavy, to by som sa musela bat hocijakej chorby. Ja som prekonala mums aj osypky dokonca nie v uplne najmensom veku a som OK, a vzdy je cas ak budem chciet aby v puberte napr. bol zaockovany.

erikasadek
8. apr 2010

zitaje, bez predpisu kupis normalne.... 😉

denisocka
8. apr 2010

no až teraz som sa tu dostala -

Erika,kedy planuješ prisť na SK? to asi musia byť v hclede myslím,obzvlašť ked je to živa vakcina 😖 no ale mna ešte zaujíma,že ked by som ju aj mala,či mi ju lekár pichne?

denisocka
8. apr 2010

ivka, myslím že ked by nepilo dieťa a prijimalo vela cečka,tak si to možu doniesť obličky- nejakými kamenami,to len čo si myslím a postrehla som.

tiež si myslím,že ak bys a niečo stalo a ja som nedala očkovať,su ochotny ma posadiť za mreže - ale ak sa to stane naopak,ako píše zelmirka a čo sa stava,tak proste popru suvis medzi očkovaním a smrtou

denisocka
8. apr 2010

žes som mala mumps si živo pamatam, ležala som na posteli,bolo mi nejak ha prd a zrazu som mala líca ako sysel . osýpky si nepamatam,ale viem že po očkovaní ,ako som už tu davno písala som bola večne chora vkuse - same hrdlo,anginy,a take sračky

erikasadek
8. apr 2010

deni sklamme ta tak skoro nie moja.. 😒
no tak to neviem ci by ti pichol ale si sestra nie?? tak si ju pichni sama, ak by trebalo...... 😉
len naozaj neviem kao by som ti ju poslala..
sksu ci nie je v rakusku.. 😉

erikasadek
8. apr 2010

jaj som blba, ale aj ked si to pichnes sama potrebujes zaznam, ze?? 😒
ono neviem , trebalo by si to vydiskutovat s lekarom.. 😉

denisocka
8. apr 2010

hej,tak sama pichnuť dokažem hocičo,ale toto si na triko teda nedám 😕 😝

erikasadek
8. apr 2010

deni.. 😅 neviem ako pomoct ... 😉

denisocka
8. apr 2010

peťo -

tak som si poctivo prešla knihu ,ako to liečil klenner - otazkou však je, že ak by sme niečo z toho dostali,kto bude malemu pichať to Cečko ? musim si ho dopredu kupiť ja-alebo je bežne v nemocnici? alebo to mam experimentovať a pichať mu sama? alebo stači davať C-salts / len si neviem predstaviť každe 2 hod. do akeho množštva tekutin to dať ,ked by to bolo aj tak problematicke aby dačo vypil

erikasadek
8. apr 2010

deni..
http://www.inpes.sante.fr/10000/themes/vaccinat...
tu je list vsetkych vakcin dostupnych na choroby naprikald na fR trhu. 😉

osypky je rouvax... 😉 monovakcina 😉

denisocka
8. apr 2010

aha,no som z toho magor

denduška už porodila? tuším ona bola na rade už

livo46
8. apr 2010

ahojte, erika chcem sa opytat, citala som v diskusii ze tvoj syncek ma potravinovu alergiu a homeopatika zaberaju skvele. moja Viki ma tiez potravinovu alergiu a ekzem, ktory tiez liecime homeopatikami ako nejakym sajrajtom, lenze na ekzem stopercent zaberaju, ale na tie potraviny sa mi zda, ze ma nejake moc silne tie reakcie (minule jej moja babka (s alzheimerom) dala syr a to bolo hrozne aku odozvu to vyvolalo, zacala sa strasne dusit az jej hrdlo opuchlo museli sme jej dat rectodelt-cipok s hormonmi, po case jej to preslo, ale nikdy to nemavala az take) vcera sme boli s nou u alergologa, vypocul si nasu homeo liecbu, len tomu s tym prilis nesympatizoval, a chcel nejake protokoly na studovanie od homeopata, ze ako ta liecba prebiehala, trosku ma zaskocil. myslim, ze ked vidiet vysledok, hovori to samo za seba. no nic v pondelok ideme na krv a uvidi sa ako to s nou vyzera 🙂)))

livo46
8. apr 2010

tak som sa rozpisala a qestion nikde 😀 davate tie homeopatika nejako pravidelne, nejake presne na potravinove alergie, alebo je to presne urobene na jeho osobku? my davame asi kazde 3 mesiace, teraz brala antibiotika aj tie kortizony ci co, tak ju to zase cistilo z toho svinstva,dostala zatial najvacsiu potenciu, ale uz je krasna hladucka, len este to skrabkanie, juuuuuj!

erikasadek
8. apr 2010

livo, no mn edala liecbu moja lekaraka, ona je lekarka,... 😉 vystudovala, ako kazdy lekar a aneskor aj hoemo studovala, takze je uznavana lekarskou komorou...
ano zabralo nam po roku mu klesli hodnoty vajicko , s 3 a dacona 0. 40 takze uz mozme paat vajicka, ale nie surove, alebo porazenica to este potrva, a mlieko nato bol tiez, teda BMK.. zmizlo uplne, len nemoze viac kao 120 ml vypit mliek anormal, telo zatial nezvlada. ale to pride samo.... inak moze.. vsetko uz.. mozem ti napisat co bereiem, a oc mala som na pripar , reakcie, zaberalo super rychlejsie ako kortikoidy u nas;; a hlbkova liecba ...
lne je otrazne ci pozhanas vsetko na slovensku.; a ze s ati lekar smial na slovensku co sa tyka homeo.. tak top je sputne;.
o mojom vedeli aj v najlepsej detskej nemocnici , t v fr je v parizi a patri ku spicke na svete.. a
lekarke, ktora sama nastatrovala , so suhlaosm statu , vyskum u deti , alergikou, moj syn s atiez podiel an atomto vyskume tera zbude trvat 5 rokov, sama bola prekvapena, rychlostou ako klesli hodnoty a hlavne ako to zvlada..
a vie ze brla celorocne denne homeo nato akto mi to prdpisal.. skor naopak, boal prekvapena, a dala to do zapisu. 😉

je to tu ine; 😉

denduska
8. apr 2010

ahojte, deni nie, este som 2v1 a nejak sa nic nedeje 😕 😅
a k tomu cecku, teda pichaniu, tu sa da dostat asi len vo forme kyseliny, normalne ako acidum ascorbicum, mas 500mg v 1 amp, lenze take mnozstva a koncentracie ake su tam popisane...no...na to musis mat pichnutu centralu 😒 lebo do kubity ale to zas treba riedit, lebo podla mna to urobi flebitidu..cize si zas tam kde si bola lebo naridenenim nestihnes dat take vysoke davky za 24 hodin...a druha vec, ze ho mozes "preliat" ako sa vravi.....no ale ja nie som na to povolana....ale toto ma hned napadlo ked som to citala..ze je sice pekne ze vysoke koncentracie su ucinne ale ja si to bez centraly predstavit neviem... to len off temu 😉

erikasadek
8. apr 2010

denduska ahojjjjjjjjjjjjjjjjjj 🙂

denisocka
8. apr 2010

no ale v nemocnici si ja nariadiť liečbu asi nemožem

denduska
8. apr 2010

erika caaau 😵 hrozne, porad nejaky sposob ako vyvolat porod, okrem osvedcenej metody 😀 😀
deni, no ja by som s tym nevedela experimentovat, aj keby som si vedela teoreticky vyratat a nariedit roztoky ale ja by som sa bala..minimalne nejakej alergie....ibazeby si mala dobreho znameho, co je ochotny sa na to podujat..a zabezpeci ludi a material 🙂
ale co sa tyka monovakciny, podla mna to zalezi len na doktorovi - ak sa ta vakcina pouziva bezne vo svete, tak preco ju nemoze pichnut...rizika ma take iste ako pri ostatnych 😝

erikasadek
8. apr 2010

denduska moja , no neveim vies u mne zlyhali vsetky osvedcene metody.. 😀 schody aine veci dnene ' poschodia som , liezla, makal ako diva do konac 8 mesiaca v restike, a aj tak som oboch porodila na termin, nikto nechapal. ine veci okolo. 😀
budes si to musiet vytrpiet.. 😉

hoemo je, ale nie ako vyvolavac porodu.. 😀

cora73
8. apr 2010

a zase medialna kampan za ockovanie proti HPV :

http://www.najmama.sk/diskusia/224712/rakovina-...

+ diskusia 😀 😀 😀 :

http://www.najmama.sk/diskusia/224712/rakovina-...

senja
8. apr 2010

Zdravim, zajimalo by mne, zda nekdo neco vi o srankach Rozalio.cz. Uz je zkousim ponekolikate za posledni mesic a porad nejedou.Ze by je zrusili? Vite nekdo neco?

denisocka
8. apr 2010

denduš a ty ako budeš "ne"očkovať?

senja
8. apr 2010

Jinak kdyz uz se tu resi ockovani proti MMR. Byli jsme s malym na konzultaci (povinne) v Ockovacim centru Motol a ta doktorka se zdesila, ze nemam ockovani proti MMR. Vyvalila na mne oci se slovy: Ale vzdyt je to vc dospelosti nebezpecne!!!! Nechcete naockovat? 😠 Jasne, zvlast kdyz jsem malem chcipla po ockovani proti obrne. To ale komentovala: Tak to jste urcite musela chytnout nejakou strevni infekci, normalne takova reakce nebyva. No samozrejme, prave v okamzik ockovani jsewm musela chytnout nejakou infekci, ze... 😒 Nasr... me tam jak neco.

ivka144
8. apr 2010

Dnes som bola s Matusom u MUDr, to je ta, co ockuje, lebo to vyzaduje licencia a mysli si o tom svoje...
Vravela, ze ona ma takych rodicov, co odmietali (aj takych, co vsetko, najpriklad ze z nabozenskych dovodov, vratane novorodeneckej TBC), myslim, ze ma odmietacov dost, kedze sa k nej taky hlasia, ona je aj homeo a tak. A ze este nemala pripad pokuty, ale ze uz nejake predvolanie bolo. A o pokutach len pocula u inych.
A povedala, ze si ma napisat odmietavy papier v dvoch vyhotoveniach, ona zalozi do karty, a ked pride kontrola, jedno im da. Ma to byt vraj adresovane nejakej epidemiologii v ramci RUVZ, ci co. Co mi je divne. Ved co ja s nimi? Ja len jej som mala v plane povedat, co a ako..., no nic. A ked som povedala, ze napisem, ze to chcem posunut (na neurcito, samozrejme), tak sa jej to pacilo, ze to nie je odmietnutie. Len nechapem, ze mi povedala, ze na Hexu iste nemame kontraindikaciu, ze to oni len vyslovene aktivnych onko pacientov maju vylucit z ockovania. Sa jej divym, ze si to nenastuduje lepsie. A ktora PRESNE vakcina sa u nas teraz pouziva? Myslite, ze letak, co k tomu najdem na nete je pomerne zavazna (zavezna) info? na MR pouzijeme vajecny bielok, teda alergiu..., som zvedava, co zas bude vystrajat alergologicka, ak ju poprosim o potvrdenie proti ockovaniu...Grrr...

Na vyvolavacku - myrha

Deni - no to presne aj ja som nad tym takto uvazovala...
Myslim, ze aj Petot pisal, ze u nas to az tak hned nehrozi, IV cecko, ale pokial viem, dava sa mineralny askorbat, nie samotna kyselina. Neviem, ci sodny, draselny, ci ja neviem aky...

Zelmirka - to je jedno, co by bolo, ak by... aspon si to myslim. Pravnici by chceli posudok lekara asi, predpokladam, ze v pripade smrti po vakcine by priamu suvislost nepotvrdili, a aj keby ano, tak je to jedej z moznych, aj ked uplne malinko pravdepodobnych nasledkov ockovania. To ako ked zomrie pacient pri operacii, tak ak sa nenajde nic extra, nedbanlivost a tak, tak vpodstate sa rata, ze lekari chceli cloveka zachranit, ale zial sa nepodarilo. Nikto nejde za mreze.
Ale ked sa veri, ze ockovanie je jedinou prevenciou pred krutymi nasledkami krutych chorob a ty to odmietnes, vystavujes zamerne dieta riziku. Dokonca si porusila zakon, aby si ho tomu roziku vystavila, akoze, chapes. To aby si si nemyslela, ze to je moj nazor, ako sa to ma riesit, ale domnievam sa, ze v nasej spolocnosti... by sa este potesili exemplarnemu trestu. Aj ked nevidim do toho ani lekarsky, ani pravnicky...

erikasadek
8. apr 2010

senja za 20 rokov budu lekari na nas pozerat vy ste nedali ockovat na chripku?? boz este normlny viete ake to je nebezpecne? 😠

boze moj obmezdencov je stale vela;.

kazda choroba je nebezpecna, aj nadcha;.

denisocka
8. apr 2010

ivka, a ako to napíšeš a sforuluješ??? ja chcem niečo napísať ohladne TBC do porodnice,nech mi dieťa neskusia zaočkovať a potom to prednesiem aj pediatričke. že teda žiadne očko - prosím ....

bože,ja ked si spomeniem,ako maleho zaočkovali 1xhexou a to mal ramienko ešte hnisave a ako mu to nahnisalo po tom . začala som na vlastnu päsť chodiť na pneumo,tak sa dokyna zhrozila že čo to je za pediatričku,ked si dovoli podať hexu ked je rana po bcg ešte nevyleiečena . čistili to ,chodili sme jak blazni a pediatrička v konečnom dôsledku sa len škerila a vyhražala sa,že naším chodením som ohrozila 2xhexu a ked to nestihneme neviem do akeho času,ideme hexu davať odznova na 3x . v tom vyšli výsledky,že maly ma hemofilaB - toho čo je v hexavakcíne - takeže by ma zaujímalo,odkial sa do neho ten hemofyl dostal a mal ho potom v každom výtere. druha hexa tušim bola bez problemov a tretia katastrofa .... po stvtrých antibiotikách a zapale str.uší som ja na nasprostala vystrašena mater pustila do Prevenaru . a to som ešte len posrala poriadne,našťastie dom už další Prevenar nedala a začali sme s Cečkom,miesto ATB .

teraz si spomínam čo všetko vyvolal prevenar - bože tyky,mykania plecom, EEG - či nemame epilepsiu , zakukavanie ..... doriti , ako som mohla zabudnuť na to všetko,čo sa spustilo po tých posratých očkovaniach

už viem PETO - toto ti tuším trebalo spísať do iniciativy,tak ak ti to ešte treba,sadnem si k tomu

ivka144
8. apr 2010

Mna asi slak trafi. No, skusila som, ze asi Infanrix bude teraz platna hexa u nas.
Hladam pribalovy letak na nete, zatial som precitala dva odlisne, jedne z 2003 a jeden z 2007. Viete co? Polovica kontraindikacii hadam z 2003 uz v 2007 nie su, len sa premenovali na upozornenia. Ani HIV nie je kontraindikaciou, ani tie krce v anamneze (Cora?) a vlastne jedine, co mi pride, je potvrdena alergia na nejaku zlozku alebo velmi vazna infekcia s vysokymi horuckami. No, idem si dat urobit laktozovy test. Normalne mam chut si povedat, nech mu aj pozitivny vyjde, aj tak sme uz alericky na BKM...
Deni - ja to idem formulovat ako odlozenie zatial, nie odmietnutie. Tam to problem nie je, kedze horna hranica nie je stanovena. Aj tak to chcem napisat len tak nenapadne, nie prilis podkladat faktami, aby som nebila do oci, aby nebolo hned zretelne, ze sa ani v buducnosti nehrniem ockovat. Pri BCG ti ine ako surovo odmietnut neostava. Teda do porodnice len napisat, ze si nezelas aby ockovali a termin a okolnosti ockovania si vyriesis s pediatrom do 6.t. veku dietata v sulade so zakonom. Ale pediatricke uz budes musiet uplne odmietnut.

ivka144
8. apr 2010

Ej, sorry, moja chyba..., Z 2007 je to Infanrix (teda len DTP) a nie Infanrix Hexa. Sorry.
Teda dodnes je platny ten Infanrix hexa z 2003?