Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
21. júl 2010

@erikasadek V Rakúsku očkovanie proti pneumokokom (tak ako všetky vakcíny) nie je povinné. Vťesňovanie Prevenaru sa na trh bolo podobné ako u vás vo Francúzsku.

erikasadek
21. júl 2010

est en na margo urcitych povolani , v kazdej krajine su zdravotnici povetscinou povinne ockovany na uricte vakciny TBC a ine... hep B v fr nie je povinna kvoli skandalu s minulych rokov , ale BCG a ine patria uplne ku povinnosti , napriklad v lekarnici musia.. inak nemozu vykonavat svoju cinnost.. 😉 ako aj ich deti... 😉
su to rizikove skupiny..

na slovensku tomu tak urcite je.. 😉
v fr je vyhra ze uz TBC nie je povinne konecne 2 rocny boj ........ vyhrali.. 😉

jkadankova
21. júl 2010

chcem sa opytat, ake mate skusenosti s uradom pre dohlad nad zdrav. starostlivostou po tom, co ste odmietli ockovanie. Moj maly ma pol roka a zatial sme odmietli vsetky ockovania. Podpisovali sme prehlasenie a lekarka to posielala na urad. Zatial nam vsak neprisiel ziaden list. Ako je to s tou pokutou?

maggie2
21. júl 2010

@lott nerobíme z očkovania zbytočne strašiaka. Farmafirmy a ich biznischtíč robia z bežných detských chorôb strašiaka 😖

miliharmi
21. júl 2010

@erikasadek Erika a další, co máte přehled, jak je to vlastně s protilátkami MMR v dospělosti, jak dlouho protilátky po tomto očkování vydrží? Je pravděpodobné, že dospělá populace vlastně už protilátky po očkování nemá?

maggie2
21. júl 2010

@jkadankova snáď si myslela Úrad verejného zdravotníctva?

jkadankova
21. júl 2010

@maggie2 asi som poplietla nazov uradu, ale ano

erikasadek
21. júl 2010

@maggie2 tomu verim. 😠 😉 pomaly s ato stalo ako samozrejmost uz bez toho aby sa pozeralo pre koho to bolo od zaciatku urcene..
ak by tomu tak boilo tak na slovensku kde je kojenie tak samozrejme urcite by ho nedali ako povinne!!!!!!!!

maggie2
21. júl 2010

@jkadankova Pozri príspevky XX strán dozadu ak máš čas, k niečomu sa dopracuješ iste 😉 Pokutu by som neplatila, odvolávala by som sa tak ako to zákon umožňuje

erikasadek
21. júl 2010

@miliharmi ja ti neviem povedat nestudovala som to neako .. ale.. pokial ja viem my sme boli generacia ktora mala za sebou tieto chorobya dokonca sme vraj podla nasich rodicov , a vraj podla mojej zdravotnej karty dostali aj ockovanie.. 😠
neskor ale dostali prosim neznicte ma zato to je moja skusensot som rocnik 76'' 😉
my mame protilatky...
co som nedavno citala v francuzskych strankach a aj v casopisoch tak lekari biju na popalch pretoze matky ktore maju deti teraz tak nedavju dostatocne mnostvo protilatok svojim detom tak ako to bolo u nas ; alebo starsich generacioi ktore ich prirodzene prekonali... 😉
co v praxi znamena.; ze je viac a viac deti batoliat aj vo veku 6 mesiacov s adokazu nakzit co je dost nebezpecne v tomto veku a hlavne nezvycajne... ☹
sposobene ze matky ockovane nedavju protilatky dostatocne silne, a ani ktore vydrzia doo toho roka..
priroda to tak zariadila; do roka
clovek bohuzila zmenil ake to bude mat nasledky ukazes blizska buducnost. ☹ 😠

maggie2
21. júl 2010

@erikasadek Lenže na Slovensku nie je také "občianske dozerajúce oko" a tak aj v zdravotníctve sa rozmohli takéto "štátne zákazky pre farmafirmy". Na rozdiel od krajín tretieho sveta, peniažky plynúce do kasy z povinného zdravotného poistenia ľudí sú, tak prečo nedať firme takto stopercentne zarobiť?

maggie2
21. júl 2010

@erikasadek no proste podľa toho ako píšeš, tie vakcíny nakoniec robia viac škody než úžitku pokiaľ ide o generačnú súvislosť

artuse
21. júl 2010

@lott myslím, že každý týden odkladu k dobru, kdyby dcera nenastupovala v říjnu do mš, tak mám další rok odkladu jasný 😉 očkovat mmr před 2. rokem může napáchat víc škody než užitku, to ti řekne téměř každý dětský neurolog, mně nejde jen o reakci po očkování jako je horečka a vyrážka, ale o případné neurologické komplikace, atd. A to, že např. dítě přestane na půl roku po mmr vakcíně mluvit, nebo skončí na jipce se extrémní reakcí to opravdu pro mě nesvědčí o moc bezpečné vakcíně...a dávám si víc věcí dohromady - já mám autoimunní onemocnění, mm je alergik, v rodině byla roztroušená skleroza, dcera má trochu ekzém, tak proč ji zatěžovat zbytečně v nízkém věku...navíc nikdo přesně neví, kolik let bude mít dítě protilátky, uvádí se 10,15, 20 let...takže z toho mi taky vychází, když dám zaočkovat později, je větší šance, že protilátky bude i mít i v dospělosti, a jak známo tyto nemoci můžou být nebezpečné hlavně v dospělosti, že jo 🙂 ale chápu, že máš názor, že z toho děláme strašáka 😉 vy jste nechali očkovat i plané neštovice, pokud se nepletu, že? podle mě to dítě nechrání vůbec do budoucna, hlavně do dospělosti, jak už tu bylo řečeno...

erikasadek
21. júl 2010

@maggie2 inak pred mesiacom bolo v telek v novinach novinarsky prispevok, s tym ze obvinili eu komisiu dozornu ze bola kupena, a mali nato aj dokazy , farmaceutickymi firmami aby chripkovu pandemiu ak abola minuly rok poriadne nafukli a zastrasovali.. teda aby klamali.. 😠

inak vedeli ste ze vakcina skusobna proti alzheimeru sa testuje ja na slovensku??
http://www.novoviva.fr/maladie-d'alzheimer-un-v...

erikasadek
21. júl 2010

@maggie2 no ved to .. a to je cela ta tragedia. ☹

maggie2
21. júl 2010

Inak je ešte jeden aspekt, je známe že i choroby, teda ich mrňaví pôvodcovia 😉 medzi sebou navzájom bojujú. Nevieme aký bude mať dopad to, keď vyničíme bežné detské choroby, či sa neobjavia namiesto nich nejaké horšie, agresívnejšie mutanty. Napríklad je zaujímavé že bacil tuberkulózy a bacil lepry sú vzájomne príbuzné a vzájomne sa "nemusia" spôsobujú tzv. krížovú imunitu. (Čiže človek má doživotne imunitu voči jednému ak prišiel do styku s druhým) Je údajne pre vedcov zaujímavé pozorovať ako v minulosti títo dvaja pôvodcovia medzi sebou bojovali o svoje miesto pod slnkom. Ale späť k veci: nerobíme my týmito vakcináciami vlastne voľný priesor na vznik a pôsobenie, nových, neznámych a ešte nebezpečnejších pôvodcov chorôb?

erikasadek
21. júl 2010

@maggie2 ked uz spominas tuberu tak je terazjsim strasiakom u zvierat!! 😠

artuse
21. júl 2010

ještě k mmr očkování, tak nedávno jsem se bavila s jednou oční lékařkou, zabývá se i homeopatií a ta svému dítěti spalničky vůbec nenechala naočkovat, má starší dítě a očkovali jen zarděnky a příušnice (tehdy ještě asi byly monovakcíny nebo si je nějak opatřila), a to proto, že ten virus spalniček ve vakcíně je údajně nejagresivnější, no a je to člověk s lékařským vzděláním, takže když si člověk kolem toho očkování dává více věcí dohromady, tak se mu názor chtě nechtě na bezpečnost očkování mění

erikasadek
21. júl 2010

@artuse anoje najagresivnejsi.. 🙂 aj bez adjuvantov prave osypky spalnicky sposobuje najviac neziaducich ucinkov , neurologickeho chrakteru... to je lakrsku nazor na kongresoch medzinarodnych.. 😉 a nie s mojej hlavy.. ak by nahodou.. 🙂

bibione
21. júl 2010

@maggie2 nehovor mi moja,niesme kamosky,za dalsie..nikto nepovedal,ze moje dieta ma dobru umunitu a ze bol bez reakcie,za tretie,ked bolo ockovanie proti pneumokokom nepovinne,nikoho nenapadlo vysolit za to 3tis korun,tak ako je to doteraz s nepovinnymi ockovaniami...
ja tu nelobujem za ockovanie,ze sa musi a basta,ale nechcela by som byt v kozi matky,ktora sa rozhodne na zaklade,ze na danu chorobu zomrie jedno zo sto a cuduj sa svete,akurat to jej dieta bude to jedno...

titkovamiriam
21. júl 2010

este ma napada jedna otazka,ja som sa bola vlani preockovata proti tetanu a tuberkuloze,vy ako dospele osoby sa tiež neočkujete?

miliharmi
21. júl 2010

@erikasadek
@artuse
@maggie2 Tak přesně tohle jsem měla na mysli, když jsem se ptala na ty protilátky, pokud do dospělosti nepřetrvají nebo jen málo, tak vlastně v době, kdy bývá nejhorší průběh nemoci, už chráněné naše děti nebudou. My ještě většinou ano, taky jsem spalničky v dětství prodělala. Matky nebudou chráněné v těhotenství a nepředají protilátky svým novorozencům. Takže vlastně jedinou ochranou bude očkovat touto zvláště nebezpečnou vakcínou celou dětskou populaci a ještě to není jisté, že to dospělé a novorozence před těmito chorobami ochrání. Jediný užitek z toho bude jen pro ty, kteří vyrábí vakcíny a přitom kolik dalších dětí na toto očkování ještě doplatí. Je to celé dost hrůza.
K tomu, co psala Maggie mě ještě napadá, že prodělání těchto nemocí ve vhodném přírodou určeném věku může mít význam pro vývoj imunity, která se tím třeba učí. Zasahujeme do procesů, které vzájemně mohou souviset a prolínat se a my je svými očkovacími zásahy významně narušujeme a kdo ví, jaké to může mít následky. Pokud vím, narušená imunita má souvislost i s onkologickými onemocněními dětí.

erikasadek
21. júl 2010

@titkovamiriam ja osm bola pred 6 rokmi tu v fr kombinovanou ako deti.; chcela som tetanus ale dostala som kokteil a zvlastne nedavno som nad tym rozmyslala..;
totizto ja som ju dostala po porode pata co bolo pred 5 rokmi skoro 6 .;a odvtedy mam problemy so zdravym , stala unava svalova neskutocna testy ukazuju krvne zvysene velmi zvysene hodnotu svaloveho proteinu.... len na prikald normal je 130 pe dospelu osobu ja mam 473!!!
aby som neodbocovala, nedovno som nad tym rozmyslala ci nahodou tieto dve veci nemozu mat suvis.. ale len cisto teoreticky , pretoze je fakt ze odvtedy moje zdravie uz nie je co byvavalo. 😒

maggie2
21. júl 2010

@bibione nejde o to či na danú chorobu zomrie 1 zo 100, ale aká je vôbec pravdepodobnosť že tú chorobu Tvoje dieťa dostane ak ho nezaočkuješ, to len aby sme sa rozumeli. A v prípade vážnych vedľajších účinkov ak sa také vyskytnú: ako šok, kolaps, celkové imunitnmé zlyhanie organizmu, tam vieš aká je pravdepodobnosť že dieťa zomrie? Nie náhodou viac ako 1 zo sto?

titkovamiriam
21. júl 2010

erika to neviem ☹

artuse
21. júl 2010

@miliharmi přesně tak, podle toho co jsem četla, tak opravdu nikdo nedokáže říct, jak dlouho bude mít dítě po očkování těchto dětských nemocí (mmr) protilátky, závisí to na mnoha faktorech, ale většinou jsem četla, že jsou protilátky tak kolem 20 let, takže když dítě bude očkované např. ve 2 letech, tak ve třiceti letech už nemusí mít žádné protilátky a to je věk běžný pro těhotenství, atd. Takže je to opravdu celkem nelogické, podle mě by stačilo tyto nemoci očkovat až před pubertou, když by je dítě neprodělalo...a taky si myslím, že očkování může narušit různé imunitní procesy vývoje, které se právě v prvních třech letech odehrávají...

maggie2
21. júl 2010

@bibione a ešte jedno upresnenie, aby sme sa už úplne rozumeli - my tu NEŽIADAME aby rodičia ktorí svoje deti chcú dať zaočkovať za vakcíny museli platiť (to povinné-nepovinné s tým nič nemá spoločné) ale my žiadame aby rodičia ktorí svoje deti zaočkovať nechcú, aby k tomu neboli exekutívou donucovaní.

bibione
21. júl 2010

@maggie2 niesom padnuta na hlavu,vidim co sa tu 469 stran rozobera...a kde to ziadate? tu na konikovi?? zatial som necitala nic,ze by sa to aj oficialne riesilo

maggie2
21. júl 2010

@bibione riešia to ľudia, riešia, apelujú, pripomienkujú aj na MZ, aj sa angažujú, aj každý so svojim vlastným prípadom, poslanci sú kvôli tomu znevažovaní kolegami profitujúcich na farmabiznise, v odborných kruhoch sa to tiež rieši (len tam sú navyše takisto isté tlaky) a ide to veľmi pomaly. Pozri si napr. rizikaockovania.sk . Vynikajúca stránka na vstup do problematiky.

zelmirka1
21. júl 2010

@bibone ked si necitala celu diskusiu tak tazko mozes vediet co sa tu vsetko rozobera, a ked celkove tuto temu nesledujes lebo pre teba nie je dolezita tak nemozes vediet co sa riesi a neriesi.