Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zigzag
16. nov 2012

@pectore a este nieco k tvojej osobe to ze vam na skole vymyli mozgy ohladom ockovania to ma neprekvapuje, ale zlozila si aj Hipokratovu prisahu, ale jasne, vtedy ani Hypokrates netusil,ze neaky mudrc vymysli vakciny a ze sa na nich bude tak dobre zarabat, a kazdy lekar si z toho svoje zobne,,,,,

a co sa tyka kolektivnej imunity, ta mi je ukradnuta, casy ked bola kolektivizacia, su davno prec, a kazdy hrabe za seba, a aj ty hrabes iba za seba tak tu na mna nechod neakymi s starymi dedkami.... a navyse doba, ked bol lekar pan boh su tiez davno prec, tak sa zobud, a sluz spolocnosti, aj ked s tvojimi liecebnymi schopnostami asi tazko, ...... lebo dat decku fenistil po ockovani je skor na zamyslenie sa,,, 😝

manof
17. nov 2012

Milé čitateľky, vážení čitatelia tejto témy, obzvlášť tí novo príchodzí,

rád by som podotkol, že vzhľadom k neochote admina dodržiavať podmienky používania tejto diskusie (hlavne pravidlo č. 2: "Neodbočuj od pôvodnej témy! Téma je definovaná jej názvom a úvodným príspevkom.") a jeho ignorovanie toho, že tu nemenovaní užívatelia neustále píšu príspevky mimo tému ("Nesúhlas s povinným očkovaním"), sme sa presťahovali mimo dosah trollov, ktorí to tu zaprasili komentármi mimo tému, a diskutujeme teraz v súkromnej skupine, kam títo trollovia nemajú prístup.

Kto chce byť do tejto súkromnej diskusnej skupiny zaradený/á, nech o to poprosí užívateľa @prevenar

Na akékoľvek otázky v tejto verejnej skupine už neodpovedám. Ak mi chcete položiť otázku, urobte tak v skupine súkromnej.

Ďakujem za pochopenie.

manof
17. nov 2012

@petot
Absolútne nijaká vakcína nechráni pred nijakou nákazou.

Ak pred niečím vôbec nejaká vakcína chráni, tak to je rozvinutie sa ochorenia, nie nákaza.

Pred nákazou môže chrániť dôsledná izolácia, rúška na ústa (u vzduchom prenosných ochorení), zodpovedné správanie sa v sexuálnej oblasti (u pohlavne prenosných ochorení), gumové/latexové rukavice (u dotykom pokožky prenosných ochorení), umývanie si rúk pred tým, než si siahneš na tvár..., nikdy však nie vakcína. Z princípu, z definície.

evicka_po
17. nov 2012

@zigzag to ma byt akoze co? namiesto argumentu si ma oznacila za slaboducheho jedinca zijuceho na pokraji biedy. Vidis @petot , preco nechcem ist do tej vasej sukromnej diskusie? ;)

evicka_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofhia
17. nov 2012

@evicka_po tak jedna vec je chciet niekam ist, a druha vec, ci ta prijmu 🙂

je mi luto, ako to tu skoncilo 😒 nepisala som casto, ani necitala vsetko, no rada som sem chodila, a ked som tuto temu objavila, pred cca 1,5 r, bolo to tu dost o inom.
Naozaj odporucam vsetkym,kt. sa seriozne rozhoduju ci ano ci nie, ist do sukromnej diskusie, najdete tam vsetko, aj viac - informacie o alternativnej medicine, vitaminoch atd. 😀

alenka600
17. nov 2012

@evicka_po Teba tam ani nikto nevola 😵

alenka600
17. nov 2012

@zigzag Ale ved okolo studentov umenia ci cohosi takeho - medicina, ockovanie, ci biologia nesla ani 100kilometrovym oblukom (asi ani gramatika).

denduska
17. nov 2012

@zigzag prepáč ale toto si už trochu prehnala..myslím s poznámkou o PO (a to nie som odtiaľ)...a smiem sa spýtať odkiaľ si ty, keď dokážeš jedno meno, v jednej vete, v jednom riadku napísať rozdielne a s hrubkou a ešte k tomu v oboch prípadoch aj zle? Nemusíš odpovedať, to je len rečnícka otázka.. 😉
ach dobré časy tejto témy sú už dávno preč ☹
Pekný víkend všetkým 😉

evicka_po
17. nov 2012

@alenka600 vazne? tak si precitaj prispevok od peta, psledny odstavec. Su medzi vami aj inteligentny ludia, aj ked je ich ako safranu...;)

alenka600
17. nov 2012

@evicka_po uplne vazne. lebo on pise, ze mozte diskutovat a mas poziadat teda o zaradenie atd. Ale Ty diskutovat nechces, o tom to je. Prepac, aby som bola presna, Ty chces diskutovat, ale len s pro - ockovacmi, ved si staci pozriet s kym si tu hrkutas.
A myslela si inteligentnI s makkym i?

evicka_po
17. nov 2012

@alenka600 iste, to sa moze stat kazdemu, to zas nebola az taka gramaticka chyba. Ak by som si prezrela tvoje prispevky nenasla by som tam ani jednu chybu? (recnicka otazka)

Ty si povedala, ze ma nikto nevola, no mne prispevok od peta pripadal ako pozvanie. To ci by ma tam prevenar dal alebo nie v tomto pripade vobec nieje podstatne. obvinila si ma, ze som si pozvanie vymyslela...a ja vobec niesom pro ockovanie, ale asi necitas moje prispevky. Resp.nie vsetky. To ze sa dozadujem, aby ste boli trochu objektivny neznamena, ze som za ockovanie.

georgia333
17. nov 2012

s povinného očkovania si urobili medici biznis a s nás pokusných králikov, mám zlú skúsenosť s očkovaním keď dieťa po očkovacej látke oživovali kyslíkom ešte ani nevyšlo z čakárne, dodnes som v kontakte s jeho matkou, ktorá má obavy z ďalších následkov

alenka600
17. nov 2012

@evicka_po nepovedala som, ze si si to vymyslela, poveda som, ze Ti napisal, ze AK chces diskuktovat, ale Ty zjavne nechces.
A gramatickych chyb urcite robim dost,
Aj Ty si pozri svoje prispevky a ako reagujes a s kym sa tu davas "dokopy", tak sa nediv potom, ze si hadzana do toho isteho vreca, mozes si za to sama. Ako si nechcela diskutovat pred upadkom temy, tak nechces ani teraz. Pred uzamknutim temy si sa vyjadrovala viac menej len k tomu, ze ako sa tu komunikuje, ako to tu nema uroven a podobne. Tvoje prispevky boli jedovate, plne zlosti a vysmechu voci ne-ockujucim. Neviem preco Ta ti ludia tak stvu, neviem co sa v Tebe odohrava a preco z Teba ide ta zlost. Kazdopadne rob ako chces

evicka_po
17. nov 2012

@alenka600 fiha, no neviem o tom, ze som sa jedovato vyjadrovala k tym co neockuju... ja sama este neviem ci budem dalej ockovat, tak tazko som sa mohla vyjadrovat jedovate na ich ucet. jedine co ma trapi je naozaj sposob komunikacie. Nic viac. Nemam vobec nic proti tym, co neockuju.

evicka_po
17. nov 2012

a to ze v niecom suhlasim s pectore neznamena, ze sa s nou davam dokopy...

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zigzag
17. nov 2012

@denduska ja som z PO tiez, preto viem aki zabubenci tu ziju.. 😉

pectore
17. nov 2012

@zigzag podla seba sudim teba..hejze? ... ja som len rada ze nemam take postoje a nazory ci u k spolocnosti alebo tak celkovo... Ja som ti ziaden dokaz nedala ale vysvetlila som ti ze ucinnost vakciny sa pohybuje medzi 85%-95%.... ked hladas 100% taky nieje..... no mam pocit ze aj keby bol ...a aj keby bol cely zo zlata ...tak ti jednoducho nestaci. Z tvojich reci nepocut nic o com by sa dalo diskutovat pretoze ty diskutovat nechces.... ja sa snazim , premyslam ...jak to moze fungovat a co by sa dialo..keby.... ty sa stoho len rehoces a ukazujes prstom stale na to iste... budis....

Podla mna ide o peniaze skor mastickarom, bilinkarom , homeopatom , roznym distributorom vitaminov. maju malo malo... preto ociernuju celu medicinu aby aj im kvaplo nieco s popletenych hlav.... a ze kvapka je vidno aj na tomto fore... (nebagatelizujem take pripravky, isto su prospesne...ale vadi mi ich politika predaja...cez ociernovanie a az potom cez pozitiva....)NIKTO!!!! neni spasitel a tak ako ide o prachy pharmafirmam ...ide o prachy aj ludom co praktizuju tieto teorie.... aj jedny aj druhy su "vyberci" a nezalezi im na ludoch....iba na peniazoch od ludi.

Treba sa skor pozeraz inym smerom.... hoci je pre kazdeho jedneho primarna zalezitost jeho vlastne prezitie a prezitie jeho potomkov a v nasej sebeckej spolocnosti by uz mala byt moznost slobodnej volby.... ktora vsak musi byt stavana na triezvych nazoroch a prepacte mi ale to vase nazory skutocne nemozu byt pretoze su extremisticke.... ja sa spytam tak ...zrusili by ste ockovanie zo dna na den ???? a vsade???? kebyze to mate v pravomoci.....

a co je lepsie pre spolocnost? pre komunitu...aby zostala zachovana... s co najmensimi stratami a poskodenim?..... pretoze kazda jedna ludska spolocnost je zavysla na skupine...jednotlivec je strateny... v samotnej povahe ludstva je zit v skupine... na ludoch v pralesie to vidno dodnes....ich prezitie zavisi na nich samych ....vytvaraju komunity ...a pre priklad ...tam ked sa narodi postihnute dieta tak ho v momente vlastna matka zabije... likvidovali by svoj genofont keby ho nehali zit ...im vsak nic take netreba vysvetlovat ...vedia to sami od seba prirodzene....ked otehotnie zena mimo manzelskeho zvezku tak ide do lesa porodit a svoje dieta zahrabe do zeme...... preco? Pretoze je zatazou pre komunitu...museli by sa o neho starat vsetci......

Co robia lekari u nas? Vypiplu vacsinu predcasne narodenych deti, postihnutych deti...ludia co maju rozne geneticke defekty a predispozicie ziju dlhe a polnohodnotne zivoty ..veselo sa rozmnozuju a svoj oslabeny genofond posielaju dalej (ja viem ze je to humanne a ludske ...a nechcem aby niekto bral tento nazor zle ...ja takyto postup plne chapem a polovica zo mna s nim aj suhlasi)...ale musime si uvedomit ze TO nas poskodzuje daleko viac ako napriklad vakciny a nerobi to vobec ziadnu protisluzbu...... A je to plne tolerovane... Ludstvo sice prezilo ale boli take podmienky ... ze si musela mat 8 deti aby ti prezili aspon 3.... dnes je vysia hygiena a zdravotna starostlivost... ale na infekcne choroby je to kratky bic ...pretoze sa siria podobne ako chripka a tam veru hygiena moc nepomohla......priemerna europska rodina ma 1,4 - 1,8 dietata.... v pripade nekontrolovatelnych epidemii kde by sa umrtnost vratila do obdobia spred vakcinacie...alebo keby aj klesla ...stale by sa mohla pohybovala okolo 5% vzhladom na lokality kde sa sotva mozme bavit o dobrych zivotnych ci hygienickych podmienkach... a take lokality su aj u nas... Nemusime toho vela robit...staci sa pozret na grafi spred ockovania .. na grafy aspon od 1920.... nech vidime stupajucu a klesajucu tendenciu.... to sa bude diat v neockovanom obyvatelstve a mozno v takej, mozno v mensej miere....ale ak si niekto mysli ze situacia zostane taka ako dnes je na omyle.... nemocnice budu preplneme pripadmi ktore by vobec nemuseli riesit. Budu ohrozeny novorodenci ktory su v nemocnicnych komplexoch, nebudu stacit kapacity na infekcnom.... a ak si niekto mysli ze to zachrania gumene rukavice a rusky na ustach.... 🙂 ...budu pozatvarane skoly, podniky, obchody, aby sa nakaza izolovala.... a nejaky blbec sa bude snazit vymyslet ako tomuto vsetkemu zabranit.... hmmm...vlastne je to uz vymyslene a doposial to funguje. Celkom by ma zaujmalo ako si predstavujes situaciu kebyze sa prestane ockovat uplne...jak by to podla teba vypadalo? Hm?

denduska
17. nov 2012

@zigzag tak teraz si sa dobre označila 😀

evicka_po
17. nov 2012

no a tiez by ma zaujomalo ci na tie alternativne sposoby liecenia, zvlast homeopatia, ci k tomu mate dvojito zaslepene studie? Asi tazko, tak vyvstava rovnaka otazka, ako ste pri ockovani pouzili vy. Vedia, ze studia by priniesla viac skody ako uzitku??

zigzag
17. nov 2012

@evicka_po problem je to, ze teba niaky argument nepresvedci... takze je zbytocne sa o tom vobec bavit s tebou, kludne si rob a ver comu chces, neveris, ze vakciny sposobuju poskodenie zdravia???,urcite si pametas na film Dedictvi... a tam sa BOhus pyta pani doktorky, ze ci veri v Boha, a ona, ze nie, lebo neexistuje niaky dokaz..... atd, urcite to poznas,,, aj po Slovensku chodi kopec deti poskodenych ockovanim, takze dokazy mas, aj tak neveris.... tak neni o com... kludne si ockuj, mne osobne to neprekaza, ale nepresviedcaj ostatnych ze vakciny su super a vdaka nim ludstvo prezilo,,,, lebo to nie je pravda 😉

zigzag
17. nov 2012

@denduska ano ja si priznam odkial som, ja sa za to nehambim, ja sa hambim za to aki zadubenci tu ziju, ktori sa boja povedat lekarovi,ze nechcu ockovat, lebo sa boja klast odpor... s prudom sa plave lahsie, tak asi tak 😉

alikaa
17. nov 2012

@evicka_po reagujem este na neplodnost z predoslej strany. Vyjadrim sa len k zenskej neplodnosti. Taka vakcina proti chripke obsahuje silny spermicid napriklad. Mam kamosku co sa dava kazdy rok ockovat proti chripke, uz 5 rokov sa snazia s muzom o dieta, vsetky vysledky ma super, aj on, ale nedari sa a nedari. Moj nazor je taky, ze ten spermicid je stale pritomny vo vystelke maternice a tak spermie proste nemaju sancu. Tak isto antikoncepcia, hlavne jej dlhodobe uzivanie. Mam 3 kamaratky, ktore vdaka dlhodobemu uzivaniu HAK nemozu mat deti prirodzenou cestou, jednej sa vajecniky nedovyvijali, kedze zacala s HAK v 15tich a dalsim dvom sa neobnovil cyklus a nejde to ani silnymi hormonalnymi stimulaciami.

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
17. nov 2012

@zigzag to akurat svedci o tvojej povahe, charaktere a pristupe k veci.... uz sa nemusis teda obtazovat na mna reagovat...prave si mi totiz ukazala svojim pristupom jak sa mam k tebe chovat....je mi ta luto. 😉

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz