Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
9. okt 2012

@heimdalls
6. rok života = medzi 5. a 6. narodeninami, lebo 1. rok života je medzi narodením a 1. narodeninami.

Každopádne ale to bolo uponáhľané o pol roka.

xlucia
9. okt 2012

@manof to co pises vyzera logicky, ale ja som volala do poistovne, a tam mi dr. povedal ze ockanie v siestom roku zivota je kym dieta nedovrsi sedem rokov, cize aj cely siesty rok, kym nema siedme narodeniny sa teda berie vraj z hladiska ockovnia v poriadku
moja detska dr. tvrdila ze to musi stihnut, kym oslavi sieste narodeniny, ockovanie
tak si vyber, poistovna tvrdi ine ako detska

hajanka
9. okt 2012

@nae 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inak, kto sledujete tie diskusie, vsimli ste si, ze pani Blanka maze prispevky ktore napise? 😖 😠 preco asi???
vazena pani lekarka, mikrobiologicka ci co... a nestoji si za svojimi tvrdeniami? 😝

hajanka
9. okt 2012

@heimdalls uuuuf, tak tomu vobec nerozumiem

eaka
9. okt 2012

@xlucia to si musela volať v poisťovni s niekým, kto o tom nič nevie, ak raz napíšu, v šiestom roku života, tak to musí byť v šiestom roku života a basta fidli, nech si už potom hovoria, čo chcú..musí to byť splnené do šiestych narodenín. To dieťa, čo spomínal tuším @tean bolo očkované o pol roka skôr, ale dá sa povedať, že aj o rok a pol, keby ho mala zaočkovať až tesne pred šiestymi narodeninami...
V poisťovni očividne sami nevedia, ale z hľadiska premlčacej doby to musí byť deň šiestych narodenín.. Premlčané v deň ôsmych narodenín

halienka
9. okt 2012

@keziah
@manof
Ospravedlňujem sa, ja som nekukla nižšie, áno je to tam 😀 to asi bolo tým, že som ešte nebola naraňajkovaná 😀 ďakujem vám obom 😉 🙂

manof
9. okt 2012

@xlucia
tak to sú v poisťovni dobre vedľa. Zavolaj si radšej na Úrad verejného zdravotníctva, že ako to myslia. Však oni vydávajú očkovací kalendár, nie poisťovňa. Uvidíš, že to bude tak, ako ja hovorím.

xlucia
9. okt 2012

@eaka
@manof hadat sa nebudem, povedal mi to revizny v dôvere

manof
9. okt 2012

@xlucia
Revízny v Dôvere je zjavne zle informovaný.

Pozri si očkovací kalendár na rok 2012:
http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani...

Očkovanie v 6. roku života je pre tých, čo majú rok narodenia 2007, a to sú - ak dobre počítam - 2012-2007 = 5-roční

sirinka
9. okt 2012

takze je to tak...vakcina z gsk bola u nas od oktobra 2011
http://www.gsk.sk/novinka_08102012_02.html

eaka
9. okt 2012

@xlucia Určite som to nechcela napísať tak, aby si mala pocit, že sa chcem s Tebou hádať 🙂

eaka
9. okt 2012

@mataharyy Odkedy si napísala, tak čakám, či sa v niektorom príspevku nevyskytne info o veku Tvojich detí... potom si napísala, že už máte za sebou aj MMR, teda budete mať tie cca 2 roky.. to by som asi pani doktorke povedala od srdca, nech si tie svoje vakcíny pichne sebe, nechcela by ešte preočkovať aj Tvojho muža? (vyrozumela som, že je Slovák). Pre deti vo veku očkovania platil slovenský očkovací kalendár, tu ste si svoju "povinnosť" splnili a v Čechách už teraz nemajú čo riešiť, že doočkovávať, lebo tam platí iná schéma... Inak..keby som sa ako presťahovala do Rakúska, tak si dám tie vakcíny z tela vytiahnuť alebo čo??

zoozkha
9. okt 2012

Ahoj, mám dotaz. Žijeme v ČR, s doktorkou sme dohodnutí na schéme 2+1, tá však tvrdí, že budeme musieť doočkovať 4. obrnu.. Je to skutočne potrebné?
A ešte jeden dotaz, je v ČR stanovená nejaká horná hranica, do kedy očkovať MMR? Momentálne som rozhodnutá neočkovať, tak ma zaujíma, dokedy to môžem "legálne" oddialiť . Ďakujem.

pectore
9. okt 2012

nieco o tom bacilovi ktorym bola udajne kontaminovana....Bacillus cereus................. v potravinách
málo kyslých potravinách pri teplotách od 4 5 C do 55 C Prevažne kontaminuje potraviny rastlinného pôvodu napr cereálie jedlá z ryže škrobu múky zemiakov cukrárenské výrobky mliečne pudingy cestoviny konzervy sušené potravinárske výrobky ale aj mäsové pokrmy a pasterizovanú smotanu Po tepelnom opracovaní potraviny napr po prevarení nastanú priaznivé podmienky pre vyklíčenie spór a rozmnoženie tohto patogéna Potravina môže byť kontaminovaná spórami B cereus zo surovín a prísad ktoré použijeme na prípravu pokrmov napr sušené korenie a byliny cukor škrob múka Intoxikácie vyvolané baktériou Bacillus cereus a príznaky ochorení Bacillus cereus má schopnosť vyrobiť dva druhy toxínov ktoré vyvolávajú dva druhy otráv z potravín 1 Emetický toxín Bacillus cereus vyvoláva nevoľnosť malátnosť zvracanie Emetická forma intoxikácie nastane po požití toxínu Cereulid ktorý sa vytvorí priamo v jedle Inkubačná doba je pol hodiny až l hodina po požití kontaminovanej potraviny Ochorenie má rýchly priebeh najčastejšie odznie po 6 24 hodinách Pri evidovaných ochoreniach väčšieho počtu ľudí emetickou formou išlo o najmä o tieto jedlá ryžové jedlá cereálie cestoviny mliečne pudingy 2 Diarhogenný hnačkový enterotoxín Bacillus cereus Vyvoláva hnačkové ochorenie sprevádzané bolesťami brucha vodnatou hnačkou s pocitom nevoľnosti Tvorí sa v tenkom čreva postihnutého po požití jedla kontaminovaného spórami Inkubačná doba je 8 16 hodín po jedle Intoxikácia môže trvať 1 deň i viac dní Diarhogénna forma enterotoxikózy B cereus sa vyskytla po požití mäsových a zeleninových jedál omáčiek polievok duseného mäsa a dezertov Ochorenia si nevyžadujú väčšinou žiadne špecifické liečenie Doporučuje sa dopĺňať stratu tekutín Pri deťoch je priebeh ochorenia ťažší ako u dospelých Pretože intoxikácie vyvolané baktériou Bacillus cereus majú krátky klinický priebeh mnoho prípadov je nehlásených Často nie je k dispozícii potravina ako dôkazový materiál preto nie je vždy jasný pôvod podobného ochorenia Najviac oznámených otráv z potravín súvisí s požitím tepelne spracovaných potravín v reštauráciách a stravovacích

eaka
9. okt 2012

@scrabble Len jedna vec k Tvojmu príspevku... citácia: " Niekoho zabije ockovanie, ineho infekcna choroba lebo ockovany nebol." Môj dodatok: "A iného infekčná choroba, aj keď očkovaný bol" 😉

A aby to nevyznelo, že máme len tieto tri možnosti, tak je samozrejme aj kopec iných príčin úmrtí

😉

mataharyy
9. okt 2012

@eaka Představa vytahování vakcíny je opravdu zábavná 😀 No dětem je tři a půl a druhému rok a půl, tedy první je v pohodě, první přeočkování je někdy tuším v pěti/šesti letech, no druhý je vesměs v pohodě, jen u něj by mohli vyžadovat druhé očkování MMR, které se v ČR očkuje v rozmezí 21-25 měsíce 🙄

eaka
9. okt 2012

@mataharyy A v tom prípade by ma zaujímala reakcia pani doktorky, že malý je polovičný Slovák, že ako teda riešiť tú druhú aplikáciu MMR, keď Slovenským deťom stačí iba jedna.. 😀 (Aj jeho staršiemu bratovi..)

mataharyy
9. okt 2012

@eaka No uvidíme, už jsem zjišťovala jak to má s očkováním a prý očkuje velmi ráda... Tak já si někde vyřvu nějaké osvobození a bude 😎

halienka
9. okt 2012

@pectore super, takže už vieme čo bacil spôsobí, ak sa do tela dostane klasickou cestou, teda tráviacou sústavou. Ešte ak môžeš pohľadaj, čo sa stane, ak sa do tela dostane krvným riečišťom, predpokladám, že tam to môže mať úplne iný priebeh ako zvracanie a hnačka, ktoré v podstate pomôžu z tela bacila vylúčiť skôr, akoby mohol napadnúť iné orgány...

nikimax
9. okt 2012

@manof majú tam(GSK) další mail, nech to vysvetlia, že reku, niečomu nechápem....nech mi to vysvetlia... 😨 Inak ten odkaz, čo hodila
@sirinka -nie je to zároveň, to čo poslali nám, ako odpoved? Také všeobecné zhrnutie, toho, čo chcú povedať, nech im ľudia dajú pokoj...nemám teraz moc času to nejako porovnávať... 😖

heimdalls
9. okt 2012

@manof - ten pol rok v šiestom roku je ešte povedzme znesiteľný, ale Hexa v 10,5 roku života keď má byť najskôr na začiatku 12-teho je rozdiel jeden a pol roka od očkovacieho kalendára, čo je aj s prižmúrením oboch očí dosť veľa, ale stádo jede dál a mamina vlastne vďaka neznalosti vôbec nenamietala.

xlucia
9. okt 2012

@manof moj je narod. 2006 november

sirinka
9. okt 2012

http://www.gsk.sk/novinka_08102012_02.html
"V celosvetovej databáze GSK týkajúcej sa bezpečnosti jej produktov boli preverené všetky nežiaduce udalosti hlásené v spojitosti s vakcínou Infanrix Hexa z uvedenej šarže a u žiadnej z nich nebolo potvrdené, že by nežiaduca udalosť súvisela s dôvodom, pre ktorý sa vakcína sťahuje."

takze rozumiem tomu spravne, ze vakcina sa stahuje, kvoli comusi, co za cely rok, rok a pol jej pouzivania na tisickach deti nesposobilo ani jeden jediny neziaducy ucinok... ale nikdy nestiahnu vakcinu, kvoli skutocnym neziaducim ucinkom, ktore su im hlasene a maju ich slusne zoradene vo svojej celosvetovej databaze... to je velmi rozumne, chvalim firmu GSK za ich poctivost!!!

eaka
9. okt 2012

@heimdalls no, mňa by zaujímalo, čo na to povie poisťovňa, keďže tu padajú také hlášky, že ak sa nestihne očko v termíne danom vyhláškou, tak neskôr nepreplatí... skoršie prepláca??

majusqwa
9. okt 2012

@halienka ze pozdravujem tu pani Blanku Burjanovú a rada by som jej oznamila, ze su na VS aj ine odbory, ktore maju aj mikrobiologiu a infektologiu, aj kusok z epidemiologie, aj medicinske predmety, aj klinicku biochemiu, aj tie ich priblble kraviny a este maju navyse aj 6 semestrov celej chemie (pricom mudri maju len jeden, aj to vseobecnej), matiku, fyziku, komplet zaklady prirodnych vied a tooolko biochemie, ze s tymi jej nicovatymi vedomostami z 2 semestrov ju schovam do vrecka ako nic. nechapem, preco si mysli, ze ked ma titul MUDr. moze vyskakovat.
ja byt nou, tak sa hanbim sama za seba, ze mam taky titul a napisem neuveritelne zvasty len preto, lebo mi za to platia. alebo ich pisem preto, ze som taka blba a neovladam citanie s porozumenim, lebo inak nechapem, kde k hentomu prisla. pochybujem, ze ta pani ma nejaku predstavu o kultivacii zivych buniek v labaku. alebo o procesoch vyroby vakcin. v mojich ociach ona a jej podobni prispievaju len k degradacii lekarov. v hodnotovom rebricku su uz niekde pod nulou! o chvilu sa fakt vratime k cisto prirodnym liecivam a bude svaty pokoj. sa asi odtsahujem kamsi do dzungle, len mam pocit, ze aj tam sa budu opice predbiehat, kto ma vacsi titul. hlavne, ze do otvorenej diskusie s odporcami odvahu nemaju ist! (akurat som sa zasa zbytocne rozculila. mala by som si zvykat, takych teliat ako ona chodi po svete velmi vela... :P)

@scrabble vo mne tiez mata cervicek, co ak... ale mas uplne pravdu(okrem tych 2x2=4 🙂). ja ako rodic sa chcem rozhodnut sama po zvazeni vsetkych argumentov. len troska blbe je, ze zo strany farmafiriem su vyskumy vacsinou upravene, takze z toho uplne pravdu nemozem vytlct.

@tean pochybujem, ze nas SUKL vie, co znamena slovo "testovat" alebo jeho ekvivalenty :D

majusqwa
9. okt 2012

@sirinka "V celosvetovej databáze GSK týkajúcej sa bezpečnosti jej produktov boli preverené všetky nežiaduce udalosti hlásené v spojitosti s vakcínou Infanrix Hexa z uvedenej šarže a u žiadnej z nich nebolo potvrdené, že by nežiaduca udalosť súvisela s dôvodom, pre ktorý sa vakcína sťahuje."
lebo u nich neexistuje slovne spojenie "tazky neziaduci ucinok z vakciny". u nich existuje len teplota, opuch, choroba, proti ktorej sa ockuje a maximalne tak neutisitelny plac. vsetko ostatne je nahoda (@prevenar) alebo neviditelna kolonizacia z galaxie andromeda (@zaockujteajslnko - tento vyrok mam mimoriadne rada :D) a rozhodne to nesuvisi s ockovanim. a uz vobec nie s chybnou sarzou. ved to by bol skandal! ved vies, ako posudzuju na SVK NU. problem je donutit zapisat to lekara do karty, nie este dostat to niekam vyssie...

halienka
9. okt 2012

@sirinka si super udrela klinec po hlavičke 😉

hajanka
9. okt 2012

@halienka 😀

zaockujteajslnko
9. okt 2012

@majusqwa
no vidis, ja si sam na svoj vyrok nepamatam, ale urcite je moj, lebo take vymyslam iba ja 🙂 a zabavam sa na nom sam, to je ako s feferonkami, potesi 2 krat 😀

RUVZ mi poslalo blaboly, alias "poucenie", kde je lzivo oznacene ze obaja rodicia sme udajne odmietli PO VYZVE na ockovanie samotne ockovanie................. ziadna vyzva nebola...............ani ziadne ockovanie sme neodmietli...............podavam preto na lekarku trestne oznamenie pre ohovaranie...... myslim ze je celkom realne ze za taketo nepravdive vyroky o inych ludoch ktore dala udajne na papier vyfasne podmienku ak to RUVZ neututle a papier s udanim sa "nestrati" tak ci onak priamo a otvorene klamu!!!!!....