Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucinkaaa
3. dec 2008

uhm, dakujem.

a poznas vela mamiciek, ktore odmietli toto ockovanie, pripadne ho nejako odbili?

zuzana.k
3. dec 2008

Ano Luci, MMR je v 15 mes. Aj nas cakaju:( a aj ja to chcem delene.

zuzana.k
3. dec 2008

Erika s tym Patkom mi je luto 😔 podla mna to urcite suvisi, hlavne ked do urciteho obdobia bolo vsetko ok.

erikasadek
3. dec 2008

kosicanka tu sa ockuje 12 mesiacoch, a ked je v jasliach tak 9 mesiaci... ale nie je povinna..; takze ta nikto nenuti....

erikasadek
3. dec 2008

zuzana dakujem; asi tazko to dokazem, ale aspon , uz druhykrat nespravym tu istu chybu... snad, dam len na osypky, ale teraz mam dilemu, co s mumsom?
natop nie je tu samostatna vakcina, a u chlapca je to dolezite, mna porazi... 😒

kosicanka1
3. dec 2008

lucinka, nepoznam osobne ziadnu mamicku co odmietla MMR, len tu na konikovi a na nete nejake mamicky diskutuju, zatial som pocula iba o tom, ze odmietli uplne MMR, prisla im hygiena domov a bla a bla...
ale zatial neviem, ako dopadli mamicky, co si to ziadali oddelene.
prosim, ak tu nejaka ste, ozvite sa...

lucinkaaa
3. dec 2008

zuzi, co ideme robit? myslis, ze sa to da delene?

kosicanka1
3. dec 2008

ale baby, este na to zamyslenie, vsetci vravia aka je BCG dolezita vakcina proti TBC, a my nie sme dodnes zaockovani, a mudr sa tvari, ze je to OK, to nevadi, ale ze MMR treba.... 😲
to ako fakt asi ta BCG bude nanic

kosicanka1
3. dec 2008

lucinka my tiez chceme delene, zatial iba osypky, ak nas oficialne predvolaju, potom to poviem mudr. ale dovtedy skusim na nete zatial zistit, ci existuje taka vakcina, kolko stoji a co obsahuje...

erikasadek
3. dec 2008

http://sante-az.aufeminin.com/w/sante/m3092675/...

teda tu, je len vsade nemozem najst, neaku inu latku, teda chemicku, a moze byt ako neziaduci ucinok aj po dvoch tyzdnoch teplota do 39C, nevhodne pre deti alergicke na vajicka, a alergikov na na neomicin, je to antibiotikum, kvoli tomu, ze sa vyraba, v blizkosti, vyroby tohto atb...

erikasadek
3. dec 2008

baby drzim vam palce, ono vela ich nebude, vyrabaju sa francuzske, alebo americke, takze vela mien nehladajte...

zuzana.k
3. dec 2008

No tak som volala doktorke. Sem sa dovazaju len trojvakcina. Vraj nie su ziadne problemy a funguje to 10-15 rokov. Ze ziaden strach a dokonca sa zacina pichat stvorvakcina, len treba minut tuto trojvakcinu, blla bla.. 😲

lucinkaaa
3. dec 2008

hmm... tak moj manzel prave volal pediatricke a priamo sa opytal, ze ci ma take poznatky, ze to sposobuje autizmus ona tvrdi, ze to je ok, vsetci sme tym zaockovani, aj lekari a ze je to normalna injekcia, ktora dokonca ani teploty nemusi sposobit, ze ak by sa nedala zaockovat, tak je to ovela horsie... no jasne co sme cakali, ze nam povie? takze zaockovat sa dat musime...

kosicanka1
3. dec 2008

zuzana, lucinka, to je standardna reakcia vsetkych lekarov... co ste cakali? tak date sa s nami na boj?

zuzana.k
3. dec 2008

Potom hovorila, ze kedze su vsetci ockovani, epidemia nehrozi, ked sa nedaju 3-4 deti zaockovat, tak osypky nemusia byt, ale za ten co zazil osypky by nikdy neriesil ci ockovat...
Ak sa nedate zaockovat, treba vykazat dovod. Neockuju sa deti so zlou imunitou, tie ktore beru kortikoidy a nieco nervove..

zuzana.k
3. dec 2008

lucinka 😉

lucinkaaa
3. dec 2008

zuzi, tak to sme volali naraz 🙂

lucinkaaa
3. dec 2008

a este aj piseme naraz...

erikasadek
3. dec 2008

tak to mate smolu, no tak ja len zatial tie osypky, a neviem ako vyriesi mums, asi ked bude preockovanie, v 11 tak mu ho dam, to uz bude velky...
problem je az v dospelosti... u chlapcov, teda po puberte, hrozi sterilita, chcem byt predsa babickou... 😉

lucinkaaa
3. dec 2008

kosicanka, tak ja neviem...ako bojovat? priamo odmietnut ockovanie a nechat sa tahat po socialke a hygiene? alebo sa konekonecna vyhovarat na hnacky? ja mam taky strach ako toto vsetko dopadne asi mi ostava sa iba modlit, aby sa mojmu dietatu nic nestalo...

kosicanka1
3. dec 2008

dozvedela som sa, vraj urcite existuje samostatna vakcina na osypky, lebo sa dovaza kvoli detom so slabou imunitou, vraj tie nemozu MMR na 3 choroby naraz a im sa dava osobitne. tak neviem...

kosicanka1
3. dec 2008

socialka a hygiena pridu k vam domov 😀

zuzana.k
3. dec 2008

Tak vam poviem, som naivna...
Fakt som si myslela za MOJA doktorka bude reagovat inac a fakt som si myslela ze pridem do lekarne a kupim si aspon dve vakciny z tej trojky. 😕

lucinkaaa
3. dec 2008

no tym horsie 😒

denduska
3. dec 2008

no..my sme s manzelom lekari a nechceme MMR 😎 ....a tu stvorvakcinu uz vobec nie.... 😲 este akurat tak rubeolu.....sice este mame cas, kym sa tam dostaneme, ale urcite budem za to bojovat aby ju nedostala.
inak moj muz sa cudoval jakze ja som ockovana MMR a on nie...a to je o 3 roky starsi len...a ze on mal osypky a ze co ako teraz ma byt, ze ich mal, no a co.
a kamaratka o rok starsia odo mna mala rubeolu...ja neviem ci som nejaky divny rocnik - pokusny kralik asi..vdaka bohu ze este zijem 😝

erikasadek
3. dec 2008

tak mozno je nadej kosicanka... 😉

kosicanka1
3. dec 2008

no denduska, ty si nam tu spadla z neba, lekarka.
ako je to, existuje samostatna vakcina proti osypkam.
ako sa da odmietnut ockovanie?

jarka007
3. dec 2008

Ockovanie mozete odmietnut, nepride vam ziadna socialka ani nic. Nie je to totiz zakonne zakotvene. Je to na tych strankach o ockovani. Teraz neviem, ci to iuro alebo to druhe. Na ockovanie.org to je pozeram, ze pisane.

jarka007
3. dec 2008

Erika takto zacinali asi vsetky mamicky, ktore sa rozhodli pre neockovanie. Problem s dietatom, hladanie priciny, nikto nevie odpoved a potom si to dali do suvislosti s ockovanim. Je to mozne, ale aj nie, nikto nepozna odpoved, lebo sa tieto studie nerobia. Ved naco, ked to funguje uz tolko rokov, ze ?
To homeopatikum, co pises to su v podsatate osypky. Propaguju to niektori homeopati, nie je to este ale uplne overene. Takto to funguje proti vsetkym chorobam. Napr. TBC je tuberculinum, ostatnym neviem prist tak skoro na mena.
A ja tiez nie som ockovana na MMR, rubeolu som dostala ako mala, mumps mozno tiez, lebo ho mal brat, ale na mne sa velmi neprejavil, a osypky som si nie ista. Ked si pozriete starsie knihy, napr. aj na SR dost znamu Velku knihu o matke a dietati, tak je to vsetko uvedene, ako bezne detske choroby. Neviem, kde nastal ten zlom, ked sa o nich zacalo ucit, ako o nebezpecnych detskych chorobach ?

erikasadek
3. dec 2008

jarka verim, ale zaockujem aj tak na osypky, tie mozu prejst , teda bez problemov, len som presne nepochopila, vies , co je to za chorobu ktora sa vrati po 8 rokoch, po osypkacha vtedy su problemy..

teda ockovanie ano, len rozumne, a asi uz nikdy kombinovane... 😉

co sa tyka tej homeo, neviem, doteraz som o tom nepocula, vraj ma za poslednych 15 rokov vyborne vysledky, neveim, ja som za homeo, no neviem ti povedat viac ako som si precitala...

co mam trapi je ten mums, , ten musim neako doriesit... len zatial neviem ako..

vcera som stravil ado 4 rana, pozeranie na nete, vsetko o vakcinach a potom o thalacemie, ktoru ma moj muz aj moj syn samozrejme, akoby som toho nemala uz dost ako trapenia.. len som nevedela, ze to moze byt tak avazna ,choroba..