Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
2. mar 2011

@pia22
OK, tak skús, prosím Ťa, zistiť, či by bol v trnovskom MC záujem o besedu

manof
2. mar 2011

@desszi
Prinajmenšom plodnosť sa môže očkovaním výrazne znižovať:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-v-ockova...

manof
2. mar 2011

@evina34
Reprodukčné "zdravie" nie sú len potraty, ale aj hormonálna antikoncepcia.

kryska5
2. mar 2011

@manof vďaka ti za prednášku 🙂 veľmi sa mi páčilo, škoda že som nemohla ostať do konca 😒

prosím ťa a v BA poznáš nejakých "normálnych" lekárov?

manof
3. mar 2011

@kryska5
Osobne nie.
Ale mám nejaké tipy od spokojných zákazníkov.

pia22
3. mar 2011

@ju11i vitaj medzi neockovancami😀 Pokial si rozhodnuta neockovat na reakciu lekara sa vykasli.

pia22
3. mar 2011

@manof pokusim sa😉 A my kde mame Zilinske ocko. forum?😲

manof
3. mar 2011

@pia22
Nie na koni, ale cez GoogleGroups.com je tam aj webové rozhranie, kde sa dajú pozrieť staršie veci, ale aj normálnymi e-mailami sa dá s tým robiť. Chceš sa zapojiť?

Podmienkou ale je, že Ťa osobne (s)poznám ja alebo iný už zapojený člen mailing-listu (ktorý sa za Teba zaručí), a k tomu zatiaľ nedošlo. Ale môžeme sa dohodnúť trebárs, že sa s deťmi prejdem cez dva kopčeky, keď bude pekne, napr. k drevenému kostolíku (mimochodom: stále je uzavretý pre kritický technický stav, alebo sa s ním už niečo robí?).

Ak si za, tak mi napíš do mailu (sloboda.v.ockovani@gmail.com) alebo IP telefón, prípadne priamo zavolaj na 0904 827 031.

nellina
3. mar 2011

@kryska5 ak dostanes tip, na nejakeho lekara tu v Ba, ktory sa sprava aj po odmietnuti ockovania normalne..sem s nim budem vdacna 😉

jerrymona
3. mar 2011

@evina34 @prsky paneboze a to bill gates o tom este aj takto verejne hovori... 😲 mna z toho chyta hroza. a preco chce vykynozit inych ludi...preco rovno nie seba, svoju rodinu velke zvierata, ktore nam tu netreba?!! 🙄
@manof uz verim, ze antikoncepcia je poriadne svinstvo...brala som skoro osem rokov a na carolinku sme cakali rok a tri mesiace. viem, ze to je aj u zdravych parov niekedy tak, takze mozno z cudzieho hladisku to nebolo dlho, ale mne to pripadalo ako vecnost.
a predpisuju ich na kila.

awalancha3
3. mar 2011

v 3 mes sme dali zaockovat hexa vakcinou... pojdeme aj na preockovanie...ale tym by som rada očkovanie ukončila........proti mumpsu, rubeole etc- nechcem dat... boženecky ved osypky, ovčiekiahne a mums sme mavaôi vsetci ako decká, co je na to, a telo si samo po prekonani urobi protilatky.................. možem už vsetky ostatne očkovania odmietnut? necitala som celu diskusiu, teda mi prepačte ak sa na to už odpovedalo

sofhia
3. mar 2011

@awalancha3 hm, no my sme dali prvu hexu, nevedela som o tomto... ale dalej uz nedam, a hexa sa dava do roka 3x... takze... a tie nasledky resp. vedlajsie ucinky, uff strasne lutujem, ze som o tom nevedela skor.
no odmietnut mozes hocikedy

ela2710
3. mar 2011

@sofhia ano ale potom ju bude cakat sud, nie?

sofhia
3. mar 2011

@ela2710 zalezi to od lekarky, ci ju nahlasi....atd... pre viac info pozrite nasledovne stranky: www.slobodavockovani.sk, www.rizikaockovania.org,
a sud ako taky nie, moze ta predvolat Reg. ustav verejn. zdravia, a oni ti akoze daju pokutu, ale nemusis ju zaplatit.
no je to opletacka - resp. moze byt, zavisi to od lekarky, ale myslim, ze ked je niekto rozhodnuti nedat svoje dieta zaockovat, tak ho neda, ako my, a sme ochotni niest nasledky aj ked nechodime radi po uradoch, zdravie nasej dcery je nam prednejsie

awalancha3
3. mar 2011

no................spanikarila som, položila som otázku, na ktoru viem ja sama najlepsie odpovedat- som pravnicka.... takze kludne mozem odmietnut povinne očkovania, lekar to nahlasi regionalnemu uradu zdravotnictva a to zacne konanie o priestupku ex offo, teda u zradnej povinnosti... je to len priestupok, nie je to trestný čin, trestný čiin by to bol- ublíženie na zdraví iba ak by v dosledku neockovania dieta utrpelo ublizenie na zdraví (ale je to nedokázatelné)... no a ten priestupok, je tam sankcia do nejakych 350euro(možno ju ulozit voci kazdemu rodicovi zvlasť) teda max 700 euro.... hm, to nei ej take strasne..... ide aj o to ze to je maximum, ale vyska sa bude urcovat podla dovodu prečo rodiacia nedali zaočkovat...... takže s dobrýi dovodmi by to bolo minimum... no a očkovanie proti rubeole etc... tam nie je určené do kedy sa má vykonať, takže sa to dá odkladať do nekonečna.................... táákže žiadny súd... sudy prejednavaju len trestne ciny a toto je priestupok........................ 😉

awalancha3
3. mar 2011

prepacte preklepy, pisem jednou rukou, malu drzim na kolenach

bambi2
3. mar 2011

@awalancha3 poslem ti ip

sofhia
3. mar 2011

@awalancha3 😀 sikulka 😀 😀
@bambi2 posli aj mne... kazda rada sa zide

bambi2
3. mar 2011

@awalancha3 inak nebolo by odveci, ak ta bude mudr.cka strasit povedat jej ze vies ake mas prava, ze si pravnicka... by som bola zvedava, ci by sa nenalakala a by radsej nerypala do teba... 😉

awalancha3
3. mar 2011

@bambi2 .lekarka je znama, je v pohode, otvorene sa o vsetkom rozpravame, ale aj ona ma nejake povinnosti, napr ohlasovaciu povinnost na regionalnu správu.......... inak je zaujimave, že ked mam ako právnik bojovat za iných som ako lev krížený s drakom, a ked ide o mna som uplne paralyzovaná, no "kováčova kobyla tiež chodí bosá"..........

bambi2
3. mar 2011

@awalancha3 aha, tak to je o inom.... 🙂
hej prava a povinnosti, to chapem, ze musi nahlasovat... robi si svoju robotu...
ale co nechapem, potom jej mozu byt ukradnuti ludia, ved ona problemy nebude mat akurat ze prichadza o 6eur za kazdu nepichnutu vakcinu...

awalancha3
3. mar 2011

@bambi2 ..ano, nemá problémy, proste nahlási a vec je vybavená..... len niektorí lekári sa do toho velmi vkladaju a ked pride nejaká 21 rocná mamička, tak sa neštítia nahučať na nu a vykrikovat a cojaviem co............za niektore ockovania som... stare klasicke....... ale aby sa očkovalo proti osypkam? chrípke? hnackám? vsak to sa niekde nutne odrazí na zdraví.... vsak sme mali ovcie kiahne skoro vsetci aj hnackove prudke ochorenia--- na čo proti rotavirusom... viem ze je to hrozne divat sa ako babenko place a prehana ho a je na infuziach- ale uz nikdy taku infekciu nedostane.... jeho črevna mikroflora sa obohati o protilatky....... no, tažko je rozhodovať sa, ked nechceš svojmu dietatku ublizit, naozaj je problem usudit čo je dobre a co nie, ked ani svetove kapacity sa nevedia zhodnut na tom čo je OK a čo je KO

monnaa
3. mar 2011

@awalancha3 - v príspevku o 11.29 si spomínala očkovanie MMR vakcínou ( proti rubeole, mumpsu, morbill nie je určené dokedy sa má vykonať ? Lebo ja som nedávno čítala, že je teraz už určená presne hranica zaočkovania do 18 mesiaca konkrétne touto vakcínou , je to dané nejakou vyhláškou ( neviem presne či je to zrovna vyhláška, alebo usmernenie...v týchto právn. pojmoch sa nevyznám ) . Inak to by ma potešilo, keby to bolo ako ty píšeš, lebo my sme chceli akože posunúť na neskôr a potom oznámiť že neočkujeme 🙂

bambi2
3. mar 2011

@awalancha3 no ved prave... a preto by mala byt slobodna volba, nech sa kazdy rozhodne sam 🙂

ju11i
3. mar 2011

@manof @pia22 ďakujem za pekné privítanie🙂

Na besede v Žiline som nebola, ale keby sa náhodou ešte nejaké konalo, určite by som sa zúčastnila🙂 Manof ty si tiež zo Žiliny?
Bola by som veľmi rada, keby si ma pridal do vášho (ne)očkovacieho fóra🙂

O pár minút ideme na poradňu a neočkovanie v treťom mesiaci, tak držte palce🙂))

martinba
3. mar 2011

@awalancha3 lekar nema ziadnu zakonnu povinost ta nahlasit ! nie je to pravda, aj ked sa tym vacsina lekarov ohana. manof sa tomu venuje po pravne stranke blizsie, ale ja mam osobnu skusenost, nasa lekarka nenahlasuje (uz je to 1,5 roka a nic), aj to dokonca povedala, ne nie je udavacka.

zuzana26
3. mar 2011

@awalancha3 tak to je super, ze si pravnicka, pozries a hned sa vyznas v problematike 😎 tiez by som chcela 🙂

elliz
3. mar 2011

Já tedy rozhodně nesouhlasím s poviným očkováním, k očkování by se mělo přistupovat citlivě a také s pomocí homeopatie a detoxikačních preparátů, tak jak se to děje mnohde za západě.Mám svou vlastní tabulku o přehledu očkování. Nebuďme OVCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

honeybuny
3. mar 2011

Ahojte,
som v 25tt a zaujimam sa o povinne ockovania, ktore je nevyhnutne absolvovat..
podla informacii, ktore zatial mam s najvacsou pravdepodobnostou s povinnym ockovanim suhlasit nebudem a nedovolim, aby moju dcerku ockovali - minimalne urcite nie proti vsetkemu, co v povinnom ockovani je, pripadne v casovych intervaloch, ktore stanovuje zakon..

Kedze do porodu musim mat vybraneho detskeho lekara, rada by som sa spytala, ci mi niektora z vas nevie dat tip na detskeho lekara, ktory je otvoreny nazorom proti povinnemu ockovaniu?
Som z BA, takze by bolo idealne, keby ste mi vedeli dat tip na takehoto lekara tu v BA.

Dakujem!

kryska5
3. mar 2011

@manof prosím ťa ak môžeš pošli nejaký tip IP, prípadne kontakt na spokojného zákazníka 😀 ak sa dá, budem vďačná 😵