Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
14. máj 2012

@strociatka aaale kdeze.doteraz sme vsetci zaockovani.ja sa teme ockovanie venujem cca mesiac dva.dovtedy som to neriesila,tak sme ockovali vsetko rad radom.ja som mala tetanovku naposledy v 1997 a preockovava sa po 10 rokoch,tak uz cca 5 rokov mam sklz 😀 ale to fakt nechtiac.bola som dlho v uk,ked som sla domov na dovolenku,tak som ozaj obvodaka neriesila.potom som v uk otehotnela, u nas rodila,teda to zas nepripadalo do uvahy...takze sa mi to natiahlo. 😅
teraz ma napadlo,ze si asi reagovala na to,ze z blizkej rodiny sme tam piati a aj dr povedala,ze cca 5 neockovancov ma 😀.ale to my nie sme 🙂 to nejaki ini odvazlivci 😀

tin007
14. máj 2012

@bobocka http://www.ockovanie.sk/source/download/ockovac... preockovanie tetanus a zaskrt kazdych 15 rokov

bobocka
14. máj 2012

@tin007 no vidis,mne povedala,ze kazdych 10! tak to potom este nemeskam,len som zhruba v case kedy by som ockovat mala 🙂 tak to potom pohodaaaa.to som akoze mala bolave hrdlo 😀

bobocka
14. máj 2012

@tin007 btw to mas este stary s bcg .tu je novy http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani... 😉

prevenar
14. máj 2012

@bobocka realita vsak ukazuje,ze "odvazlivec" je skor niekto kto ockuje 😲

bobocka
14. máj 2012

@prevenar ved hej,neockujuca verejnost znala aj odvratenej strany ockovania to tak vnima.

tin007
14. máj 2012

@bobocka to je jedno, ide o dospelych, tam sa to nemenilo, ale teraz fakt neviem, ci sa vobec da zohnat vakcina iba proti tetanusu a zaskrtu (tusim by to mal byt Imovax adult), mam pocit, ze ju nahradila nejaka v kombinacii DTP (pertessius); pozeram ciselnik ADC a Imovax D.T. Adult je dlhodobo nedostupna

strociatka
14. máj 2012

este zaver k teme homeo: http://ferosebej.sk/archiv-lankov/125-milionova... dobre som sa pobavila 😀 a to je hlavny dovod, preco mi je homeo ukradnuta, ale nadsenci nech pokracuju, na mna zial placebo neucinkuje

riamim
14. máj 2012

Ahojte.
Rozhodla som sa neočkovať dcéru vakcínou Priorix. Chcem sa spýtať niekoho, kto by mi vedel poradiť, ako to vlastne je, majú, či nemajú lekári povinnosť nahlasovať osobné údaje neočkujúcich rodičov RÚVZ? A v ktorých právnych normách to nájdem? Pozerala som zákon o ochrane verejného zdravia, aj vyhlášky, ale nenašla som nič, kde by to bolo jasne stanovené.

keziah
14. máj 2012

@strociatka mozno by som nebrala uplne vsetko, co ta lekarka pise, ale v zasade je to podla mna v poho postoj: pokial verim a mam pocit, ze nieco nie je duchovne "koser", tak radsej prec od toho. Ja tiez do homeopatie nejdem.

prevenar
14. máj 2012

@riamim prosimta, precitaj si aspon poslednych 50 stran (optimalne aj viac) za 30 min, co tomu venujes najdes odpovede na vsetko na co sa pytas. zvysok najdes na www.slobodavockovani.sk a www.rizikaockovania.sk a www.ockovanie.org . po tom co si nieco nastudujes sa spytaj na veci,kt ti nie su jasne.

strociatka
14. máj 2012

@keziah tie omacky ked si odmyslime a vezmeme do uvahy co pisala ta lekarka o fungovani na dialku pomocou jednoducheho pristroja, tak kazdemu musi byt jasne, ze to nemoze fungovat 😒

gabika783
14. máj 2012

nedá mi nereagovať. Zbežne som prebehla článok čo ste sem zavesili od MUDr. Vlčkovej... a musela som sa trochu pousmiať.
Súhlasím , že to znie trochu "SEKTARSKY" všetci dobre vieme, že ich úlohou je vzbudzovať v ľuďoch strach a ním ich potom ovládať. Konkrétne Jehovisti strašia Apokalypsou a súdnym dňom.. a blabla. Každá sekta má svoje páky.
Koniec koncov aj Kresťanstvo ako také nás straší nebom a peklom. 🙂 Pritom jedna vec je istá. Boh je v každom z nás... a peklo alebo nebo si vytvárame iba my samy na zemi.
Homeopatii verím, zlé sny s diablom som mala ešte som ani nevedela čo je homeopatia. heh. Sny vedia byť niekedy pekne blbé.. 😀

gabika783
14. máj 2012

jáááj zabudla som povedať, že som vtedy videla blbý horor o exorcistovi... a ten rozbehol blbé sny.. jedno je isté ako radí manof. Debilizátor (televízor) treba vyhodiť von oknom, veľa športovať, klebetiť so susedami na čerstvom vzduchu, neprekysľovať sa potravinami a dámy sex s mužom aspoň raz za týždeň každú vráti hneď na planétu Zem. 🙂)))

kbeata
14. máj 2012

@miliharmi mala som to na facebooku,dobry clanok,taky razantny 😉

zuzana76
14. máj 2012

ja homeopatii tiez neverim, neviem ako prebieha " sedenie" u homeopata, ale ked potrebuje zistit moje dusevne aj fyzicke obtiaze, tak sa ma vlastne vypytuje aj na rozne " intimne" veci - moje obavy, strach, z coho mam stres, co sa mi udialo v zivote a pod. a to mi pripada uz ako spoved u knaza, nie?

zuzana76
14. máj 2012

http://www.homeoclinic.sk/pages/ako-lieC48Di-kl...

vraj podanie lieku je neico ako ockovanie a malo by spustit liecebny proces a liek sa ma podat len raz, citujem :

Po zistení psychickej príčiny stanoví homeopat tzv. „ konštitučný“ liek , / celostný, individuálny /, ktorý po jeho jednorazovom podaní naštartuje ozdravnú reakciu organizmu. / Nejedná sa o dlhodobé opakované podávanie jedného lieku, alebo niekoľkých liekov spolu /. Homeopatia takúto aplikáciu lieku prirovnáva k ochrannému očkovaniu, vakcinácii. Podaním konštitučného - celostného lieku, zameraného na liečenie psychickej aj fyzickej sféry, možno dosiahnuť vyliečenie i tých chorôb, pri ktorých štandardná medicína otvorene priznáva, že sú pre ňu nevyliečiteľné a preto ich nazýva chronickými.

zuzana76
14. máj 2012

Varovanie !!
V praxi sa často stretnete s tým, že dostanete od homeopata kombinácie homeopatických liekov. Je to porušenie všetkých homeopatických zásad ! Citát z knihy G.Vithoulkasa – Homeopatická veda : „ Takí ľudia sa nesmú nazývať homeopatmi. Používajú homeopatické lieky, ale neaplikujú homeopatiu.Ničia dlhodobo všetkých svojich pacientov a pošpiňujú homeopatickú vedu !“

tak potom co je homeopatia, tu bezne citam, ze ludia beru homeopaticke lieky ako bezne lieky, gulicky rano a gulicky vecer

zuzana76
14. máj 2012

http://www.homeoclinic.sk/pages/ako-rozpoznaC5A...

Ako pozná pacient, že našiel klasického homeopata?

a.Prvé vyšetrenie na konštitučný liek trvá aspoň 1/2 hod. , ale spravidla dlhšie.
b.Vyšetrujúci sa nezaujíma len o lokálne symptómy nemoci, o patológiu, nezaujímajú ho konkrétne diagnózy a ich latinské názvy. Výrazne sa zaujíma hlavne o psychický obraz, zaujímajú ho sprievodné javy onemocnenia, sociálne vzťahy pacienta atď.
c.nepodáva 2, alebo viac homeopatických liekov naraz
d.nepodáva zmiešané preparáty, na obale ktorých je uvedené, že sa skladajú z niekoľkých homeopatických zložiek
e.nekombinuje alopatické lieky s homeopatiou , iba v prípade krátkodobého prechodu z alopatickej liečby na homeopatickú, kedy sa lieky postupne vysádzajú.
f.Predmetom činnosti klasického homeopata nie je stanovenie diagnózy / v medicínskom chápaní /, ale stanovenie konštitučného typu pacienta a určenie similima / lieku na základe podobnosti /.

Ako pozná pacient, že sa jedná o diletanta / neodborníka / ?

a.Vyšetrujúci sa zaujíma výhradne o patológiu, o nemoc, ktorá pacienta trápi.
b.vyšetrujúci predpíše viac homeopatických liekov naraz /dva, tri, alebo aj desať i viac./
c.Obvykle žiada, aby ich pacient bral mnoho dní, prípadne i týždňov, alebo mesiacov, niekoľkokrát denne, či obdeň, alebo 1x /týž. atď.
d.používa prístroje, zisťujúce oslabené toky meridiánov a na nich oslabené orgány a na tieto dáva lieky
e.došlo k predpísaniu zmiešaného preparátu. / Na obale tohto je uvedené že sa skladá z niekoľkých homeopatických zložiek. Tieto zmiešané preparáty sú používané z neznalosti, kedy lekár nie je schopný určiť presný liek. Preto vypáli, akoby z brokovnice, liekov hneď dvadsať a dúfa, že jeden z nich zasiahne. Účinok liekov sa však vzájomne interferuje. Dôsledkom môže byť krátkodobé potlačenie choroby./
f.ak predpíše i jednozložkový liek, ktorý sa predáva napr. " proti chrípke".
g. Akonáhle je homeopatický liek zameraný proti konkrétnej nemoci, nemôže byť similimom pre konkrétneho človeka a nejedná sa o celostnú liečbu a teda nevedie k vyliečeniu vážnych, alebo dlhodobých chronických ťažkostí.

tak teraz kde je pravda?

tamix
14. máj 2012

@mikymiky Dr. Lipták (ja by som ho dala naočkovať všetkými vakcínami sveta, keď je taký presvedčený o ich neškodnosti) dal sám osobne pekný príklad toho, že to očkovanie asi nebude až také potrebné, keď ako aj sama píšeš, že je len nízka preočkovanosť na tetanus, a predsa sa nekopú masové hroby pre obrovské úmrtia na tetanus. A osobne si myslím, že tak je to aj s ostatnými chorobami a očkovaním na ne.

V piatok som sa stretla s jedným pánom, čo mi hovoril, že nikdy nemal chrípku, ale pred dvoma rokmi sa dal na ňu zaočkovať. Vravel, že do nasledujúceho rána si myslel, že zomrie. Reakcia na očkovanie bola vraj katastrofálna.

mikymiky
14. máj 2012

@tamix Smutne je, ze drviva vacsina ludi takto vobec neuvazuje a jedinu informaciu, ktoru si z jeho dristov odnesu je, ze sa treba preockovat proti tetanu. Viem to, pretoze som bola taka ista. Az ked som sa zacala o ockovanie zaujimat viac, prestali mi unikat suvislosti. Naozaj je to iba obchod so strachom, pretoze ked si vsetky tie choroby rozmenis na drobne, zistis, ze sa vlastne ani nie je coho bat, respektive ten strach je uplne iracionalny, kedze aj podla dostupnych statistik (cize racio vo svojej najhlbsej podstate) je vacsia pravdpodobnost, ze ta na ulici prejde parny valec, nez ze zomries na tetanus.
Mimochodom, velmi sa mi pacil tvoj clanok na www.slobodavockovani.sk - citila som to presne tak isto. Tiez som az do poslednej chvile nevedela, co urobit...no a potom som mala zrazu jasno🙂. To trva dodnes, sice obcas prerusene pochybnostami (medialna masirka + rodinna masirka), ale zatial sa statocne drzim🙂).
Pekny den vsetkym

riamim
14. máj 2012

@prevenar Veľa som už o tom čítala, aj ďalej budem. Nie je mi jasné to, na čo som sa pýtala. Zákon o ochrane verejného zdravia označuje neočkovanie za priestupok, avšak vo vyhláške MZ 585/2008 som nenašla vyslovene povinnosť nahlásiť osobné údaje rodičov, ktorí nedali dieťa zaočkovať. Ani v novele platnej od tohto roka.

riamim
14. máj 2012

@prevenar V linkoch, čo si mi dal, som našla zaujímavú informáciu: "V prípade osýpok, rubeoly a mumpsu vyhláška nestanovuje lehotu na vykonanie očkovania (ak nie je stanovená lehota nemôže vzniknúť ani zodpovednosť). Preto je veľmi problematické vôbec hovoriť o spáchaní priestupku v prípade neočkovania týchto chorôb. Zákon o priestupkoch totiž stanovuje požiadavku na stanovenie času spáchania priestupku. Túto požiadavku nie je možné na základe súčasného znenia právnej úpravy naplniť. "
Odkiaľ to potom lekári majú, že MMR sa očkuje od 15. mesiaca do 18.??? Vo vyhláške je len odkedy, nie dokedy. Toto mi úplne stačí, v takomto prípade by pokuta bola protizákonná a kľudne by som s tým išla aj na súd. 😉

zuzana76
14. máj 2012

@riamim to platilo kedysi, najnovsie tusim zakon stanovuje lehotu od 15 do 18 mesiacov, ale nie som si 100 percentne ista

riamim
14. máj 2012

@zuzana76 Môže byť. Snažím sa nájsť úplné znenie vyhlášky 585/2008, zatiaľ neúspešne. Ak niekto máte, pošlite.

riamim
14. máj 2012

@zuzana76 Tak už som našla. Je to v 273/2010. Tak sa idem trápiť ďalej. 😒

riamim
14. máj 2012

Zrejme by nezaškodilo aj tie vyššie uvedené stránky aktualizovať, lebo potom majú ľudia mylné informácie.

tamix
14. máj 2012

@mikymiky A strašne veľa urobí rodina. Ak sa matka rozhodne neočkovať, ale potom príde bormbardovanie so strany starých rodičov, ktorí sú o pozitívoch očkovania iba presvedčení, ale neinformovaní, tak to je to najhoršie, čo môže byť. Našťastie boli naši v tomto na mojej strane 😉 .

Som rada, že sa Ti môj článok páčil

ariela22
14. máj 2012

@prevenar tak ta moja tomu určite verí 🙂
ja napr pneumokoky nemam a .... žijem 😉 to som asi jedna z mála 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A určite čo by človek neurobil kvôli peniazom 😒 celkom chápem,keby som mala o viac ako polovicu nižší plat tak katastrofa ☹
Štve ma že : staraj sa o svoje dieťa ale rozhodovať o ňom bude štát !!!!!!