Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
14. máj 2012

ahojte - tak sme v noci mali nakoniec laryngitídový záchvat takže tam je jadro problemu, ma kompletne zapalený hrtan, opuchnutý zahlienený takže liečime 5 liekmi - nie je to asi bohviečo ale toto sa bojim nechať len na céčku ☹

ariela22
14. máj 2012

@strociatka no to ide dost do penazi ja viem a aj liečenie trvá dlhšie - zaujimal ma nazor,mne to pomohlo aj ked dost ma to stalo, len neviem ako by to vplývalo na malé deti.......... takže ak je najhoršie,siahaš po homeopatikách aj ked im velmi neveríš??či som nepochopila dobre?

tamix
14. máj 2012

@zuzana76 Ja neviem, ale mne klasické lieky na štítnu nepomohli a homeopatia áno. Asi by homeopat ani po 10 dňovej diskusii nezistil, že mi nefunguje štítna, lebo som namala žiadne príznaky, na ktoré by sa mohol pýtať a tak určiť "diagnózu". Dlhšie sme sa stou štítnou trápili, lebo nechcela naskočiť, ale napokon naskočila 😉 - a teraz som tehotná a homeo vôbec nepotrebujem, lebo všetko funguje ako má.

strociatka
14. máj 2012

@ariela22 kedysi v mladosti 😉 a nevedomosti som po nich siahla a vobec nic, teraz, ked mam deti a mam cas a moznosti sa zaujimat, tak sa zaujimam a vidim ,ze naozaj homeopatia nestoji na relevantnych zakladoch, ktore som schopna a ochotna prijat

eaka
14. máj 2012

Ten článok o homeo, to je totálna fanatická hystéria! Úprimne po prečítaní pochybujem o zdravom rozume tej osoby, čo to napísala! 😉

petot
14. máj 2012

@strociatka Je to presne naopak. Vitamín C má preventívny vplyv proti vzniku šedého zákalu. Dokonca aj zeleného, mimochodom.

strociatka
14. máj 2012

@petot ja sa nehadam, ja neviem, len som to niekde citala, neviem sa toho vyskumu dopatrat, tak pisem aj, ze len tak veeelmi okrajovo. Ja som megaskorbicku liecbu na sebe vyskusala a nedam na nu dopustit, jedine mam problem zohnat vhodny preparat

strociatka
14. máj 2012

@petot tych informacii je na nete strasna spusta a je velmi tazke odlisit, kedy ide o balast a kedy o hodnotnu informaciu, nechcem, aby to vyznelo tak, ze megaskorbicka liecba je len nepodstatny pojem, prave naopak, u mna zabrala ihned, co ATB na plnej ciare zlyhali

jerryjanka
14. máj 2012

inak perlička dnešného dňa bola že tu laryngitídu môžme mať z toho že sme nedoočkovali hemophilus 😀 😀 😀 skoro mi zabehlo

zdeniii
14. máj 2012

Ahoj, jak argumentujete u dr když nechcete očkovat?

kbeata
14. máj 2012

@jerryjanka neboj,moj prvy syn ju mal zopar krat 😒 prva noc bola fakt dost blba,na druhy den bol zase ako ryba,do troch dni to preslo,trochu akoby stekal,sme si robili srandu,ale sa mi zda ze nebraval nic,myslim ze dithiaden,mozno sirup,ale to by som klamala,bolo to fakt davno 😀 ,urcite nie atb...

jonas17
14. máj 2012

@jerryjanka no, ked mával môj oliver laryngitídy, tak sme museli hemophila očkovať..a aká som bola šťastná, že okrem chrípky máme aj toto zdarma, na odporúčanie alergologičky 😠 mať vtedy dnešný rozum 😒

jonas17
14. máj 2012

@jerryjanka no a mám vždy , pri každej larynge, dali aj atb , aj hydrokortizon 3 dni do žily...toto vraj veľmi oslabuje imunitu 😖

prevenar
14. máj 2012

@riamim

tvoja otazka "či nemajú lekári povinnosť nahlasovať osobné údaje neočkujúcich rodičov RÚVZ?" - na tuto otazku je na poslednych 20 stranach odpoved snad na kazdej druhej strane. 😕 je tam aj link na vyjadrenie ustavu na ochranu verejnych udajov. (UOOU) + nase debaty o celom probleme. takze .

marianne
14. máj 2012

nam homeo pomohla v boji s kaslom,soplikmi a teplotami a doslova nas zachranila od antibiotik,ktore som uz mala zakupene v pripade potreby.a islo o 4mesacne babo,tak si viete predstavit aka som bola rada,ze antibiotika nemusi brat

kbeata
14. máj 2012

@zuzana76 ja mam pozitivnu skusenost s homeo.,teda moj mensi syn
vyse pol roka mal asi tri jacmene,nepomahali masticky od ocnej,potom som navstivila homeopaticku,ona je povodne detsky pedopsychiater,pracuje v Ba
bral vsak aj kombinovane dva druhy homeo.guliciek,jeden druh castejsie,druhy trebars len raz za tyzden,vzdy som si to musela napisat 😀
podla mna treba natrafit na skuseneho homeopata 😉 ,sice vysledok sa nedostavi tak rychlo ako po alop.liekoch,ale je hadam trvacnejsi 🙂
inac mu zmizli do troch tyzdnov,par guliciek dobral este par dni po zmiznuti,vyhli sme sa chirurgickemu zakroku,mozno docasne,ale sa tym aspon natahuje cas 😉

prevenar
14. máj 2012

@zdeniii velmi jednoducho ...a to ,ze vobec nemusis argumentovat 🙂 lekarke oznamis svoje rozhodnutie neockovat a ona ho musi respektovat. neockovanie je oznam rodica lekarke (cize niekoho koho si platis za svoje peniaze) nie je to prispevok do diskusie. je to tvoje dieta , nazor lekara je z tohto hladiska absolutne irelevantny. resp. je relevantny len do tej miery aku relevantnost mu ty sama prisudis. u mna je to 0 , u niekoho ineho to moze byt vacsie cislo 🙂

teda , takto to nejak vidim ja 😕

zuzana76
14. máj 2012

@kbeata ja nevravim,ze clovek nemoze mat pozitivnu skusenost, ale pre mna to nie je a aj ty si pisala,ze ste brali homeopatika castejsie a pirtom vraj klasicka homeopatia poda jeden jediny liek 😕 , tak potom nechapem o co tam ide.

kbeata
14. máj 2012

@jonas17 tak potom laryngitidu sposobuje hemophil? lebo prvy syn to boli roky asi 1992,vtedy sa proti tomu neockovalo,ale mozem ti povedat,ze zas radsej laryngitidu ako ocko.,no nechcem ale vyskakovat,lebo druhy syn nie je ockovany 😀
po prvy krat som utekala na pohotovost,sestra mi povedala nech si pytam radsej hydrokortizon pichnut,doky mi ale povedala ze to nie je potrebne,ked dychanie je ciste,a bol uz vlastne po zachvate,tak inac sa to riesilo pred 20-timi rokmi,inac teraz 😒

jonas17
14. máj 2012

@kbeata tak moj mal asi dva roky, číže bol rok 97, ked sme začali s laryngitídou...netuším, či to spôsobuje hemophil, vtedy som lekárom verila ako svätému písmu..ked po 9 atb za sebou, po pár týždňových prestávkach, stále sa mu larynga vracala, mi ho zaočkovali, bolo mi to jedno, myslela som, že to pomôže.no, pomohlo skôr to, že som prestala s každým štekavým kašlom utekať na pohotovosť, lebo ako píšeš, začal kašľať v noci, cez deň sa to zlepšilo, dala som mu calcium, teplé maslo na lyžičku s cukrom, zábal na hrdlo a zrazu sme to začali zvládať bez atb a hydrokortizonu.mne nikdy na pohotovosti nedali na výber, či ho chcem.pichli a bolo. akurát nás všetci lekári nútili vybrať nosné mandle. aspoň v tom som ich neposlúchla, lebo moja mama vravela, že aj bratovi takto kázali a naši nedali a vyrástol z toho. tak aj ten môj vyrástol, zrazu už laryngu nemáva, roky-rokúce...no ale následok nám predsa ostal 😢

kbeata
14. máj 2012

myslim ze zalezi,aj na aky clanok clovek natrafi,na jeho autora,alebo preklad 😉 ja som sice po tom nikdy velmi nepatrala,ale pri nejakom probleme,pre mna neriesitelnom,by som skusila znova aj homeopata 😉
co si este pamatam,tak na sedeni medzi recou u homeopata mi bolo povedane taketo nieco,skopirovala som to z tvojho prispevku 😉 .Predmetom činnosti klasického homeopata nie je stanovenie diagnózy / v medicínskom chápaní /, ale stanovenie konštitučného typu pacienta a určenie similima / lieku na základe podobnosti /.

kbeata
14. máj 2012

@zuzana76 ten vyssie polozeny prispevok som chcela povodne tebe poslat 😉

prevenar
14. máj 2012

@jerryjanka jo, jasne ,, ked je uz toho moc tak su pokusi uz na zvazenie 🙂 ..najlepsia je prevencia a s C zacat uz ked sa len problem crta. ..mozno na buduce 😉 nam pomaha velmi .

prevenar
14. máj 2012

@jerryjanka "inak perlička dnešného dňa bola že tu laryngitídu môžme mať z toho že sme nedoočkovali hemophilus skoro mi zabehlo" LOL !!!

kbeata
14. máj 2012

@jonas17 fuha,tak ste mali castejsie,ale si mi osviezila pamat,aj calcium som davala,bravcovou mastou potierala 😀
na dalsi krat som uz nebezala v noci na pohotovost,nemali sme ani auto,bola som sama s malym,no v mojom pripade vtedy asi platilo porekadlo ze menej je viac 😝 ,uz som bola na to pripravena,ked vecer zacal stekat,a tak...

jerryjanka
14. máj 2012

@prevenar jo len to je to že laryngitída prichádza bez nejakeho upozornenia, jeden den nič, druhy den už zachvat aj ked som cečko davala. ale tak budem davať dalej do čajiku aj ked bude zdrava a samozrejme aj D-čko, a slniečko - ak nejake bude

prevenar
14. máj 2012

@jerryjanka jo 🙂 zivot je svina 😝

zaockujteajslnko
14. máj 2012

@zdeniii

ty nemusis vobec nicim argumentovat lekarke, proste jasne si vypytas pribalovy letak k ockovacej latke (zo zakona ti ho musi dat pred okcovanim)........ a po prestudovani jej odmietnes tuto ockovaciu latku pre obsah tohto letaka..... a odmietnes takto akukolvek ockovaciu latku...

takto to urob a nehrozi ti ziaden postih ani ziadna hadka s lekarkou..........bud asertivna a nedaj sa zmanipulovat lekakrou, lebo TY SI V ABSOLUTNOM PRAVE A ZA DIETA ROZHODUJES LEN A LEN TY!.......lekarka do toho nema ziadne slovo!.....

nepodpisuj lekarke VOBEC NIC DO KARTY!........nemusis....... a cokolvek podpises bude pouzite proti tebe.....

toto je vsetko v zakonoch takze sa nemusis nicoho bat ked uplatnis tento postup......

prevenar
14. máj 2012

@zaockujteajslnko vidim,ze mas v malicku aj cesku legislativu 🙂 to je super, konecne tu bude niekto kto ma nastudovane aj zakony ceskej republiky ..teda predpokladam.

manof
14. máj 2012

Pre prípad, že to tu ešte nebolo:
"Krize v biomedicínském systému"
http://www.blisty.cz/art/63425.html

Je to pekný článok o tom, akú reálnu hodnotu asi tak má súčasný biomedicínsky výskum.