Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuzana_m
3. feb 2012

@sana15
@shakti9 Toto aj mňa trápi, že ako to bude so škôlkou ☹

majulienka27
3. feb 2012

@manof @petot a ostatní rada by som poprosila o váš názor, je nejako logicky vysvetliť že dieťa ktoré normálne znášalo teploty zrazu jedného dňa už pri teplote 38 dostane febrilné kŕče, pričom doteraz malo aj vyššie a nikdy sa nič podobné nestalo. Môže to nastať len tak zo dňa na deň, alebo moje vysvetlenie je t že za to môže očkovanie? Ja si síce myslím že môže ale netuším čo sa to tam porobí že takáto zmena nastane. Sestrina malá bola 22 dec. očkovaná MMR, znášala to dobre, žiadne teploty vyrážky, proste nič až do včera z ničoho nič jej vybehla po obede teplota 38, 6 tak jej šla dať sirup, po jeho podaní za krátku chvíľku im prestala dýchať, prevrátila očká a telíčko ostalo nevládne, po zavolaní záchranky im poradili ju dať do polohy pri ktorej sa nadýchla ale zároveň ju skrúcalo, ručičky vykrúcalo, kým došla záchranka (10 min) tak teplota stúpla 39,6, teplotu trošku znížili a vzali na pozorovanie. Zaujímavé je že v nemocnici sa na nič neprišlo, všetky výsledky sú OK, akurát jej ešte nerobili EKG a EEG.
Ja si myslím že by to mohlo byť spôsobené očkovaním,len tá doba že je to už viac ako mesiac po očkovaní mi to je také divné, ale zas som silne nastavená proti očkovaniu tak ja by som aj pri soplíku tvrdila že je to určite z očkovania.
neviem ako jej pomôcť o očkovaní som jej toho strašne veľa hovorila ale ona jedným uchom dnu a druhým von, ale to už späť nezoberieme že ju dala zaočkovať, ja aj tak neverím že ak by som jej povedala že to bolo z očkovania tak mi uverí, dúfam že má dosť rozumu aby si dala dva a dva dokopy
len jedno neviem pochopiť, prečo ľudia jednoducho nechcú otvoriť oči, to sa fakt musia popáliť na vlastnej koži aby uverili ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

manof
3. feb 2012

@dana19
No tak na ČR tu veľa odborníkov nie je. Možno @miliharmi by Ti vedela poradiť, ako to chodí v ČR.

halienka
3. feb 2012

@majulienka27 ach bože ☹ moja malá sa ráno dovracala a aj z toho som bola vyklepaná, nie to zažiť ešte takéto niečo ☹ no vieš, febrilné kŕče nie sú ani tak z vysokej teploty, ak z toho, že tá teplota začala stúpať hrozne rýchlo, ako píšeš, malá mala 38,6 a do 10 min. ako prišla záchranka mala už 39,6, takže zrejme jej tá teplota išla veľmi rýchlo hore a z toho dostala tie febrilné kŕče. Inak to sa môže stať aj keď sa teplota príliš rýchlo zrazí, jednoducho tam ide o tú rýchlosť, asi je to pre organizmus niečo ako šok. Či už to je z očkovania alebo nie, ťažko asi posúdiť. Ale nejaký vplyv tam môže byť, ja som zase prípad, že mne po očkovaní v podstate úplne vymizli teploty, nech som akokoľvek chorá teploty nemám. S očkovaním som si to začala spájať, až keď sa moja mama čisto zo sedliackeho rozumu rozhodla prestať dávať preočkovať proti tetanu. Roky tak isto nemávala teploty pri nijakej chorobe, ale tak ako ja vždy ju znášala ťažko a dlho trvalo kým sa vyliečila, no ako sa už nedala očkovať proti tetanu, teploty sa časom znovu objavili a vylieči sa rýchlejšie. Ja by som mala byť preočkovaná proti tetanu budúci rok a tiež plánujem už sa nedať. Prajem maličkej nech sa rýchlo zotaví 🙂

luciafar
3. feb 2012

nedavno som synceka prihlasila do skolky(Kosice) a ked som povedlal riaditelke ze nie je na nic zaockovany tak povedala ze ich tato informacia nezaujima.Takze ziaden problem,aspon to tak zatial vyzera...

dana19
3. feb 2012

@manof Už sem se trošičku prokousala a taky sem na ni už narazila,snad mi poradí. Kdybych věděla,že očkování může způsobit i autismus,tak bych v životě nedala očkovat,bohužel si již stalo.

manof
3. feb 2012

@majulienka27
Aj soplík môže byť (nepriamo) z očkovania. Totiž čo to je soplík? Sú to hlieny, ktoré sa tvoria na to, aby zneškodnili baktérie - tie baktérie, ktoré sa môžu premnožiť alebo vôbec napadnúť človeka len v prípade, že je vážne imunitne oslabený. A to sa dá očkovaním veľmi ľahko dosiahnuť, lebo očkovania (obzvlášť u malých detí) dokáže poriadne zamestnať imunitný systém, ktorý potom prestane zvládať inak pomerne neškodné baktérie, napr. meningokoky, viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/babatko-zom...

No a zmeny v teplotnej regulácii a kŕčoch... Febrilné kŕče sa veľmi často vyskytujú v príbalových letákoch ako nežiaduci účinok očkovania.

Teplotnú reguláciu by očkovanie možno tiež mohlo rozhodiť, ale mám podozrenie, že dieťatko už malo za sebou nejakú históriu užívania Nurofenu či Paralenu a skôr by som to pripísal na vrub im, prípadne aj im aj očkovaniu zároveň.

Každopádne, kŕče sú prejavom problémov v nervovej sústave a vakcíny bežne obsahujú nervové jedy (neurotoxíny), takže MÔŽE to teoreticky aj celé byť z očkovania. I keď teda ja osobne podozrievam aj antipyretiká z podielu na vine.

manof
3. feb 2012

@dana19
Napísala by si príbeh pre našu stránku?
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Pre poučenie ostatným rodičom.
Ak áno, tak vopred ďakujem a prosím poslať na sloboda.v.ockovani@gmail.com

dana19
3. feb 2012

@miliharmi Ahoj, mohla bys mi dát prosím nějaké informace o odmítnutí očkování?co mi hrozí?našla jsem zde akorát jak je to na Slovensku. Děkuji

manof
3. feb 2012

@dana19
Prípadne títo ľudkovia by Ti mali vedieť poradiť:
http://petice.webnode.cz/
(zbehni na koniec stránky, tam sú kontakty)

Teda až na Markétu Melicharovú. Tej, prosím Ťa, nepíš, lebo už je, žiaľ, nebožka. Ale ostatným 6-im môžeš napísať.

dana19
3. feb 2012

@manof Děkuji 🙂 na tu stránku bych napsat mohla, ale teď jdu konečně spat.

zaockujte_aj_slnko
3. feb 2012

@sana15
ja mam za sebou jasle + komplet skolku.......

moja socialnost je napriek(alebo vdaka tomu) prakticky nulova........ 🙂 ..
behaviorizmus, cize "vyrobim si z dietata nejakeho cloveka" nefunguje... toto je zavrhnute ako teoria vyvinu deti/ludi vo vseobecnosti.... to bola jedna z prvych teorii o vyvine psychiky cloveka....... zavrhnuta....

Zober si C.G.Junga, ten si (okrem velmi mnozsta inych veci) velmi spravne vsimol ze ludia sa delia na psychologicke typy, a tieto maju od narodenia az po smrt..... samozrejme sa trochu modifikuju v priebehu zivota.... Jung je akceptovany akurat ze z jeho "diela" sa prebralo do zivota akurat introverzia/extroverzia...... hoci je toho neurekom viac co plati a funguje....

......ja som introvert, narodeny ako introvert, zomriem ako introvert.... detto zena je tiez....... kolektiv prakticky nepotrebujem, ani som nikdy nepotreboval.......

a teraz niekto povie ze "dieta potrebuje kolektiv" 😉 .......socializuje, uci medziludskym vztahom....... to su vsetko bludy......... ale dobre sa to uci a vsade rozsiruje.....

clovek potrebuje TO, CO POTREBUJE.......jednoducho......... a kolektiv potrebuju extrovertne, senzoricky zamerane deti....... a tych je tak 50-60% v populacii..... zbytku kolektiv ublizuje.......toboz nuteny kolektiv....

cim "zvlastnejsie" dieta mas, tym sa viac vyhybaj umiestneniu do nejakeho kolektivu...... bude reagovat uzkostou a traumou a deprivaciou - neskor depresivitou.....

deti samozrejme dedia geneticke dispozicie po rodicoch a 3 generacie dozadu........takze mozes to odhadnut ake to dieta asi je, ale vo vseobecnosti KOLEKTIV nie je pre vsetkych dobry az je velmi zly.....

takze asi tak 🙂

barenka007
3. feb 2012

všetkým zainteresovaným čo zdielaju podobné emocie v teme očkovací priemysel a je im z toho na grcanie:
čo by ste urobili, keby ste mali tú moc, aby sa s tým prestalo? Mna napadajú skaredé veci, lebo...... bohužial ťažko reagovat s rozumom, ked ludom sa siaha na to najcennejsie ..... na nase deti

zaockujte_aj_slnko
3. feb 2012

to je ako s tym ockovanim...........vseobecne tvrdenia ze ockovanie je len a len a len dobre, a ze "vycvici imunitny system" ako kolektiv "socializuje a uci medzludskym vztahom" to je ta ista paralela 🙂 ......... nezmysly....

AKO U KOHO..... AKO PRE KOHO..... ale tym sa obtazovat zistovat PREDOM nikto nebude...... proste sa "uvidi az potom"......lenze to uz vzniknu skody 🙂

ak das introverta do kolektivu to je taka (a nezmyselna) zataz pre jeho psychiku, ze namiesto rozvoja tam je upadok........to iste ako ked sa dietatu co nema geneticke "vlohy" na ockovanie poda ockovacia latka..... telo to nechce, nepotrebuje, zatazi ho to a z "vylepsenia" sa stane presny opak 🙂

nepotrebuje byt clovek ani lekar, to je skor filozoficka otazka..... a filozofia je MATKOU kazdej vedy.... na to sa casto zabuda 🙂

holisticky zobrane, na tomto svete veci funguju podobnymi principmi......cely vesmir funguje na podobnom principe.......vsade sa vsetko utvara do gule (ak moze), deli sa to na rozne typy - vzdy sa to deli, nie je to "jedno", nic nie je homogenne, ale snazi sa to byt pestre a pritom jednoduche....

toto su take holisticke principy co ale mnohym unikaju 😀

manof
3. feb 2012

Právnické okienko:
"Čo robiť, keď ste nedopatrením podpísali nevhodne formulovaný nesúhlas s očkovaním?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-robit-ke...

zaockujte_aj_slnko
3. feb 2012

@barenka007
Oni si ale myslia ze naopak, ze nesiahaju na nase deti, ale ze MY IM BRANIME dosiahnut radost. zdravie a bla bla bla plnohodnotny zivot..... z ich pohladu 🙂

.....na INTUITIVNY POCIT rodica ale nikto neda...... ale to nie je chyba tych rodicov, ale chyba tych druhych ze to nechapu.... oni si myslia ze VEDIA (RACIONALNE) VIAC ako povedzme ja...............lenze ja VIDIM OVELA VIAC ako oni 🙂 ....

sucasna doba ma problem..........RACIO (rozum) je postaveny nad akykolvek (po)CIT....... takto to je uz 200 rokov minimalne...... a stale sa to len stupnuje....

lenze v skutocnosti ten CIT je vzdy vyssie ako akykolvek rozum...... oni tomu nerozumeju oni su VEDCI 🙂 ......... a myslia si o sebe ze aki su muuuuuudri 🙂

co s tym?.........no obhajit a vydobit si TO SVOJE....... a ich nechat topit sa vo svojej slepej narcistickej mudrosti 😀

sana15
4. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko ja som tiez chodila do skolky,ale pamatam si 3-4 okamihy,ale nespajaju sa mi z nicim zlym. ja som extrovert,manzel introvert, dieta specificke len tym ze je hyperaktivne a bez apetitu a vyzadujuci neustalu pozornost. stale musi mat partnera pri hre. doma mu vsak detsky kolektiv nezabezpecim 😀 V kutiku srdca dufam,ze zmeni aspon svoj postoj k jedlu ked bude vidiet rovesnikov ako jedia 😕 Napriek tomu,ze mam pedag.minimum nie som si ista,ci by som mu poskytla rovnake moznosti na rozvoj ako v skolke. totiz teoria je teoria a prax je prax. Netvrdim ze skolka ma suplovat rodicovsku vychovu,ale dieta sa nauci roznym veciam,ku ktorym by som ho doma napriklad tazsie motivovala. Velmi podstatnym faktom je,ze cely den som sa venovala len jemu ale teraz sa ten cas podstatne zredukoval,kedze pribudlo babatko a to tiez vyzaduje krmenie a pozornost. Nie,nechcem ho odlozit ani sa ho na par hodin zbavit,ale myslim,ze v skolke bude mat viac priestoru spoznavat nove hry, zrucnosti a navyky, rezim- co u neho dodnes nie je. Cely zivot bude obklopeny kolektivom, dlhe roky v skole, potom v zamestnani, vzdy bude sucast nejakej society. Takto bude mat moznost spoznat a zvykat si skor,nez pride do prveho rocnika. Nebolo by to viac frustrujuce,keby s navalom tolkych novych zmien,povinnosti prisla nahle zmena aj co sa tyka prostredia- doteraz v uzkom kruhu ludi a naraz bum - vela ludi pokope, dlhy cas spolu a musiet jednoducho vydrzat a prisposobit sa? Ja som za skolku,od rozumneho veku,prihliadajuc na kazdeho osobitne specifika. Nas este pred viac ako polrokom este na to nemal svoj cas. odvtedy vsak urobil velke vyvinove pokroky a zacina vyhladat kontakt s detmi,spolocnu hru. Teraz nastal pre neho ten spravny cas. Je ine dat napriklad deti do jasiel,ale na druhej strane v dnesnej dobe si malokto moze vyberat. a ked mladu rodinu tlacia splatky uverov,hypoteka a matka musi ist zarabat ☹

barenka007
4. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko nemam co dodať, ...... nie ze by som doteraz zila v iluzii, ale som sklamana že su veci ako sú.

barenka007
4. feb 2012

pomožte mi pochopiť postoj: že ked očkovaný clovek aj tak dostane chorobu, proti ktorej sa očkoval, ...... a povie si, ........ keby som sa neočkoval tak priebeh by bol omnoho horší. To odkial sa berie toto? odkial tá istota? že telo uz malo kontakt s pôvodcom, atd......ok, ......... ale aj tak mi to pripadá ako jasný alibizmus. Najprv počuvame, že s vakcinou sme chránení, nie je sa coho báť. A ked napriek tomu choroba vypukne, tak zrazu pocujes, ze bez vakciny by to bolo ešte horsie. Ked niekto po vakcine zomrie, tak to bola zhoda náhod, a nedáva sa to do suvisu. Cele zle. To si potom fakt podme zaočkovat aj slnko, aby nám nezhaslo.....

petot
4. feb 2012

@barenka007 To vymyslel už praotec očkovania kravským hnisom, majster výhovoriek, šarlatán s kúpeným titulom Jenner. Sám osobne zaočkoval syna šľachtica. Chlapec dostal horúčky a vyzeralo, že zomrie. Jennerovi asi riadne lepilo. Chlapec to nakoniec rozchodil a Jenner sa z toho vykecal presne týmto spôsobom - vydesenému otcovi povedal "vidíte, ako dobre, že som ho zaočkoval, keby dostal skutočné kiahne tak by zomrel".

Jenner vymyslel plno ďalších výhovoriek očkovania, ktoré sa používajú dodnes. Väčšina očkovacích výhovoriek je stará vyše 200 rokov.

tin007
4. feb 2012

@sana15 mojmu malemu pediatricka velkymi tlacenymi pismenami napisala na prihlasku do skolky (a pritom tam vobec nebol text o tom, ze sa ma vyjadrit k ockovaniu, iba k tomu, ci je dieta sposobile na nastup do MS): DIETA NIE JE OCKOVANE KOMPLETNE (ma, zial, BCG a 2x Hexu) a napriek tomu bol prijaty (riaditelku to nezaujimalo). Riaditelka povedala, ze pre nu je dolezite, aby infekcne deti nechodili do skolky, cize so soplami (poriadnymi), kaslom, teplotou a pod. Napr. pred vianocami visel oznam v skolke, ze sa vyskytli ovcie kiahne, info ako sa prejavuju, ze kedy mozno prist spat do skolky po prekonani atd a nastastie ziadne info o tom, ze deti treba dat zaockovat.

hobit
4. feb 2012

@majulienka27 @manof @petot aj ja mam takyto pripad medzi znamymi, 16m dievcatko dostalo febrine krce pri teplote 38,3 2 tyzdne po MMR, pricom predtym mavala aj vyssie teploty z bez krcov...vysvetlenei lekarov: oslabeny organizmus kedze predtym zvracala

sana15
4. feb 2012

@tin007 Ved aj nam tak napisala,nebolo tam ockovanie spomenute a sama napisala ze ockovanie kompletne. To je pravda,syn ma naozaj vsetko 😔 Teraz vsak riesim uz dopredu druhe dietata,ktore nechcem dat zaockovat hexou,pneumokakami,MMR.. Lebo mame doma dalsie 2 ziadosti a tie tam uz vyslovene maju o tom ockovani napisane,ze treba uviest 😖 TAkze zavisi od skolky a od riaditelky... Vy mate stastie,natrafili ste na rozumnu zenu 😉

shakti9
4. feb 2012

"Introverti" ak chcu, nech si nechaju deti doma, "extroverti" ak chcu, nech daju deti do skolky, bez toho, aby ich nazoru a INTUICII nejaky introvert hned nadaval do bludov....to iste - ak je niekto presvedceny o prinose ockovania, nech ockuje, ak je niekto proti, nech ma na vyber... asi uz prestanem chodit na toto forum, uz ma tu niektore vecne jedovate poznamky a niektori voci vsetkemu negativne naladeni ludia nebavia... som znechutena, skoda, lebo naopak, mnohych som tu mala rada.

sana15
4. feb 2012

@petot Co som ja citala v knihe od Buchwalda,tak ten zaockovany Jennerov syn zomrel ako slabomyselny v 21 rokoch. inak hroza to len citat co ten chlap dokazal napichat. brrr

sana15
4. feb 2012

@shakti9 nechcela som tu rozputat nejaku potycku o tom ci dat,ci nedat dieta do skolky, skor som hladala nejake skusenosti, alebo tipy ako v buducnosti takuto situaciu riesit. Netreba sa nechat vytocit, kazdy mame nejaky nazor. bola by skoda opustat forum o neockovani kvoli debate,ktora niekedy sem vlastne nepatri 😉

shakti9
4. feb 2012

@sana15 ja viem, ty si nic nerozputala... aj ja som sem prisla hladat skusenosti a postrehy.... ale (a to nie je mierene na teba 🙂 ) ak ma niekto iny nazor, tak ho nenapadam a neoznacujem ten nazor ako blud a podobne ine veci, ktore tu casto odzneli, co sa mi prestava pacit, kedze poctivo citam vsetky prispevky... kritika je super vec - posuva ta dopredu, a od diskusie ocakavam, ze bude slusna, aj ked s protichodnym nazorom. Ale na fore, ktore ma uz zo svojej podstaty RESPEKTOVAT SLOBODU NAZORU ten respekt nachadzam coraz menej, mozno by sme sa mali nad tym zamysliet a vyjadrovat svoj nazor tak, aby sme sa nedotkli toho druheho. Mysliet si, ze ja som ten najmudrejsi na svete je obrovsky omyl!

luciafar
4. feb 2012

@tin007 vidis ze problem nie je v skolke ale v pediatricke, ako som pisala mne tiez v skolke povedali ze ich nezaujima ci dieta je alebo nie je zaockovane,len chcu vediet ci je sposobile navstevovat skolku.takze vasa pediatricka je asi velka zastankyna ockovania.

tin007
4. feb 2012

@luciafar co ja viem, ci je takou velkou zastankynou; myslim, ze som bola jedna z prvych, ktora otvorila otazku ockovania a zmiatla som ju tym ;) urcite uz ma viac takych rodicov ako som ja, ale jednoducho je z tych, ktori nechcu mat ziadne problemy (s uradmi) a chce byt kryta. napr. na odklad (rok sme sa rozhodovali) jej stacilo mat jednu vetu (ze ziadame o odklad) v karte s nasim podpisom

prevenar
4. feb 2012

@dana19 no, ved to som ti hovoril hned na zaciatku ..vacsina osadenstva su pochopitelne slovaci , a malo kto bude studovat zakony susednej krajiny len tak pre zaujimavost. zrejme na ceskych strankach toho tiez vela nenajdes o slovenskych zakonoch. ..aspon si tu najdes prehlad o ucinkoch a dosledkoch ockovania ...popripade. v kazdom pripade vela stastia v boji za dobru vec 🙂