Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
17. máj 2010

denduska: Pravda... Casove suvislosti som si tentokrat nevsimol.

manof
17. máj 2010

maznacik007:

až na to, že MMR sú v drvivej väčšine prípadov vyslovene neškodné choroby, dokonca ich prirodzené prekonanie môže prispieť pozitívne k ďalšiemu vývoju dieťaťa. Naproti tomu riziká použitia MMR vakcíny sú viac než obrovské (viď mnou odkazované články).

Samozrejme, je len a len na Tebe, aby si zvážila, čo je podľa Teba pre dané dieťa najlepšie. Kiež by si toto svoje rozhodnutie nemusela v budúcnosti ľutovať, nech už bude akékoľvek.

manof
17. máj 2010

Prvé bilancovanie Petície za slobodnú voľbu v očkovaní (po 3 mesiacoch):
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/peticia-z...

zuzuh
18. máj 2010

Trocha som si precitala ohladom toho cierneho kaslu.
Myslim si ze keby mal naozaj cierny kasel uz by sme ho mali vsetci doma, a zatial u nas nikto okrem maleho nekasle.
Dnes sa chystam zavolat lekarke ze neprideme na to druhe preockovanie a ze pockam na to vysetrenie refluxu.
Neviete nahodou aky moze byt maximalny casovy odstup medzi prvym a druhym preockovanim hexa davky?

cora73
18. máj 2010

Infanrix Hexa prib letak francuzsky:

http://translate.googleusercontent.com/translat...

cora73
18. máj 2010

trocha humoru na odlahcenie...(uz vedia,ako na "nas"..) 😀

http://www.auria.sk/blog/vedci-vynasli-zazracnu...

oscarka3
18. máj 2010

tak teraz bol u nás známy a hovoril,že jeho vnukovi /1.r/,hnisá miesto po očkovaní,vytlačili mu z toho miesta kopu hnisu ☹

nellina
18. máj 2010

zuzuh, mximalny odstup moze byt myslim 12 tyzdnov, ale urcite je to individualne..inac ten kasel co ma malinky, moze naznacovat aj alergia na BKM..

zuzuh
18. máj 2010

aj lekarka mi dnes povedal ze odstup ma byt max tych 12 tyz ale vo vaznych pripadoch aj viac.
Velmi ma na to ockovanie neprehovarala, tiez zdielala moj nazor ze radsej najst pricinu kasla.
Tak cakame na gastro vysetrenie, ale to ideme az 31.5
Tiez ma napadla ta alergia na BKM ale dufam ze ju nemame.

petja
18. máj 2010

Dobrý večer,jaký je váš názor a poznatky kolem očkování hepatitidy A? Je i tuto nemoc lépe prodělat,než být uměle imunizován?

petot
18. máj 2010

oscarka3: Po očkovaní sa mu obnovilo hnisanie zahojenej jazvy po BCG vakcíne? Tak aj keď sa mu to znovu zahojí, akékoľvek ďalšie očkovanie by sa malo podať najskôr o pol roka. Lekári to zvyčajne nevedia a ani nerešpektujú. 😖

petot
18. máj 2010

petja: Lepšie je vôbec ju nedostať, ale aj keby hrozilo jej nachytanie, tak vakcíny by som sa bál viac. Prekonanie zanechá celoživotnú imunitu, očkovanie nie (a neviem, či vôbec bola niekedy preukázaná klinická účinnosť vakcíny čiže ochrana pred chorobou). Ochorieť človek vôbec nemusí (ak sa nezanedbá hygiena, či už na strane kuchárov alebo stravníka), ale očkovanie môže spôsobiť vážne nežiaduce účinky, aj s celoživotnými následkami.

Pre zaujímavosť, experimentálna liečba Hep. A vysokými dávkami Cčka (viac než 10g denne u detí, rozdelené na aspoň 4 dávky počas dňa) viedla k uzdraveniu za týždeň až dva, vrátane obnovy normálneho stravovania (prestala byť potrebná diéta). Používali ju úspešne niektorí lekári a kliniky v USA, Švajčiarsku a Nemecku. Vyššie dávky boli ešte účinnejšie. Je veľmi zvláštne, keď sa ešte dnes Hep. A lieči len pokojom, tekutinami a diétou.

Takéto dávky Cčka sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD a je potrebné dostatočne piť. Dávky nad 500mg/kg denne by sa nemali odrazu začať podávať onkologickým pacientom, lebo by hrozilo náhle odumretie nádoru, prípustné je pomalé postupné zvyšovanie.

petja
19. máj 2010

Děkuji,o doživotní imunitě vůči hep.A vlivem jejího prodělání vím,tomu,že vakcinace je doživotní ochrana taky příliš nevěřím,navíc,když se dočtu,že je to ve výzkumu...
A ty zvýšené dávky vit C,se můžou jinak podávat dlouhodobě? Pokud jde teda o kys.askorbovou...

cora73
19. máj 2010
cora73
19. máj 2010

Desiree Rover hovorí:
May 5, 2010 at 7:09 pm 05.05.2010 v 19:09

“When the mind is not connected to the heart "Keď je myseľ nie je pripojený k srdcu
the hands and feet can do the most atrocious things…” ruky a nohy môžu robiť najviac otrasné veci ... "

This is what – time and again – I saw happening during the 17 months To je to, čo - znovu a znovu - videl som happening počas 17 mesiacov
that my second son was treated (by knife, radiation and chenotherapy) že môj druhý syn bol liečený (nožom, žiarenie a chenotherapy)
for a cancer that he got from a vaccine. pre rakovinu, ktorý dostal od vakcíny.
It all eventually killed him. To všetko nakoniec ho zabil.

teodorka
19. máj 2010

baby niektora ste tu dali mozno 2-3 tyzdne odkaz na stranku kde bolo pisane aj o roznych vysetreniach napr.mamograf ze napomaha rakovine....ak viete kde to bolo prosim o link lebo to hladam a nic neviem najst 😒

teodorka
19. máj 2010

baby niektora ste tu dali mozno 2-3 tyzdne odkaz na stranku kde bolo pisane aj o roznych vysetreniach napr.mamograf ze napomaha rakovine....ak viete kde to bolo prosim o link lebo to hladam a nic neviem najst 😒

denisocka
19. máj 2010

Teo,myslim ze aj na badatel.sk to je

oscarka3
19. máj 2010
oscarka3
19. máj 2010

http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zdravie -na tejto stránke je kopa zaujímavých tém

cora73
19. máj 2010
vodicka75
19. máj 2010

Prečo je tetanus hrozbou.
jednostranne zamerana relácia v TV BA http://www.tvba.sk/t/3013/preco-je-tetanus-hrozbou
pritomne su lekarky....MUDr. Spanikova sudi ludi, ktori su proti ockovaniu ze maju sektarske zmyslanie a redaktorka je ocividne rozhladena 😖

cora73
19. máj 2010

dufam,ze Mudr Spanikova sa vo volnom case nepusti do studia prava,lebo vazenia budu plne neockujucich rodicov..

cora73
19. máj 2010
cora73
19. máj 2010