Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinkah
30. sep 2012

@manof ďakujem za radu s cesnakom, ale rovnako ako @sirinka neviem, čo s ním robiť.. v každom prípade z neho pacient nebude nadšený, ale skúsime.. a ten targesin - pozerám, že je to zlúčenina striebra - je ok? je bezpečný?

manof
30. sep 2012

@sirinka no tak čisto cesnak by som asi ani ja nezjedol, ale zamiešaný do jedla alebo na chleba s maslom ho už znesiem. Oregánový olej sa dá aj zjesť, aj lokálne použiť (napr. do uší pri zápale stredného ucha ale to sa aj cesnak dá takto použiť).

sirinka
30. sep 2012

@manof dakujem, no ja surovy cesnak zase zjem, ale tak ja cesnak a cibulu mam hrozne rada 😝 ale deti to este neznesu, no nieco povymyslame...dakujem...

zaockujteajslnko
30. sep 2012

@mahalo
nepodpises niekomu nieco lebo tym ublizis sama sebe....... podpis pod natlakom proti tvojej voli je ajtak neplatny, tak ked uz podpisujes tak dopis "podpisane pod natlakom mudr. xxx xxx s tym ze to vraj podpisat musim" mas tak aj dokaz ze doslo k spachaniu prisestupku zo strany mudr. a bola si nutena nieco plnit proti svojej voli a teda ze tato lekarka sa takto sprava!.........

cize ked uz podpisujes, tak dopis ze si musela podpisat pod jej natlakom...... to len slovenska spolocnost je tak "vychovana" ze musia MUSIA MUSIA nieco plnit, nemusis nic

manof
30. sep 2012

@martinkah koloidné striebro by mohlo tiež dobre poslúžiť ale hento veru nepoznám, tak sa k tomu neviem vyjadriť

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zyza
30. sep 2012

@kkl82 a ak ano,je to mozne aj tak urobit?

mahalo
30. sep 2012

@prevenar
@zaockujteajslnko

ja vam rozumiem, ale pytam sa preto, lebo mam dobru pediatricku..teda nie je to pediaricka mojich snov, ale kedze bola aj mojou detskou lekarkou tak si ju cenim za to ze nie je lahostajna a vysetrenia obi dokladne. Teraz moje dieta u nej caka onedlho prve ockovanie a ja neviem ako pani doktorka zareahuje. Viem, ze nie je ziadna radikalka, napr. nenamietala ani proti mojmu vegetarianstvu a podobne. Nechcela by som sa s nou dostat do zbytocneho konfliktu. Preto som sa pytala, ze keby som nieco podpisala, tak co najhorsie by sa mohlo stat? Viem, ze je pokuta ok, zaplatim a to je vsetko? Alebo ma mozu este z niecoho sudit, ako napriklad zanedbanie starostlivosti a ine.? NIeko tu uz spominal, ze napisal svoj papier, ze odmietol ockovanie z toho a z toho dovodu a pospisal sa nan. Aky je v tom rozdiel? Diky za objasnenie 😉

manof
30. sep 2012

@anduk
No, neposlali mi ani autorský výtlačok. Vraj až z remitendy, čiže až keď vyjde nové číslo.
Čo už s nimi.

Ale redaktorka bola celkom milá, aj mi poslala článok na autorizáciu, čo napr. na SME naozaj nehrozí.

manof
30. sep 2012

Aktualizovaný článok o liečbe čierneho kašľa vitamínom C:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-...

a článok špeciálne o liečbe malých bábätiek s čiernym kašľom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-baba...

prevenar
1. okt 2012

@mahalo

-takto .. to ,ze preco nepodpisovat som ti uz vysvetlil ...na druhej strane ak sa nechces sudit na sude a lekarka je pre teba viac ako principialny pristup, ze ked nemusis nic podpisovat proti sebe, tak to nebudes robit tak je to jedno co spravis, pokutu ti daju proste vzdy . ci podpises, alebo nepodpises. im zakony nic nevravia a tak aj k tebe budu pristupovat .

ked uz chces nieco podpisat, tak si to napis na SVOJ papier a ten tam prines. nepodpisuj nic do karty a ani nepodpisuj ich papiere . ..ak podpises nieco do karty , tak neskor tam nad tvoj podpis mozu "pribudnut" vety ktore tam predtym neboli ,, aj take sa stalo. ..ak podpises ich papier, tak to bude jeden obrovsky pravnicky chytak , ktorym sa priznas,ze chces svoje dieta de facto dobrovolne zavrazdit. asi tak.

" nesuhlasim s podanim latky "prevenar" (tam dopln NAZOV latky kt. sa ma ockovat) mojmu dietatu z dovodu moznych vedlajsich ucinkov o ktorych som sa dozvedela z pribaloveho letaku daneho vyrobku" -toto staci.

toto podpis , ale len ty, ..staci jeden podpis. slovo ockovanie,vakcina , alebo nesuhlas s ockovanim NIKDY, NIKDY, NIDKY nespominaj . ..ked dostanes pokutu odvolaj sa na to ,ze aky priestupok si vlastne spachala , lebo odmietnutie LIECIVA je tvojim zakonnym pravom.

- zaplatis pokutu a to je vsetko , neockovanie , nie je trestny cin ,,neriesi sa na sude a ani sa nejedna o zanedbanie starostlivosti.

tak vela stastia 🙂

manof
1. okt 2012

Zdravá alternatíva k očkovaniu proti chrípke:

"Vitamínom D proti chrípke v zimnom období":
http://www.slobodavockovani.sk/news/vitamin-d-p...

kkl82
1. okt 2012

@zyza moze, co by nemohol. ved to nikdy nikto nezisti, ak sa tym ty nebudes chvalit ;) on od poistovne dostane peniaze za ukon, aj ked ho neurobil a nemusi sa zbytocne iniciativne piplat s ruvz. vyrobca uvadza v pribalovom letaku, ze nie kazdy si vytvori protilatky z vakciny, takze ak by ta niekto niekedy chcel testovat (co je mimoriadne nepravdepodobne, resp. sa pravdepodobnost blizi k cistej nule), tak to, ze nemas protilatky, neznamena, ze si nebola ockovana...

zaockujteajslnko
1. okt 2012

@kkl82
a vakcinu este aj pouzije na dieta ktoreho rodicia su padnuti na hlavku, ved neviem ci niekto spocitava vakciny v sumare na lekara a pocet ockovani, ved vzdy sa nieco da vymysliet preco to nesedi....

cize pediater co fiktivne zaockuje dieta a pritom ho nezaockuje ma z toho len same vyhody, zarobi 2 tolko co by zarobil ockovanim, takze dost dobre nerozumiem preco lekari posluhuju RUVZ, jedine zeby za to ockovanie mali od tych farmafiriem 4 krat tolko co maju za fikciu ockovania, alebo su tak proste hlupi a "vyu(h)ceni" ze tak maju robit 😀

zaockujteajslnko
1. okt 2012

@kkl82
tvoje dieta nemoze niekto "len tak" testovat na protilatky ktore mali vzniknut ockovanim, bez tvojho vedomia a suhlasu a tieto udaje by mali byt tajne.. cize ak to aj niekto spravi, tak musis o tom vediet a zakazes ich sirit... to ze tvoje dieta nema protilatky ktore mali vzniknut vakcinaciou este nedava ziaden podklad k tomu zeby si ty mala spachat priestupok alebo trestny cin, cize to nedava samo o sebe podklad na oznamenie tejto skutocnosti ruvz, alebo policii..... cize nemozu vlastne nic....

takze lekar co neoznami neockovanie dietata a dohodne sa s rodicmi ze sa o tom bude mlcat, ma z toho len same vyhody

zaockujteajslnko
1. okt 2012

@manof
existuje nejaky lacny a ucinny a cisty zdroj vitamnu D povedzme da sa kupit v DM ako vitamin C?

alikaa
1. okt 2012

@zaockujteajslnko nedavno robil manof velku objednavku vitaminu D z USA, asi si to tu nepostrehol, tento - http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

@prevenar mam kamaratku ktora davnejsie odmietala viacero medicinskych zakrokov, aj pocas tehotenstva, aj mimo neho a vraj vzdy jej dali podpisat nejaky papier, ze so zakrokom nesuhlasi. Takze ked som jej teraz hovorila, ze nic podpisovat nemusi pri odmietani ockovania svojho dietata, tak bola trochu vycudovana. Tak ako to je u inych zakrokov mimo ockovnia?

zaockujteajslnko
1. okt 2012

@alikaa
to bol asi reverz, ze vyhlasila ze si je vedoma ze nevykonanie daneho zakroku moze poskodit jej zdravie a ze ten zakrok indikoval osetrujuci lekar ako moznost na zlepsenie stavu v ramci liecby, ale u ockovania je to naopak, ty nemusis nit vyhlasovat, lebo tvoje dieta JE ZDRAVE!, a nic mu nie je, takze tvrdit z ich strany ze tvoje dieta naisto ochorie ked nebude ockovane a poskodi sa mu zdravie aby sa "oni" zbavovali zodpovednosti to je blbost jak mraky nad pustou...

lekar "lieci" a teda ked nesuhlsis so zakrokom musis podpisat ze si si toho vedoma, ale tvoje dieta nikto v case ked je zdrave nelieci z nicoho, tak co mas podpisovat?!

najprv by mala byt choroba az potom liecba a jej odmietnutie, podpisujes lekarovi ze neberies vitaminy alebo ze fajcis? 😀

prevenar
1. okt 2012

@alikaa no ved to "dali je podpisat" .. "dat" ti moze dat podpisat ktokolvek cokolvek ..dolezite je , ci to "danie" je nejak ukotvene v nejakych zakonoch ,alebo nie ..co to niekto len nezneuziva aby sa na tvoj ukor neprimerane "kryl" v pripade buducich problemov . ono zas je tu velky rozdiel v tom ,ze sa bavime o "povinnom" ockovani ,, ktoreho nedodrzanie je "priestupkom" ...a nie o nejakom zakroku u ktoreho ti moze byt uplne jedno ci nieco podpises, alebo nie .. kedze ti z toho ziadna pokuta nehrozi .. na rozdiel od ockovania.

ako , ked najdes a odcitujes zakon kde je povedane ,ze v pripade nesuhlasu s ockovanim musis podpisat jeho odmietnutie , naformulovane RUVZ , alebo tvojim lekarom , tak sa rad dozviem nieco nove. ja neviem vsetko ..a mozno som tento moment nepochopil , alebo si to cele zle vysvetlujem. vsetko je mozne. takze .. zakon, cislo, paragraf, odstavec ,, urcite si to precitam a napravim moje nepochopenie celej veci. nie som pravnik, takze mi kludne mohlo nieco uniknut.

katarinka81
1. okt 2012

@zaockujteajslnko @kkl82 K tej debate o protilátkach. Na Slovensku sa tieto testy na protilátky ani nedajú robiť, lebo nie sú labáky ktoré by to boli schopné. Konkrétne teda viem že z prvého očkovania sú schopný spraviť test na protilátky len u čierneho kašla a hepatitídy (Keby ste chceli stálo to 27 eur, super cena, nie?). Kamoška si o to dala na vlastnú žiadosť vyšetriť (zaciatkom tohoto roku bola ako jediná čo má záujem o niečo také) a najzaujímavejšie na celom príbehu je že jej syn po dvoch kolách očkovania nemal ani náznak protilátok na čierny kašel. Tak to sa oplatí, nie?

mariynka
1. okt 2012

ahojte, listovala som starsiu mama a ja a nasla som tam clanok o tom, aki su rodicia nezodpovedni, ze nedavaju svoje deti ockovat.. ze takymto sposobom prepukne osypkova pandemia.. ze minuly rok boli na SK zaznamenane 2pripady pravych osypok.. 🙄

a chcem sa poradit, ohladom clanku vo vitalite 🙂 pise sa tam o detskej mozgovej obrne.. aj ako sa prenasa.. ked moje dieta nebude ockovane proti DMO a stretne sa s dietatom, ktore proti nej ockovane prave bolo, je sanca, ze ju dostane?viem, ze sa tam pisalo, ze sa dostava prave ockovanim.. 😒 😒

keziah
1. okt 2012

@katarinka81 a nevies ci sa u nas daju zistit protilatky na rubeolu?

alikaa
1. okt 2012

@zaockujteajslnko ta kamoska nebola chora, ked nieco odmietala, odmietla napr. ultrazvuk pocas tehotenstva, alebo amniocentezu, cize nic take co by liecilo alebo zachranovalo jej zdravie. A teda vraj vzdy nieco podpisovala, ze nesuhlasi, ale az teraz ked sme spolu hovorili o odmietani ockovania sa nad tym zacala pozastavovat, ze doteraz vzdy nieco podpisala, ze nesuhlasi a teraz zrazu nemusi.

@prevenar ta kamoska sa nikdy nepytala na zakon, cislo, paragraf, atd. lebo sa nad tym nezamyslala ked nieco odmietala, az ked som ju ja teraz upozornovala pri odmietani ockovania. Preto ma zaujimalo, ze ked teda ini doktori pri inych odmietaniach zakrokov davaju automaticky podpisovat nejaky nesuhlas, ze mozno v nejakych zakonoch alebo vyhlaskach sa o tom bude pisat. Tak ci o tom niekto nieco nevie.

@mariynka teraz sa uz neockuje zivou vakcinou, takze sa ten virus neda preniest na niekoho ineho po zaockovani.

mikymiky
1. okt 2012

@mariynka ahoj, neockuje sa proti detskej mozgovej obrne (DMO), ale proti detskej obrne, treba to rozlisovat, su to dve uplne odlisne veci. Detska obrna je virusove ochorenie, ktore sa u nas neobjavilo od sestdesiatych rokov, aj napriek tomu sa proti nemu z nejakych neznamych pricin stale ockuje. Nakaza z vakciny hrozi myslim iba v krajinach, kde sa pouziva ziva vakcina, u nas sa pouziva neziva, cize tohoto by som sa nebala.

kkl82
1. okt 2012

@zaockujteajslnko ja viem, ze nemozu testovat ani teba ani tvoje dieta, ale nikto nevie, co bude o par rokov 😉 pevne verim, ze snad nie. a oni ti lekari to robia hlavne preto, ze drviva vacsina z nich veri v neskodnost a ucinnost ockovania. je jednoduchsie na prednaskach nerozmyslat, len pocuvat 😖

prevenar
1. okt 2012

@alikaa faktom je ,ze lekari (resp 99.9% lekarov) nevie nic o ziadnych zakonoch , ani ked sa priamo tykaju vykonavania a determinovania ich vlastnej podnikatelskej cinnosti. ...to si ziaden iny podnikatel nemoze dovolit co lekar. taka zvlastnost tunajsej klimy asi 🙂 je to ako pises ..vsetko je "automatika" bez akehokolvek premyslania. .. "toto mi povedali , aby ste podpisali, tak to podpiste a nerobte problemy" - tot vsio 🙂

kadi to riesi inak ,,

1) niekto ziada od pacienta aby podpisal papier co napisalo RUVZ
2) dalsi chce, aby clovek podpisal nejaky zaznam v karte
3) niektori su taki co chcu, aby pacient doniesol nieco co sam napise
4) a nejake to promile nechce vobec nic .. co je ta najspravnejsia cesta .. totizto lekar by mal napisat diagnozu ktorou je tento stav definovany a tym to konci a zaroven je chraneny a je o vsetkom zaznam .. a ta veta je "ockovanie latkou "prevenar" sa neuskutocnilo , diagnoza Z.28.2 " podpis/peciatka lekara v zdravotnom zazname .. a tym je vsetko vyriesene .. akurat , 99.9% lekarov netusi ze nejaka diagnoza Z.28.2 existuje .. a ked ich na nu upozornis, aj tak ju nepouziju ,, lebo im "povedali nieco ine " 🙂

uz z tohto vidno, ze nieco je v celom tomto velmi divne ..

prevenar
1. okt 2012

@alikaa @mariynka ..treba este podotknut ,,ze "obcas" su tie ich "nezive" virusy az moc zive 😀

samiana
1. okt 2012

http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...

trasené dieťa/komplikácie po očkovaní, kto to rozhodne a v čí prospech 😖

katarinka81
1. okt 2012

@keziah to si myslim ze sa da, lebo to sa robieva tehotnym ženam pravidelne.Tam je nejaký taký problém u vacsiny chorob, ze na to nemaju sety a ked aj su tak je to strasne drahe robit jednotlivcom, preto to nerobia. Spomínaná kamoška už samozrejme viac neočkovala takže do rubeolového levelu sa chvalabohu nedopracovala

luba41
1. okt 2012

@samiana práve som sa chcela na to opýtať, či tie všetky zlomeniny nemajú súvis s tým očkovaním. Hlavne, ked akosi tie zlomeniny pribúdali postupne ☹